Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

prosiłbym o przetłumaczenie na język angielski - z góry dziękuję.

Miasto w którym mieszkam jest małe pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Niestety nie ma w nim tramwajów. Autobusy miejskie kursują jedynie, co kilka godzin, a nie jak w innych -większych miastach, co kilka minut. XXX* ma zaledwie 16 tysięcy mieszkańców dlatego też nie słynie z przestępczości. Wiadomo, że jak i w każdym mieście znajduje się tutaj pewna liczba bandytów, którzy wybierają się na łowy zazwyczaj wieczorami. Bardzo rzadko w tej miejscowości dochodzi do zabójstw, samobójstw itp. Miasto nie jest zanieczyszczone. Mieszkańcy dbają o utrzymanie przyzwoitego wyglądu ulic. Od kilku lat znajdują się w naszym mieście pojemniki do segregowania śmieci – jest to naprawdę dobry pomysł. W nocy niestety życie w tej miejscowości nie istnieje – odbywa się tutaj bardzo mało dyskotek. W nocy praktycznie nikt nie chodzi po mieście, gdyż nie ma co robić.

* gdzie XXX to nazwa mojej miejscowości przy tłumaczeniu proszę wstawić XXX a ja poprawię to na nazwę miejscowości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The town I live in is small and its population isn''t big. Unfortunately there are no trams in it. Public communication is poor, and unlikely in big cities, buses are rather scarrce and you don''t see them very often. XXX is inhabited by only 16k people which makes it a safe town with low criminal activity. Of course you can find some criminals here, like in any other town. They hunt usually in evenings (to zdanie bym sobie podarował :) Murders and suicides can hardly be reported in XXX. There isn''t much pollution in XXX and citizens take care about the surroundings and keep the streets clean. There have been recycling bins the town for a few years now and it is a great improvement. Night life in XXX does not exist at all - discos are something unusual here. Streets are empty in the night because there is no reason to wander during night-time.

Tak mniej więcej by to wyglądało. Trochę treści pozmieniałem, żeby było ciekawiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 01:56, PinKee napisał:

The town I live in is small and its population isn''t big. Unfortunately there are no
trams in it. Public communication is poor, and unlikely in big cities, buses are rather
scarrce and you don''t see them very often. XXX is inhabited by only 16k people which
makes it a safe town with low criminal activity. Of course you can find some criminals
here, like in any other town. They hunt usually in evenings (to zdanie bym sobie podarował
:) Murders and suicides can hardly be reported in XXX. There isn''t much pollution in
XXX and citizens take care about the surroundings and keep the streets clean. There have
been recycling bins the town for a few years now and it is a great improvement. Night
life in XXX does not exist at all - discos are something unusual here. Streets are empty
in the night because there is no reason to wander during night-time.

Tak mniej więcej by to wyglądało. Trochę treści pozmieniałem, żeby było ciekawiej :)


Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie języka rzymskiego. Gdzie można, o ile w ogóle gdzieś można znaleźć słownik w tym języku itp. - chodzi mi o np. przetłumaczenie czegoś sobie nawet na język angielski. Szukałem w googlach i za nic nie mogę czegoś się tam doszukać. Aha i dla upewnienia czy to na pewno rzymskie słowa: vobiscum, timidi czy amplius? Mam tego więcej i chciałbym sobie to przetłumaczyć jeżeli się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiłem się trochę w googlach i właśnie znalazłem jednak parę słowników. W tym ten, który podałeś :) Nie rozwiązały jednak problemu, bo nie zawierały niektórych pojęć, które potrzebowałem - w końcu doszedłem do wniosku, że to co chcę przetłumaczyć (parę zdań) to nie żadna sentencja czy coś w tym rodzaju tylko zwykła samoróbka więc chyba najlepszy okazał się translator google, bo on w miarę przetłumaczył mi to co chciałem. No w każdym razie dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy napisałem na jutro list z angielskiego.Byłbym wdzięczny gdyby ktoś poprawił błędy jakie zrobiłem. oto ten list

Dear Sir

I found your an advertisement in a newspaper. Are interested me your offer. I am writing to enquire about some things .
How long does the school, and when it starts? How much summer school? Are there additional costs? Does the price include accommodation? Is the accommodation, the bathrooms are shared? Will be attraction and excursions? Can we visit sites of historical, Musseum or Gallery. What will we visit the city? What is the level of teaching? Are you doing the initial tests verifying knowledge? I am not good at English so if this is possible I would like to be the group with lower levels.

I look forward to hearing from you.

Yours faithfully

xyz

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dear Sir or Madam,

I writing to you because I found your an advertisement in a newspaper.
I would like ask about somethings . How long is a semester and when it starts?

How much summer school? Are there additional
costs? Does the price include accommodation? Is the accommodation, the bathrooms are
shared? Will be attraction and excursions? Can we visit sites of historical, Musseum
or Gallery. What will we visit the city? What is the level of teaching? Are you doing
the initial tests verifying knowledge? I am not good at English so if this is possible
I would like to be the group with lower levels.


I look forward to hearing from you.

Yours faithfully,

xyz

To co pogrubione, mógłbyś po polsku napisać te punkty? Łatwiej mi będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Co jak co, ale nawet translator nie robi takich błędów. Chyba, że samemu nie wie sie co chce sie napisać. Za dobre chęci w szkole dałbym mu 2 za ten list. "Are interested me your offer"> perełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym temacie, bo do tego jeszcze sporo ludzi zagląda.

Jako, ze mam sporo wolnego czasu to postanowiłem zacząć uczyć się nowego języka. Wypadło na hiszpański, bo japoński zajmie zbyt dużo czasu nauką pisania tych ich krzaczków i poza tym nie wybieram sie na razie do Japonii, no,a le mniejsza. Rozchodzi się mnie o to, że chciałbym się nauczyć tego sam w domu z jakimiś programami czy książkami (program byłby chyba lepszy, bo mogłoby mi mówić jak coś się wymawia). No i tu chciałbym się was doradzić co mógłbym kupić. :) Najlepiej, żeby dało się to dostać w jakimś normalnym sklepie internetowym, albo w ogóle w jakimś empiku.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że prosisz o przetłumaczenie tego na angielski ;)

I''ve got some spare time recently, therefore i decided to pick up a new language. I''ve chosen spanish, because i found japanese to be more time-consuming ( it takes some time to learn to draw those funny "bushes" ) and i am not going to go to Japan at this moment, but, nevermind. I mean, i would like to learn a language by myself, without any help from others, preferably using software, books etc. ( i think that software would be better - it could be useful after coming up against various spelling problems ). Thus, i would like to ask you for some recommendations. It would be really nice if "it" was availible in a regular on-line shop, such as Empik.

EDIT: Chyba fail, ale cóż. Zostanie dla potomnych. W razie czego nie będę kasował. Najwyżej będziesz miał gotowy tekst do wklejenia na jakieś anglojęzyczne forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,również planuję naukę nowego języka.Mam wybór pomiędzy Włoskim,a Hiszpańskim.Lecz bardziej zależy mi na Włoskim,jaki język z tych 2 lepiej się nauczyc,czy łatwiej ,przydatniej? W tej chwili się uczę Ruskiego,Niemieckiego i Angielskiego.Choc chęc to zawsze można coś nowego się nauczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 22:39, BartexooN napisał:

Witam,również planuję naukę nowego języka.Mam wybór pomiędzy Włoskim,a Hiszpańskim.Lecz
bardziej zależy mi na Włoskim,jaki język z tych 2 lepiej się nauczyc,czy łatwiej ,przydatniej?
W tej chwili się uczę Ruskiego,Niemieckiego i Angielskiego.Choc chęc to zawsze można
coś nowego się nauczyc :)



Hiszpański jest miły dla ucha, łatwy do nauki i mówi nim pół świata, fajny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, z tego, co zauwazylem, wloski jest duzo latwiejszy, szczegolnie, jesli wczesniej uczylo sie innego z tej grupy jezykow, jak francuski np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować