Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Zapytam tutaj, może dostanę więcej odpowiedzi niż w temacie o studiach.
Jestem w klasie maturalnej, za niedługo studia i trzeba coś o tym pomyśleć. Szczególnych zainteresowań raczej brak, a pani z angielskiego coś mówi że mógłbym pomyśleć nad studiowaniem języka angielskiego właśnie.Możecie mi coś powiedzieć o studiach językowych? A konkretniej o język angielski. Są po takich studiach jakieś perspektywy czy tylko nudna praca nauczyciela w gimnazjum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:47, nolif3r napisał:

Zapytam tutaj, może dostanę więcej odpowiedzi niż w temacie o studiach.
Jestem w klasie maturalnej, za niedługo studia i trzeba coś o tym pomyśleć. Szczególnych
zainteresowań raczej brak, a pani z angielskiego coś mówi że mógłbym pomyśleć nad studiowaniem
języka angielskiego właśnie.Możecie mi coś powiedzieć o studiach językowych? A konkretniej
o język angielski. Są po takich studiach jakieś perspektywy czy tylko nudna praca nauczyciela
w gimnazjum?


Praca nauczyciela wcale nie musi być taka tragiczna ;) Nauczyciel z korepetycjami bądź projektami może zarobić naprawdę niezłą kasę, ba, dużo większą niż Ci się wydaje ;) Poza tym możesz zająć się dodatkowymi tłumaczeniami i o ile jesteś arcydobry - założyć własną szkołę językową.

Co do samego Angielskiego - hm, cholernie ciężko teraz obracać się po rynku pracy bez angielskiego, innych pomysłów nie mam, ale mogę zapytać zorientowanych ;) Sam jestem w drugiej klasie liceum, w czerwcu zdaję CAE, posiadam już FCE (o ile się orientujesz, jeśli nie, poczytaj coś tam w necie) i jakoś sobie nie wyobrażam bez tego dalszego obracania się na rynku pracy.

Zawsze możesz pracować w dużej korporacji jako wyspecjalizowany tłumacz, w raczej niespotykanych dziedzinach ale - łatwo na pewno nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:47, nolif3r napisał:

Zapytam tutaj, może dostanę więcej odpowiedzi niż w temacie o studiach.
Jestem w klasie maturalnej, za niedługo studia i trzeba coś o tym pomyśleć. Szczególnych
zainteresowań raczej brak, a pani z angielskiego coś mówi że mógłbym pomyśleć nad studiowaniem
języka angielskiego właśnie.Możecie mi coś powiedzieć o studiach językowych? A konkretniej
o język angielski. Są po takich studiach jakieś perspektywy czy tylko nudna praca nauczyciela
w gimnazjum?


Im lepsza znajomość języka tym łatwiej w życiu. To proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Im więcej tarampampampam, tym więcej tarampampampam." <- jak po angielsku wygląda ta struktura?

Przy okazji: znacie jakiś dobry, bogaty słownik polsko-angielski (i angielsko-polski jednocześnie) w formie programu do zainstalowania na komputerze? Najlepiej darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 10:56, Kardithron napisał:

"Im więcej tarampampampam, tym więcej tarampampampam." <- jak po angielsku wygląda
ta struktura?

The more tarampampampam, the more tarampampampam. Wiem, mi też na początku wydawało się to nielogiczne :)

Dnia 10.09.2011 o 10:56, Kardithron napisał:

Przy okazji: znacie jakiś dobry, bogaty słownik polsko-angielski (i angielsko-polski
jednocześnie) w formie programu do zainstalowania na komputerze? Najlepiej darmowy.

Ja od lat używam YDP Dictiyonary. Bardzo prosty i bogaty programik, z funkcją wymowy każdego angielskiego wyrazu. Niestety nie kojarzę jak to jest z licencją. Kiedyś miałem go na oryginalnej płycie (którą oczywiście zgubiłem), ale możliwe że teraz jest już dostępny jako freeware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 11:13, Sandro napisał:

Wiem, mi też na początku wydawało się
to nielogiczne :)

No troszkę. :P Dzięki.

Dnia 10.09.2011 o 11:13, Sandro napisał:

Niestety nie kojarzę jak to jest z licencją. Kiedyś miałem
go na oryginalnej płycie (którą oczywiście zgubiłem), ale możliwe że teraz jest już dostępny
jako freeware.

Z moich poszukiwań wynika, że freeware to on niestety raczej nie jest. Ale dzięki za wskazanie mi tej aplikacji. Może jakieś demo znajdę i zorientuję się jak ona mniej więcej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi mi ktoś, czy dobrze napisałem po angielsku...

In the picture I can see woman sitting at elephant. They looks happy. In the background shows tree. Elephant may be sick because lies. I think it is Africa.

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

Sprawdzi mi ktoś, czy dobrze napisałem po angielsku...

In the picture I can see

a woman

Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

sitting

on an elephant.

Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

They

look
Końcówka "s" tylko w 3 osobie liczby pojedynczej czasu Present Simple.

Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

happy.
In the background shows tree.

W tle pokazuje drzewo?
Lepiej "There''s a tree in the background".

Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

Elephant may be sick because lies.

Ja bym dal "The elephant may be sick because it is lying".
Dlaczego nie Present Simple? To nie jest reguła, poza tym opisujesz obecną sytuację ze zdjęcia. Wniosek - Present Continuous.

Dnia 11.09.2011 o 12:11, Nieznajomosc napisał:

I think it is Africa.

it is in Africa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



In the picture I can see a woman (who is) sitting on an elephant. (Na obrazku widać kobietę siedzącą na słoniu)

They look* happy (kobieta i słoń wyglądają na szczęśliwych ?)

The background shows a tree ( Drugi plan przedstawia drzewo) Mimo wszystko ja bym użył innej konstrukcji - "There is a tree in the background"

Elephant (may be) "can be" sick/ill beacuse it is lying (musisz użyć Present Continuous) (on the ground - na ziemi - domyślam się (?)). (Słoń może być chory ponieważ leży na ziemi)


I think it''s Africa - zdanie wyrwane z kontekstu bo nie opisujesz kontynentu tylko sytuację na obrazu ze słoniem i kobietą. " I think this picture was propably taken somewhere in Africa" - "To zdjęcie zostało prawdopodobnie zrobione gdzieś w Afryce"


* końcówka "s" tylko 3 os. l.poj !

To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rogalenko i Harrolfo dzięki za pomoc.

No i teraz już mam prośbę żeby mi ktoś przetłumaczył to na język angielski.

Na zdjęciu widać czarnoskórego mężczyznę siedzącego w pickupie uśmiechającego się do słonia i obejmującego dłońmi jeden z jego kłów. Słoń w geście przyjaźni dotyka swoja trąbą mężczyznę. Najprawdopodobniej zdjęcie zostało zrobione w Afryce.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In this picture I can see a black men sitting in a Pick-up, smiling to the elephant and embracing (touching) with his hands one of its tusks. The elephant is touching him with its trunk as a gesture of friendship. This photo was propably taken in Africa.


Sądząc po charakterze zadania, wnioskuję że jesteś w klasie maturalnej tudzież przedmaturalnej i przygotowujesz się do matury ustnej z j.angielskiego (również to robię). Jeżeli tak jest to radzę położyć nacisk przede wszystkim na poprawne układanie prostych zdań, zamiast na wymyślne opisy obrazków, bo na maturze nie będzie czasu na układanie sobie wypowiedzi a co dopiero na wymyślanie tak szczegółowych i trudnych opisów. No chyba że nie dotyczy Ciebie ta sytuacja albo zdajesz inny język a zadanie jest tylko pracą domową na lekcje angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2011 o 16:30, Rogalenko napisał:

Sądząc po charakterze zadania, wnioskuję że jesteś w klasie maturalnej tudzież przedmaturalnej
i przygotowujesz się do matury ustnej z j.angielskiego (również to robię). Jeżeli tak
jest to radzę położyć nacisk przede wszystkim na poprawne układanie prostych zdań, zamiast
na wymyślne opisy obrazków, bo na maturze nie będzie czasu na układanie sobie wypowiedzi
a co dopiero na wymyślanie tak szczegółowych i trudnych opisów. No chyba że nie dotyczy
Ciebie ta sytuacja albo zdajesz inny język a zadanie jest tylko pracą domową na lekcje
angielskiego.


Dzięki za napisanie. Jestem w 3 klasie gimnazjum i mam niezłą kobitkę z angielskiego... która powiedziała, że zrobi wszystko aby dobrze nas na egzamin przygotować. Cieszę się bardzo z tego powodu, bo angielski naprawdę zaniedbałem... a w te wakacje dowiedziałem się, ze bez angielskiego ani rusz za granicą... tylko trochę lipa jest, bo naprawdę niezłą jazdę mamy na angolu (tzn. kobita spoko jest, ale ciągle po angielsku gada -_-), ja teraz zaczynam uczyć się podstaw, bo nic z tego co robimy na angielskim nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 16:30, Rogalenko napisał:

In this picture I can see a black men sitting in a Pick-up, smiling to the elephant and
embracing (touching) with his hands one of its tusks. The elephant is touching him with
its trunk as a gesture of friendship. This photo was propably taken in Africa.


Co was wszystkich z tym "propably"?! PROBABLY! :D

Już nawet nie wiem ile osób robiących ten błąd spotkałem/widziałem (to chyba jednoznaczne, ale whatevs).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 20:44, theZoSo napisał:

Co was wszystkich z tym "propably"?! PROBABLY! :D

Już nawet nie wiem ile osób robiących ten błąd spotkałem/widziałem (to chyba jednoznaczne,
ale whatevs).


Chyba plaga pokroju ''standartowy'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować