Zaloguj się, aby obserwować  
Bracio

Splinter Cell: Blacklist temat ogólny

89 postów w tym temacie

Witajcie :). Zapraszam wszystkich do tematu związanego z nowym Splinter Cellem (szczególnie fanów pierwszych trzech części).

Co sądzicie o kroku Ubisoftu, żeby zrobić z serii SC która miała pomysł na siebie i była hermetyczna robić zwykłą grę akcji? Gdzie gracz może sobie szlachtować przeciwników w biały dzień, skakać jak małpa po pułkach skalnych i w ogóle naparzać z kałasza i robi się z tego wariacja Gears of Cell...

Może normalnym graczom którzy lubią gry akcji nowy SC przypadnie do gustu. Niestety mi jako weteranowi SC gdzie trzy pierwsze części kończyłem wiele razy (trzecia -CT była majstersztykiem która aż się prosiła o rozbudowanie) Ubisoft zamiast trzymać się marki i jej standardów to porzuciła i olewając fanów robi jakieś wariacje i eksperymenty.

Krótko mówiąc. To co zostało pokazane odnośnie SC na E3 powoduje, że Ubi ląduje u mnie na czarnej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnych fanatykiem serii i jestem otwarty na zmiany. W Conviction świetnie się bawiłem,pewnie będę też i tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem - to nie jest Splinter Cell, to jest zwykła strzelanka.
Niestety, Ubisoft zamiast wykreować nową markę postawił na znane hasło. Z tym, że SC skończył się na, jak sam wspomniałeś rewelacyjnym, Chaos Theory.
Nie interesuje mnie jak dobrym TPSem będzie ta odsłona, i tak nie kupię tytuły ze względu na żerowanie na serii.
Z każdą kolejną odsłoną Splinter Cell jest coraz mniej skradankowy. W Double Agent jeszcze było przekradanie się, w Conviction - było, żeby było, ale nie dało się ogłuszać niestety. Chociaż i tak było lepiej niż w Blacklist, w SC: C można było zachodzić przeciwników od tyłu i były jakieś pozory działania jako szpieg. A teraz? Czarna Lista to po prostu shooter, co mi się nie podoba jako fanowi pierwszych trzech części. Najlepiej byłoby, gdyby Ubisoft skończyło markę właśnie na nich zamiast tak niszczyć to, co wypracowała ona przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 18:02, bobobo napisał:

Nie jestem żadnych fanatykiem serii i jestem otwarty na zmiany. W Conviction świetnie
się bawiłem,pewnie będę też i tutaj.


Czyli jak podkreśliłem jesteś normalnym graczem jeśli chodzi o SC :).

Im będzie bliżej premiery Blacklist tym więcej będzie dyskusji pomiędzy normalnymi graczami a ortodoksyjnymi fanami pierwszych trzech części :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 18:24, bobobo napisał:

Już czuję jaka tu będzie wojna... Co nie Harrolfo? ^^


Wojna jak wojna ;). Zależy kto tu będzie się wypowiadał. Ja jestem na NIE dla Blacklist, ale moje zdanie Ubisoft może wiecie gdzie wsadzić bo i tak ma prawo do własnej wizji wyglądu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 18:32, Bracio napisał:

Wojna jak wojna ;). Zależy kto tu będzie się wypowiadał. Ja jestem na NIE dla Blacklist,
ale moje zdanie Ubisoft może wiecie gdzie wsadzić bo i tak ma prawo do własnej wizji
wyglądu gry.


Na 100% przegram tą wojnę, jestem heretykiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2012 o 18:36, bobobo napisał:

Na 100% przegram tą wojnę, jestem heretykiem ^^


Niby czemu? Że masz odczuwać przyjemność z gry? Przecież gramy w gry dla przyjemności a nie dla wojen. Ubisoft zamiast stąpać twardo po ścieżce jaką wytoczyła seria SC to po prostu ją zniszczyła. Dla szacunku fanów powinni porzucić serie SC jeśli takie gry akcji mają produkować.

Po co zmieniać coś co jest dobre? Przecież wiele gier na tym wychodzi (oczywiście jeśli chodzi o rdzeń rozgrywki)

God of War od 2005 roku gra nie zmieniła rdzenia rozgrywki i ba nie chcę zmieniać.
GTA od trzeciej odsłony nie zmieniła rdzenia rozgrywki i ba nie chcę zmieniać
Seria Battlefield od pierwszej odsłony założenia pozostały podobne i nic się zmieniło
Gran Turismo od pierwszej części kroczy własną i niezmienną ścieżką

Ale nie Splinter Cell miał własną ścieżkę i trzeba było zrobić grę pod dzisiejsze standardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja. Ale tak naprawdę gracz sobie wybiera jaką chce ścieżką grać - może wszystkich powystrzelać,może się poskradać. Tak było w Conviction,i raczej też tak będzie w Blacklist,tylko że ten materiał na to nie wskazywał. Ubi pewnie myślało,że wszyscy gracze w Conviction wchodzili do sali na chama i powystrzelali wszystkich, i tym chcieli skupić uwagę reporterów na E3.

Zresztą teraz to możemy tylko gdybać na temat tego jednego filmiku,a nie wiadomo czy gra nie będzie wyglądała chociaż trochę inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2012 o 18:53, bobobo napisał:

Zresztą teraz to możemy tylko gdybać na temat tego jednego filmiku,a nie wiadomo czy
gra nie będzie wyglądała chociaż trochę inaczej.


Co mnie najbardziej rzuciło podczas prezentacji to:
-Sam lata po półce skalnej jak małpa;
-Zaznaczanie przeciwników a la Rainbow Six Vegas;
-Ogólne postawienie na rozwałkę (pomimo, że na początku była infiltracja)
-Sam naparza za osłony jak w Gearsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:06, Bracio napisał:

Co mnie najbardziej rzuciło podczas prezentacji to:
-Sam lata po półce skalnej jak małpa;
-Zaznaczanie przeciwników a la Rainbow Six Vegas;
-Ogólne postawienie na rozwałkę (pomimo, że na początku była infiltracja)
-Sam naparza za osłony jak w Gearsach.


Jestem na 90% pewny,że tę scenę można by było rozegrać inaczej. Ubi w swoich grach zwykle daje możliwość wyboru sposobu,do którego chcemy dostać się do celu. Po prostu Ubi uznał,że "efektywnosc jest gud i wgl" i taki fragment wybrał na E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2012 o 19:08, bobobo napisał:

Jestem na 90% pewny,że tę scenę można by było rozegrać inaczej. Ubi w swoich grach zwykle
daje możliwość wyboru sposobu,do którego chcemy dostać się do celu. Po prostu Ubi uznał,że
"efektywnosc jest gud i wgl" i taki fragment wybrał na E3.


Jak w poprzednich Splinter Cellach chciało być efektownym to się kończyło śmiercią Sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 18:24, bobobo napisał:

Już czuję jaka tu będzie wojna... Co nie Harrolfo? ^^

Nie.
Zdaję sobie sprawę z różnych upodobań graczy i je szanuję.
Ale już tego, co Ubi zrobiło z SC nie ;)

@up - ewentualnie

Spoiler

schwytaniem go i przesłuchaniem

. Bardzo dobry moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja jestem sceptycznie nastawiony na SC:Blacklist. Jestem wielkim fanem serii Splinter Cell i zawsze starałem się przechodzić gry z serii na zero zabitych, zero alarmów ewentualnie ogłuszenia i te osoby, które było trzeba zabić, a tak w Conviction się niestety nie da chociaż gra sama w sobie zła nie jest. Poczekamy zobaczymy bo na razie jestem raczej bardziej negatywnie nastawiony niżeli pozytywnie. Dla mnie jeszcze jednym bardzo dużym minusem jest zastąpienie głosu Michaela Ironside, a zastąpienie go kimś innym... Przecież to jest nie dopuszczalne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości się zgadzamy w tym, że Splinter skończył się na Chaos Theory. Następne części były dobre, ale to już inna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość fanów, która zajrzała do tego tematu uważa to samo co ja - Sam Fisher skończył się na świetnym Chaos Theory... :) Czy naprawdę tak trudno zrobić świetną skradankę? Mam tylko nadzieję, że Hitman nie powieli tak wielu błędów Ubisoftu. Jedyne co mi się szczerze podobało w Conviction to fabularny tryb kooperacji - fajnych dwóch bohaterów i więcej skradania niż w fabule singlowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować