Zaloguj się, aby obserwować  
DoMiNo1992

Crysis 3 - temat ogólny

241 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2013 o 14:07, Ecko09 napisał:

> Z tego, co czytałem w CDA - ta gra ma mieć grafikę nie z tej ziemi. Ale z wymaganiami

> sprzętowymi nieco przesadzili... No i ten obowiązkowy DX11. Ludzie z kartami pokroju

> GTX 280 już sobie nie pograją.

Na Radku HD 4850 da rade?


Na 4850 gra się nawet nie uruchomi, bo Crysis wymaga karty z dx 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 10:16, TerrorHurtz napisał:

Ale z wymaganiami sprzętowymi nieco przesadzili... No i ten obowiązkowy DX11.

Nie jestem do tego przekonany. Ten obowiązkowy DX11 wszystko rozsadza.
Patrzac na ten link:
http://www.game-debate.com/news/?news=3811&game=Crysis%203&title=Crysis%203%20AMD%20HD%205770,%20Nvidia%20GTX%20680%20SLI%20and%20GTX%20660%20TI%20Graphics%20Benchmarks

Gdyby gra nie wymagała DX11, a 10. To spokojnie ludziki z 4850; 4870 mogli spokojnie w to pograć.
Ale tak się nie dzieje.

EDIT:
Już są nawet filmiki na YT; przykład
http://www.youtube.com/watch?v=T3gY44MOisY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 21:07, Zgreed66 napisał:

> Ale z wymaganiami sprzętowymi nieco przesadzili... No i ten obowiązkowy DX11.
Nie jestem do tego przekonany. Ten obowiązkowy DX11 wszystko rozsadza.
Patrzac na ten link:
http://www.game-debate.com/news/?news=3811&game=Crysis%203&title=Crysis%203%20AMD%20HD%205770,%20Nvidia%20GTX%20680%20SLI%20and%20GTX%20660%20TI%20Graphics%20Benchmarks

Gdyby gra nie wymagała DX11, a 10. To spokojnie ludziki z 4850; 4870 mogli spokojnie
w to pograć.
Ale tak się nie dzieje.

EDIT:
Już są nawet filmiki na YT; przykład
http://www.youtube.com/watch?v=T3gY44MOisY

Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole tylko na 11 będą bazowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 07:50, diabolo20 napisał:

Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole
tylko na 11 będą bazowały.

i co z tego? Gra jest uruchamiana na konsolach z DX9, podczas gdy na PC obowiązkową biblioteką jest 11, uzasadniając to tym, że silnik gry wspiera tylko tą wersje - bullshit. Raz, że Crysis 2 był też na CE3 i specjalnie go nie zmieniali, a dwa, że tak jak napisałem wyżej - ta sama gra na konsolach działa na DX9. Po prostu ściągają z ludzi kase, pewnie dostali od ATI czy od Nvidii hajs za taki bajer, to ludzie na potęge kupują karty, żeby w crysiska pograć. Sztuczne ograniczanie i bardzo nieładne zachowanie ze strony Cryteka. Pozostaje mieć nadzieję, że scena moderów coś z tym zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 11:10, Pernia napisał:

ta sama gra na konsolach działa na DX9.

Technicznie, to tylko na X360 tak działa a i to też nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 11:10, Pernia napisał:

> Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole

> tylko na 11 będą bazowały.
i co z tego? Gra jest uruchamiana na konsolach z DX9, podczas gdy na PC obowiązkową biblioteką
jest 11, uzasadniając to tym, że silnik gry wspiera tylko tą wersje - bullshit. Raz,
że Crysis 2 był też na CE3 i specjalnie go nie zmieniali, a dwa, że tak jak napisałem
wyżej - ta sama gra na konsolach działa na DX9. Po prostu ściągają z ludzi kase, pewnie
dostali od ATI czy od Nvidii hajs za taki bajer, to ludzie na potęge kupują karty, żeby
w crysiska pograć. Sztuczne ograniczanie i bardzo nieładne zachowanie ze strony Cryteka.

Bezedura !!!
Piszesz tak jakby ta gra miałaby być jakimś rtsem, albo rpgiem nastawionym na fabułę. Crysis od dawna jest zwykłym benchmarkiem, nastawionym na grafikę, i ludzie dobrze o tym wiedzą. Kupowanie tej gry pod karty nie obsługujące dx11 a tym bardziej dx10 mija się z celem, bo poza grafą niewiele ma do zaoferowania (choć ja się tam przy poprzednich odsłonach dobrze bawiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 11:19, Darkstar181 napisał:

Crysis od dawna jest zwykłym benchmarkiem

to już jest twoja subiektywna opinia. Największy sentyment mam do pierwszej części, która dla mnie była świetną grą - to samo Far Cry, który też był niby ''benchmarkiem'' a spędziłem przy nim pareset godzin. Benchmarkiem była dwójka, która była faktycznie cieniutka, ale jakkolwiek, jako fan serii - chciałbym się dowiedzieć jak cała historia się skończy.
@Henrar
ale działa. X360 nie ma obsługi DX11, z tego co wiem ( ofc mogę się mylić) PS3 również nie, a jakoś gierka się odpala. Wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 11:24, Pernia napisał:

ale działa. X360 nie ma obsługi DX11, z tego co wiem ( ofc mogę się mylić) PS3 również
nie, a jakoś gierka się odpala. Wniosek?

To nie jest wcale takie proste jak się wydaje.
Przykładem jest chociażby teselator w GPU na X360 - czyli coś, co technicznie jest wykorzystywane dopiero w DX11. PS3 z kolei to Cell i kolejne jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 07:50, diabolo20 napisał:

Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole
tylko na 11 będą bazowały.

Na uj? 4870 za ~250zł. Wydajność jak nowa za +400zł. Do tego spokojnie wystarcza aby grać w nowe gry na wysokich/najwyższych detalach. Musiałbym na głowe upaść, aby wpaść na pomysł zmiany karty. Już pomijając fakt, że gdyby miała taką możliwość to spokojnie by to badziewie pociągnęła :)
Ale faktycznie Darkstar181 tutaj słuszność ma. To benchmark i od niego nie ma co tego oczekiwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:14, Zgreed66 napisał:

> Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole

> tylko na 11 będą bazowały.
Na uj? 4870 za ~250zł. Wydajność jak nowa za +400zł. Do tego spokojnie wystarcza aby
grać w nowe gry na wysokich/najwyższych detalach. Musiałbym na głowe upaść, aby wpaść
na pomysł zmiany karty. Już pomijając fakt, że gdyby miała taką możliwość to spokojnie
by to badziewie pociągnęła :)
Ale faktycznie Darkstar181 tutaj słuszność ma. To benchmark i od niego nie ma
co tego oczekiwać ;)

Miałem tą kartę i już battlefeld 3 chodził na średnich wymieniłem na 6870 i chodzi na wys. ultra(większość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:56, diabolo20 napisał:

Miałem tą kartę i już battlefeld 3 chodził na średnich wymieniłem na 6870 i chodzi na
wys. ultra(większość)

FHD. God bless stare monitory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:59, Zgreed66 napisał:

> Miałem tą kartę i już battlefeld 3 chodził na średnich wymieniłem na 6870 i chodzi
na
> wys. ultra(większość)
FHD. God bless stare monitory :P

gralem na 1680 tyle ile monitor pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:14, Zgreed66 napisał:

> Może poprostu już wypadało by zmienić karte na direxa 11 tym bardziej że nowe konsole

> tylko na 11 będą bazowały.
Na uj? 4870 za ~250zł. Wydajność jak nowa za +400zł. Do tego spokojnie wystarcza aby
grać w nowe gry na wysokich/najwyższych detalach. Musiałbym na głowe upaść, aby wpaść
na pomysł zmiany karty. Już pomijając fakt, że gdyby miała taką możliwość to spokojnie
by to badziewie pociągnęła :)
Ale faktycznie Darkstar181 tutaj słuszność ma. To benchmark i od niego nie ma
co tego oczekiwać ;)


Wiesz, z 4870 pożegnałem się 16 miesięcy temu i nie żałuję
dopóki grałem na 1280x1024 to jeszcze dawało radę ale po przejściu na FHD nie było już tak różowo i Crysis 2 w DX9 potrafił ostro przycinać, podobnie Wiedźmin 2 w niektórych momentach - i choć mój GTX 570 też nie pociągnie Crysia 3 na maxa, to przynajmniej sobie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 15:42, lis_23 napisał:

Wiesz, z 4870 pożegnałem się 16 miesięcy temu i nie żałuję

Wiem ino. Zależy od potrzeb ;) Jak ktoś ma 4870, to IMO nie opłaca się przechodzić na coś pokroju 7750/7770 za dwukrotnosć wartości 4870. A więc trzeba wydalić większą kasę. A teraz to z mojej strony jest nie opłacalne.
Zysk wydajności na tem moment jest dla mnie za mały ;p

Dnia 17.02.2013 o 15:42, lis_23 napisał:

dopóki grałem na 1280x1024 to jeszcze dawało radę ale po przejściu na FHD nie było już tak różowo

Ja jeszcze nie przelazłem i jestem na tym etapie :)
Nie śpieszno mi z tym, gdyż na TV się od razu przesiadam :) Rzekłem.

Dnia 17.02.2013 o 15:42, lis_23 napisał:

Crysis 2 w DX9 potrafił ostro przycinać, podobnie Wiedźmin 2 w niektórych momentach

U mnie w 14x9. Wysoko strasznie. Na TV 32" dość starym HD Ready 12x7. Nie miałem problemów z zębami itp
Obraz jak żyleta, to się cieszyłem, bo nic więcej mnie do szczęścia nie trzeba ;)

Dnia 17.02.2013 o 15:42, lis_23 napisał:

i choć mój GTX 570 też nie pociągnie Crysia 3 na maxa, to przynajmniej sobie zagram.

Co się odwlecze to nie uciecze. Jak będzie jak z jedynką, że wydajność kompa z C1 wystarczy na długo (czyli wtedy 3870/4870). To tak myślę będę celować za lat parę. Szczególnie biorąc pod uwagę, że to jedna gra lul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie lokalizacji/zmiany języka.
Zamówiłem Crysisa 3 na Keye.pl za 149zł (z Crysisem 1 i 2) i tak jak u wszystkich polskich sprzedawców - jest to wersja PL.
Nistety, wiedziony doświadczeniem ze Steama myślałem, że zmiana języka na international/angielski nie będzie problemem.
A tu zonk.
Przy preloadzie w Originie moge wybrać tylko Polish/Russian.
O ile jeszcze kinową polonizację może bym strawił, o tyle wiem, że dubbing na pewno znacznie popsuje mi doświadczenie z gry. Szczególnie, że planowałem zostać przy niej na dłużej - bardzo zachęca mnie jej multi.

Czy jest/będzie jakaś możliwość (oficjalna lub mniej), na zmiane języka na oryginalny, angielski?
Ma ktoś doświadczenie w podobnych problemach z innych gier z Originu?

Aktualnie mam dwa pomysły:
Znalazłem w plikach z grą plik "system.cfg" o następującej treści:

; crysis3
sys_game_folder=c3
sys_user_folder=Crysis3
sys_languages=russian,polish
g_language=polish

Czy zmiana w ostatniej linijce - g_language=english - może pomóc? Czy w grze mimo wszystko zapisany jest gdzieś oryginalny voiceover i tekst?

Drugi pomysł to użycie klienta angielskiego nie ściągniętego z Origin i zalogowanie oficjalnym kontem Origin. Czy to ma szanse przejść?

W końcu zapłaciłem za grę tyle, ile wszyscy na świecie. A to tylko (albo aż), wersja językowa, która w obecnym przypadku może znacznie popsuć mi rozgrywkę.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Uruchomił może ktoś Crysis dodany do Hunter Edition bo mi po ściągnięciu i instalacji wyskakuje błąd ze gra nie może zostać aktywowana.Musze czekać do jutra na oficjalna premierę C3 ale co ma piernik do wiatraka gra powinna działać od premiery minęło 5 lat. Napisałem do EA ciekawe co mi odpiszą :P

Pozdro

20130220104839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 12:51, meJKu napisał:

Takie szybkie pytanko, Crysis 3 kupiony w sklepie wymaga Origina?

Wszystkie gry od EA wymagają orgina, niezależnie gdzie je kupisz...czy to wersja pudełkowa, czy klucz z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 12:54, Darkstar181 napisał:

Wszystkie gry od EA wymagają orgina, niezależnie gdzie je kupisz...czy to wersja pudełkowa,
czy klucz z sieci.

Szkoda, Crysis 2 też był wydawany przez EA, a nie wymagał tego g... programu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować