Zaloguj się, aby obserwować  
DoMiNo1992

Crysis 3 - temat ogólny

241 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2013 o 14:59, necron1501 napisał:


Hmm, mam lepszy proces bo i5, ale kartę graficzną mam GTX 560 Ti, a to chyba jest ta
sama półka, ramu też mam tyle samo. Nic to, poczekam aż parę patchy poprawi optymalizację,
nie wyobrażam sobie grać w Crysisa na low, kwestia przyzwyczajenia ;)


Ja mam I5-2500K, 8GB RAM i GTX 570 i gram na wysokich, tekstury i obiekty b. wysokie i na razie jest ok ( choć grzeje się mocno ), fps-ów nie liczę, nigdy tego nie robiłem, na razie jestem w misji " witajcie w dżungli ", gdyż miałem trochę innych spraw i nie było czasu na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi całkiem nieźle, zmierzyłem frapsem w pierwszej misji : 26-31 fps na zewnątrz,31 - 47 fps w pomieszczeniach, korytarzach miałem. Ustawienia graficzne na cienie i cieniowanie na wysokie, rozmycie wył. i reszta na bardzo wysokie . I5-2500k, 8gb ram izotac 460 amp! edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niemalże identycznie prócz ramu i martwię się że może mieć duży wpływ na odbiór ;)

btw. Do wszystkich którzy posiadają Geforce''a a nie mają newslettera. Polecam zajrzeć na stronę Nvidii bo wyszedł piękny patch z dopiskiem "Crysis 3", może pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 18:14, necron1501 napisał:

No to niemalże identycznie prócz ramu i martwię się że może mieć duży wpływ na odbiór
;)

btw. Do wszystkich którzy posiadają Geforce''a a nie mają newslettera. Polecam zajrzeć
na stronę Nvidii bo wyszedł piękny patch z dopiskiem "Crysis 3", może pomoże .


Ja bym się na jakiś cud w przyszłości nie nastawiał, zwłaszcza że nawet nowy GeForce za ponad 4 tysiące zł w FHD na very high wyciąga tylko 45 fps a problemów z płynnością nie ma tylko gość z taka grafiką:
||Quad-SLi 2x690||
tyle, że On gra w wyższej rozdziałce niż FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam tylko kartę z DX10 i nie jestem w stanie pograć - jeżeli znajdzie się jakaś dobra dusza która już ukończyła grę, mogę poprosić o pościka o co chodzi w fabule? Dosyć mnie ten wątek interesuje, w grę raczej w najbliższym czasie nie zagram więc jest to dla mnie jedyna opcja, żeby dowiedzieć się, co się stało : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 19:13, necron1501 napisał:

Hoho, no to ładnie pocisnęli z optymalizacją i wymaganiami. Czyżby pierwszy next gen?
Da się to odczuć w grze?


Wiesz, na high wygląda to i tak bardzo ładnie więc nie wiem, jak może wyglądać na v. high.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 19:13, necron1501 napisał:

Hoho, no to ładnie pocisnęli z optymalizacją i wymaganiami. Czyżby pierwszy next gen?


Optymalizacja jest w tej grze porządna. Po prostu, w końcu, zamiast się patrzeć na konsole stworzyli grę, która graficznie powala i jest w stanie zarżnąć praktycznie każdego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2013 o 20:11, Jeggred napisał:

Optymalizacja jest w tej grze porządna. Po prostu, w końcu, zamiast się patrzeć na konsole
stworzyli grę, która graficznie powala i jest w stanie zarżnąć praktycznie każdego kompa.


Tylko to trochę dziwne, skoro nawet karta graficzna, która dopiero będzie mieć swoją premierę nie daje sobie rady z tą grą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki. Strasznie chciałbym pograć ze względu na "2", którą jakieś niecałe półroku temu ukończyłem na Xboxie360, tyle że gra na padzie w shootery nie jest dla mnie i nigdy nie będzie, a komputer niestety nie spełnia wymagań dla tak pięknej graficznie gry. Chociaż podajcie mi swoje opinie o grze i czy jest lepsza od poprzednich części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2013 o 19:57, lis_23 napisał:

Wiesz, na high wygląda to i tak bardzo ładnie więc nie wiem, jak może wyglądać na v.
high.


No to czas zacząć polować na jakieś przeceny. Dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2013 o 20:11, Jeggred napisał:

Optymalizacja jest w tej grze porządna. Po prostu, w końcu, zamiast się patrzeć na konsole
stworzyli grę, która graficznie powala i jest w stanie zarżnąć praktycznie każdego kompa.


I bogom niech będą dzięki, ten niż spowodowany konsolami czasami naprawdę bolał, a że stanowią one trzon rynku, byliśmy od nich zależni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to żem sobie pograł :( moja grafa nie ma dx11
wkurzyło mnie to, zatem na xklocka tez crysisa 3 nie kupię.
na mnie crytek nie zarobi.
ale mam satysfakcję no nie? :D
a na serio to pamietem, że ostatnio kupuja kompa dobierałem go pod wzgledem crysissa 1, teraz chyba po 3 cześć bede kupował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 20:33, lis_23 napisał:

Tylko to trochę dziwne, skoro nawet karta graficzna, która dopiero będzie mieć swoją
premierę nie daje sobie rady z tą grą ...

I co w związku z tym konkretnie? Olbrzymia ilość kart graficznych, które wyszły po wyjściu Metro 2033 nie była w stanie udźwignąć tej gry na maksymalnych ustawieniach. Mimo, że ta gra już nie powala graficznie tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 19:23, Pernia napisał:

Jako, że mam tylko kartę z DX10 i nie jestem w stanie pograć - jeżeli znajdzie się jakaś
dobra dusza która już ukończyła grę, mogę poprosić o pościka o co chodzi w fabule? Dosyć
mnie ten wątek interesuje, w grę raczej w najbliższym czasie nie zagram więc jest to
dla mnie jedyna opcja, żeby dowiedzieć się, co się stało : )


Jeszcze przeczytałem książkę "Crysis. Eskalacja" więc było mi łatwiej się połapać. Tak w miarę krótko o fabule w 3 to (Uwaga bo to jeden wielki spojler):

Spoiler

Na końcu książki Psychol i Prorok zostają złapani przez CELL. Na początku gry Psychol wyciąga Proroka z zamkniętej "puszki" i prosi o pomoc w zlikwidowaniu CELL, na co Prorok niechętnie przystaje bo uważa, że gdzieś jest Cepid Alfa i to on jest problemem. Jednak przystaje na prośbę i razem ruszają do Nowego Jorku. W międzyczasie dowiadujemy się trochę szczegółów jak to Psychol stracił kombinezon i flirtuje z dowodzącą Ruchem Oporu. Ogólnie po kolei fabuła jest przeplatana niszczeniem jakiś ważnych obiektów CELL - np. tama, która zasila laboratorium, które to z kolei jak się później okazuje jest zbudowane na Cepidzie Alfa. Po zniszczeniu tamy ten się uwalnia i zaczyna się tzw. Faza Trzecia - koniec świata. W tymże laboratorium też Prorok poddaje się podłączeniu kombinezonu by usunąć blokadę na umysł (blokada ta powodowała, że kombinezon nie przejmował kontroli nad człowiekiem i tenże nie stawał się cepidem). Po tym zabiegu Prorok przez chwilę kontroluje Cepidy (nie atakują go) i zaczyna się komunikować z Cepidem Alfa (ten próbuje nim zawładnąć) i tak do końca coraz więcej walczy sam ze sobą by na końcu stoczyć walkę z Cepidem Alfa w jaskiniach pod miastem i wygrać.

Teraz może trochę dodatkowych szczegółów ;):
Faza Trzecia polega na sprowadzeniu przez portal wysoce rozwiniętych Cepidów z ich planety macierzystej - finalna walka kończy się w kosmosie gdy Prorok odpala działko zwane Archaniołem w statek obcych i po wybuchu Prorok spada na Ziemię, spalając częściowo swój kombinezon. Ostatnia sekwencja to Prorok we własnej osobie wstaje z łózka, patrzy w lustro i część skóry się regeneruje jak kombinezon, później stoi na przystani i wraca włączając kamuflaż.

Krótka historia rozjaśniająca sytuację:
W książce w jednym rozdziale Umysł zakodowany w kombinezonie rozmawiał z umysłem Alcatraza (obaj w sumie nie żyli jak wiadomo z Crysis 2). Po długich rozmowach Alcatraz oddał swoje (już martwe ciało Prorokowi-skafandrowi), prosił by o nim pamiętać i zwolnił swój umysł by kombinezon przejął całkowitą kontrolę nad nim - innymi słowy martwy do kwadratu ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 14:59, necron1501 napisał:


> Właśnie przed kilkoma minutami skończyłem grać i muszę przyznać, że podobała mi
się bardziej
> niż część 2. Zakończenie jest interesujące, tutaj Crytek ma ode mnie plusa ;). Jeśli

> chodzi o optymalizację to u mnie kiepsko (C2D E4600 2.4GHz, 5GB RAM DDR2, GF GTX560)

> na minimalnych na niektórych mapach mocne spadki FPSów ale to chyba nie wymaga zbytnio

> komentarza :P. A sama rozgrywka to raczej połączenie 1 i 2 - taki jakby złoty środek

> (większe mapy, większa swoboda niż w 2 ale do jedynki jeszcze daleko)

Hmm, mam lepszy proces bo i5, ale kartę graficzną mam GTX 560 Ti, a to chyba jest ta
sama półka, ramu też mam tyle samo. Nic to, poczekam aż parę patchy poprawi optymalizację,
nie wyobrażam sobie grać w Crysisa na low, kwestia przyzwyczajenia ;)


No z tym prockiem to pewnie będzie śmigało na średnich lub nawet wysokich ;). Karta graficzna zbliżona ale też masz nieco szybszą. Ja akurat w przyszłym tygodniu i tak robię upgrade... co prawda będzie to przejściowo-oszczędny zestaw bo procesor tańszy ale za to stosunek ceny do wydajności jest bardzo dobry :P. No i przede wszystkim o wiele wydajniejszy od tego mojego staruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 19:05, Janek_Izdebski napisał:

> Pomogło odpalenie Crysis 3 CVar Configurator
Mógłbyś podać link do tego programiku? Dziękuję.

http://www.dsogaming.com/news/crysis-3-cvar-configurator-released-tweak-graphical-options-extensively-gain-more-performance/

Niestety, ja nie wiem, gdzie zapisywać dokonywane tu zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 19:13, lis_23 napisał:

> > Pomogło odpalenie Crysis 3 CVar Configurator
> Mógłbyś podać link do tego programiku? Dziękuję.
>
http://www.dsogaming.com/news/crysis-3-cvar-configurator-released-tweak-graphical-options-extensively-gain-more-performance/

Niestety, ja nie wiem, gdzie zapisywać dokonywane tu zmiany.

Dzięki. :) A apisywać nie można bezpośrednio w plikach "cfg", "ini" w katalogu z grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 19:15, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki. :) A apisywać nie można bezpośrednio w plikach "cfg", "ini" w katalogu z grą?

Ja się na tym za bardzo nie znam, ogarnąłem co nieco tylko w przypadku Skyrim i data ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować