Zaloguj się, aby obserwować  
DoMiNo1992

Crysis 3 - temat ogólny

241 postów w tym temacie

Brak edycji.

Wystukałem w przeglądarce " crysis 3 tylko dx11 " i na kilku portalach się potwierdziło.
Twórcy powiedzieli , że grę odpalimy tylko w DX 11 , inne nie wchodzą w grę.
Powód ? , chcą dać graczom jak najlepsze efekty graficzne haha , szkoda , że gra jest robiona jeszcze pod stare konsole , w których gry wyglądają na takie , na których jest DX9.

Teraz pytanie , czy ciężko było im dodać opcję DX 9/11 , tak jak jest to w Far Cry 3 ?.

Jestem ciekaw, czy trafi się jakiś buc , który wymieni kartę po to , aby zagrać specjalnie w C3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio, kiedy wypuścili Crysisa2, który obsługiwał tylko dx9, gracze PC-owi poczuli duży nie dosyt, co można było zauważyć na forach gry. Crytek po pewnym czasie się zreflektował i wypuścił odpowiedni patch i paczkę danych do pobrania pod dx11.
Może tym razem wypuszczą odpowiedniego patcha pod dx 10.
@Bralo
Trochę jednak masz już leciwą kartę ( gf 260 z tego co widzę ), więc może warto zainwestować jednak kilka złociszy w 460 bądź 560, choćby nawet używane - to cena raptem 4 premierowych gier na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:35, EylembertTigg napisał:

@Bralo
Trochę jednak masz już leciwą kartę ( gf 260 z tego co widzę ), więc może warto zainwestować
jednak kilka złociszy w 460 bądź 560, choćby nawet używane - to cena raptem 4 premierowych
gier na PC


Właśnie w tym problem , że kasy brak. W wakacje na płytę , ram , procka wydałem ok 1000zł.
Jeszcze dwa tygodnie temu posiadałem HD 5670 ( dx 11 ) , ale karta słaba , więc kupiłem GF GTX 260 za 200zł, który jest dużo wydajniejszy , ale ma tylko Dx10 i nie mogę zagrać :/. Nie mam kasy tyle , aby co chwilę wsadzać coś nowego do PC. Po za tym GTX 260 jest nadal dobrą kartą jak na 5-letnią.

Tylko , że jak wydadzą patcha z DX 10 po premierze to już moich 130zł nie zarobią , bo jednak chciałbym przetestować grę zanim ją kupię i sprawdzić w ilu FPS mogę grać.

Twórcy FC3 jakoś mogli dodać opcję DX9/DX11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego? Z góry mają założyć że są bugi i mają Cię zbanować jak ich nie zauważysz? :P
Sama beta okej. W sumie to to samo co w Crysis 2, tylko inne mapy, tryby itd. Bez rewolucji, pograć można. Ale jak ktoś chce kupić grę dla multika(co de facto w sumie można zrobić w przypadku dwójki) to
a)spodoba mu się i będzie grał, jeśli nie sprawdził Crysisa 2
b)zawiedzie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 22:54, Kirabaxior napisał:

a)spodoba mu się i będzie grał, jeśli nie sprawdził Crysisa 2
b)zawiedzie się.

Rzuciłeś prawdę objawioną, nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:54, Kirabaxior napisał:

Nie, dlaczego? Z góry mają założyć że są bugi i mają Cię zbanować jak ich nie zauważysz?
:P


Ostatnio była jakaś beta gry od EA i w regulaminie czy gdzieś EA zaznaczyło, że za nie zgłaszanie bugów będą banować.

Na PC już jest beta, ta? Z origina ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 21:00, Bralo napisał:

Jestem ciekaw, czy trafi się jakiś buc , który wymieni kartę po to , aby zagrać specjalnie
w C3.


Nie podejmując tematu kupi/nie kupi to karta bez obsługi dx11 zazwyczaj jest na tyle stara, że nawet gdyby "magicznie zaszczepić" ową obsługę to poznałbyś wtedy pełne znaczenie słowa "animacja poklatkowa"
Cóż, tak to jest z technologiami, wpierw trzeba było wymieniać win xp na viste/w7 dla dx 10 (miałem taką akcję z Just Cause 2) teraz trzeba czasem upgradeować i kupić grafikę z obsługą dx11. Na pewno tylko do Crysisa przecież nie posłuży
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 00:21, Pariah napisał:

Nie podejmując tematu kupi/nie kupi to karta bez obsługi dx11 zazwyczaj jest na tyle
stara, że nawet gdyby "magicznie zaszczepić" ową obsługę to poznałbyś wtedy pełne znaczenie
słowa "animacja poklatkowa"
Cóż, tak to jest z technologiami, wpierw trzeba było wymieniać win xp na viste/w7 dla
dx 10 (miałem taką akcję z Just Cause 2) teraz trzeba czasem upgradeować i kupić grafikę
z obsługą dx11. Na pewno tylko do Crysisa przecież nie posłuży
Pozdrawiam



Wymiana sprzętu co jakiś czas jest wymagana , to fakt , rozumiem to , co napisałeś i się z tym zgadzam :).
Tylko chodziło mi o to, czy kupi ktoś specjalnie nową grafikę dla C3 , a w inne tytuły za bardzo nie grywa.
Też będę zmuszony do wymiany karty na nową generację, ale dopiero za kilka miesięcy,ale wątpię, żebym wtedy kupił C3. Moja karta jeszcze daję radę w moich grach ( po mimo 4-5 lat ), a wymiana specjalnie tylko dla C3 nie wchodzi w grę, bo spokojnie mogli dać DX9/DX11.
Również Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem doskonale, że technologia idzie do przodu i co jakiś czas sprzęt trzeba wymienić :D Ale w tych grach i tak nie widać tych efektów wszystkich dx11, więc po co tak cudować? :)
Graficznie większość współczesnych gier utknęła w czasach Crysisa 1. W ciągu ostatnich dwóch lat wrażenie na mnie zrobiła oprawa graficzna tylko w Wiedźminie 2 i w BF3. Dzisiaj pograłem w betę Crysisa 3 i jakichś specjalnych zmian nie zauważyłem w stosunku do dwójki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 01:00, pawbuk napisał:

Ja rozumiem doskonale, że technologia idzie do przodu i co jakiś czas sprzęt trzeba wymienić
:D Ale w tych grach i tak nie widać tych efektów wszystkich dx11, więc po co tak cudować?
:)
Graficznie większość współczesnych gier utknęła w czasach Crysisa 1. W ciągu ostatnich
dwóch lat wrażenie na mnie zrobiła oprawa graficzna tylko w Wiedźminie 2 i w BF3. Dzisiaj
pograłem w betę Crysisa 3 i jakichś specjalnych zmian nie zauważyłem w stosunku do dwójki
:)

A czemu tak jest bo stare konsole muszą to pociągnąc więc sie robi dalej pod stare silniki graficzne które mają po 6 lat dodając jeszcze tylko pseudo direxa 11 którego wykorzystają tylko jeśli wyjdą nowe konsole które wstrzymają rozwój na 10 lat i tyle temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta na PC wygląda naprawdę nieźle, a tylko ślepy nie widzi znacznej poprawy względem 2, znacznie lepsze tekstury i cieniowanie to tak od razu na oko widać. W końcu je to prawie 1600 MB na grafice i pozera prawie 8GB ramu od razu więc jest naprawdę nieźle. Na sprzęcie i5 2500k,hd 7850 2gb,8GB ramu chodzi an very high(shadows i shading na high = najbardziej fpsożerne) + SMAA x2 powyżej 40 fps(czasem spada do 25-30 jak jakaś ogromna akcja) więc jest naprawdę nieźle, a grafika polepszyła się znacznie, przynajmniej nie widać ze to port z konsoli, jak było z 2 w dniu premiery.....

Rozumiem brak dx9, ale brak dx10 ? Chociaż w8 a min to by oznaczało że dx10 był tylko marketingowym bełkotem i był to dx9 + ficzery softwarowe, czyli tak naprawdę wszystko robione na dx9 xd

Co do kart z dx10, jak ktoś chce się bawić to moze się tym pobawić http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=371483, emulacja softwarowa efektów dx11 na kartach dx10(+ informowanie wszystkich silników itp że nasza karta wspiera DX11)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 11:34, Juri_gag napisał:

Beta na PC wygląda naprawdę nieźle, a tylko ślepy nie widzi znacznej poprawy względem
2, znacznie lepsze tekstury i cieniowanie to tak od razu na oko widać. W końcu je to
prawie 1600 MB na grafice i pozera prawie 8GB ramu od razu więc jest naprawdę nieźle.
Na sprzęcie i5 2500k,hd 7850 2gb,8GB ramu chodzi an very high(shadows i shading na high
= najbardziej fpsożerne) + SMAA x2 powyżej 40 fps(czasem spada do 25-30 jak jakaś ogromna
akcja) więc jest naprawdę nieźle, a grafika polepszyła się znacznie, przynajmniej nie
widać ze to port z konsoli, jak było z 2 w dniu premiery.....

Rozumiem brak dx9, ale brak dx10 ? Chociaż w8 a min to by oznaczało że dx10 był tylko
marketingowym bełkotem i był to dx9 + ficzery softwarowe, czyli tak naprawdę wszystko
robione na dx9 xd

Co do kart z dx10, jak ktoś chce się bawić to moze się tym pobawić http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=371483,
emulacja softwarowa efektów dx11 na kartach dx10(+ informowanie wszystkich silników itp
że nasza karta wspiera DX11)


A oczywiście pomijam to że Crysis 1 + Mody dalej są kilka lat świetlnych do przodu za takim Crysisem 3 i pewnie nic się nie zmieni do czasu wyjścia konsol. Aktualnie CryEngine 2 nadal jest bardziej zaawansowanym silnikiem, który z modami generuje po prostu lepsza grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2013 o 00:00, Ecko09 napisał:

Ostatnio była jakaś beta gry od EA i w regulaminie czy gdzieś EA zaznaczyło, że za nie
zgłaszanie bugów będą banować.

O lol, co za debile :P Może to w przypadku zamkniętej bety?

Dnia 30.01.2013 o 00:00, Ecko09 napisał:

Na PC już jest beta, ta? Z origina ściągać?

Ta, z Origina. ponad 3GB, ale pograć warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 11:34, Juri_gag napisał:

Beta na PC wygląda naprawdę nieźle, a tylko ślepy nie widzi znacznej poprawy względem
2, znacznie lepsze tekstury i cieniowanie to tak od razu na oko widać. W końcu je to
prawie 1600 MB na grafice i pozera prawie 8GB ramu od razu więc jest naprawdę nieźle.
Na sprzęcie i5 2500k,hd 7850 2gb,8GB ramu chodzi an very high(shadows i shading na high
= najbardziej fpsożerne) + SMAA x2 powyżej 40 fps(czasem spada do 25-30 jak jakaś ogromna
akcja) więc jest naprawdę nieźle, a grafika polepszyła się znacznie, przynajmniej nie
widać ze to port z konsoli, jak było z 2 w dniu premiery.....

Rozumiem brak dx9, ale brak dx10 ? Chociaż w8 a min to by oznaczało że dx10 był tylko
marketingowym bełkotem i był to dx9 + ficzery softwarowe, czyli tak naprawdę wszystko
robione na dx9 xd

Co do kart z dx10, jak ktoś chce się bawić to moze się tym pobawić http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=371483,
emulacja softwarowa efektów dx11 na kartach dx10(+ informowanie wszystkich silników itp
że nasza karta wspiera DX11)

To jakim cudem posiadając
i5 2400
radeon 6870
8gb ram u mnie gra ścina przy medium i niższej rozdziałce?
Karty radeon 6870 OC GPU 965 pamięć 1115 Battlefield przez sieć chodzi na ultra wysokie, wygładzanie krawędzi najwyższe przy pełnej rozdziałce monitora 1680, a 7850 są bardzo zbliżone pod względem wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą optymalizacją? - ponoć na I7 4,5 ghz i GTX 670 SLI gra wyciąga 20 fps w wysokich ustawieniach i bez AA ( tak przynajmniej piszą na innym portalu )
pobrałem betę ale że multi nie cierpię to jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 11:34, Juri_gag napisał:

Co do kart z dx10, jak ktoś chce się bawić to moze się tym pobawić http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=371483,
emulacja softwarowa efektów dx11 na kartach dx10(+ informowanie wszystkich silników itp
że nasza karta wspiera DX11)


To na pewno działa ? , żadnych problemów później z kartą nie będę mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować