Zaloguj się, aby obserwować  
DoMiNo1992

Crysis 3 - temat ogólny

241 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2013 o 19:18, lis_23 napisał:

> Dzięki. :) A apisywać nie można bezpośrednio w plikach "cfg", "ini" w katalogu z
> grą?
>
Ja się na tym za bardzo nie znam, ogarnąłem co nieco tylko w przypadku Skyrim i data
;)

Może zatem ktoś inny nam doradzi jak zapisywać ustawienia w tym programiku. Liczę na to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem Crysisem 3 zachwycony do momentu finałowej walki.
Na początku crash za każdym razem gdy boss zaczynał do mnie strzelać, a ja się nie chowałem za za jakąś przeszkodzą. Udało mi się to ominąć. (co ciekawe obniżenie ustawień graficznych do minimum nic nie dało, widocznie coś w kodzie nie styka).

Potem jednak trafiłem na zaporę nie do przejścia, 100% powtarzający się crash w momencie:

Spoiler

Odpalenia jednej z finałowych cutscenek po tym jak Prorok został wessany w kanał



To mnie zwaliło z nóg, bo ostatnie 5 minut byłem zmuszony obejrzeć na YT. Czekać na fixy niestety mi się nie chce, a na pewno takie będą. Po przejrzeniu forum community Crysisa wiem, że takich osób jak ja jest mnóstwo.

Końcówka jednak mnie zszokowała:
Spoiler

@beavisx: ja pomimo Twojego wyjaśnienia nic nie rozumiem :P Niby było tak, że w C2 Prorok wylazł ze skafandra, teoretycznie wsadził w niego ciało Alcatraza i sam sobie strzelił w głowę by nie dać się zasymilować przez wspólną świadomość cepidów. Tak to przynajmniej można było zrozumieć. Tak samo jak to, że pod koniec C2 po bezpośrednim kontakcie z technologią Cepidów główną osobowością skafandra został ponownie Prorok. (chyba, że był nim cały czas tylko postanowił się nie odzywać przez całą grę). Założyłem więc, że umysł Proroka przeniósł się do kombinezonu, a ciało Alcatraza stanowi tylko cielesną powłokę - taką na którą po prostu może zawiesić się skafander. Dlatego mocno zdziwiło mnie zakończenie C3 w której widzimy ciało Proroka które stało się kombinezonem. W początkowej fazie cutscenki byłem pewien, że zobaczymy Alcatraza, jego twarz i jego głos. Coś w stylu: "byłem Prorokiem" :D Szkoda trochę, że potrzeba książki by w pełni zrozumieć to co się działo. Można by wrecz oskarżyć Cryteka o umyślne zubożenie fabularne tak by zachęcić do kupna książki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - widziałem jakiś stream z singla, z 15 czy 20 minut może, ale tam

Spoiler

psychol powiedział prorokowi, że zginął cały jego oddział znany z jedynki - co się stało z Nomadem? zostało to jakoś wyjaśnione? I druga rzecz - oglądałem końcowkę gry, walkę z Cepidem Alfa i ostatni filmik. Poza faktem, że bardzo mnie ździwiło to, że Prorok wstał na tej azjatyckiej wysepce, to czy wiadomo coś więcej, co stało się z psycholem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 21:39, Pernia napisał:

wielkie dzięki, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - widziałem jakiś stream z singla,
z 15 czy 20 minut może, ale tam

Spoiler

psychol powiedział prorokowi, że zginął cały jego
oddział znany z jedynki - co się stało z Nomadem? zostało to jakoś wyjaśnione? I druga
rzecz - oglądałem końcowkę gry, walkę z Cepidem Alfa i ostatni filmik. Poza faktem, że
bardzo mnie ździwiło to, że Prorok wstał na tej azjatyckiej wysepce, to czy wiadomo coś
więcej, co stało się z psycholem?



Spoiler

Nomad zginął. Historia o tym zawarta jest w komiksie umiejscowionym na trzy lata przed Crysis 2. Z Psycholem nie działo się chyba nic szczególnego. Razem z Prorokiem po zakończeniu drugiej części oblatywał i ratował świat, poszukując niemiłosiernie Cepida Alfa. W końcu to olał i wrócił do Nowego Jorku, gdzie pewnie po jakimś czasie stał się jedną z ważniejszych postaci ruchu oporu. Gdzieś tam w międzyczasie został złapany przez C.E.L.L. i oskórowany. Następnie nawiązał romans z panią Claire - dowódcą ruchu oporu która ma ciekawą przeszłość. Co się z Psycholem stało po wszystkim, nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lis_23>>Jak odpalisz CVar to na dole masz Choose Dir tam wyszukaj folder z grą C3 i dajesz ok. Jak teraz wprowadzisz jakieś zmiany i dasz Apply Settings to zapisze je do pliku system.cfg w katalogu Crysisa 3. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 14:29, ViPKiNG napisał:

Lis_23>>Jak odpalisz CVar to na dole masz Choose Dir tam wyszukaj folder z grą
C3 i dajesz ok. Jak teraz wprowadzisz jakieś zmiany i dasz Apply Settings to zapisze
je do pliku system.cfg w katalogu Crysisa 3. Tyle :)


Problem w tym, że nie mogę znaleźć folderu Crysis 3 - nie ma go w Orgin ( nie ma tam żadnej gry a mam zainstalowane cztery ), nie mam nic z CryTek, nic - inne gry z Orgin mam na innych partycjach, C3 instalowałem na C i nie mam go nigdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 14:45, lis_23 napisał:

Problem w tym, że nie mogę znaleźć folderu Crysis 3 - nie ma go w Orgin ( nie ma tam
żadnej gry a mam zainstalowane cztery ), nie mam nic z CryTek, nic - inne gry z Orgin
mam na innych partycjach, C3 instalowałem na C i nie mam go nigdzie ...


A nie próbowałeś znaleźć pliku "Crysis3.exe" ? Albo jak masz skrót na pulpicie to PPM -> Właściwości -> Element docelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 14:54, Jeggred napisał:

> Problem w tym, że nie mogę znaleźć folderu Crysis 3 - nie ma go w Orgin ( nie ma
tam
> żadnej gry a mam zainstalowane cztery ), nie mam nic z CryTek, nic - inne gry z
Orgin
> mam na innych partycjach, C3 instalowałem na C i nie mam go nigdzie ...

A nie próbowałeś znaleźć pliku "Crysis3.exe" ? Albo jak masz skrót na pulpicie to PPM
-> Właściwości -> Element docelowy.


Już mam, dziwne, bo zainstalowało mi na partycji D, tam gdzie jest Need For Speed Most Wanted ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 15:02, Mefisto napisał:

Udało się komus obejśc ten problem z wywalaniem w finałowej walce ??

Swoją drogą też jestem tego ciekaw, czy już rozwiązano ten problem na PC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 16:45, Janek_Izdebski napisał:

> Udało się komus obejśc ten problem z wywalaniem w finałowej walce ??
Swoją drogą też jestem tego ciekaw, czy już rozwiązano ten problem na PC. :)


Niestety nie. A Crytek póki co milczy. Ja musiałem obejrzeć końcówkę na YT :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 17:24, Sherem napisał:

Niestety nie. A Crytek póki co milczy. Ja musiałem obejrzeć końcówkę na YT :/

A coś wiadomo o nowych patchach? Na oficjalnym forum "Crysisa 3" nie doszukałem się żadnej notki na ten temat niestety... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie grafiki PC-owej wersji gry, po pierwszych dwóch misjach i po grze w bete multi mogę powiedzieć tylko jedno, grafa jest najlepsza jaką dotąd widziałem w grach PC. Crysis 2 wygląda przy niej żenująco słabo, i co się okazuje cryengine 3 daje rade, można stworzyć na nim ładniejsze gry od pierwszego crysisa, pod warunkiem, że chce się to zrobić i nie uzależnia się wyglądu gry od wersji konsolowej. Dwójka zresztą powinna wyglądać tak już 2 lata temu. Ostatnio grając w nią stwierdziłem, że to jest po prostu brzydka gra o plastikowej grafice i słabym, nudnym gameplayu, natomiast pierwszy crysis to jest to co lubię... Tutaj gampleyowo może nie jest aż tak dobrze jak w 1, bo jednak gra nie daje tylu możliwości, jest jednak znacznie lepiej niż w kiepskiej drugiej części gry, a do tego fabuła, która chyba jest najlepiej podana w całej serii. A poza wszystkim, raz jeszcze, jest to bezsprzecznie gra o najlepszej grafice jaka jest dostępna na rynku ( wszystkie platformy ), i prawdopodobnie jest to pierwszy tytuł o grafice nextgen ( podobnie jak crysis 5 lat temu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, że dwójka jest taka zła, gra się nieźle, ale zgodzę się, że trójka wygląda znacznie lepiej, nie jest tak plastikowa jak dwójka i poprawia wiele aspektów oprawy graficznej
o fabule się nie wypowiem bo jestem jeszcze na początku gry ale i ona wydaje się być ciekawsza niż w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:28, lis_23 napisał:

Nie przesadzajmy, że dwójka jest taka zła, gra się nieźle, ale zgodzę się, że trójka
wygląda znacznie lepiej, nie jest tak plastikowa jak dwójka i poprawia wiele aspektów
oprawy graficznej
o fabule się nie wypowiem bo jestem jeszcze na początku gry ale i ona wydaje się być
ciekawsza niż w dwójce.

Ale zgodzisz się że dwója miała gorszą gafę niż jedynka. Ostatnio grałem też w jedynkę, tytułem przypomnienia, i takie to właśnie wnioski mnie naszły, choć przyznaje że lekko ją zmodyfikowałem małym pliczkiem ultrahighqualitycfg_1.3final, jaki można pobrać z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2013 o 23:56, EylembertTigg napisał:

Ale zgodzisz się że dwója miała gorszą gafę niż jedynka. Ostatnio grałem też w jedynkę,
tytułem przypomnienia, i takie to właśnie wnioski mnie naszły, choć przyznaje że lekko
ją zmodyfikowałem małym pliczkiem ultrahighqualitycfg_1.3final, jaki można pobrać z neta.


Zgodzę się - sam obecnie gram też w dwójkę na maxa, DX11 i z teksturami GD - wcześniej grałem na sporo słabszym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 21:39, Pernia napisał:

wielkie dzięki, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - widziałem jakiś stream z singla,
z 15 czy 20 minut może, ale tam

Spoiler

psychol powiedział prorokowi, że zginął cały jego
oddział znany z jedynki - co się stało z Nomadem? zostało to jakoś wyjaśnione? I druga
rzecz - oglądałem końcowkę gry, walkę z Cepidem Alfa i ostatni filmik. Poza faktem, że
bardzo mnie ździwiło to, że Prorok wstał na tej azjatyckiej wysepce, to czy wiadomo coś
więcej, co stało się z psycholem?


Spoiler

Psychol postanowił wpaść w odwiedziny do zarządu cell.

Na końcu jest filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie dość, że nie mogłem przejść do końca gry bo jest błąd to dzisiaj w nagrodę wogóle mi się gra nie odpala :(
Przeinstalowałem i dalej to samo ...co za lipny początek dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mefisto to u Cb coś musi być nie tak ja cały czas od 4 dni nawalam w multi , od wczoraj dla zabawy zacząłem przechodzić grę na najtrudniejszym trybie trudności i jak na razie zadnych takich problemów nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 14:31, robertbomba napisał:

@Mefisto to u Cb coś musi być nie tak ja cały czas od 4 dni nawalam w multi , od wczoraj
dla zabawy zacząłem przechodzić grę na najtrudniejszym trybie trudności i jak na razie
zadnych takich problemów nie miałem

tryb single ukończyłeś ?? nie wywalało Cię po ostatecznej walce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować