Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard grozi palcem - będą bany w Diablo III?

74 postów w tym temacie

W D3 nie ma singla, jedynie mutli, w który można grać samemu. Każdy doskonale zdawał sobie z tego sprawę w momencie, kiedy kupował grę. Tworzenie konta, aktywacja klienta to także akceptacja warunków licencji.

Jojczenie w tym przypadku po prostu jest nieuzasadnione.

W momencie, kiedy naszą postacią możemy dołączyć się do każdej innej gry, polityka Blizzarda nie wydaje się już być tak bandycka. Nie chcę grać z oszustami, chcę żeby zniknęli z battle.net na zawsze- wszyscy na tym skorzystają.

Przekaz jest jasny- zero oszukiwania, albo ban. Ich gra, ich zasady, ich battle.net.

Tylko jeden zarzut może być sensowny - że Blizzard NIE zrobił single player w D3, reszta zarzutów to czysta abstrakcja ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 16:05, Revan91 napisał:

Neich banują, spam gold sellerów jest nie do wytrzymania.


To prawda. Dlaczego nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że oszuści kompletnie rujnują balans gry, ekonomię gry, wpływają na podaż i popyt w sposób wysoce nieodpowiedni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:06, palpatine napisał:

Tylko jeden zarzut może być sensowny - że Blizzard NIE zrobił single player w D3, reszta
zarzutów to czysta abstrakcja ;).


Gdyby D3 miało tryb offline od dnia premiery grała by piracka brać, modowanie i pisanie botów czy innych hacków było by na wyższym poziomie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 12:13, Komornikpl napisał:

dupowanie przedmiotów i cholendarne ceny na ah bo golda sobie mnożyli crashem gry ,te
czynniki nie mają wpływu na grę ?


Oczywiście że nie, żeby cieszyć się grą nie trzeba korzystać z AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:13, Shinigami napisał:

Gdyby D3 miało tryb offline od dnia premiery grała by piracka brać, modowanie i pisanie
botów czy innych hacków było by na wyższym poziomie ;)


No w sumie prawda, więc wniosek nasuwa się taki: przez zabezpieczenia gier ich twórcy powstrzymują rozwój talentów wśród programistów amatorów :). W sumie, to nie jest do końca takie głupie....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:35, palpatine napisał:

No w sumie prawda, więc wniosek nasuwa się taki: przez zabezpieczenia gier [...]


Brak całego klienta gry po stronie nabywcy to chyba jedna z najskuteczniejszych metod antypirackich, szkoda tylko, że niektórzy tego nie chwytają. Jakby nie było pewnie w końcu nawet takie zabezpieczenie padnie, zajmie to jednak znacznie więcej czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 14:30, thiefi napisał:

Ja gram uczciwie i się nie obawiam jakiś tam banów.
Niech lepiej Blizzard wezmie się za balans poziomu Inferno, bo na tą chwilę niektórzy
żółci to jakaś kpina (jeden ich cios to 10.000 damage i jeszcze mają nieśmiertelnych
kompanów + czary).

Inferno niech bedzie trudny, ale nie aż do poziomu kpiny. Mój mnich zadający 16.000 damage,
z pancerzem 3.300 i życiem ponad 30.000 jest bity w 3 sekundy przy takich żółtych. Tutaj
nawet taktyka nie pomoże, wogóle bez sensu tracić czas na taką grę.

Niech Blizzard uspokoi tych żółtych championów.



A może skoro nie dajesz sobie rady to trzeba odpuścić inferno?;)

Taki złośliwy przytyk, bo rzeczywiście Blizz zapowiedział nerfy 2, 3 i 4 aktu inferno (pierwszy jest stosunkowo prosty), natomiast nigdy nie potrafię zrozumieć podejścia, że coś jest "złe" bo sobie nie daję rady.
Sam na Belialu bardzo długo się męczyłem, bo nie mogłem zebrać uderzenia od dosłownie niczego (ani hita przez wszystkie 3 fazy), ale jak w końcu się udało, to akt 3 nie wydawał się nawet specjalnie trudny (ot, więcej mobów bijących z odległości co jest bardziej uciążliwe do unikania). Niektóre połączenia elitek/rare na inferno są straszne no ale nikt nie powiedział że wszystko musimy zabić, czasem trzeba coś odpuścić.

Ogólnie da się grać, na aukcjach da się wyhaczyć dobry i stosunkowo tani sprzęt jak się sprytnie szuka. Wbrew pozorom jak się gra zamiast gadać to dropy w grze też lecą (a co!), więc jak item nie dla nas to na aukcje i kasa sama się mnoży :D

Mniej narzekania, więcej radości z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2012 o 12:19, Lordpilot napisał:

^^ IMO nie dlatego. Przede wszystkim dlatego, że to i tak NIC NIE DAJE, czytaj: i tak
są bany, i tak są czity, i tak są haki, i tak ludzie oszukują. A przypominam, że Blizzard
głównie brakiem tych "atrakcji" tłumaczył konieczność ciągłego zalogowania i bycia "on
line". Zamiast tego wszystko to dostajemy (jak w prawie każdej grze z trybem multi na
PC) + możliwość, że nam obrobią konto jako "bonus"...


Nie wiem czy sie smiac czy plakac, roznica jest taka, ze jak cheatuja podczas bycia online (a musza byc) to moga zostac zlapani, gdzie w offline nawet nie masz na to szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 18:14, Shinigami napisał:

Brak całego klienta gry po stronie nabywcy to chyba jedna z najskuteczniejszych metod
antypirackich, szkoda tylko, że niektórzy tego nie chwytają. Jakby nie było pewnie w
końcu nawet takie zabezpieczenie padnie, zajmie to jednak znacznie więcej czasu ;)

Powiedział bym że jest przecwnie. Bo jednak jak fakt ileś tam % kupi to bo nie będzie mogło piracić reszta oleje. Do tego powoduje to ogormne problemy w singu bo co bedzie jeśli powiedzmy za 4 lata Blizz stwierdzi że w sumie mało osó gra i wyłączy serwery? Gry bez tego mają ten plus że je sobie instalujesz i grasz kiedy chcesz, niezależnie czy masz neta czy nie.
No i wybaczcie mi ale jeśli ktoś nawołuje do takiego banowania to jest po prostu hipokrytą. Fakt wytępnienie oszustów i farmerów to dobry cel ale cała reszta na tym cierpi. Ja kompletnie nie gram na multi, jedyną grą gdzie jakoś mnie to wciągneło to WoT ale cała reszta jest przeze mnie nie ruszana. Tak samo w D3 też bym grał tylko w singu i nie życze sobie żeby ktoś od tak sobie zbanował mnie wywalają moje pieniądze w błoto bo zmodowałem sobie gre. Podczas gry jeden z wschodnich biznesmenów zmiast uzywać bota ztrudni sobie stadko koreańczyków czy chińczyków(są przecież całę reportarze o farmerach pracjujących z 1 $ za godzine)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

Bo jednak jak fakt ileś tam % kupi to bo nie będzie mogło piracić reszta oleje.


Procenty w przypadku tego tytułu są dość wysokie, bo ponad 6.5 mln sprzedanych kopii na ulicy nie leży ;)

Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

Do tego powoduje to ogormne problemy w singu bo co bedzie
jeśli powiedzmy za 4 lata Blizz stwierdzi że w sumie mało osó gra i wyłączy serwery?


Wsparcie jest prawie dożywotnie o to nie musisz się martwić. Spójrz na stare Diablo czy SC.

Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

Gry bez tego mają ten plus że je sobie instalujesz i grasz kiedy chcesz, niezależnie
czy masz neta czy nie.


Witamy w XXI wieku, moim zdaniem to też nie jest dobre podejście jednak czasy w jakich żyjemy zmuszają dystrybutorów do podobnych ''ekscentrycznych'' rozwiązań.

Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

No i wybaczcie mi ale jeśli ktoś nawołuje do takiego banowania to jest po prostu hipokrytą.
Fakt wytępnienie oszustów i farmerów to dobry cel ale cała reszta na tym cierpi.


Hipokrytą być może ale jeśli zarabia na produkcie niepełnym i wadliwym nie starając się zrobić absolutnie nic w kierunku jego ulepszenia. Na tym nikt nie skorzysta. Wszyscy cierpią.

Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

Ja
kompletnie nie gram na multi, jedyną grą gdzie jakoś mnie to wciągneło to WoT ale cała
reszta jest przeze mnie nie ruszana. Tak samo w D3 też bym grał tylko w singu i nie życze
sobie żeby ktoś od tak sobie zbanował mnie wywalają moje pieniądze w błoto bo zmodowałem
sobie gre. Podczas gry jeden z wschodnich biznesmenów zmiast uzywać bota ztrudni sobie
stadko koreańczyków czy chińczyków(są przecież całę reportarze o farmerach pracjujących
z 1 $ za godzine)


W takim wypadku gra taka jak D3 nie jest zupełnie kierowana do Ciebie, w końcu tutaj chodzi tylko i wyłącznie o bieganie w kółko po tych samych lokacjach, zdobywając przedmioty na których Blizzard w dłuższej perspektywie może zarobić. Koreańczyk czy Chińczyk i tak jest zobowiązany do oddania części swojej doli.

Nic się nie bój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 20:48, Tomoya-kun napisał:

Do tego powoduje to ogormne problemy w singu bo co bedzie
jeśli powiedzmy za 4 lata Blizz stwierdzi że w sumie mało osó gra i wyłączy serwery?
Gry bez tego mają ten plus że je sobie instalujesz i grasz kiedy chcesz, niezależnie
czy masz neta czy nie.

Tak jest niestety z prawie każdą grą dzisiaj. Nawet jeśli masz taką grę w całości na dysku to jakaś forma aktywacji czy pewne jej elementy (nawet singlowe) są tylko online. Na takim Steamie też się nie zainstaluje nic bez neta. Akurat o gry Blizzarda nie trzeba się martwić, bo ich gry są wspierane latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to samo jest w WoWie, banują całe konto i nie ma przebacz. O ile oszustwo jest udowodnione jestem jak najbardziej za banowaniem oszustów, może się czegoś nauczą w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do ludzi dojdzie że ta gra nie ma singla, a ludzie dostali to za co zapłacili? Blizzard nie usunoł singla po premierze po prostu nigdy go tam nie było. Jeśli komuś się to nie podobało to trzeba było nie kupować. Jestem jak najbardziej za banami dla cziterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard musi być twardy, głównie ze wzgędu RMAH. Ja np. nie chciałbym, żeby jakiś skurczybyk robił jeszcze większe pieniądze cheatując.. w dodatku wszystko było wiadome przed premierą, ludzie kupili, czyli zgodzili się na takie warunki. Jakie to proste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 17:35, Drazok napisał:

Banować multi ok, ale singla ...

...którego w Diablo 3 de facto nie ma :P Zresztą, jak by to niby mieli rozdzielić? Do gry i tak się wchodzi poprzez ekran logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 17:47, Arcling napisał:

...którego w Diablo 3 de facto nie ma :P


A czym jest samotna gra ? Gra z graczami, a jednak bez nich ?

Dnia 14.06.2012 o 17:47, Arcling napisał:

Zresztą, jak by to niby mieli rozdzielić? Do
gry i tak się wchodzi poprzez ekran logowania.


Np. tak jak w D2 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować