Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED: RPG-i powinny być ładniejsze niż strzelaniny

26 postów w tym temacie

Niech w pogodni za "ładością" nie zapomną o optymalizacji.
Do dziś (rok po premierze) Wiedźmin 2 to kiler dla komputerów (zwłaszcza laptopów).

P.S. Mam na myśli wysokie ustawienia graficzne. LOW to udało sie nawet na GF8800 osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 14:38, thiefi napisał:

Niech w pogodni za "ładością" nie zapomną o optymalizacji.
Do dziś (rok po premierze) Wiedźmin 2 to kiler dla komputerów (zwłaszcza laptopów).

P.S. Mam na myśli wysokie ustawienia graficzne. LOW to udało sie nawet na GF8800 osiągnąć.


Z czym do ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w strzelaninach nie ma czasu na obserwowanie wodotrysków. W RPGach niby też, ale tam jednak akcja dzieje się o wiele wolniej, można sobie co nieco poobserwować. Tak miałem z Mass Effect gdzie nawet podchodziłem do głupiego okna żeby obserwować jak wygląda Cytadela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 14:38, thiefi napisał:

Niech w pogodni za "ładością" nie zapomną o optymalizacji.
Do dziś (rok po premierze) Wiedźmin 2 to kiler dla komputerów (zwłaszcza laptopów).

P.S. Mam na myśli wysokie ustawienia graficzne. LOW to udało sie nawet na GF8800 osiągnąć.

A czy laptopy są do grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna grafika się bardzo przydaje w czasie kampanii promocyjnej, zwłaszcza gdy wydawca nie chce/nie jest w stanie wyłożyć dużej kasy na reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ważna jest grafika w grach RPG świadczy fakt,że tłumy ludzi do dziś grają w gry typu BG i ani przez myśl im nie przechodzi, że coś tam przeszkadza. Niech już nie sikają nad tą grafiką, bo naprawdę w grach tego gatunku ma ona trzeciorzędne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 14:47, SERGYO napisał:

osiągnąć.

Z czym do ludzi...


Trudno się nie zgodzić. To, że W2 jest grywalne w niskich detalach na GF8800 - karcie już wtedy kilkuletniej - to tak naprawdę dobry wynik. No i przede wszystkim - nawet na tych niskich ustawieniach wyglądało to wszystko całkiem przyzwoicie. To, że grafika w grze się w miarę skaluje, a jednocześnie potrafi wykorzystać możliwości mocniejszych maszynek, to ogromny plus. Ostatnie czasy nas przyzwyczaiły do czegoś innego (wysokie ustawienia i 120 klatek na sekundę na mocnych maszynach, a jakość ta sama co na budżetowych zestawach) , ale to już nie wina twórców gry.

A czy ładna grafika jest ważna? Pewnie, że jest ważna! Wszyscy lubią ładną grafikę, nawet jeśli im na niej aż tak nie zależy i mogliby się obyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zakochalem ostatnio w grafice z Risen 2. Te piekne zachody slonca, klimatyczne burze, swietna dzungla, naprawde gra wyglada swietnie. Do tego jak na piranie silnik zoptymalizowany bardzo dobrze, chociaz musze przyznac ze nawet jesli grafa w tej grze byla by zacofana to i tak bym w nia gral. W grach RPG wodotryski sa tylko milym dodatkiem.
Za to bardzo mocno lubie, jak taki prowadzony przeze mnie heros, zabijajacy potwory spojrzeniem, wyrywajacy dziewki jednym textem potrafi przeskoczyc 30 cm murek i wskoczyc na polke skalna, o czym redzi najwidoczniej zapominaja przy swoich produkcjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:40, hydzior napisał:

Owszem . SA do grania .


Zwłaszcza na baterii jak nie ma prądu fajnie się gra, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2012 o 17:40, hydzior napisał:

Owszem . SA do grania .

Takie za 6 tysiaków które nie będą się grzać, to może. Ale chyba wole kupić stacjonarnego za 2,5 tysiaka który będzie jednocześnie z 10 razy wydajniejszy.

Laptopy są do pracy, słuchania muzyki, internetu i oglądania filmów. Do gier nadają się baaardzo średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Ładna'' grafika i inne fajerwerki nie są za darmo, zawsze kosztem czegoś. Np. Wiedźminy, mamy w pełni udźwiękowione dialogi ale za cenę braku stworzenia własnej postaci. Zróżnicowanie opcji dialogowych też nie powala.
To samo z grafiką. Jest niby ładnie ale mało i liniowo a cała rozgrywka generalnie sprowadza się do sieczki. Wolę coś tańszego i skromniejszego jeżeli dzięki temu będę mógł stworzyć własną postać, która potrafi coś więcej niż wymachiwanie mieczem. Odrobina swobody też by nie zaszkodziła.
Bioware też w pewnym momencie postawiło przede wszystkim na opowieść i się nieźle na tym przewiozło. Chyba znowu ktoś pomylił jeden gatunek gier z całkiem innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować