Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED: RPG-i powinny być ładniejsze niż strzelaniny

26 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2012 o 15:12, Pete12234 napisał:

A czy laptopy są do grania?


Jak najbardziej - na moim Wiedźmin drugi chodzi w miare płynnie na najwyższych detalach (bez uberpróbkowania) w rozdzielczości 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 19:25, michal_w napisał:

''Ładna'' grafika i inne fajerwerki nie są za darmo, zawsze kosztem czegoś. Np. Wiedźminy,
mamy w pełni udźwiękowione dialogi ale za cenę braku stworzenia własnej postaci.


Nie, taka koncepcja wynikła z prac nad W1. Ta gra na początku miała mieć dowolnego wiedźmina, a po kilku miesiącach preprodukcji zmieniono to założenie. Ilość dialogów nie miała wpływu na tę decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 18:49, Darkstar181 napisał:

> Owszem . SA do grania .
Takie za 6 tysiaków które nie będą się grzać, to może. Ale chyba wole kupić stacjonarnego
za 2,5 tysiaka który będzie jednocześnie z 10 razy wydajniejszy.

Ja mam takiego za 3 tysiące sprzed dwóch lat i gry z zeszłego roku (bo na PC kupuje w zasadzie tylko na steamowych promocjach) nie mają większych problemów. Nie widzę problemu, a po przeczyszczeniu nic się nie grzeje. Nie chcę kupować budy bo raz, że praca na dwóch kompach na zmianę jest upierdliwa, a dwa szkoda kasy i zajmuje dużo miejsca, a pożera jeszcze więcej prądu ;)

Dnia 12.06.2012 o 18:49, Darkstar181 napisał:

Laptopy są do pracy, słuchania muzyki, internetu i oglądania filmów. Do gier nadają się
baaardzo średnio.

Możesz to samo powiedzieć właścicielom smartfonów i iPhonów, iPadów i innych. Oni jakoś grają i nie mają problemu. Jak widać najwięcej problemów mają Ci którzy tego nie robią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sporo moich gier idzie grać ma high detalach w 1280x720,1366x768 a następujące gry:
Arkham Asylum
Arkham City
Borderlands
Anno 2070
Crysis warhead - i tu tego pojąć nie mogę za cholere w 1280x720 dx10 gamer idzie grać nawet spokojnie dobija te 40 fps a w Crysis 2 cud jak uda mi się osiągnąć 10 fps w pustym pomieszczeniu na 640x480 !!O_O
TF2
L4D2
OMD
Trine 2
itd. a lapek ma ponad 2 lata i był można powiedzieć low endem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 18:15, Namaru napisał:

Ja mam takiego za 3 tysiące sprzed dwóch lat i gry z zeszłego roku (bo na PC kupuje w
zasadzie tylko na steamowych promocjach) nie mają większych problemów. Nie widzę problemu,
a po przeczyszczeniu nic się nie grzeje.

Może, ale jak za 3 tysiaki, to wątpię by te Twoje gry były odpalane w rozdziałce 1920x1200 w dx11, pokroju Crysisa. A nawet jeśli, to podejrzewam że po 2 godzinach karta już grzeje jajka sadzone :) O lapkach do gier trochę wiem, bo swojego czasu rozważałem zakup takowego, i swoją pracę domową odrobiłem.
>Nie chcę kupować budy bo raz, że praca na dwóch

Dnia 16.06.2012 o 18:15, Namaru napisał:

kompach na zmianę jest upierdliwa, a dwa szkoda kasy i zajmuje dużo miejsca, a pożera
jeszcze więcej prądu ;)

Używałbyś dwóch naraz że więcej prądu by żarło ? :P W stacjonarnym karta grafiki może więcej zjadałaby,ale za to miałaby stosownie więcej mocy

Dnia 16.06.2012 o 18:15, Namaru napisał:

>
Możesz to samo powiedzieć właścicielom smartfonów i iPhonów, iPadów i innych. Oni jakoś
grają i nie mają problemu. Jak widać najwięcej problemów mają Ci którzy tego nie robią.

Próbowałeś rzucić kąśliwą uwagę, ale Ci nie wyszło :) Raz że laptopa mam, razem z budą, tyle że uzywam go wyłącznie do pracy a budy właśnie do gier. Głównie dlatego że jest mobilny, a to w pracy bardzo jest przydatne. Nie wiem natomiast co chciałeś uwydatnić wskazując na smartfony i Ipady ? Przecież ich właściciele na bank nie kupują ich ze względu na gry, bo znacznie taniej i lepiej byłoby kupić normalne konsole przenośne na które znajdą się znacznie lepsze gierki. Owszem, można na nich w coś pograć... w "coś". To nie są jakies produkcje AAA typu Crysis, Wiedźmin czy GTA IV...pomijam fakt że spora część tych telefonów nabywa się w ramach konkretnych umów, bądź ich przedłużeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec poprzedniego roku można było za dokładnie 2K kupić lapka z grafiką klasy Radek 5750, która w HD uciągnie wszystkie aktualne gry i nawet jeszcze te, które są dopiero w planach.
A co do tematu, to moda na gry z piękną grafiką i mechaniką prymitywniejszą niż gry sprzed dziesięciu lat przeminie zapewne niedługo. Zapewne jakąś spektakularną "zupełnie nieprzewidywalną" klapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować