Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age 3 wyszedł już z fazy pre-produkcji?

37 postów w tym temacie

Ostatnie wariacje BioWare na temat kolejnych części gier wymieszane z trendami jakimi kieruje się EA napawają mnie przerażeniem i głęboką, głęboką obawą o losy tej serii. Nie nastawiam się na żadne wodotryski, jednak grę pozyskam trybem EA Classic lub second-hand. Te dwie firmy straciły moje zaufanie i będą się musiały dwoić i troić jego odzyskanie - I fala darmowych DLC do ME3 nie naprawia sprawy, bo średnio obchodzi mnie multi w grze, którą kupiłem dla singla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 18:45, NemoTheEight napisał:

1. Część ME była świetna, 2. była gorsza, 3. była dnem
1. Część DA była świetna, "Przebudzenie" było dużo gorsze i nieco krótkie jak na swoją
cenę, 2. była dnem. Czym będzie 3.?


Raczej :

1. Część ME była przereklamowanym średniakiem 2. była genialna 3. była dobra, może nawet bardzo dobra.. Do genialnego ME2 jednak brakowało dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię obydwa DA, kupiłem je zaraz po premierze i z chęcią kupię trójkę jak wyjdzie. Co do ME, podobały mi się wszystkie trzy. I nic komukolwiek do tego XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę przeszedłem. Długo się rozkręcała, był zabieg, którego nienawidzę (zbieraj do kupy armię od ras/gildii/organizacji itp a potem huzia na bossa), ale nie było źle. Za to dwójkę ledwo zacząłem. Jestem z dwie misje po prologu i nie chce mi się grać w to. Nudzi mnie strasznie. System walki? Za szybki na cRPG za wolny na slashera. Dialogi? Już pominę to, że są trzy opcje dobry/zły/zabawny. Najbardziej denerwuje to, że bohater mówi co innego niż było napisane przy kółku. Ciekawię co trójka pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 19:46, Lfdracon napisał:

Jennifer Hepler to ta, która pracuje w Bioware, ale nie lubi grać w gry? :D


Tak to ta. Ona też zalecała grać homoseksualnym Shepardem, bo i tak na homoseksualistów w grze trafimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nic to nie mówi wprost... ale jeżeli już ma wyjść to wiadomo co: połączyć to co było dobrze z DA:O i DAII. Jak to zrobią to kupuję grę od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age II to było nieporozumienie. Owszem było trochę nowych ciekawych funkcji, ale reszta została zepsuta. Liczę tym razem na dobrą trzecią odsłonę i dobre wsparcie ze strony EA Polska, gdzie będziemy mieć okazję posłuchać polskiego dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak styl gry trzeciej czesci bedzie podobny do tej pierwsezj to kupuje w ciemno.
Jak 3-ka bedzie taka jak dwojka to chyba juz na prawde wbijaja gwozdz do trumny tej serii ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli część III DA będzie tak samo dobra jak część III ME, to chyba przestanę kupować gry tej firmy, jak zacytował kolega powyżej przyznaje mu 100% rację

NemoTheEight
1. Część ME była świetna, 2. była gorsza, 3. była dnem
1. Część DA była świetna, "Przebudzenie" było dużo gorsze i nieco krótkie jak na swoją cenę, 2. była dnem. Czym będzie 3.?

no właśnie czym będzie, bo chyba nie taką papką jak ME3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:34, Adikarius napisał:

Pierwsze dwie były świetne?
Świetną częścią jest tylko i wyłącznie piersza cześć.


Ta... tak świetna, że znudziła mnie po ok. 40h grania. Dwójka? Dla mnie o wiele lepsza - ukończone 2x na PC i raz na PS3 (gdzie podobała mi się jeszcze bardziej ze względu na bardziej rzeczywisty udział w walce, czyli brak auto ataku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile DA:O przeszedłem kilka razy o tyle DA2 przeszedłem tylko raz a za drugim razem odpadłem z nudów. Ale cóż się dziwić jak grę robi się na szybko, żeby tylko zarobić na fali popularności marki.
Bioware generalnie ma tendencję spadkową (co widać także w serii ME) i idą za bardzo fajerwerki i "epickość" (barf) zamiast w jakąś sensowną historię i dopracowanie gry.
Więc o DA3 się boję. Ale może w końcu zastanowią się i coś zrobią sensownego?

@ Therionee

Muszę przyczepić się do tłumaczenia.
Niestety ale fragment "But generally, I have about an 80-20 split between doing my own work and reviewing other writers’ work, either in formal meetings or an informal mentoring role" mówi coś innego niż to co jest w tłumaczeniu w newsie.
Z tego co pamiętam to także Champion of Kirkall w DA2 był tłumaczony jako Czempion a nie Bohater.
Takie detale ale kłują w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kiedy będzie ten nowy Dragon Effect? :D

Może zrobią tak jak z Mass effectem 3? Będzie opcja wyboru między slasherem, typowym skupieniem się na fabule bez problemów z walkami i dobrze wyważony rpg z walką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowałem sobie Dragon Age 2 z ciekawości, zaznaczę przy okazji że odkąd ta gra wyszła trzymałem się od niej z daleka hejtując i krytykując co BW z nią zrobiło... I było dokładnie tak jak się spodziewałem... Gra gorsza graficznie i fabularnie od jedynki, wykorzystująca dźwięki otoczenia z pierwowzoru, animacje z Mass Effect 2, z plagą spadochroniarzy, klonów, ze śmiesznym systemem rozmów, recyklingiem tych samych lokacji i ich pseudo romansami w ciuchach. Grałem magiem tak jak w Origins (Zawsze w DA lepiej mi się grało magiem niż innymi klasami)
Byłem pozytywnie zaskoczony tym że wbrew tego czego się wcześniej gdzieś naczytałem, męscy towarzysze którzy lubią "pedałować" nie zalecali się PIERWSI do mnie, dopóki ja w rozmowie nie wybierałem opcji z serduszkiem...

Podsumowując moją wypowiedź:
Nie była to może jakaś wybitna gra z fajerwerkami graficznymi i urywającą zadek fabułą ale wciągnęła mnie na prawie 60 h.. DLC do niej też nie były złe... Przypomnę że w DLC do jedynki także były lokacje z podstawki, a w tych do DA2 całkiem nowe.. Widać krytyka DLC coś dała..
Odzyskałem apetyt na nowe odsłony, jednocześnie mając nadzieję że następna gra będzie lepsza od ostatniej i jej proces produkcji będzie przynajmniej 2 lata dłuższy niż przy DA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age 3 to będzie z pewnością gówno, tak samo jak dwójka. Zero fabuły, a ten regulowany poziom trudności całkowicie zniszczył rozgrywkę. Ja bym wolał Neverwinter Nights 3. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age byl bardzo dobrym...sredniakiem;) Jedyne co zaslugiwalo na uznanie i szanse dla kontynuacji to historia Szarych Straznikow (gryfy itp). To co stalo sie z dwojka wole zapomniec, taki sam szok jak w przypadku Mass Effect 2, gdzie kontynuacja obrala zalkowicie inne tory od pierwowzoru , brawo dla EA! Na Dragon Age nie czekam, bo raczej nie wierze, ze z tej serii moze cos jeszcze byc. Jak na ''''spadkobierce Baldur''s Gate'''' to seria raczej nie zblizyla sie do polowy tego czym byly Wrota Baldura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować