Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Ten temat przeznaczony jest dla osób które już grają w DSII (mam nadzieję z nowym rewelacyjnym patczem...) .Temat dotyczy pomocy w przejściu gry,ciekawostek ,i wszelkich tajemnic DSII. Jednocześnie przypominam że nie jest to temat techniczny.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Miałem kupić niedawno w Empiku DS2 ale wydanie w jakiej było troche mnie wstrzymało. 4 płyty CD w małym pudełku DVD, jak to się tam zmiesciło :P ? Ciekawi mnie fakt czy są tam jakieś instrukcje ? ( być może nie doczytałem na pudełku ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ciekawostki, to wlasciwie ameryki nie odkryje, jesli napisze, ze praktycznie kazda druzyna da sie gre na pierwszym poziomie przejsc ;-] niedawno wlasnie ukonczylem przejscie samymi kusznikami :> w porownaniu do druzyny ''mieszanej'' momentami walki byly bardzo banalne... :o
swoja droga jakis czas temu ukonczylem gre rowniez na veteranie druzyna ''mieszna'' (dual, 2x natura, 2x bitwa) i odnioslem wrazenie jakby bylo latwiej niz poziom wczesniej... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:25, Modest-Vermin napisał:

Ja mam pytanie. Miałem kupić niedawno w Empiku DS2 ale wydanie w jakiej było troche mnie wstrzymało. 4 płyty CD w małym
pudełku DVD, jak to się tam zmiesciło :P ? Ciekawi mnie fakt czy są tam jakieś instrukcje ? ( być może nie doczytałem na
pudełku ).


Mieszczą się 4 płyty (tak jak dwie, po porstu są wsadzone po dwie na grubsze zatrzaski), instrukcja też oczywiście jest, inna sprawa że ta gra za bardzo instrukcjii nie potrzebuje, bo taka ta gra jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:25, Modest-Vermin napisał:

Ja mam pytanie. Miałem kupić niedawno w Empiku DS2 ale wydanie w jakiej było troche mnie wstrzymało. 4 płyty CD w małym
pudełku DVD, jak to się tam zmiesciło :P ? Ciekawi mnie fakt czy są tam jakieś instrukcje ? ( być może nie doczytałem na
pudełku ).

W pudełku jest instrucja ,obszerniejsza instrukcja jest w menu samej gry.Płytki są ładnie ułożone 2x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, ja mam caly czas problemy jakies z ta gra. Raz mi przechodzila do menu glownego baardzo dlugo (nawet do 30 min albo wcale :P) a teraz mi filmy nie dzialaja. Tzn nie wszystkie, ale te najwazniejsze, np. kiedy trafiamy po raz pierwszy do Aman''lu... tez takie cos macie? Wiecie jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:02, Fum4R napisał:

Qrcze, ja mam caly czas problemy jakies z ta gra. Raz mi przechodzila do menu glownego baardzo dlu> Aman''''lu... tez takie cos macie? Wiecie jak temu zaradzic?

Wiekszośc graczy co ja mówie wszyscy mają podobne problemy poczekaj na patcha PL ma wyjść w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
W zasadzie zgodnie ze wstępniakiem nie powinno mnie tu być, ale... Na moim biurku leży DS, ale póki co na leżeniu się skończyło. Z tego nieszczęśliwego powodu, że mój system operacyjny to Win ME. Cały cymes polega na tym, że część stron w wymaganiach gry podaje OS: 98/ME/00/XP tyle, że oficjalnie jest to gra wyłącznie pod XP. Zastanawia mnie, czy da się ten wymóg jakoś przeskoczyć, skoro w wielu miejscach podawane są inne wymagania systemowe? Nie w smak mi sprzedawać ledwo zdobytą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:41, Maximo napisał:

W pudełku jest instrucja ,obszerniejsza instrukcja jest w menu samej gry.Płytki są ładnie ułożone 2x2.

Czyli placac 129 zl otrzymujemy w pudelku niepelna instrukcje? Smiechu warte... Ja niestety jeszcze pamietam, jak byly wydawane gry takie, jak BG 1 i 2 i jakie tam byly piekne, grubasne instrukcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:00, Elwro napisał:

> W pudełku jest instrucja ,obszerniejsza instrukcja jest w menu samej gry.Płytki są ładnie ułożone 2x2.
Czyli placac
129 zl otrzymujemy w pudelku niepelna instrukcje? Smiechu warte... Ja niestety jeszcze pamietam, jak byly wydawane gry takie,
jak BG 1 i 2 i jakie tam byly piekne, grubasne instrukcje...

Witam! Instrukcja jest naprawdę przyzwoita (jak na obecne standardy) ,w zasadzie to sama gra mówi Ci co masz robic.Dodatkowe instrukcje w grze to tylko dodatki uzupełniające.Myślę że w przypadku tej gry nie będziesz miec problemów z tym jak grac.Morrowind to było wyzwanie ,ale tu nie ma tego problemu,możesz mi wierzyc,ja grałem w angielskie demo bez instrukcji ,o dziwo bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Myślę że w przypadku tej gry nie będziesz miec problemów z tym jak grac.Morrowind to było wyzwanie ,ale tu nie >ma tego problemu,możesz mi wierzyc,ja grałem w angielskie demo bez instrukcji ,o dziwo bez problemu.

dokladnie. ja tez obecnie gram w wersje angielska...
to samo co diablo... problemy sa jedynie z wybraniem odpowiedniej umiejetnosci tak, zeby po 20 nabitych poziomach nie zaczynac gry od nowa :D
interfejs jest bardzo czytelny... a z tego co czytalem na cdp.info forum to opinie na temat polonizacji byly straszne :P podobno sie tekt krzcazyl na polskiej czcionce i mulila sie gra jak lezalo kupe przedmiotow na ziemi... a i do tego jeszcze miecz lajdaka zamiast zwykly poltorak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 16:04, Boginka napisał:

Dzień dobry.
W zasadzie zgodnie ze wstępniakiem nie powinno mnie tu być, ale... Na moim biurku leży DS, ale póki co na leżeniu
się skończyło. Z tego nieszczęśliwego powodu, że mój system operacyjny to Win ME. Cały cymes polega na tym, że część stron
w wymaganiach gry podaje OS: 98/ME/00/XP tyle, że oficjalnie jest to gra wyłącznie pod XP. Zastanawia mnie, czy da się ten
wymóg jakoś przeskoczyć, skoro w wielu miejscach podawane są inne wymagania systemowe? Nie w smak mi sprzedawać ledwo zdobytą
grę.

Niwstety gra jest przeznaczona pod WinXP .Gdyby udało się ją uruchomic na 98 pewnie niektóre problemy techniczne by zniknęły bo 98 jest znacznie wydajniejszy.Jutro spróbuje instalacji na98 , ale nie oczekuję sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:12, Maximo napisał:

Witam! Instrukcja jest naprawdę przyzwoita
(jak na obecne standardy) ,w zasadzie to sama gra mówi Ci co masz robic.Dodatkowe instrukcje w grze to tylko dodatki uzupełniające.Myślę
że w przypadku tej gry nie będziesz miec problemów z tym jak grac.Morrowind to było wyzwanie ,ale tu nie ma tego problemu,możesz
mi wierzyc,ja grałem w angielskie demo bez instrukcji ,o dziwo bez problemu.

Dzieki za odpowiedz! Male nieporozumienie: nie potrzebuje informacji o tym, jak grac (a Morrowind tez zreszta nie byl szczytem komplikacji). Chodzi mi tylko o to, ze bardzo lubie czasem usiasc sobie w fotelu przy czarnej kawce i poczytac swietne instrukcje do starych gier - np. do Arcanum czy BG2 i po prostu powspominac :-)
Uwazam, ze cena DS2 jest na tyle wysoka, iz mam prawo oczekiwac pelnej, drobiazgowej, wydrukowanej instrukcji. (Ze taka (a przynajmniej lepsza, niz ta wydrukowana) instrukcja istnieje, wiem z poprzedniego Twojego postu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..] Gdyby udało się ją uruchomic na 98 pewnie niektóre problemy techniczne by zniknęły bo 98 jest znacznie wydajniejszy [..]

Nie ma to może związku z tematem, ale WinXP JEST WYDAJNIEJSZY niż Win98, potrzebuje tylko znacznie więcej RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:06, Pan Maciek napisał:

[..] Gdyby udało się ją uruchomic na 98 pewnie niektóre problemy techniczne by zniknęły bo 98 jest znacznie wydajniejszy
[..]


Nie ma to może związku z tematem, ale WinXP JEST WYDAJNIEJSZY niż Win98, potrzebuje tylko znacznie więcej
RAMu.

To nie ten temat jednak większośc profesjonalistów używa Win 98 ,lub Linuxa.Tak się składa że pracuję na obu systemach i RAMu ani mocy obliczeniowej mi nie brakuję. No cóż ,każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jutro spróbuje instalacji na98 , ale nie oczekuję sukcesu.

Dobre jest w tym wszystkim to, że nie musiałam gry kupować i nie wywaliłam pieniędzy w błoto, ale lizanie cukierka przez szybę i tak jest frustrujące. Sama instalacja jest blokowana komunikatem na stracie. Miałam nadzieję, że to taki "oficjalny straszak" wstawiony w ostatniej chwili (bo sądząc po informacjach nt. wymagań tą zmianę chyba wprowadzono dość późno), ale samo ominięcie takiego komunikatu jest pewnie dość skomplikowane jeśli możliwe, bo Windowsy są z zasady wredne w tym zakresie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów wie może jak usunąć plik spolszczający DS2. Na jednym z forum jakiś gość twierdził że mu się to udało ,i że wystarczy usunąć dwa pliki (nie napisał tylko które:( ), żeby cieszyć się angielską wersją gry. Mnie wszystko jedno, a że polska wersja to totalna kaszana , to chętnie bym to zrobił.

<<<<<<<<<<<<<BYLE TYLKO WKOŃCU ZACZĄĆ W TO GRAĆ !!!!!!!!!!!!!!!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:58, anasazi napisał:

Czy któryś z forumowiczów wie może jak usunąć plik spolszczający DS2. Na jednym z forum jakiś gość twierdził że mu się to
udało ,i że wystarczy usunąć dwa pliki (nie napisał tylko które:( )


halo!

wywalasz plik language.dll z głównego katalogu gry i language.ds2res z katalogu resources. wraca wtedy język angielski i oryginalna czcionka(mam nadzieję, że polski patch 2.2 będzie ją zawierał!). oczywiście radzę zachować owe pliki na przyszłość. aha, zmianie ulegnie język, gra się będzie tak samo krzaczyć. i pomyśleć, że gra ma znaczek ati na okładce, LoL. pozdrowienia i królestwo za patcha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:58, anasazi napisał:

Czy któryś z forumowiczów wie może jak usunąć plik spolszczający DS2. Na jednym z forum jakiś gość twierdził że mu się to
udało ,i że wystarczy usunąć dwa pliki (nie napisał tylko które:( ), żeby cieszyć się angielską wersją gry. Mnie wszystko
jedno, a że polska wersja to totalna kaszana , to chętnie bym to zrobił.

<<<<<<<<<<<<<BYLE
TYLKO WKOŃCU ZACZĄĆ W TO GRAĆ !!!!!!!!!!!!!!!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Language.dll
Language.ds2res (katalog Resources)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować