Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Savey skopiowałem do broken world, a potem zacząłem nią grać w Singla na BW tylko że moja postać ma 42 lvl a inne 37 a piszę że trzeba mieć minimum 39 lvl do grania w bw więc one mogły zniknąć ale co z przedmiotami w skrzyni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tej gry nie dałem rady przejść nawet na god mode ;/
Mroczny mag puszczał jakieś korbacze czy coś i rozwalały za 1 razem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:18, DarkMessiah123 napisał:

Savey skopiowałem do broken world, a potem zacząłem nią grać w Singla na BW tylko że
moja postać ma 42 lvl a inne 37 a piszę że trzeba mieć minimum 39 lvl do grania w bw
więc one mogły zniknąć ale co z przedmiotami w skrzyni???


a to moze i racja z tymi postaciami a przedmioty ?? chyba nie do uzywania w BW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja postać przeniesiona do BW zachowała wszystkich bohaterów i wszystkie przemdioty w skrzyni.
Więc wnoszę, że nasz kolega musiał coś pomieszać z patchami. Podstawka była spatchowana do wersji 2.2?

Co do godmode, to jest gra na cheatach. Ale pierwszy raz słyszę, zeby ktoś narzekał na poziom trudności w DS2 :D Tych korbaczy mozna dość łatwo poprstu unikać. Na trzecim poziomem trudności z arcymagiem walczyłem grubo ponad dwie godziny. Ale dałem radę :) Twardym trza być i mieć dużo cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - szansa na drop magicznych przedmiotow sumuje sie dla wszystkich postaci ? (czyli ze kazdemu sie oplaca dac cos +x%) czy tylko nasz glowny bohater (a raczej jego statystyki) jest odpowiedzialny za dropy ?

bo gralem sobe w DSa jakis rok temu i dobilem do 37 lvl na najnizszym poziomie (czyli juz koncowka gry), ale postanowilem pograc sobie od poczatku (nowy sprzet, brak problemow z wydajnoscia itp) i przy okazji skompletowac pare zestawow - i tu kolejne pytanie: sa 3 poziomy trudnosci i czy dla kazdego poziomu trudnosci jest inna pula "setow" ? (chodzi mi o to czy np: pare czesci jest na najnizszym poziomie doswiadczenia, a pare na wyzszym, czy wszystkie czesci do setow sa do znalezienia na danym poziomie)

z gory dzieki za odpowiedz :)

Aha co polecacie dla druzyny na 2gim poziomie trudnosci (co rozwiajc) ? Bo na pierwszym poziomie, przeszedlem prawie calutka gre: Wojownik+Łucznik+Natura+Zniszczenie (i wszyscy szkoleni tylko w tym, kazdy po 37 umiejetnosci). Oplaca sie wszystkich nauczyc magi natury na tyle by cala druzyna rzucala automatycznie leczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:04, EmperorKaligula napisał:

mam pytanie - szansa na drop magicznych przedmiotow sumuje sie dla wszystkich postaci
? (czyli ze kazdemu sie oplaca dac cos +x%) czy tylko nasz glowny bohater (a raczej jego
statystyki) jest odpowiedzialny za dropy ?

Tego nie wiem :)

Dnia 02.08.2008 o 10:04, EmperorKaligula napisał:

bo gralem sobe w DSa jakis rok temu i dobilem do 37 lvl na najnizszym poziomie (czyli
juz koncowka gry), ale postanowilem pograc sobie od poczatku (nowy sprzet, brak problemow
z wydajnoscia itp) i przy okazji skompletowac pare zestawow - i tu kolejne pytanie: sa
3 poziomy trudnosci i czy dla kazdego poziomu trudnosci jest inna pula "setow" ? (chodzi
mi o to czy np: pare czesci jest na najnizszym poziomie doswiadczenia, a pare na wyzszym,
czy wszystkie czesci do setow sa do znalezienia na danym poziomie)

Kilka setów jest w konkretnych miejscach, skrzynkach, przeciwnikach i pojawiają się na wszystkich poziomach trudniości, więc na przykład ten zaestaw Driad co jego cześci na pocztaku gry sie znajduje, można mieć w trzech kompletach bez większego problemu. Reszta pada losowo, choć oczywistym jest, że lepsze przedmioty padaja na wyższych poziomach trudności.
Ja osobiście zbieram przedmioty setowe i po przejściu gry na trzech poziomach trudności, plus jeszcze trochę biegania po Rogach Zaramotha sprawiło, ze mam ich ponad połowę.

Dnia 02.08.2008 o 10:04, EmperorKaligula napisał:

Aha co polecacie dla druzyny na 2gim poziomie trudnosci (co rozwiajc) ? Bo na pierwszym
poziomie, przeszedlem prawie calutka gre: Wojownik+Łucznik+Natura+Zniszczenie (i wszyscy
szkoleni tylko w tym, kazdy po 37 umiejetnosci). Oplaca sie wszystkich nauczyc magi natury
na tyle by cala druzyna rzucala automatycznie leczenie ?

Gra jest na tyle łatwa, ze dowolnym zestawem ludków powinieneś dać sobie radę.
Do leczenia warto wziać ciemna najadę, ustawić u niej czar leczenia i niech robi swoje, a reszta drużyny niech się zajmie eksterminacją.
Ogólnie, DS to nie Diablo i dodanie jednego punktu umiejętnosci nie tam gdzie trzeba nie spowoduje, ze na wyzszych levelach nei będziesz dawał sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 00:33, PsychoMan napisał:

Kilka setów jest w konkretnych miejscach, skrzynkach, przeciwnikach i pojawiają się na
wszystkich poziomach trudniości, więc na przykład ten zaestaw Driad co jego cześci na
pocztaku gry sie znajduje, można mieć w trzech kompletach bez większego problemu. Reszta
pada losowo, choć oczywistym jest, że lepsze przedmioty padaja na wyższych poziomach
trudności.


czyli nawet cos ze slabego seta moze wypasc w pozniejszym etapie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 00:35, EmperorKaligula napisał:

czyli nawet cos ze slabego seta moze wypasc w pozniejszym etapie gry ?

No wiesz, zasadniczo wypadaja zwykle przedmioty zbliżone poziomem do poziomu postaci, ale, że najlepsze przedioty setowe maja level około 60 jak dobrze pamiętam, to potem już wolna amerykanka i leci wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 11:36, PsychoMan napisał:

> czyli nawet cos ze slabego seta moze wypasc w pozniejszym etapie gry ?
No wiesz, zasadniczo wypadaja zwykle przedmioty zbliżone poziomem do poziomu postaci,
ale, że najlepsze przedioty setowe maja level około 60 jak dobrze pamiętam, to potem
już wolna amerykanka i leci wszystko :)


skoncze tylko dzikie hordy i biore sie za DSa :D

a wlasnie grales moze w Broken Worlda ? Bo to jest z tego co czytalem dodatek i mozemy w nim prowadzic druzyne z podstawki (~40 lvl) czyli jak przejde gre na 2gim poziomie trudnosci to nie bede mogl ich importowac (lvl oczywiscie wzrosnie) ? A moze gra sama zapamietuje bohaterow na tym ~40lvl i mimo ich dalszej gry importuje do dodatku na tym ~40 lvl ? I czy dodatek laczy sie z podstawka ? Chodzi mi o to ze jest jak w diablo: nowa kraina (akt 5) ale mozemy w kazdej chwili sie cofnac do pierwszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 15:18, EmperorKaligula napisał:

a wlasnie grales moze w Broken Worlda ? Bo to jest z tego co czytalem dodatek i mozemy
w nim prowadzic druzyne z podstawki (~40 lvl) czyli jak przejde gre na 2gim poziomie
trudnosci to nie bede mogl ich importowac (lvl oczywiscie wzrosnie) ? A moze gra sama
zapamietuje bohaterow na tym ~40lvl i mimo ich dalszej gry importuje do dodatku na tym
~40 lvl ? I czy dodatek laczy sie z podstawka ? Chodzi mi o to ze jest jak w diablo:
nowa kraina (akt 5) ale mozemy w kazdej chwili sie cofnac do pierwszego ?

Spokojnie mozesz zaimportować postać nawet na 90 lvlu i grać nią na pierwszym poziomie trudności.
Jedyne ograniczenie, to to, że twoja postać musi mieć lvl przynajmniej 37 żeby zacząć grać na normalnym poziomie trudnosci w dodatku.
Możesz też użyć drużyn predefiniowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 00:03, PsychoMan napisał:

ciach


a jakim wojownikiem grales (znaczy jakiego robiles) ? Bo nie wiem w co go rozwijac: czy 1reczne+Tarcza czy 2 reczne czy 2x 1reczne. Narazie gralem 1reczne + tarcza to szlo bez problemow (do 38 poziomu ciut przed rogami), ale nie wiem czy na wyzszych poziomach trudnosci brak tarczy (i bonusow do defa) nie bedzie zbyt odczuwalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:47, EmperorKaligula napisał:

a jakim wojownikiem grales (znaczy jakiego robiles) ? Bo nie wiem w co go rozwijac: czy
1reczne+Tarcza czy 2 reczne czy 2x 1reczne. Narazie gralem 1reczne + tarcza to szlo bez
problemow (do 38 poziomu ciut przed rogami), ale nie wiem czy na wyzszych poziomach trudnosci
brak tarczy (i bonusow do defa) nie bedzie zbyt odczuwalny...

Ja gram na dwa jednoraki, największe obrażenia się z tego zadaje. A miecz z tarczą z tego co wiem też nie jest zły, bo wprawdzie oberki mniejsze, ale za to obronę masz taką, ze prawie nikt cie nie jest w stanie ruszyć :)
Jak już mówiłem, DS2 jest grą stosunkowo łatwą i właściwie nie da się dojsć do sytuacji, że spartolisz sobie postać tak bardzo, że nie będziesz mógł przejsć dalej. Chyba, ze sie bardzo postarasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj po szybkiej instalacji, dokonałem szybkiego wypadu, pokonałem Arcymaga (czy jak on się tam zwie) i skończyłem Broken World ;] Muszę przyznać, że DS I/II pomimo oldschool''owego jakości H&Swciąż mnie bierze. Aż mi szkoda, że poszło mi tak szybko z tym boss''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja.. Broken World jest za prosty. Ja do niego przeszedłem jako 45 lvl Nature Mage (mam wersję angielską), z jednym wojownikiem pół olbrzymem, on także na 45, oraz dwoma zwierzakami. Tym jasnofioletowym wilkiem oraz żywiołakiem ognia. Miałem o kilka poziomów za dużo, więc potworki nawet z znacznych ilościach nie robiły mi nic wielkiego...
Dla mnie ogólnie najtrudniejszy był sam początek. :P
Kiedy to musisz się wracać 8 razy do jaskini Haku, żeby dobić do 8 poziomu doświadczenia. Ach.. to były czasy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tą grę już dawno temu (jakoś po premierze) i postanowiłem zagrać sobie jeszcze raz :P

Zrobiłem wojaka z dwóręczną bronią, który będzie stosowal automatyczne zaklęcia z magii natury (buffy i uzdrawianie - dam pod nie kilka pkt. w umiejętności magii natury). Władowałem mu 3 pkt. we wzmocnienie i zastanawiam się, czy w ogóle opłacało się w to pakować... Jakaś umiejętność na wyższym poziomie wymaga wzmocnienia na poziomie 3??

BTW: Chcę grać jedynie ze zwierzakiem (jak będzie ciężko to z dwoma). Ogarnę jakoś z bronią dwóręczną?? Czy lepiej latać z tarczą?? Jestem na początku więc jeśli ma być lepsza, to nie problem zrobić postać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak poprzednik postanowiłem sobie odświeżyć DS II. Jakiś czas temu go przeszedłem, potem pomęczyłem dodatek dochodząc w nim do Arcymaga i... odłożyłem grę na półkę ;] Jak już wcześnie wspominałem pokonałem ostatnio bossa, no i naszło mnie, żeby wziąć wyższy poziom trudności.

No i mam 2 pytanka do wyjadaczy:

1. Jakie są Waszym zdaniem najlepsze moce dla poszczególnych klas? Głównie mam na myśli wojownika 2ręcznego. Mam dziwne wrażenie, że po przejściu Broken World i rozpoczęciu podstawki na II poziomie trudności Szał Żywiołów nie klepie tak dobrze jak kiedyś :/

2. Pamiętam, że w Broken World był jakiś koleś, który za opłatą "zerował" umiejętności. Czy w podstawce też on jest czy może tylko w dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 20:53, Dark Templar napisał:

1. Jakie są Waszym zdaniem najlepsze moce dla poszczególnych klas? Głównie mam na myśli
wojownika 2ręcznego. Mam dziwne wrażenie, że po przejściu Broken World i rozpoczęciu
podstawki na II poziomie trudności Szał Żywiołów nie klepie tak dobrze jak kiedyś :/


tu sie nie wypowiem bo gralem tylko raz, wiec za malo wiem aby porownywac ;)

Dnia 07.08.2008 o 20:53, Dark Templar napisał:

2. Pamiętam, że w Broken World był jakiś koleś, który za opłatą "zerował" umiejętności.
Czy w podstawce też on jest czy może tylko w dodatku?


nie ma w podstawce, jest w dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 21:13, heaton 1992 bdg napisał:

A ja mam do was pytanko , kupiłem sobie dodatek do podstawki i nie wiem czy zacząć grać
, dodatek jest warty uwagi ??


aha kupujesz gry w ciemno i w nie nie grasz - ciekawe...

ja napewno zagram w dodatek bo podstawka mi sie cholernie podoba - wyciagniej z tej opinii prosty wniosek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować