Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Moje dotychczasowe pytania wyjasnione :D
Poza jednym. Mianowicie gra lokalna to mozna z kolega stwozyc druzyne i razem przejsc cala przygode. A na czy polega gra sieciowa. wiem ze trzeba miec swoja druzyne juz (gdzies to wyczytalem) Ale na czym polega gra w sieci czy to jest jak lokalnie przechodzenie z kims ze swiata fabuly. Jezeli tak to poco w takim razie wymagana jest wlasna druzyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym kolejnym (wyzszym) poziomem trudnosci i mozliwoscia przejscia na nim calej przygody na nowo, to lekko pogieta w szczegolach mysl... Jak przechodzi ze mna moja druzyna, a w niej mam Lothara, to jak moge go spotkac stojacego wraz z Deru (a ja tez mam) w Amanlu?? Bzdura i nonsens. A moze mam sobie tlumaczyc, ze to brat lub siostra?? Hehehe... Rozumiem fantasy, ale niech jednak obowiazuja jakies zasady logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tam napominał o save''ach. Niby jak w Diablo. Wracasz(odradzasz się), do najbliższego miasta, ale do jasnej ciasnej: gdzie jest mój ekwipunek. Coś tam sobie nazbierałem a tu ciach - zabili nas i jestm w mieście ale
na goło, gdzie są te rzeczy. A może przed walka mam zdjąć ekwipunek, bo nie daj Boże, ktoś mnie zaciacha i stracę wszystko(oprócz tego co w plecaku). Muszę powiedzieć, że to kaszana nad kaszany i te savy. Po co jest opcja zapisz grę jak i tak "nie działa". Normalnie coś mnie trafia. Na szczęście napisy w PL są u mnie w porządku. Bo jak się doczytałem to masa ludzi ma z tym problemy. Ech nie chce mi się już o błedach pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby odzyskać swój ekwipunek pogadaj z tym gościem co stoi koło teleportu i ma taki jakiś grób nad głową :) On ci przyzwie zwłoki twoje i twoich rowarzyszy. Oczywiscie za oplata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 08:28, Obelix1993 napisał:

Jak usunąć jakiegoś członka drużyny??


Otwórz jego kartę postaci (np. klawisz "I") tam w górnych rogach będziesz miał po przycisku jeden zamyka kartę, a drugi właśnie odsyła postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:01, PolishWerewolf napisał:

Aby odzyskać swój ekwipunek pogadaj z tym gościem co stoi koło teleportu i ma taki jakiś grób nad głową :) On ci przyzwie
zwłoki twoje i twoich rowarzyszy. Oczywiscie za oplata :D


Można Odzyskać ekwipunek gratis, bez sponsorowania Nekromanty. Należy udać się na miejsce zgonu, tam w punktach gdzie dokonali żywota twoi podopieczni będą nagrobki, wystarczy na nich kliknąć a przedmioty wrócą do właścicieli - należy zaznaczyć że jest to sposób dość ryzykowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy przeleciec postacią obok, a ich ekwipunek znajdzie się na swoim miejscu (jeżeli postać była "goła" to zostanie ubrana i uzbrojona - natomiast potiony i inne badziewie niestety trzeba zbierać (klawisz "Z" - chyba?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z jednym questem.mianowicie nie moge znalezc tego buzdyganu agarrusa ktory podobno (tak pisze w dzienniku)jest gdzies w zagubionej dolinie azunitow i za cholere nie moge go znalezc.jest tam tez jakas jaskinia feniksa gdzie jak stane na takim specjalnym znaku to pokazuje mi sie napis taki jak w kapliczce lecz nie mozna tam wyspiewywac tych no nie wim jak sie to nazywa.przeszukalem wszystkie zakamarki tej doliny po 5 razy i nic to nie dalo.BARDZO PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz to miejsce gdzie musiałeś przestawiać te lustra aby się podniósła ta górka?? To tam chwile wcześniej w tej samej jaskini jest taka jak gdyby wysepka. I tam masz windę której wcześniej nie mogłeś uruchomić. To wlaśnie tam.


A co do tej jaskini feniksa, to z tym też jest związany quest, w rozdziale 3, od maga natury. Ale nie zdradzam fabuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety treść jest po ang."
In Kalrathia, find a soldier named Berseba and talk to her about the mace of
Agarrus. Head to Aman''lu and find Tai''esse at the Inn. Speak to her to
receive a stone key, which will lead to a fragment of a stone tablet.

Teleport to the Snowbrook Foothills and go a bit north and then south and
then east into an entrance to the Snowbrook Grotto. From the entrance, go
south and then west, keeping an eye out for man-made steps leading down to
your left (south). Go down the steps, open the door and collect the fragment.

Return to Aman''lu and speak to Tai''esse. Travel to Eirulan and teleport to
the Western Cliffs of Azunai. Go south into the Azunite Cavern where you
retrieved the Artifact. The tomb is in the northwest corner. Extend the south
bridge over to the tomb by finding the switch hidden on the north wall of the
small ruin near the bridge.

Enter the tomb and speak to Guardian Magentus to close the quest and receive
the mace.
Żeby uaktywnić kapliczkę trzeba mieć "Laskę Dusz" od Nory - maga w Kalrathii i trzeba zanucić "Arcesso Arcanum"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z save''mi!!!!Pomocy!!
Czasem jak wlaczam gre nie wczytuje mi zapisana gre,a czasem wczytuje np. po resecie kompa!
Niewiem co sie dzieje ale ostatnio wogole mi niechce wczytywac save''ów!!

pomocy!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze @all
Miałbym kilka pytań dot. DSII:
1. Czy to jakie postacie mam w drużynie wpływa na rozgrywkę? Co jakiś czas każda z tych postaci mówi coś "pokrzepiającego", więc chyba jest większa różnica niż w DS I. Poza tym słyszałem, że w jednym z questów I Aktu trzeba mieć w drużynię elfkę/driadę Daru/Deru. Czy to prawda i czy póżniej tego typu "zdobywanie" questu się powtarza?
2. Czy postacie odłączają się w którymś momecie gry? Nie chodzi mi o wyłączenie ich z drużyny przeze mnie, tylko że postać skryptowo odchodzi z drużyny, bo ma "problemy rodzinne".
3. Gdzie w Aman''lu jest mag, który da mi zaśpiew do rozmowy z umarłymi?

I to chyba tyle na teraz.
Z góry big thx 4 pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Prawie wszyscy NPC do wynajęcia maja swoje misje. Są to questy poboczne i nie wpływają na koniec gry, ale dają czasem niezłe przedmioty i no więcej świata się zwiedzi :)
Ad. 2. Grałem tylko 1 poziom i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby kórś postać sobie poszła samopas
Ad. 3. Mag Lyssanore jest przekupką w sklepie z czarami -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj
To jest cRPG ale blizej temu do typu gier action RPG niz do klasycznego rpg. Pomimo tego ze gra ma bardziej rozwiniety watek RPG to nadal zostaje gra action. Te wstawki dialogowe mialydodac klimatu i czasami sa bardzo zabawne jednak niewiele maja wspolnego z tym jak potoczy sie fabula czyli :

1. Nie wplywa bezposrednio. A raczej wplywa na sposob walki. Fabula jest niezmienna. Questy ktore sa do wyjkonania tylko jak ma sie konkretna osobe w druzynie sa questami pobocznymi. Jest ich sporo w calej grze i jak by sie chcialo je zrobic wszystkie trzaba by bylo kilkukrotnie zmieniac sklad druzyny :) Mi sie tego nie chcialo robic ...
2. Jeszcze nie skonczylem calej gry ale jak do tej pory nikt mi sie nie odlaczyl. Z tego co orientuje sie taka rzecz nie nastapi. Jak kogos nie wywalisz bedzie w skladzie teamu nawet po smierci ;)
3. Nie ma takiego maga ;) Zaspiewu ktory pozwala ci rozmawiac ze zmarlymi musisz nauczyc sie sam. >>>SPOILER<<<
W Aman''lu bedziesz mial quest dotyczacy odkrycia zbrodni. Chodzi o nieslusznie osadzonego i straconego slugi, ktory teraz jako niespokojna dusza sie blaka po opuszczonej posiadlosci. Ten quest da ci wytyczne ze mag powie ci cos wiecej. Maga to doslownie Magiczka ;) i zajmuje sie sprzedaza mikstor i bizuterii. Jest zaraz w domku kolo teleportu. Powie ci ona ze chetnie tez by sie nauczyla tego zaspiewu ale czarni magowie pilnie go strzega. Poleci ci udac sie na poludnie. Daleko na poludnie znajdziesz jaskinie do ktorej po wejsciu uslyszysz zaspiew :) i od razu zapamietasz wystarczy do niej wrocic i bedziesz mial go w ksiedze :P Ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy ktos tutaj wypelnil tajemniczo tajemniczy quest;) Osobiscie posiadam Wiadro na Glowe z Tajemniczego Zestawu (hehe +10% do wygladania glupio :D) i Tajemnicza Rune (ktora dostalem za walki na arenie ktora przypadkiem odkrylem)


> >S P O I L E R< <

Co do zaspiewu umarlakow:
Ew. mozna w dowolnej kapliczce zaspiewow wklepac (po nacisnieciu entera) Vox Mortem(o ile dobrze pamietam bo czesto mi sie myli z jakimis merum itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fortecy Kamiennych Wichrów jest takie przejście, gdzie sa drzwi, a po obu stronach kolorowe klikalne cosie ;-)
Pierwsza jest żółta, a druga zielona. Przez pierwszą przeszedłam - nie bez problemów - nie chciało się uruchomić, dopiero po jakimś dłuższym czasie klikania bez sensu się otworzyły. Przy drugich - zielonych wielokrotne klikanie ni pomaga... Acha - mam ttablicę życia, potrzebną do otwarcia...

Jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanko...z góry przepraszam za przekręcone nazwy lokacji (gre mam po FR), ale mam nadzieje że zrozumiecie.
Otóż w Akcie 2 jestem na Zamarzniętym cmentarzu, przeszukałem pewne 3 zamarznięte grobowce i znalzłem 3 Maski jakiś gości... w opisie jest napisane że pewien duch przepuści mnie jeśli dam mu znać co się stało z jego braćmi. Teraz skoro wiem że jego bracia nie żyją musz go znaleźc... no i tu jest problem... nie pamiętam gdzie go spotkałem?? Może ktoś wie gdzie mam go szukać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja napotkałem inną przeszkodę, mianowicie przeszedłem już całość i walczę przeciwko Valdisowi, jednak jakimś trafem w ogóle nie potrafię go chociażby zadrasnąć, także nikt z mojej drużyny, czy to magią, bronią dalekiego zasięgu, czy bronią białą, ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:29, AN0WN1M napisał:

Mam pewne pytanko...z góry przepraszam za przekręcone nazwy lokacji (gre mam po FR), ale mam nadzieje że zrozumiecie.
Otóż
w Akcie 2 jestem na Zamarzniętym cmentarzu, przeszukałem pewne 3 zamarznięte grobowce i znalzłem 3 Maski jakiś gości...
w opisie jest napisane że pewien duch przepuści mnie jeśli dam mu znać co się stało z jego braćmi. Teraz skoro wiem że jego
bracia nie żyją musz go znaleźc... no i tu jest problem... nie pamiętam gdzie go spotkałem?? Może ktoś wie gdzie mam go
szukać??


Przy wejściu do kolejnego grobowca, w tym grobowcu uwolnisz też księżniczkę (nie pamiętam imienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować