Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Todd Howard: w przyszłości gry RPG zaoferują coś więcej niż ładne otoczenie

27 postów w tym temacie

A więc to zróbcie. W Skyrima grałem kilka miesięcy temu, a jakoś za bardzo nie mogę sobie żadnej postaci przypomnieć. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólna przyszłość RPG moim skromnym zdaniem leży w realistyce. Tak własnej postaci jak i tych niezależnych, wygląd to nic w porównaniu do realistycznych rozmów czy prawdziwie żyjących społeczności, prawdziwych konsekwencji wyborów gdzie pół świata nie będzie chciało z nami gadać itp itd. Chrzanić grafikę która i tak będzie się rozwijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak się robi dziadostwo pokroju Obliviona to faktycznie widać, że ludzie nie potrafią wykreować ciekawych postaci (chociaż i w tym trafiały się wyjątki, choćby Sheogorath). Jednak, bez przesady pan Todd niepotrzebnie generalizuje, bo zaczyna gadać głupoty. Rzeczywistych postaci w grach jest cała masa, tylko trzeba chcieć je znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźminy, Gothic (jeden kumpel ma nawet ksywę Milten), KOTORy(Bastilla, Kreia!)Diablo (Deckard Cain), Mass Effect, wszelkie Baldursy, Tormenty, Icewindy i od cholery jeszcze innych RPG ma masę wyrazistych postaci. A z Morrowinda pamiętam tylko wcześniej wspomnianego Caiusa Cosadesa, z Obliviona i Skyrima nie wyróżniam nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyżby? czyżby w końcu nadszedł ten dzień? dzień, w którym Todd przyzna się, że jego gry są właśnie oprawą? nie.
jak zwykle, ja daję grafikę, nikt nie potrafi dać postaci. co za palant. nawet nie wiedzieć w jakim się gatunku siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dopóki nikt nie chce zrobić takiej gry, to daliby chociaż możliwość kooperacji. Dlaczego nie mogę pograć sobie w nic ze znajomymi, zawsze musi być kampania coop która jest do niczego. W takiej grze jak Skyrim coop pasuje jak ulał, to powinien być standard w grach sandboxowych. To w połączeniu racjonalnie zachowującymi się NPCtami, jak na przykład wyrażanie niechęci co do wiszącego garnka na głowie, no i status w świecie, aby logicznie NPCty poznawali ciebie jak już któryś raz cie spotkają lub uratujesz ich przed smokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 01:18, Koski napisał:

A z Morrowinda pamiętam tylko wcześniej wspomnianego
Caiusa Cosadesa, z Obliviona i Skyrima nie wyróżniam nikogo...


IMO dlatego, ze jest ich od groma, a same imiona nie sa łatwe do zapamietania.
Bo kto zapamieta goscia co sie zwie "Divayth Fyr" ;)

Moj ulubiony Jiub :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Howard, jeszcze jakaś fabuła by się przydała. Otoczenie może być przeciętne, bo to historia powinna pchać do przodu gry RPG (i oczywiście ciekawe postaci), a nie teselacja i wolumetryczne chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że to co Todd przed nami odkrył to było, jest i będzie podstawą każdego dobrego cRPG...
Widać, żyłem w świecie ułudy i dopiero teraz gry będą dawały nam ciekawe i zróżnicowane postacie.
Och, dzięki ci światły Toddzie, za te słowa, które oświecą teraz wszystkich, że to nie grafika jest ważna w cRPG...

A tak wyglądają rzeczywiste postacie wg Bethesdy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=vncIBREXCwU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Isle, Obisidian, Troika, Eidos Montreal, CDPR, ba, nawet Bioware już dawno stworzyli takie postacie. Bethesda jako jedyna w tym gronie nie posiada za wielu pamiętnych postaci.

Ja wiem, że chodziło mu o coś więcej niż to, co stworzyła konkurencja, ale na Boga - to, jak przedstawił swój pomysł przedstawia Bethesdę w naprawdę złym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan to rozumiem że mówił o Skyrimie i serii TES.... bo inne gry RPG już od dawna oferują coś więcej niż ładne otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować