Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Todd Howard: w przyszłości gry RPG zaoferują coś więcej niż ładne otoczenie

27 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2012 o 08:50, Squork napisał:

Ja z gier Bethesdy pamietam tylko Moire z Fallouta 3. To chyba nie za dobrze?

Hehe, ja też. I to tylko dlatego, że to najgroszy i naidiotyczniejszy NPC w historii RPG. To raczej nie za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi tak, jakby jedno drugie wykluczało, jakby w sztabie tworzącym taki rozbudowany twór jak gra byli tylko graficy. Niech do listy płac obok setki grafików i programistów dodadzą kilku porządnych scenarzystów i innych kreatywnych, to będą rezultaty, a nie że nagle zamierzają iść w ambitną stronę mocy, bo grafika już jest w sam raz.
Z drugiej strony niech już będzie taki kontrast dla tych wypowiedzi o Cry/Unreal/RED Enginach. Zawsze dobrze słyszeć, że ktoś chce się poprawić pod grywalnościowym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> przyszłości w RPG-ach zostanie położony większy nacisk na to, by stworzyć postacie, do których gracz będzie mógł się przywiązać
Cóż za postęp, zachodnie rpg zaczynają doganiać jrpg, które miały już to kilkanaście lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Todda nigdy nie lubiłem jako developera. Koleś nie wie co to jest RPG. Jest kompletnie "nieograny". Pisarz, żeby stworzyć coś dobrego, musi przeczytać wiele książek. Dobry reżyser musiał widzieć dużo dobrych filmów. Natomiast Toddler nieustannie porównuje swoje produkcje do CoDa i GTA, nazywając te gry swoimi ulubionymi RPGami...

Kiedyś kochałem Bethesdę za Morrowinda, ale okazało się że wszystko co mi się w nim podobało to zasługa Michaela Kirkbride''a. Potem to wielkie zawiedzenie przy Oblivionie i Falloucie 3... No i Skyrim, w którym postacie są fascynujące niczym plama psich sików na murze (choć i tak trochę lepsze niż Oblivionowi lobotomici). Dobrze że FO przejął Obsidian, dawni pracownicy Black Isle przynajmniej wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę dziwne,że ludzie, którzy powinni z zasady być naprawdę obytymi w danym gatunku gier często tworzą coś, co totalnie mija się z tym, co w RPG jest najpiękniejsze. Powstaje potem taki Skyrim, gdzie po miesiącu grania nie pamięta się ani jednej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować