Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Projektanci SW: TOR zastanawiają się nad rozgrywką free-to-play

28 postów w tym temacie

Gra mi się podobała ale po pół roku grania sam już czekam na F2P. Przynajmniej swobodnie pogram ze znajomymi których odstraszał abonament. Ostatnio są takie pustki że szkoda gadać. Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 10:55, Khalbar napisał:

Hmm ciekawe jak można grać za darmo do 15 lvl''u ?


Tak samo jak w Rift i WoW? Co to za problem?


A swoją drogą, nieźle. Jeszcze rok nie minął a oni już o F2P myślą.I jaki głupi tekst - gracze żądają aktualizacji. A co oni myślą, że jak będzie F2P to gracze nie będą chcieli aktualizacji? Z drugiej strony patrząc na taki AoC, który aktywowałem parę dni temu - od dnia premiery do dziś (czyli jakieś 4 lata?) gracze nie doczekali się głupiej możliwości przypisywania klawiszy dla każdej postaci oddzielnie.

PS.
Tera zapewne też jeszcze w tym roku przejdzie na F2P. Może nawet szybciej od SW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale, model F2P byłby tu idealny dla wielu ludzi, bo i tak najlepszym elementem jest tu historia, dla ukończenia której nie trzeba byłoby dopłacać :>

@TobiAlex - Conan nie ma najlepszego modelu F2P, ale to, że nie ma dobrych aktualizacji, to nie wina modelu płatności, tylko twórców. Jakoś twórcy Lineage 2 cały czas opiekują się grą i słuchają społeczności, a gra też jest F2P (IMO L2 to obecnie najlepsze darmowe MMO, z grupy tych, które przeszły z modelu abonamentu na darmowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobom czekającym na TOR F2P sugeruję skorzystanie z nadchodzącego triala i pozakładanie interesujących je klas postaci. Po ewentualnym zdarmowieniu gry na 100% będzie limit slotów, jest też wysoce prawdopodobne, że Bioware pójdzie w ślady SOE i Funcomu i obetnie najciekawsze klasy i rasy.

Przejście The Old Republic na model freemium/p2w wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Podobnież Bio wysyłało już nawet ankiety do graczy którzy nie przedłużyli subskrypcji, z pytaniem czy wrócili by, gdyby gra była za darmo. Ciekawi mnie bardzo, czy Bioware da radę wymyślić bardziej niegrywalny model F2P niż SOE w EQ2 (co ciekawe w DCUO jest dużo lepiej). Prywatnie jestem pozytywnie zaskoczony systemem z Aiona. Teoretycznie bez goldpacków lub konta veteran średnio się da grać, ale gp jest w obrocie za walutę z gry i można je kupować od brokera nawet na koncie starter. Nie sądzę jednak, żeby Bioware chciało udostępnić cały content i dodawać nowy, nie mając zagwarantowanego dopływu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne BW pójdzie drogą podobną do Sony z ich DCUO [które nota bene jest całkiem fajnym mmo aczkolwiek bez abonamentu ciężko tam gonić konkurencję] - czyli mocno ograniczy zdolności kont darmowych [limit slotów w ekwipunku, limity na postacie, brak nagród z questów przesyłanych mailami itp pierdoły - pole do popisu jest spore] i zostawi opcję płacenia miesięcznego abonamentu dobrowolnie - na zasadzie takiej jak DCUO.
No i tu BW ma szanse, że TOR nie umrze tylko jakoś sobie będzie dogorywał na rynku a może i nawet odżyje [jeśli p2w będzie "umiarkowany"].
Reasumując - ja jeśli wrócę i tak zabulę abonament bo jedyne co mnie w tej grze kręci to spokojne robienie fabuły dla kolejnych klas postaci [bo pvp ssie, pve znam całe jeśli chodzi o warstwę co-opa, tzn operacje, flashpointy - robiłem, znam nie widzę tam nic interesującego, ot mogę czasem ze znajomymi "sportowo" dla zabawy wyskoczyć i tyle]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ludzie nie będą zadowoleni z tego, co mają, będą żądali ciągle aktualizacji, nowych trybów i sytuacji. Patrzymy zatem w kierunku free-to-play.

czyli w skrócie: nagle odkryliśmy, że robienie nowego contentu to cholernie czasochłonny proces, a gracze za szybko kończą to co zrobimy. Czyli olewamy prace na pełnych obrotach aby rozwijać gre w szybkim tempie i przechodzi na F2P aby zarabiać więcej a robić mniej :)

smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 11:56, Zdenio napisał:

@TobiAlex - Conan nie ma najlepszego modelu F2P, ale to, że nie ma dobrych aktualizacji,
to nie wina modelu płatności, tylko twórców. Jakoś twórcy Lineage 2 cały czas opiekują
się grą i słuchają społeczności, a gra też jest F2P (IMO L2 to obecnie najlepsze darmowe
MMO, z grupy tych, które przeszły z modelu abonamentu na darmowy).


Trochę źle to napisałem :) Właśnie chodziło mi o to, że to wina twórców i nawet po przejściu F2P olewają graczy. Zapomniałeś jeszcze o amerykańskiej wersji Aion''a, bo też jest true free (nie to co europejska, gdzie trzeba kupować gold packi). Do L2 chętnie bym zasiadł i zobaczył zmiany jakie zaszły (ostatni raz grałem z 3 lata temu), ale na moim nowym sprzęcie gra nie chodzi zbyt idealnie (engine bardziej korzysta z procka niż karty graficznej, podobnie zresztą jak jest w EverQuest II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 13:23, TobiAlex napisał:

Zapomniałeś jeszcze o amerykańskiej wersji Aion''a, bo też jest true
free (nie to co europejska, gdzie trzeba kupować gold packi).

Z tego co jakiś miesiąc temu testowałem Aion (chciałem sobie przypomnieć co wyjęło mi pól roku z życiorysu - po kilku godzinach grania odpowiedź jest prosta: nie mam pojęcia - gra jest cienka) to wnie było opcji wybrania wersji EU - nawet w launcherze trzeba było zmienić region na North America, bo w innym przypadku gra się nie uruchamiała w ogóle. L2 również IMO słabiutki: a jeszcze po przejściu na f2p od razu stał się pełen botów (może inaczej: pełniejszy, bo boty w L2 były zawsze) i grało się totalnie beznadziejnie przez lagi itp. - zresztą L2 nigdy mi nie podchodził i nadal tak jest. W WoW chyba nie będę grał do czasu wyjścia MoP, w D3 czekam na patch 1.03 oraz naprawę jeszcze kilku błędów - wygląda na to, że nie mam w co grać ostatnio z czystą przyjemnością...
A SW:ToR od samego początku nie wpasował się w mój gust mimo, że uniewersum SW lubię od dawna, więc nie żałuję ani trochę - czytanie po premierze o tym z jakimi problemami spotkali się w niej gracze i co jej zarzucają sprawiło, że tylko podziękowałem swej intuicji za nie wtopienie w nią kasy. ;) W tym konkretnym przypadku nawet nie zamierzam sprawdzać aktualnej wersji tak samo jak nie wziąłem udziału w żadnym darmowym weekendzie - totalnie mnie do tej gry nie ciągnie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat podziękowałem nawet przed skończeniem miesiąca z powodu DEBILNEGO zabezpieczenia pytaniami - miliardy gier ma pytania pomocnicze, a mi się ToR zablokował na taki którego NIE WYBIERAŁEM z puli jaki mają się pojawiać...

Dziękuję -nawet nie chce mi się dzwonić do suportu bo oczywiście mailem tego nie będą załatwiać - już taki WoW poszedł na rękę ludziom i odblokowanie konta można zrobić z palcem w nosie ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli ludzie nie będą zadowoleni z tego, co mają, będą żądali ciągle aktualizacji, nowych trybów i sytuacji."

A czego się szanowne BioWare spodziewało? Że wypuści grę, wyda kilka łatek na krzyż, a gracze będą ze śliną na gębach wrzucać im co miesiąc kupę kasy na konto? Ta wypowiedź tylko utwierdziła mnie, że ani BioWare, ani EA nie mają bladego pojęcia o działaniu rynku MMO. To nie ich singlowe poletko, na którym wystarczy, że użyją znanej marki, trochę pocisną tanią reklamą (tanią jakościowo oczywiście...) i poleją wazelinkę, a masy rzucą się tłumnie do nabijania im kabzy. To MMO - tutaj albo stale rozwijasz produkt i angażujesz spora grupe ludzi, by co chwila dodawała coś nowego, albo jesteś skończony. I jesli liczą, że przejście na p2w coś tu zmieni, to chyba tym bardziej nie rozumieją, jak ten rynek działa.

Swoją drogą, tardycyjna taktyka BioWare - najpierw spuszczanie się nad wspaniałością swojej gry (mimo opinii graczy), potem wielki bulwers, że ludzie nie uważają jakiegoś ich gniota za ósmy cud świata, a potem, jakby nigdy nic, stwierdzenie, że czas na obniżki/promocje/f2p. Ta firma jest aż żałośnie przewidywalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli ludzie nie będą zadowoleni z tego, co mają, będą żądali ciągle aktualizacji, nowych trybów i sytuacji."
BW zapomniało, że zrobili MMO, a nie single playera i nowy content musi się pojawiać co jakiś czas. Strzał w stopę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończy się era gier napędzanych samą grafiką, w której nic poza nią nie polepsza grywalności, a one same po odarciu ich z pięknego wyglądu stają się słabą, prymitywną grą, której nawet fabuła nie uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 13:48, alexiej napisał:

Ja akurat podziękowałem nawet przed skończeniem miesiąca z powodu DEBILNEGO zabezpieczenia
pytaniami - miliardy gier ma pytania pomocnicze, a mi się ToR zablokował na taki którego
NIE WYBIERAŁEM z puli jaki mają się pojawiać...

Dziękuję -nawet nie chce mi się dzwonić do suportu bo oczywiście mailem tego nie będą
załatwiać - już taki WoW poszedł na rękę ludziom i odblokowanie konta można zrobić z
palcem w nosie ;x


Jeśli zablokowałeś sobie konto przez te pytania, zresetuj hasło i będzie wszystko działczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować