Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pirates of the Savage Sea, dodatek do Might & Magic: Heroes VI zapowiedziany! Będzie też patch dodający widok miasta!

59 postów w tym temacie

A mnie się IV bardzo podobała - najlepsza fabuła w serii. W VI nie grałem i nie zamierzam - dzięki chorej polityce Ubi$oft.


@TobiAlex

Trójka to jedna z najlepszych strategii turowych wszech czasów. Ze wszystkimi dodatkami można jej poświęcić setki godzin. Tym niemniej ja znakomicie się bawiłem przy IV i II. Dwójka miała bardzo oldchoolowy feel, do tego muzyka w midi i efekty dźwiękowe, które pamiętam do dzisiaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, trochę (a raczej KOMPLETNIE) nie rozumiem tej dziwnej rywalizacji między fanami kolejnych części HoMM... Teksty o tym, jak to III jest megahipersuperturboklasykiem, a IV suxx0rz czy też II to crap a V rulz, przypominają mi głupie przepychanki w stylu "która platforma do gier jest najlepsza". Tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta - ta, przy której najlepiej się bawimy.

Co do samego artykułu, to naprawdę liczę na jakiś zniżkowy pakiecik "podstawka+dodatek". Jakoś nie mogłem się zebrać, by kupić podstawkę, ale jeśli sprawa ma dotyczyć piratów, to grzechem by było nie zagrać. Wprawdzie obiecałem sobie, że już nigdy żadnej gry od UBI, ale może jeszcze ten jeden raz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie części Heroes of M&M, to nie jest Heroes of M&M bo nie zasługuje na tą nazwę. Sorry ale gra jest tak do bani że nawet połowa ceny to przepłacanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 13:07, Gremo napisał:

Mam wszystkie części Heroes of M&M, to nie jest Heroes of M&M bo nie zasługuje na tą
nazwę. Sorry ale gra jest tak do bani że nawet połowa ceny to przepłacanie...


Nie graj, spal płytkę i przestań nudzić.

Ring5 -> mignęło mi kiedyś wydanie ultra-complete-mega-game of twenty years-edition, zawierająca części I-VI (nie wiem jednak, czy to był fan made, czy prawdziwa okładka pudełka).
Wersja VI z dodatkiem to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 13:26, Daelor napisał:

Ring5 -> mignęło mi kiedyś wydanie ultra-complete-mega-game of twenty years-edition,
zawierająca części I-VI (nie wiem jednak, czy to był fan made, czy prawdziwa okładka
pudełka).

Uber-hiper to raczej nie jest - http://www.gram.pl/sk1_9w7kG,i0_Might_Magic_Heroes_I_VI_Complete.html
Widziałeś pewnie jakiś fanmade albo edycję zagraniczną. Od biedy KWC można uznać za niezły zestaw, ale on był wydany przed VI, więc już jest niepełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, trochę (a raczej KOMPLETNIE) nie rozumiem tej dziwnej motywacji pchającej ludzi do pisania postów, które niczego nie wnoszą do dyskusji. Dziwi cię, że ktoś w ogóle ośmiela się porównać gry z tej samej serii? TO DWIE RÓŻNE GRY NO JAK ŚMIECIE!1!1 CO TO W OGÓLE ZA POMYSŁ ŻEBY OCENIAĆ GRĘ PRZEZ PRYZMAT ZMIANY MECHANIKI W NASTĘPNYCH CZĘŚCIACH???/?

Piszesz, że "najlepsza jest ta, która nam odpowiada". Pomiająjąc już coelhowskie oczywistości, warto się nad tym głupim argumentem zastanowić w kontekście samej idei pisania recenzji. No bo po co? Czemu mają służyć? Jedni lubią pomarańcze a drudzy jak im nogi śmierdzą. Zamykanie ust krytykom typowym "nie lubisz, to się nie odzywaj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzję piszesz raz i w konkretnym celu. Jojczenie o to, że wszystkie części Heroes po uberlegendarnej i najlepszej trójce są beznadziejne, wstrętne i fuj przewala się w komentarzach pod absolutnie każdym newsem o którejkolwiek nowej części.

Dnia 16.06.2012 o 15:38, DesCorax napisał:

nie rozumiem tej dziwnej motywacji pchającej ludzi do pisania postów, które niczego nie wnoszą do dyskusji

Przecież Ty robiłeś dokładnie to samo, lul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 16:29, Daelor napisał:

Recenzję piszesz raz i w konkretnym celu. Jojczenie o to, że wszystkie części Heroes
po uberlegendarnej i najlepszej trójce są beznadziejne, wstrętne i fuj przewala się w
komentarzach pod absolutnie każdym newsem o którejkolwiek nowej części.


No i co z tego? Wszystko "przewala się" w konkretnym kontekście. Na przykład tutaj ktoś narzekał na to, że wydawany jest patch nie uwzględniający rozjeżdżającej się mechaniki.

Dnia 16.06.2012 o 16:29, Daelor napisał:

Przecież Ty robiłeś dokładnie to samo, lul.


Robiłem "co"? ;> Ja do dyskusji włączyłem się dopiero w poprzednim poście. Wcześniej zrobiłem tylko ogólnikową uwagę nie mieszając się w toczący się swoim torem spór. Ring5 odniósł się do niego bardziej bezpośrednio. Ciekawe, czy napisanie równie merytorycznego jak mój pierwszy post (przypominam, nie będącego głosem w rozmowie) "GOTY!!!11!" albo "NO NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ NO" ściągnęłoby na mnie słuszne gromy potępienia hipokryzji przez użytkownika Daelor. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 15:38, DesCorax napisał:

nie rozumiem tej dziwnej motywacji pchającej ludzi do pisania postów, które niczego nie wnoszą do dyskusji.


Tego typu stwierdzenie świadczy jedynie o tym, że chyba nie zrozumiałeś tego, co napisałem, ale ok, masz do tego prawo. Pominę tu również merytoryczną wartość twojej wypowiedzi, niesamowicie związanej z tematem i w każdym zdaniu nawiązującej zarówno do newsa, jak i prowadzonej wcześniej dyskusji.

Sheeesh...

Dnia 16.06.2012 o 15:38, DesCorax napisał:

warto się nad tym głupim argumentem zastanowić w kontekście samej idei pisania recenzji.


Piszesz o "głupim argumencie", samemu trafiając jak kulą w płot. Pozwól, że wyjaśnię pewną subtelną różnicę, którą chyba przeoczyłeś, czepiając się, by się czepiać. Otóż recenzja to jedno, a wykłócanie się o to, że część A jest super a część B jest do bani, przypomina właśnie wspomniane przez ciebie pomarańcze vs jabłka, XBox vs PS, GameBoy vs GameGear, samochody japońskie vs samochody europejskie itp.

Naprawdę jaśniej tego chyba już się nie da wyjaśnić.

Dnia 16.06.2012 o 15:38, DesCorax napisał:

Zamykanie ust krytykom typowym "nie lubisz, to się nie odzywaj".


Nie dorabiaj, proszę, filozofii i nie przypisuj mi rzeczy, których nie powiedziałem. To raz. Dwa, jest różnica między krytyką a krytykanctwem. Przepychanki o to, która część jest lepsza, bez podawania konkretnych argumentów, to właśnie krytykanctwo, które nie wnosi absolutnie nic pozytywnego na forum, psuje natomiast atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 13:26, Daelor napisał:

mignęło mi kiedyś wydanie ultra-complete-mega-game of twenty years-edition,
zawierająca części I-VI


Jak napisał Windows00, Complete Edition jest dostępna bez problemów na rynku, ale "wypasionego" w niej nic nie widziałem. Mam wątpliwości, co do jej kupna, bo części 1-4 już posiadam, a "piątkę" oddałeml, bo zęby mnie bolały od polskiego dubbingu. Poczekam do premiery dodatku do VI, może uda się jakąś ciekawą edycję gdzieś znaleźć. Jak nie od razu z okazji premiery, to trochę później (choć wolałbym nie czekać, aż gra trafi do jakiejś serii budżetowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos wiadomo o tych "piratach"? To ma byc nowy zamek rozumiem a nie tylko bohater do kampanii single? Jakos podejrzanie mi to wyglada, dlaczego nie dadza ktoregos z brakujacych zamków co pojawialy sie w poprzednich czesciach, pewnie nie jestem jedyny ktory chcialby ich "ciut" wiecej...
6-tka ma potencjal, kilka fajnych pomyslow, ale na dzisiaj to bardziej podoba mi sie 5-tka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 17:56, Ring5 napisał:

Jak napisał Windows00, Complete Edition jest dostępna bez problemów na rynku


To właśnie o nią mi chodziło - wypasu nie ma, ale na mnie zrobiło wrażenie wrzucenie wszystkich gier do jednego pudełka ;]
Piątka jest fajna (mnie też się dubbing nie podobał, oprócz tego spolszczenie akceptowalne) - jestem pewien, że da się gdzieś usunąć polskie głosy, modderzy zapewne o to zadbali (wnioskuję to po tysiącach postów i linków w temacie Piątki, narzekań i aktywności bardzo licznego fandomu tej gry u nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 18:01, rhyz napisał:

Cos wiadomo o tych "piratach"? To ma byc nowy zamek rozumiem a nie tylko bohater do kampanii
single? Jakos podejrzanie mi to wyglada, dlaczego nie dadza ktoregos z brakujacych zamków
co pojawialy sie w poprzednich czesciach, pewnie nie jestem jedyny ktory chcialby ich
"ciut" wiecej...
6-tka ma potencjal, kilka fajnych pomyslow, ale na dzisiaj to bardziej podoba mi sie
5-tka.

Dobra, doczytałem (nie na gram.pl), ze to nie bedzie zaden dodatek tylko DLC. Tak wiec zadnego nowego zamku nie bedzie, a slowo "dodatek" w tytule jest mylacy. Ja za zadne DLC 40 zl placic nie mam zamiaru. Jasne jak slonce, ze Ubi rozpaczliwie szuka kasy na tym tytule bez inwestowania w dev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te widoki miast wyglądają mi bardziej na "luźne szkice" sklejone w photoshopie niż faktyczną wizualizację która ma się pojawić. Przyznam, że akurat dla mnie widok miasta jest ważna częścią gry i kompletnie mi popsuł wrażenia jej brak. Może po tym patchu przejdę nawet kampanię? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 18:14, rhyz napisał:

Dobra, doczytałem (nie na gram.pl), ze to nie bedzie zaden dodatek tylko DLC. Tak wiec
zadnego nowego zamku nie bedzie, a slowo "dodatek" w tytule jest mylacy. Ja za zadne
DLC 40 zl placic nie mam zamiaru. Jasne jak slonce, ze Ubi rozpaczliwie szuka kasy na
tym tytule bez inwestowania w dev.

Oszukaly mie, gramowe njusmany! A ja im zawierzyłem! A tak się już cieszyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli brak widoków nie przeszkadza (tak jak mi), to ciężko skończyć kampanię. To wina średniej fabuły i co ważniejsze - słabej mechaniki. Każda misja wygląda podobnie (oprócz pierwszych, które zapoznają z rasą) - stwórz masę jednostek i zalej wroga. Żadnych zwrotów akcji czy niestandardowych zadań. Przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

A misja w głowie Anastazji? Obrona miasta Orków i poszukiwanie mistrzów? Walki z bossami?

Sorry, ale w stosunku do poprzednich części mało co się zmieniło w kwestii kampanii. W końcu o to w Heroesach chodzi - szkól bohatera, rozbuduj armię, skop swoim przeciwnikom zady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 12:53, luzac napisał:

Oszukaly mie, gramowe njusmany! A ja im zawierzyłem! A tak się już cieszyłem...

Ja też cieszylem sie przez moment, potem zaczalem "węszyć w necie" bo nius na gram się ciut się nie kleił. Liczyłem że przesiądę się z na Dzikich Hord na VI-tke po wyjsciu dodatku. Widzę jednak, że Ubi nam takiego nie da - będą karmić nas DLC po tym jak zwolnili BH i zostali z ręką w rozgrzebanym...kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten dodatek to będzie porażka.

-Hej, chłopaki? To jakiekolwiek pomysły, jak wycisnąć kasę z tych naiwniaków-graczy?
-Absolutne nic. Zero, szefie! To co my teraz zrobimy!?
-Już wiem! Nie mamy kompletnego pomysłu na dodatek, nie mamy żadnego planu na fajne, ciekawe nowości... no to chociaż dajmy Crag Hacka!
-TO JEST TO! Genialne! Podjarają się ich ukochanym herosikiem z trójki i nawet nie zauważą, że to jedno wielkie g***o bez żadnych nowości!
-Wiwat kasa!!!!! WIWAT!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować