Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepszy sprzęt w Dust 514 będzie kosztował 24 centy

17 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Mikrotransakcje w Dust 514 będą kosztować marne grosze. Za najlepszy sprzęt dla postaci trzeba będzie wysupłać 0,24 dolara. Skąd tak niskie ceny? Gracze będą musieli nie tylko ulepszać swój sprzęt, ale również stracą wyposażenie, kiedy zginą.

Przeczytaj cały tekst "Najlepszy sprzęt w Dust 514 będzie kosztował 24 centy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze, że wzorem EVE będzie istnieć coś takiego jak ''fittowanie'' postaci. Czyli zbroja, broń itp. nie będą tylko wyglądać, będą natomiast odpowiadać za dziesiątki statystyk i skomplikowanych zależności decydujących o przewadze w walce. Więc nie będzie to prosta strzelanka i zapewne znowu złośliwi stwierdzą, że oto mamy grę w któej trzeba wiecej czasu spędzać planując cos w Excelu niż na samej grze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że nie będzie możliwości wyekwipowania się za ISK? - To byłoby złe
A może to oznacza, że CCP są przyzwoitymi ludźmi i dają ceny, które nie bolą gracza po kieszeni, a jednocześnie pomnożone przez liczbę klientów dadzą zadowalający zysk? - To byłoby godne szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 01:33, gracz_155 napisał:

czyli w np. 15 min deathmatchu gdzie średni gracz ginie 10-20x będzie musiał wydać 2-4$
na sprzęt, droga ta zabawa


Póki co, nie wiadomo jakie będą tryby. Z newsa wynika, że za te 24 ceny dostajesz po 100 sztuk broni więc 24 ceny kosztuje 100 śmierci. Czyli tak właściwie dla średnio grającego gracza wyszedłby miesięczny abonament jak w grach mmo. Niedzielny gracz płaciłby grosze, a no life fortunę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że ekwipowanie postaci jest TYLKO za kasę? To już bym chyba wolał płacić za pudełko, abonament i strzelać do woli.
Już widzę tych graczy wszystkich, co to starają się przeżyć za wszelką cenę i walczą tylko tam, gdzie im wygodnie, zupełnie jak w eve :p Maksymalny kamping i takie tam. Mam nadzieję, że się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Pani redaktor jak miło że news wprowadza w błąd.

"When Dust 514 was revealed back in 2009, its Icelandic devs at CCP also explained that it''ll be microtransaction-based when it launches sometime next summer. Given that the game is now heading exclusively to Sony''s PlayStation 3, I couldn''t help but wonder exactly how PlayStation Network would handle microtransaction purchases in the game, not to mention what kind of price point Dust 514 would launch at given its business model.

"You effectively pay what we call a ''cover charge,'' we''re looking at likely around $20 for the initial download. That download gets you the game client plus a bundle of virtual currency which has the equivalent in-game value of $20. So you''re basically getting that bundle of cash that you''re using to start the game, and from there if you choose to play for free and just grind, you''re welcome to do that. But of course we know a lot of people will convert," a CCP rep explained to me this afternoon. As of now, the plan is to release Dust 514 exclusively via the PlayStation Network.

Additionally, the player-driven marketplace so popular in CCP''s other big MMO, EVE Online, will also be made available to Dust 514 folks, giving gamers a chance to build up their virtual empires without the use of their hard-earned spondulicks. "Bought currency items and non-currency items can be freely exchanged between the players," creative director Atli Mar Sveinsson added. To CCP, the free flow of the two marketplaces will keep the user base from splitting into two separate factions. "It avoids the buy/win problem that some microtransaction-based games have."

Like EVE Online, CCP expects some players to never even touch the actual first-person shooter gameplay of Dust 514, and simply spend all their time acting as virtual businesspeople. "I wouldn''t be surprised if we get quite a few EVE players that join Dust but actually don''t play Dust at all, they''re just on the market speculating ... and they never go into a match," the rep added with a laugh. Here we go again!"

W grze będzie można zdobywać broń w normalny sposób ale nie, lepiej żeby news się sprzedał przez brak rzetelności. Nie można wspomnieć że kupienie tego sprzętu to coś opcjonalnego ? Nie ? No tak onet.gram.pl zobowiązuje.

Co do komentujących czytajcie linki źródłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 07:23, L33T napisał:

Co do komentujących czytajcie linki źródłowe.


Nikt nie czyta, bo zakłada, że nie ma powodu dla którego autor o grze, która jeszcze nie wyszła miałby ściemniać. Niestety smutnym faktem jest to, że tytuły jak z faktu, albo wp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O CCP można mówić różne rzeczy, ale jeśli chodzi o podejście do klienta to moim zdaniem zawsze byli fair, więc nie martwię się o przyszłość DUST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pani Małgorzato, sugestia z mojej strony - proszę następnym razem przeczytać źródło i podawać pełne informacje. To najlepszy sposób by się nie skompromitować.
Albo przynajmniej proszę wyjaśniać dokładnie działanie rynku w DUST (który działa tak samo jak ten w EVE) żeby osoby nie zaznajomione z EVE nie pomyślały że to gra w której kupuje się za kasę wszystko, od portek po magazynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu... kolejna strona upadła tak nisko że się stała onetem? :\

Masakra, niedługo zabraknie jakikolwiek rzetelelnych serwisów...

co do DUSTa jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie...
i co wydadzą po DUSTcie na xboxa, może jakiś rts? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 09:36, dariuszp napisał:

Albo przynajmniej proszę wyjaśniać dokładnie działanie rynku w DUST (który działa tak
samo jak ten w EVE) żeby osoby nie zaznajomione z EVE nie pomyślały że to gra w której
kupuje się za kasę wszystko, od portek po magazynek.

Zwracasz się do tej samej osoby, która próbowała rozpętac burzę w szklance wody w związku ze ''skandalem'' na jakiś tam krakowskich targach gier i lżeniu biednych graczy przez złą TVP - czego oczekujesz? ;) Rynek i crafting w EVE to cholernie skomplikowana sprawa, niemal żywy organizm, więc nawet gdyby u autorki była odrobina chęci do rzetelenego przedstawienia tej informacji i tak niewiele by to dało. Na gram.pl EVE zawsze było traktowane po macoszemu i niekiedy wręcz celowo ignorowane, więc nie można spodziewać się naglej zmiany jakości podejścia. I nie ma też powodu, by to kogoś zaskakiwało - tak było zawsze ;)

Z drugiej strony sposób złożoności tej gry może okazać się jej zgubą. Wrażenia z gameplay''u zamieszczone na Massively wskazuja na to, że dla graczy EVE wszystko bedzie jak trzeba: taktyka, strategia, godziny spędzone na szlifowaniu ustawień broni i pancerza, inwestycje w pojazdy i sprzęt (korzystając z ISK ofc). Niestety jak widać po wypowiedziach w temacie nastawienie odbiorców jest takie, że bedzie to kolejny shooter w typie Halo lub czegoś w tym stylu. Taka różnica w oczekiwaniach wobec gry nie wróży jej dobrze - albo wypną sie na nią weterani albo nie zainteresuje konsolowców. Tak czy siak drama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nikt nie mówi, że broń będzie TYLKO za kasę. News informuje jedynie o tym, że najdroższa broń będzie za 0,24$, więc nie ma co się go czepiać.Mój wcześniejszy post wynika z tego, że z doświadczenia wiem jak jest z produktami za kasę. Ułatwienia przyśpieszające postęp kupują raczej gracze słabi, bo ci dobrzy i tak będą porządnie grać bez nich. Dlatego zasugerowałem, że to słabi będą dużo płacić. Dobrzy nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"CCP przedstawił ofertę mikropłatności w Dust 514" vs "Najlepszy sprzęt w Dust 514 będzie kosztował 24 centy"
Widzisz różnicę ? Można napisać tytuł który jasno daje do zrozumienia o czym jest bez taniej sensacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować