Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Psychiatra: Masz ponad 20 lat i jesteś graczem? To nienormalne

100 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2012 o 18:21, borias napisał:

trudno w ogóle poważnie skomentować tą wypowiedź.


No trudno, skoro została wyjęta z kontekstu i źle przetłumaczona. A ty i 95% zaglądających tutaj oczywiście jak zwykle musicie dać upust swoim frustracjom i jeszcze w pokraczny sposób, np. pisząc "jestem normalny, ale czasem lubię sobie porozwalać parę łbów".

Czy MATE w końcu poprawi tego newsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 18:25, Demagol napisał:

No trudno, skoro została wyjęta z kontekstu i źle przetłumaczona. A ty i 95% zaglądających
tutaj oczywiście jak zwykle musicie dać upust swoim frustracjom i jeszcze w pokraczny
sposób, np. pisząc "jestem normalny, ale czasem lubię sobie porozwalać parę łbów".

Czy MATE w końcu poprawi tego newsa?


Sfrustrowany? Ubawiony i to nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nienormalny bo mam więcej niż 20 lat i gram ? Dobrze ze do szpitala psychiatrycznego tylko 50km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:05, majkel666 napisał:

Jeśli w życiu masz czas na granie, to znaczy,
że albo zajmujesz się tym zawodowo (dziennikarstwo, e-sport itd) albo nie poświęcasz
z jakiegos podowu wystarczająco duzo czasu na swoje normalne życie. I wtedy nalezy się
zastanowić: dlaczego będąc dorosłym człowiekiem masz czas na granie?

To Ty się lepiej zastanów jakim cudem ludzie jednak mają ten czas na gry, bo jakby nie było to elektroniczna rozrywka przynosi kolosalne zyski, nie mówiąc o tym że średni wiek gracza europy zachodniej to 25-35 lat, czyli ludzi już dorosłych, po studiach.
Może po prostu rezygnują z innych pierdół ?
I dobra rada na przyszłość, wydana na podstawie już wiekowych ludzi którzy wcześniej się nad tym zastanawiali od Ciebie, między innymi Dalajlama. Korzystaj z młodości póki możesz. Rozwijanie zawodowe-ok, ale życie nie polega na wiecznym zarabianiu pieniędzy. Zrobisz karierę, poświecisz się pracy, a w wieku 60 kilku lat darujesz sobie robotę, i będziesz miał od cholery czasu po czym zorientujesz się że nie masz go z kim spędzać, bo znajomi i rodzina zaczynają wymierać.
Nie zamierzam zostać kolejnym nudnym panem w garniturku który całe dnie spędza na robocie myśląc jaki on dorosły przez to że nie ma czasu na rozrywkę i rodzinę, bo taki poważny człowiek jak on musi przecież zarabiać pieniądze. No i w sumie pod tą wypowiedź można podpiąć dowolnie inną rozrywkę. Bo dlaczego niby mieć czas na czytania książek, czy oglądanie filmów ? Trzeba zapierdalać :)
Swoją drogą co w takim razie robisz na forum o grach !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:05, majkel666 napisał:

a według Was to normalne? Po dwudziestce trzeba myśleć o swojej przyszłości, karierze,
własnym lokum itd, a nie o graniu w gry. Jeśli w życiu masz czas na granie, to znaczy,
że albo zajmujesz się tym zawodowo (dziennikarstwo, e-sport itd) albo nie poświęcasz
z jakiegos podowu wystarczająco duzo czasu na swoje normalne życie. I wtedy nalezy się
zastanowić: dlaczego będąc dorosłym człowiekiem masz czas na granie? Co jest tego przyczyną?
W której dziedzinie życia nie realizujesz się uciekając do wirtualnego świata? O czym
nie chcesz pamiętać?


Z Twojego gramsajta
"Najdłużej spędziłem przed monitorem prawie 48 godzin przy Final Fantasy 7 na PSX-a. Bez spania, tylko obiad i .... :)"

Więc albo to co piszesz, to całkiem krzywo stworzona ironia, albo gadasz jak potłuczony. News - bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:05, majkel666 napisał:

Jeśli w życiu masz czas na granie, to znaczy,
że albo zajmujesz się tym zawodowo (dziennikarstwo, e-sport itd) albo nie poświęcasz
z jakiegos podowu wystarczająco duzo czasu na swoje normalne życie.


Ubawiłeś mnie, naprawdę. Ciekawi mnie, ile masz lat, że takie bzdury opowiadasz.

Gram od 6 roku życia, już ponad ćwierć wieku. W tym czasie udało mi się skończyć podstawówkę, liceum, studia, opanować 4 języki, z czego jeden jest dla mnie drugim językiem, dwa znam dobrze, jeden znam w stopniu pozwalającym na w miarę swobodną rozmowę. Mam żonę, bez której nie wyobrażam sobie życia. Mam robotę, którą uważam za idealną (bo robię dokładnie to, co uwielbiam). Mam mieszkanie, mam samochód.Mam czas spędzić jakieś 3-4 godziny tygodniowo na bieganiu (bez szaleństw i rewelacji, robiąc 5-6 km za jednym "podejściem"). I mam czas na spędzenie 2-3 godzin dziennie przy kompie, grając. Ciekawi mnie, jak się ma do tego twoja teoria. Bo z mojego punktu widzenia - kompletnie, całkowicie i absolutnie nijak.

Powiem więcej - jeśli ktoś nie jest w stanie w ciągu tygodnia wygospodarować czasu dla rodziny, na pracę oraz dla siebie (choćby na granie), to znaczy, że powinien poważnie się zastanowić nad tym, czy aby dobrze tym czasem zarządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozprawy? I nie udzielono upomnienia? To czyste zniesławienie. Poza tym uważam, że jeśli ktoś uważa kogoś za nienormalnego z powodu, że wybiera inną formę rozrywki niż preferowana przez niego to (oprócz tego, że jest chamem, bo jednak mówienie ludziom publicznie, że są nienormalni to chamstwo) jest ograniczony kapkę.
P.S. Wielu znanych psycholi było psychiatrami, lub przynajmniej znało się na psychologii. To mi przypomina pewnego kolesia, który poczuł smród w klasie i śmiał się, że to ode mnie. Dopóki nie spojrzał na podeszwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nienormalnie jest miec 20+ i podniecać się piłką nożną na przykład. Różnica polega na tym, że ekscytacja sportami jest po prostu spolecznie akceptowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz 100% na serio bez dopowiedzeń sugerujących, że naprawdę jestem świrem.

Wg. analizy psychologicznej (miałem psychologię na studiach tylko pół roku, ale zdałem na 5. I to ucząc się pół dnia tylko, a pół roku nie zdałóo, więc mam talent. Ten pan jest z natury osobą leniwą i bez wyobraźni nie lubiącą lub nie potrafiącą samemu decydować o sobie. Świadczy o tym fakt, że nie uznaje praktycznie jedynej formy rozrywki zaliczanej do biernych (czyli po wykluczeniu sportów, zbieractwa, itp.), która opiera się nie tylko na odbiorze danych jak czytanie, czy film, ale też na własnym wkładzie, a czasem i decyzjach. Poza tym jest ograniczony nie rozszerza horyzontów, ja w wolnym czasie robię wszystko z wymienionych, czasem czytam i gram jednocześnie czytając przy długich ładowaniach) i ignorantem, gdyż uważa, że jeśli czegoś nie wybrał, to jest to złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom tego newsa pokazał mi po raz kolejny, że czytanie strony głównej gram.pl to strata czasu, więc moją obecność tutaj ostatecznie ograniczam jedynie do forum.

O całej sprawie przeczytałem już parę dni temu, i po przeczytaniu tej opinii w całości (łącznie z masą komentarzy) w innym tłumaczeniu nie miałem żadnych wątpliwości o tym, że to nie atakowało graczy jako ogółu.

No, ale w końcu lepiej strzelić kolejny news skierowany na zrobienie szumu bez dokładnego wyjaśnienia sprawy, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 12:21, Graffis napisał:

Dobrze by było jeśli pismaki z gram.pl wreszcie zabrałyby się za swoją prace rzetelnie.
To co ten lekarz powiedział dotyczy własnie Breivika. Izolacja społeczna i odnajdywanie
podstawowych relacji społecznych w świecie wirtualnym jest objawem zaburzeń psychicznych.
I o tym właśnie mówił tutaj ów psychiatra, ale to można elegancko zakamuflować pod tytułem
newsa godnym najgorszego brukowca. Potrzebujecie uzasadnienia tego twierdzenia? Wystarczy
podstawowy podrecznik do psychiatrii maglowany juz w czasie propedeutyki tej dziedziny
medycyny.

Byłoby świetnie jeśli dziennikarze i forumowicze nie brali się za ocenianie kwalifikacji
i wypowiedzi biegłych - to nie wasza rola i nie wasz interes. Ale cóż... rozpoczyna się
kolejna runda, gdize gracze ekspercko będa udowadniać, że gdy nie moga nigdy zaszkodzić,
że nie prowadzą do zachowań patologicznych i w ogóle co złego to nie my. Tylko cały świat
pełen złych ludzi się na nas uwziął. Żałosne.

Jak widać jesteś z tych, co jak się na nich napluje udaj, że deszcz leci, chyba, że nie jesteś graczem. Ona nie powiedziała "Jeżeli grasz w gry i idziesz potem podłożyć bombę to jesteś nienormalny". Ona powiedziała "Jeśli masz ponad 20 lat i grasz, to jesteś nienormalny". Jest różnica między "Dotyczyć psychopaty", a "Opierając się na historii psychopaty oceniać społeczność do której należał". Bo skoro to, że Brevik był graczem upoważnia do stwierdzenia, że gracze to psychole to psycholami jest każda inna grupa do której należał. Taka logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:37, Mohair napisał:

Poziom tego newsa pokazał mi po raz kolejny, że czytanie strony głównej gram.pl to strata
czasu, więc moją obecność tutaj ostatecznie ograniczam jedynie do forum.

O całej sprawie przeczytałem już parę dni temu, i po przeczytaniu tej opinii w całości
(łącznie z masą komentarzy) w innym tłumaczeniu nie miałem żadnych wątpliwości o tym,
że to nie atakowało graczy jako ogółu.

No, ale w końcu lepiej strzelić kolejny news skierowany na zrobienie szumu bez
dokładnego wyjaśnienia sprawy, prawda? :)

To nie czytaj. Zamiast tego ty tracisz czas na pisanie komentarza, który nie ma sensu, bo dowodzi tylko, że tak ci się nudzi, że z własnej woli robisz to, czego nie chcesz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować