Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Psychiatra: Masz ponad 20 lat i jesteś graczem? To nienormalne

100 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2012 o 20:19, miradokusv napisał:

Tak samo nienormalnie jest miec 20+ i podniecać się piłką nożną na przykład. Różnica
polega na tym, że ekscytacja sportami jest po prostu spolecznie akceptowalna.

Ale fani sportu nie zbijają.
Eeeee... ustawki, Historia psychofanów pewnego klubu, którzy wycięli nożem chłopakowi jego symbol na czole, zaco stronnicy tamtego zamordowali przypadkowego kibica, rzucanie racami, te "bezpieczne" ulice po meczach, ludzie wylatujący z pociągów jadących na mecz, aresztowania szefów kiboli z zarzutami jak u mafii i ta chwila kiedy 3 pijanych kolesi (każdy 3 razy większy ode mnie, bo chudy jestem), którzy w mieście będącym za pewnym klubem zapytali mnie na urodzinach w klubie, gdzie jeden z solenizantów był za innym klubem (tak naprawdę miasto to ci co zamordowali we wspomnianej przeze mnie historii, a klub kolegi to ci co wycięli logo nożem) za kim jestem... Może jednak cofnę to o nie zabijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 21:26, NemoTheEight napisał:

Ona powiedziała "Jeśli masz ponad 20 lat i grasz, to jesteś nienormalny".


Problem tylko w tym, mój drogi, piszący posty z sensem kolego, że ona wcale tak nie powiedziała :) A przynajmniej nie ujęła tego w takim kontekście.
Bardziej adekwatnym byłoby napisać, iż to co miała na myśli można by tłumaczyć jako "granie w gry nie zastąpi Ci normalnych relacji socjalnych", co było odniesieniem do wcześniejszych wypowiedzi na ten temat.
Prawidłowości takiego stwierdzenia chyba już nikt nie zaprzeczy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 18:30, borias napisał:

Sfrustrowany? Ubawiony i to nieźle.


Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ten news jest nierzetelny, przekłamany i bez sensu? To sprawia, że całe to święte oburzenie w tym wątku również jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 21:26, NemoTheEight napisał:

Jak widać jesteś z tych, co jak się na nich napluje udaj, że deszcz leci, chyba, że nie
jesteś graczem. Ona nie powiedziała "Jeżeli grasz w gry i idziesz potem podłożyć bombę
to jesteś nienormalny". Ona powiedziała "Jeśli masz ponad 20 lat i grasz, to jesteś nienormalny".
Jest różnica między "Dotyczyć psychopaty", a "Opierając się na historii psychopaty oceniać
społeczność do której należał". Bo skoro to, że Brevik był graczem upoważnia do stwierdzenia,
że gracze to psychole to psycholami jest każda inna grupa do której należał. Taka logika.


Czyje tłumaczenie tego newsa czytałeś? Bo ja tu zarzuciłem takie jedno, nieco lepsze bo od kogoś kto mógł to zrozumieć w oryginale a nie przetłumaczoną wersję tłumaczenia z tłumaczenia z tłumaczenia (gram.pl->edge->reddit->...->oryginalne źródło)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=77074&pid=29
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=77074&pid=39 - moje tłumaczenie części treści powyższego postu na język polski jeśli nie radzisz sobie z angielskim, powinno być w miarę dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 21:37, Mohair napisał:

> Ona powiedziała "Jeśli masz ponad 20 lat i grasz, to jesteś nienormalny".

Problem tylko w tym, mój drogi, piszący posty z sensem kolego, że ona wcale tak nie powiedziała
:) A przynajmniej nie ujęła tego w takim kontekście.
Bardziej adekwatnym byłoby napisać, iż to co miała na myśli można by tłumaczyć jako "granie
w gry nie zastąpi Ci normalnych relacji socjalnych", co było odniesieniem do wcześniejszych
wypowiedzi na ten temat.
Prawidłowości takiego stwierdzenia chyba już nikt nie zaprzeczy, prawda?

Co do tego miała rację, ale nie zastąpi go również czytanie, czy oglądanie filmów, a znam ludzi, którzy poznali się w grze. Znam też w kilku grach całe klany (miasta, sojusze, czy jak to nazwać, które przynajmniej raz, dwa, albo i trzy w roku robiły zjazdy, spotykały się w realnym świecie, ludzie piekli kiełbaski, grali w karty, pili piwo, itp. W sumie byli bardziej rozrywkowi i towarzyscy niż "normalni" ludzie, którzy w pełni żyjący prawdziwym życiem pracują od rana do popołudnia, a po południu siadają przed telewizorem i nie widzą ludzi na occzy oprócz tych w pracy i tych w Tv. Jak widzisz to nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:05, majkel666 napisał:

a według Was to normalne? Po dwudziestce trzeba myśleć o swojej przyszłości, karierze,
własnym lokum itd, a nie o graniu w gry. Jeśli w życiu masz czas na granie, to znaczy,
że albo zajmujesz się tym zawodowo (dziennikarstwo, e-sport itd) albo nie poświęcasz
z jakiegos podowu wystarczająco duzo czasu na swoje normalne życie. I wtedy nalezy się
zastanowić: dlaczego będąc dorosłym człowiekiem masz czas na granie? Co jest tego przyczyną?
W której dziedzinie życia nie realizujesz się uciekając do wirtualnego świata? O czym
nie chcesz pamiętać?

1. Co ty robisz na stronie poświęconej grom, skoro uważasz, że granie jest nienormalne?
2. Z tego co piszesz wynika, że każde hobby to zuo. W końcu czym się różni pod względem poświęcanego czasu granie od czytania, zbierania znaczków, jeżdżenia konno, grania na instrumencie (solo i bez widowni)czy jakiejkolwiek innej formy samotnego spędzania wolnego czasu? Pierwsze nad czym dziś musi się zastanowić dorosły człowiek, gdy ma do siebie pretensje z powodu chwili relaksu to jedno. Jesteśmy ludźmi, czy maszynami? Praca jest dla nas sposobem zdobycia pieniędzy na życie, samorealizację, spełnianie marzeń i najlepiej, bo każdy tego potrzebuje, właśnie żeby nie zwariować, rozrywkę, czy jedynym sensem naszego życia? Bo hobby to nie choroba. Pracoholizm owszem. Zatracenie osobowości też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nazwałbym nienormalnym wmawianie innym ludziom co jest normalne, a co już nie. To właśnie przez te wszystkie normy, mody i schematy świat będzie niedługo zaludniony przez podobne do siebie robociki ... Jeśli tylko ktoś swoim zachowaniem i postępowaniem nie szkodzi innym, to niech sobie każdy robi co mu się żywnie podoba i nic innym do tego. Jak ktoś ma kaprys spędzać całe dnie na graniu w zamkniętym pokoju, to jest jego sprawa. Wolnoć Tomku w swoim życiu.

Już lepiej non stop grać niż ciągle chlać :) Granie to hobby jak każde inne. Sam kiedyś sporo czasu na to marnotrawiłem, teraz też czasem lubię przyszpilać, a nie uważam się za nienormalnego (chociaż moja dziewczyna na pewno zaraz zaczęłaby się na ten temat sprzeczać :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:58, majkel666 napisał:

Panowie - z mojego gramsajta dane dotyczą czasu, gdy miałem 13-18 lat. Teraz już nie
mam czasu na granie

Czyli wniosek taki o którym już napisał Ring : nie umiesz zarządzać swoim czasem. Bo jakoś pozostali dorośli którzy się tutaj wypowiadają pomimo roboty i rodziny zawsze znajdą te parę godzin w tygodniu. No chyba że po prostu przeznaczasz go na inną rozrywkę, whatever, nie moja sprawa.

No i pytanie na które nie odpowiedziałeś... co robisz na forum o grach skoro nie masz na nie czasu ? To tak jakbym ja stwierdził że nie mam czasu na wędkowanie, ale jednocześnie przeznaczał go na dyskusję o nim na forum internetowym. Nieco bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:58, majkel666 napisał:

Panowie - z mojego gramsajta dane dotyczą czasu, gdy miałem 13-18 lat. Teraz już nie mam czasu na granie

Jest tam data twoich urodzin za 163 dni (27 listopada 1979)
Oraz lista gier, z kilkunastoma tytułami zaznaczonymi jako ukończone.
Bez upewniania się u wujka Google wiem, że światowe premiery (co najmniej) większości tych gier były sporo po tym, jak ukończyłeś dwadzieścia lat.
Więc niby jak je przeszedłeś w tak młodym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajnie żyć ze świadomością że jest się nienormalnym. Skoro jestem nienormalny to albo jestem mutantem albo aryjczykiem ^^ fajnie być lepszym od "normalnego" człowieka dziękuje za uświadomienie Proszę Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle płaczu o nierzetelne dziennikarstwo ze strony TVP, a gram.pl robi to samo. I tłumaczyć ludziom, że ten news to bzdura, to nadal panuje święte oburzenie i nie przestają udawać cnotek w burdelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 10:32, luzac napisał:

Nie ma sensu się produkować, jeśli ludzie nie chcą słuchać.


Czasami mam wrażenie, że ludzie piszą nieważne co - byle nabić posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 11:40, Demagol napisał:

Czasami mam wrażenie, że ludzie piszą nieważne co - byle nabić posta.

To już w jednym z podcastów Lucas stwierdził, że wielu na forum tak kocha czytać swoje posty (ewentualnie mają tak silną potrzebę uzewnętrznienia swoich poglądów), że piszą komentarz bez przeczytania choćby jednego posta wyżej. Bo i po co...
Ja na początku też się trochę załamałem, ale widzę powoli, że w tym przypadku problemem jest kijowe tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 12:32, Geeko napisał:

To już w jednym z podcastów Lucas stwierdził, że wielu na forum tak kocha czytać
swoje posty (ewentualnie mają tak silną potrzebę uzewnętrznienia swoich poglądów), że piszą
komentarz bez przeczytania choćby jednego posta wyżej. Bo i po co...
Ja na początku też się trochę załamałem, ale widzę powoli, że w tym przypadku problemem
jest kijowe tłumaczenie.

Coś w tym jest. Sam przyznaję się, że czasem ponosi mnie wielka chęć walnięcia posta, hehehe. Ale przecież od porządku na forum są moderatorzy, prawda? Można czasem na nich psioczyć (mi też się to zdarza), ale porządne forum, chyba wymaga dobrej moderacji wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 13:05, Rzezim napisał:

Szkoda, że nie można oceniać newsów na gram.pl. Ten z czystym sumieniem zasługuje na
tłuściutkie ZERO.


Dodam, że miał zostać poprawiony i w ogóle, ale minęło kilka dni, a sprawa została zamieciona pod dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:34, Falgo1 napisał:

Ale głupoty co ten lekarz opowiada

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=77074&pid=29
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=77074&pid=39

Poprawne tłumaczenie treści tego co zostało tam przekazane, całkowicie zmienia sens wypowiedzi pani doktor. Jak jeden z wielu dałeś się ogłupić przez gram.pl które zrzyna newsy oparte na tłumaczeniach gimnazjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować