Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Maj za oceanem pod znakiem Diablo III. Max Payne 3 rozczarowaniem?

40 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

NPD opublikowało ranking najpopularniejszych gier w maju na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwsze miejsce, pomimo silnej konkurencji ze strony dwóch multiplatformowych tytułów, zajęło Diablo III.

Przeczytaj cały tekst "Maj za oceanem pod znakiem Diablo III. Max Payne 3 rozczarowaniem?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, Max Payne sprzedał się aż tak słabo? Dla mnie ta gra jest genialna i zdecydowanie podoba mi się bardziej niż Diablo 3 (tak, wiem że te gry są skrajnie różne, jednak chodzi mi o emocje i zabawę, jaka towarzyszyła rozgrywce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Payne 3 się nie sprzedał? Heh. Cóż, ja jestem zaskoczony, że ten interaktywny film animowany w ogóle znalazł się na liście najlepiej sprzedających się GIER. Do czego to doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie dziwi mnie tak kiepski rezultat Maxa. Wprawdzie nie miałem okazji zagrać, jednak rozważałem zakup, w związku z czym widziałem dość sporo gameplay''ów z tej produkcji. Gameplayów, które zniechęciły mnie do zakupu ze względu na:

1. Totalną monotonię rozgrywki. Wciąż ten sam schemat (korytarzyk, dłuuugi cut scene, rozpierducha), powtarzany na okrągło, nie jest tym, czego oczekuję od dobrej gry.

2. Masa strasznie długich cut-scenek. Ok, cenię sobie dobrą fabułę, ale wtedy, gdy jest opowiedziana sensownie i nie przesłania gameplay''a. Niestety, tutaj gameplay wydaje się być na siłę dodany do przerywników filmowych. A cóż, jeśli będę chciał obejrzeć film, to... kupię FILM? Ot, takie to proste, a i taniej wyjdzie.

3. Zupełnie na siłę dodany multiplayer. Oglądając gameplaye, miałem wrażenie, że ani to nie jest dopracowane, ani ciekawe, za to okropnie chaotyczne i, summa sumarum, bezcelowe, pozbawione jakiejkolwiek głębi.

4. O ile pamiętam, Ubi już zapowiedziało masę DLC, co oznacza, że aby grać w pełny produkt, muszę wydać na grę nie 140 zł, ale jakieś 250 zł. Co niezbyt mi się kalkuluje, szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem zaskoczony sprzedażą nowego Maxa. :o Nawet pół miliona w Ameryce nie zdobyli? Bardzo dziwna sytuacja, grało mi się wyśmienicie, znacznie lepiej niż w Diablo (pomijając już to, że są to całkowicie różne gatunki). Pozostaje mieć tylko nadzieje, że w Europie poszło im lepiej. ;) Ciekawy jestem czy na sprzedaż wpłynęły te "wymagania sprzętowe", które później okazały się confingiem na którym tę grę odpalano.

PS. A wszystkiemu jest winny brak regeneracji zdrowia, o! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:13, Skomik napisał:

Pozostaje mieć tylko nadzieje, że w Europie poszło im lepiej. ;)


Niestety w europie jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

4. O ile pamiętam, Ubi już zapowiedziało masę DLC, co oznacza, że aby grać w pełny produkt,
muszę wydać na grę nie 140 zł, ale jakieś 250 zł. Co niezbyt mi się kalkuluje, szczerze
mówiąc.


Wot te na

Wydaje mi się że ubi maxa nie wydawało a take two gra rockstara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać gra, na platformie, na której "gry się nie sprzedają" potrafi sobie bardzo dobrze poradzić i znokautować produkcje, które pojawiają się na trzech platformach (*).

(*)Tak, wiem, że Max Payne 3 na PC zadebiutował w czerwcu, a na Ghost Recon na PC trzeba chyba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

1. Totalną monotonię rozgrywki. Wciąż ten sam schemat (korytarzyk, dłuuugi cut scene,
rozpierducha), powtarzany na okrągło, nie jest tym, czego oczekuję od dobrej gry.

Chyba ciężko o inny gameplay w TPSie. W pierwszych Max''ach było podobnie(tyle że zamiast cut scenek były komiksy)a przecież grał się bardzo przyjemnie.

Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

4. O ile pamiętam, Ubi już zapowiedziało masę DLC, co oznacza, że aby grać w pełny produkt,
muszę wydać na grę nie 140 zł, ale jakieś 250 zł. Co niezbyt mi się kalkuluje, szczerze
mówiąc.

O ile dobrze pamiętam, to miały to być DLC do multi które przecież i tak Cię nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

4. O ile pamiętam, Ubi już zapowiedziało masę DLC, co oznacza, że aby grać w pełny produkt,
muszę wydać na grę nie 140 zł, ale jakieś 250 zł.


Ubisoft zapowiedział masę DLC do Maxa Payna 3? To bardzo ciekawe, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że MP 3 nie wydaje UBI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może i MP3 jest świetne, ale niestety za dużo w niej filmów i nie raz można dostać szału jak fajna akcja, fajny moment strzelania jest przerywany jakimś filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bonescraper napisał "interaktywny film animowany" i ma rację. Podekscytowany włączałem Maxa pierwszy raz i po dwóch godzinach znudził mnie totalnie. Niby gra (czy aby na pewno?) a nie daje pograć za nic. Kiedy tylko wkręcam się w dobre strzelanie, gra znów przerywa mi kretyńsko długą cutscenką. A wydawać by się mogło, że R* są mistrzami reżyserii i budowania gameplayu. Jak oni mogli popełnić coś takiego, nie zdając sobie sprawy, że fajnie jest, gdy gra jest grą, a nie zbiorem filmików przerywanych paroma interaktywnymi momentami?

Ale chyba nie o to chodzi w sprzedaży Maxa. Gra ma dobre oceny, dobrą promocję i deweloper to marka sama w sobie. Wydaje mi się, że tematem jest to, że odbiorcami gier R* jest w większości gówniarstwo, szczególnie amerykańskie, grające na X-puszce. I takie gówniarstwo jest trochę za malutkie, by pamiętać mocno PeCetową serię, której ostatnia część wyszła 9 lat temu, bo wtedy ta grupa była w wieku szkoły podstawowej (w najlepszym wypadku). Innym problemem może być to, że gra nie nazywa się GTA i nie gra się jak GTA. Jeszcze innym - że jest zbyt poważna, nie za lekka, a odbiorcom nie chce się myśleć i wczuwać w opowieść, kiedy nie można zrobić swobodnej rozpierduchy na ulicy i poderwać wirtualnej panienki. A MP3 to w zasadzie tylko opowieść.

A mądralom najeżdzącym na Tenebraela polecam popukać się w główkę. Po pierwsze - dobrze, powiedzieliście, że MP3 wydaje R* i nie ma potrzeby, by poprawiło go następne 100 osób. Geez. Poza tym, Jego wypowiedź równie dobrze można odnieść do wspomnianego również w newsie Future Soldier. Ubi lubi DLC jeszcze bardziej niż Rockstar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się świetnie bawiłem w MP3 i nie żałuje wydanej kasy, wiedziałem co kupuje a jeśli ktoś się spodziewał gry ala GTA to już jego problem, wcześniejsze części były liniowe do bólu i strasznie monotonny wiec nie wiem czego ludzie spodziewali się po tej produkcji

Siriondel---> Co ty adwokat Tenebraela? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze wybrali Blizzarda - oby im się to czkawką potem nie odbiło...

Anyway, wyniku Blizzardowi gratuluję tak samo jak Kotickowi. Ten chyba nie nadąża z kupowaniem wysp dla siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał raczej na to że premiera tego samego dnia co Diablo III była raczej kiepskim pomysłem.
A sama gra jest świetna. Nie wiem skąd narzekania na filmiki (które można pominąć spacją na PC, jakby ktoś nie wiedział, lol) owszem jest ich trochę, ale raz że budują klimat, dwa że jakby je wyciąć, wciąż pozostaje od cholery rozgrywki. Swoją drogą filmy pojawiają się w najważniejszych momentach, są etapy na których w ogóle się nie pojawiają.

Faktem jest że multi dodany jest trochę na siłę. Ale w sumie chyba każdy gracz chciał kiedyś zobaczyć tryb bullet time w takim rodzaju rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo sie sprzedaje bo dopiero kilka tygodni po premierze będzie łatka zangielszczająca do niego :) A tak na serio to te kilka tygodni chyba juą minęło, a ja czekam z zakupem do chwili wyjścia łatki spolszczającej.Jak mówicie, że w grze dużo gadania to pasuje wiedzieć o czym.Nie wiecie może kiedy to nastąpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:41, TobiAlex napisał:

Cóż, może i MP3 jest świetne, ale niestety za dużo w niej filmów i nie raz można dostać
szału jak fajna akcja, fajny moment strzelania jest przerywany jakimś filmem.


Całkowicie się z Tobą zgadzam . Ja jestem mocno rozczarowany . Za 139 zł to mogę kilka filmów kinie zobaczyć a nie w grze . Monologi Maxa też zaczęły mi po pewnym czasie tyłkiem wychodzić . Kupiłem grę a po zainstalowaniu okazało się że gry tutaj zbyt mało w porównaniu z scenkami filmowymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, wszyscy, którzy narzekają na MP3 najwidoczniej nie mają zielonego pojęcia o grach komputerowych. MP3 zostało(jak to zwykle bywa w przypadku R*) świetnie poprowadzone. Fabuła nie powala ale jest genialnie wyreżyserowana, a klasyczny schemat rozgrywki z MP urozmaicony pewnymi smaczkami Rockstara wypada świetnie. Poczytajcie sobie recenzje ludzie zanim wypowiecie się na temat, o którym nie macie pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:11, Face7 napisał:

lol, wszyscy, którzy narzekają na MP3 najwidoczniej nie mają zielonego pojęcia o grach
komputerowych.


Rozumiem, że możesz mówić, że ludzie na forum o grach nie mają o branży pojęcia, ale chyba nie powiesz tego samego o najlepszym youtubowym oceniaczu: https://www.youtube.com/watch?v=UnasbZ7_MKs&feature=plcp (still loading;p)

Dnia 17.06.2012 o 22:11, Face7 napisał:

Poczytajcie sobie recenzje
ludzie zanim wypowiecie się na temat, o którym nie macie pojęcia.


Ooo tak, bo branżowe recenzje to bardzo wiarygodne są. Czytałem recenzje z pewnej stronki (naprawdę obiektywne - D3, ME3 ocenione na 3/5, bez przemilczenia wad i idiotyzmów o "kopaniu emocjonalny odpowiednik jąder" jakie pojawiły się w pewnej gazecie), to ją zamknęli i recenzenta wyrzucili. Teraz większość branży sypie 21/10 na prawo i lewo i naprawdę recenzje są ostatnią rzeczą, jaką warto się kierować.
PS. https://www.youtube.com/watch?v=aIP73xIAPLU

Wynik Diablo cieszy - jest nadzieja na to, że wydawcy znów dostrzegą potencjał pecetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować