Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Maj za oceanem pod znakiem Diablo III. Max Payne 3 rozczarowaniem?

40 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2012 o 22:23, buggeer napisał:

Ooo tak, bo branżowe recenzje to bardzo wiarygodne są. Czytałem recenzje z pewnej stronki
(naprawdę obiektywne - D3, ME3 ocenione na 3/5, bez przemilczenia wad i idiotyzmów o
"kopaniu emocjonalny odpowiednik jąder" jakie pojawiły się w pewnej gazecie), to ją zamknęli
i recenzenta wyrzucili.

Z jakiej stronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:25, Dared00 napisał:

Z jakiej stronki?

Na gramie chyba nie można reklamować konkurencji;p Ale recenzenta chyba można podać: Sławek Serafin. Reckę Mass Effecta 3 napisał naprawdę bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:23, buggeer napisał:

Wynik Diablo cieszy - jest nadzieja na to, że wydawcy znów dostrzegą potencjał pecetów.

Tak, potencjał do dojenia PCtowców po 250 euro za przedmiot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:33, Henrar napisał:

Tak, potencjał do dojenia PCtowców po 250 euro za przedmiot :D


Mozna sie dowiedzieć co Blizzard ma wspólnego z cenami, jakie ludzie sobie ustalają na RMAH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:13, Skomik napisał:

Ciekawy jestem czy na sprzedaż wpłynęły te "wymagania
sprzętowe", które później okazały się confingiem na którym tę grę odpalano.


W maju Maxa nie było na PC, te 400 000 to wynik wersji konsolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:02, Bambusek napisał:

Mozna sie dowiedzieć co Blizzard ma wspólnego z cenami, jakie ludzie sobie ustalają na
RMAH?

Nie mają nic (pzoa tym, że stworzyli taką możliwość), ale twórcy widzą, co ludzie kupują. Witaj sklepiku w każdej grze. Jakby graczom było mało DLC i mikrotransakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:23, buggeer napisał:

(naprawdę obiektywne - D3, ME3 ocenione na 3/5, bez przemilczenia wad i idiotyzmów o
"kopaniu emocjonalny odpowiednik jąder" jakie pojawiły się w pewnej gazecie)


Eheheh, pewien przemytnik to chyba do końca życia nie będzie miał... życia. Tym razem nie da się tak po prostu wyrzucić ładunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:07, Henrar napisał:

Nie mają nic (pzoa tym, że stworzyli taką możliwość), ale twórcy widzą, co ludzie kupują.
Witaj sklepiku w każdej grze. Jakby graczom było mało DLC i mikrotransakcji...


Tylko handel złotem/przedmiotami był już w D2. Tylko bez żadnej kontroli. Blizz po prostu zalegalizował coś, co i tak już było. Trudno się temu dziwić, skoro ludzie i tak by kupowali i tak to można mieć z tego coś dla siebie. Teoretycznie mogli by zrobić jakiś system przypisywania przedmiotu do postaci (jak soulbinding w WoW), ale i tak by sie pewnie znalazł sposób na obejście tego (+ trudno powiązywać maskę dla Szamana z Demon Hunterem, bo nie dałoby jej się dać nawet innej postaci z tego samego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:07, Henrar napisał:

Nie mają nic (pzoa tym, że stworzyli taką możliwość), ale twórcy widzą, co ludzie kupują.
Witaj sklepiku w każdej grze. Jakby graczom było mało DLC i mikrotransakcji...

Cóż, ja się dzisiaj dowiedziałem że zestaw Premium dla B3 obejmuje możliwość pierwszeństwa w kolejce do danego serwera.

Niedługo będzie można nabyć pierwszeństwo logowania na serwery gier Blizza czy kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:34, Bambusek napisał:

Tylko handel złotem/przedmiotami był już w D2. Tylko bez żadnej kontroli. Blizz po prostu
zalegalizował coś, co i tak już było.

No właśnie, zalegalizowali i teraz większość graczy, która obawiała się bana może teraz się w to bawić. No, i Blizzard ma z tego profit. Niewielki, bo niewielki, ale to dla nich darmowy zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:35, Wojman napisał:

jeśli wziąć pod uwagę fakt, że MP 3 nie wydaje UBI.


Tfu, ok, mój błąd. Chodziło mi o R* oczywiście, nie wiem, skąd tam wpisałem Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:44, Henrar napisał:

No właśnie, zalegalizowali i teraz większość graczy, która obawiała się bana może teraz
się w to bawić. No, i Blizzard ma z tego profit. Niewielki, bo niewielki, ale to dla
nich darmowy zarobek.


Cóż, może właśnie wynika z tego, że ludzie nie mają nic przeciw dokupywaniu sobie za zwykłą kasę przedmiotów, jeżeli wiedzą, że sprzedający rzetelnie na ten zysk zapracował (w końcu musiał sie postarać, grać, aby te przedmioty zdobyć), a nie wygenerował je w 5 min w edytorze (jak to robią twórcy w sklepikach z mikrotransakcjami). Szczerze powiem, że osobiście nie czuję oporu przed takim handlem, bo wiem, że płacę komuś za jego pracę, a nie za nic. Ale to oczywiście czysto subiektywne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najwyzszy czas na obniżki cen obecnych konsol o minimum 50$/ 50EUR.
Obecnie konsole są za drogie w stosunku do swojego wieku i faktu, iż za rok będzie nowa generacja.

Przypominam, że PS1 i PS2 już na 2 lata przed next genami kosztowały po 600 zł. PS3 z dyskiem 160 GB powinno kosztować 750 zł , z dyskiem 320 GB 800 zł i ani grosza więcej.
Xbox 360 slim 4GB to już po 550 zł powinien być w sklepach.

Powinien, a nie jest, bo producenci nie chcą rezygnować z dużego zysku, stąd spadki po 30%.
Kto chciał i było go stać to już kupił. Teraz powinni szukać mniej zamożnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

Powiem szczerze, że nie dziwi mnie tak kiepski rezultat Maxa. Wprawdzie nie miałem okazji
zagrać, jednak rozważałem zakup, w związku z czym widziałem dość sporo gameplay''ów z
tej produkcji. Gameplayów, które zniechęciły mnie do zakupu ze względu na:

1. Totalną monotonię rozgrywki. Wciąż ten sam schemat (korytarzyk, dłuuugi cut scene,
rozpierducha), powtarzany na okrągło, nie jest tym, czego oczekuję od dobrej gry.

Może i MP3 jest liniowy, ale zabawa jest przednia i jest "powtarzalna". Nie pamiętam liniowej strzelanki, którą chciałem przechodzić ponownie tyle razy, co MP3.

Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

2. Masa strasznie długich cut-scenek. Ok, cenię sobie dobrą fabułę, ale wtedy, gdy jest
opowiedziana sensownie i nie przesłania gameplay''a. Niestety, tutaj gameplay wydaje
się być na siłę dodany do przerywników filmowych. A cóż, jeśli będę chciał obejrzeć film,
to... kupię FILM? Ot, takie to proste, a i taniej wyjdzie.

Może są cutscenki dłuższe niż w wielu innych współczesnych grach, ale do interaktywnego filmu to ma daleko. Mi się to akurat podobało, no ale cóż, każdy lubi co innego.

Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

3. Zupełnie na siłę dodany multiplayer. Oglądając gameplaye, miałem wrażenie, że ani
to nie jest dopracowane, ani ciekawe, za to okropnie chaotyczne i, summa sumarum, bezcelowe,
pozbawione jakiejkolwiek głębi.

Jest to ciekawe i dopracowane. Może i jest trochę chaotyczne (dynamika jest tam niczym w CoD''zie), ale ostatnie multi w strzelankach w którym bawiłem się tak dobrze jak tu, jest CoD4. No i bullet time w multi jest zrobiony na prawdę ciekawie.

Dnia 17.06.2012 o 20:10, Tenebrael napisał:

4. O ile pamiętam, Ubi już zapowiedziało masę DLC, co oznacza, że aby grać w pełny produkt,
muszę wydać na grę nie 140 zł, ale jakieś 250 zł. Co niezbyt mi się kalkuluje, szczerze
mówiąc.

Grę wydaje Rockstar. A o DLC nic nie słyszałem bo mnie to nie interesuje. DLC kupuje tylko jeśli są to praktycznie pudełkowe dodatki (coś jak DLC Bethesdy do Falloutów czy EFLC od Rockstara).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Max Payne 3 i szczerze mowiac pogralem godzinke w dniu premiery i od tamtej pory nie ruszylem. Gra nie jest zla, ale jakos mi sie nie chce grac. Poki co Diablo 3 i Dragon Dogma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:23, buggeer napisał:

Rozumiem, że możesz mówić, że ludzie na forum o grach nie mają o branży pojęcia, ale
chyba nie powiesz tego samego o najlepszym youtubowym oceniaczu: https://www.youtube.com/watch?v=UnasbZ7_MKs&feature=plcp
(still loading;p)


Ta cut scenka z loadingiem mnie zniszczyła... masakra. Od początku byłem raczej mało zainteresowany tą grą, teraz już wogóle ją sobie odpuszczam, zresztą GTAV chyba również. No chyba, że Rockstar naprawdę zrobi coś na miarę Vice City, bo jeśli to będzie ulepszone GTAIv to dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakaś część konsumentów nie wydała swoich srebrników na MP3 ze względu właśnie na logo Ubisoftu na opakowaniu. Wszyscy już zapomnieli ile trzeba się namęczyć po zakupie gry żeby w ogóle w nią zagrać na swoim komputerze? Uplaye, confluxy, drmy, korzystanie z powolnej pomocy technicznej już prz instalacji (Anno) itd. Są ludzie którzy już się na jakąś firme obraża to koniec. Nie wiem jak na konsolach bo na PS3 nie mam ich gier ale co do PCtów wystarczy przejżeć forum na ich stronie pomocy technicznej, zdecydowana większość tematów kończy się obietnicami graczy o tym, że ich gier już nie zakupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 08:19, Maczug napisał:

Na pewno jakaś część konsumentów nie wydała swoich srebrników na MP3 ze względu właśnie
na logo Ubisoftu na opakowaniu.

Kurczę, a ja nie mam loga Ubisoft na moim opakowaniu :/ Czy mam jakąś felerną wersję gry? Mam logo Rockstar (co ma sens, bo to oni są twórcami tej gry), ale loga Ubisoft nie mam. Hmm. Czy to może dlatego, że Ubisoft nie ma z Maxem nic wspólnego? Czy stoi za tym jakiś inny powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oni wogle pie... . Dzis kupilem maxa , co ciekawsze przed zakupem przeczytalem ten smieszny artykuł . Przeszedlem juz 3 akty i moge smialo stwierdzic ze gra jest mega ! Widze ze pare osob troche nie rozumie tego co jest napisane w tym newsie . Chodzi o hajs wylozony jaki producenci wylozyli na stworzenie maxa w poruwnaniu do tego ile egzemplarzy sie sprzedalo do tej pory (wynik nie jest zadowalajacy ). Ale wiecie czemu tak sie dzieje, bo gra do tanich nie nalezy , sam ledwo co wylozylem 160zl na lade w empiku i modlilem sie zeby to nie byla klapa . Ludzie kupia ... ale jak gra stanieje . Co do tych "nieszczesnych" filmikow w grze - one naprawde sa zajebi... , nie wiem jak innym, ale mi w kazdej grze chodzi o filmiki o poznanie fabuly , jezeli ktos ich nie lubi i chce tylko bezmyslnie strzelac, brnac do przodu i jak najszybciej przejsc gre to wspułczuje i radze nie kupowac Max Payne 3 lepiej w takim przypadku pograc sobie w cf lub cs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować