Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs: ułóż puzzle i zgarnij nagrody!

156 postów w tym temacie

To fakt, formularz na stronie konkursowej nie działa.
Co prawda jest jeszcze ponad 14 godzin na wysłanie rysunku ale fajnie by było jakby działał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydłużyliśmy zbieranie zgłoszeń do końca dzisiejszego dnia ze względu na ogromne zainteresowanie. Wczoraj zaczął się już formularz zapychać od tych obrazków, więc jeśli ktos nie dał rady wczoraj, niech próbuje dzisiaj przesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dał by ktoś linkunia jak wyglądają te pasy Speedlink? Bo na internecie jest ich multum... jedne przypominają pada xbox-a drugie PS3, a i jeszcze inne są :D... Bardzo chciałbym wygrać albo nową klawiaturkę albo te głośniczki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu można ograniczyć członkostwo w konkursie do osób które:
1) Założyły konto przed rozpoczęciem konkursu.
2) Napisały co najmniej... 50 (?) postów na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 00:43, Sigu napisał:

Albo po prostu można ograniczyć członkostwo w konkursie do osób które:
1) Założyły konto przed rozpoczęciem konkursu.
2) Napisały co najmniej... 50 (?) postów na forum.


A co jeśli ktoś chce wziąć udział w konkursie, a nie miał do tej pory konta na gramie?
Zresztą, dla portalu to reklama, dodatkowe konta do statystyk i kliknięcia/wyświetlenia reklam. Myślisz, że dlaczego konkurs polegał na klikaniu w każdy artykuł? ;]
Małym kosztem nagród dostaje się dużego boosta do statystyk (tak samo Kwejk.pl, za cenę iPhone'a jako nagrody w konkursie miał reklamę w postaci setek tysięcy 'share' na facebooku).
Każda forma uczestnictwa i wybierania zwycięzców ma swoje wady, ale i tak jestem pewien, że gramy mają jakieś sposoby na odsianie multikont (mogą chyba popatrzeć na siakąś bazę IP, czy ki pieron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 00:43, Sigu napisał:

Albo po prostu można ograniczyć członkostwo w konkursie do osób które:


To już dyskryminacja. Moje rozwiązanie jest neutralne prawnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 11:29, HumanGhost napisał:

To już dyskryminacja. Moje rozwiązanie jest neutralne prawnie. :)


Przesadzasz :D
Łatwiej napisać skrypt konkursowy niż sprawdzać dane każdego użytkownika z osobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak konkurs wymaga czegoś od siebie, to łatwo wtedy oddzielić spamerów od uczciwych konkursowiczów, bo musieliby tworzyć np. nowe opowiadanie dla każdego konta.
Ale z tym IP to nie byłby zły pomysł. Może nie uniemożliwiłby oszustw, ale resetowanie IP po każdym utworzeniu konta i wysłaniu zgłoszenia byłoby trochę trudniejsze dla oszusta. Poza tym jakieś dodatkowe ograniczenia - 10 postów na forum LUB przynajmniej jedna zarejestrowana gra (oba działałyby). To jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 19:04, SerwusX napisał:

Poza tym jakieś dodatkowe ograniczenia - 10 postów na forum LUB przynajmniej jedna zarejestrowana gra (oba działałyby). To jest jakieś rozwiązanie?

Tak, to jest "jakieś" rozwiązanie, a dokładniej rozwiązanie do du... kitu. Już wielokrotnie było wałkowane to iż nie każdy musi wypowiadać się na forum, forum to tylko część serwisu jakbyś nie zauważył (i to wcale nie najważniejsza... jest jeszcze sklep, newsy...). Co do zarejestrowanej gry... nawet nie skomentuję, bo nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam szanownego hejtera. Masz rację, twój pomysł jest znacznie lepszy... Zaraz, zaraz... Jaki pomysł?
Po co innego miałby tutaj założyć konto? Jak ktoś kupuje grę dla kogoś, to konkursu i tak pewnie nie zauważy, bo i tak tu nie wejdzie więcej. Jak kupuje dla siebie, to zarejestruje, a jak nie, to i tak tutaj nie wejdzie. Jak ktoś rejestruje konto z innego powodu niż zakupy, to żeby pisać na forum.
BTW: Newsy też by się liczyły, jakby to były jakieś dłuższe komenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 19:16, SerwusX napisał:

Pozdrawiam szanownego hejtera.

Pozdrawiam szanownego "Pana", który wałkuje po raz n-ty ten sam pomysł i myśli, że wpadł na niego pierwszy.

Dnia 28.06.2012 o 19:16, SerwusX napisał:

Po co innego miałby tutaj założyć konto?

Po to żeby czytać newsy, robić zakupy? Jest gdzieś w regulaminie zapis, że każdy zarejestrowany gramowicz MUSI komentować newsy? Nie ma? O popatrz... Tylko nie pisz, że mógłby być, bo to już byłoby co najmniej śmieszne.

Na boku masz funkcje odpowiedz, chyba że miałeś nadzieję, że odpowiedzi nie zauważę, to przepraszam, nic nie mówię.

Edit: Aha, hejterem to może jesteś ty... Jeśli liczysz, że pisząc durną propozycję nikt jej nie "odbije" to jesteś w grubym błędzie, to jest forum publiczne i każdy może wyrazić tutaj swoje zdanie. Dla mnie twój pomysł się nie podoba, napisałem dlaczego, miałem takie prawo, ty prawa do obrażania mnie nie masz, ale widać rozmowa na poziomie to nie dla ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram pana Traitor bo dobrze prawi a SerwusX pisze straszne bzdury, wymyślił jakieś głupoty z których wynika że nie miał bym szans na wzięcie udziału w konkursie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@2UP
A wiesz o tym, że na forach jak odpisujesz na post o jeden wyżej to nie daje się odpowiedzi? Na niektórych ostrzeżenia lecą za takie coś.
Obraża się "hejter"? Albo odrobina banalnego sarkazmu? To pewnie sam się tłuczesz za to, że dałeś sobie taki nick, jaki masz (nie żebym miał coś do niego, zanim doczytasz się czegoś, czego nie ma). Mam szacunek dla rozmówcy i nie wyzywam od "durnych", ani jego, ani jego wypowiedzi albo nie zakładam, że jest ślepy i nie zauważy postu bez czerwonego znaczka "odp".
EDIT: Sorry, następnym razem ci zaznaczę. :)

@UP
Pan Zdrajca zauważył, to nie jest mój pomysł, więc nie ja to wymyśliłem. Ale uważam, że tego typu ograniczenie byłoby dobre, a przynajmniej lepsze niż wygrane przez spamerów (ciekawe ile nagród mogłaby zgarnąć w 1 konkursie jedna osoba :)). Poza tym konto już masz, więc możesz w przyszłych konkursach brać udział, a ci co zakładają konta żeby spamować zgłoszeniami już zazwyczaj się na nie nie logują (znałem takich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 20:44, SerwusX napisał:

A wiesz o tym, że na forach jak odpisujesz na post o jeden wyżej to nie daje się odpowiedzi?
Na niektórych ostrzeżenia lecą za takie coś.

A wiesz, że na tym forum po to jest funkcja odpowiedz żeby jej używać i jeszcze nie widziałem, żeby ktoś za to dostał ostrzeżenie?

Dnia 28.06.2012 o 20:44, SerwusX napisał:

Obraża się "hejter"? Albo odrobina banalnego sarkazmu? To pewnie sam się tłuczesz za
to, że dałeś sobie taki nick, jaki masz (nie żebym miał coś do niego, zanim doczytasz
się czegoś, czego nie ma). Mam szacunek dla rozmówcy i nie wyzywam od "durnych", ani
jego, ani jego wypowiedzi albo nie zakładam, że jest ślepy i nie zauważy postu bez czerwonego
znaczka "odp".

Mnie ma nie obrażać hejter, to może ja ciebie nazwę kłótliwą łajzą? Nie obrazisz się co? Masz szacunek do rozmówcy, ale jednak zaczynasz odpowiedź na posta skierowanego do ciebie od określenia "hejter" w kierunku do osoby, która cie skrytykowała? Dobre sobie...

Moim zdaniem zasady brania udziału w konkursach na gramie są dobre. Nie potrzeba żadnych zmian, konkursy są nie tylko po to żeby nagrodzić obecnych gramowiczów, ale również po to, żeby zachęcić "nowych" do dołączenia do naszej społeczności. Z tej grupy "botów", które logują się tylko dla konkursów, prawdopodobnie, przynajmniej kilka osób zostanie na gramie na dłużej.

Konkursy są formą zabawy, nie ma co się spinać, że wygrał ktoś inny a nie my, takie jest życie - raz na wozie raz pod wozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo i nie. Wciąż mam nadzieję, że jednak dostrzeżesz mój post.
Kłótliwa łajza to prawie jak komplement. :)
Generalnie jest mi obojętne kto wygra, ja na gramie jeszcze niczego nie wygrałem (acz wyróżnienie było i jestem dumny z tego powodu). Uważam jednakowoż, że wygrywanie konkursów przez jedno ze 100 kont jednego użytkownika jest nie w porządku, nawet jeśli on potem miałby na forum zostać (raczej wolałbym, żeby ktoś taki nie zostawał, ale co kto lubi).
Z tym cytowaniem i upomnieniami np. na Forum Actionum się spotkałem. Nie pisałem, że tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 21:05, SerwusX napisał:

Albo i nie. Wciąż mam nadzieję, że jednak dostrzeżesz mój post.
Kłótliwa łajza to prawie jak komplement. :)
Generalnie jest mi obojętne kto wygra, ja na gramie jeszcze niczego nie wygrałem (acz
wyróżnienie było i jestem dumny z tego powodu). Uważam jednakowoż, że wygrywanie konkursów
przez jedno ze 100 kont jednego użytkownika jest nie w porządku, nawet jeśli on potem
miałby na forum zostać (raczej wolałbym, żeby ktoś taki nie zostawał, ale co kto lubi).
Z tym cytowaniem i upomnieniami np. na Forum Actionum się spotkałem. Nie pisałem, że
tutaj.

Nie no z tym masz rację użytkownik o 100 kontach nie powinien wygrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować