Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam przestaje wspierać graczy z systemem... Windows XP SP1

43 postów w tym temacie

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne. Co do braku wsparcia dla XP SP1 to chyba czas najwyższy ? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa SP1 :) Widać fani i takich wersji się znajdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ktokolwiek gra na XP z wyjatkiem posiadaczy muzealnych komputerow ktore nie nadaja sie obecnie do grania? Powinni wogole przestac wspierac ten zabytek bo wstyd xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne. Co do braku
wsparcia dla XP SP1 to chyba czas najwyższy ? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa SP1
:) Widać fani i takich wersji się znajdą :D


Też nie wiedziałem, ale gdyby takich osób nie było, to Valve nie wydawałoby podobnych komunikatów. Zresztą, teraz to nawet podejrzewam, że ich odsetek nie musi być wcale taki mały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to Steam obsługuje Paypal. Paypal pozwala zarówno na "doładowanie" konta z pomocą karty kredytowej jak i przelewu czy też np użycie karty do płatności internetowych (które są "doładowywane" na konkretną kwotę tylko na czas transakcji). Konto Paypal można również zasilić z innego konta Paypal.

Więc nie ma problemu. A jak ktoś jest na tyle głupi by używać system z epoki dinozaurów i jeszcze go nie aktualizować to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne.

Przelew absolutnie nie nadaje się do płatności internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne.

Kosztowne? 2pln/miesiąc można nazwać różnie, ale na pewno nie "kosztowne" - a pewnie gdybym się uparł i poszukał, znalazł bym i tańsze oferty (gratis?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:57, L33T napisał:

Pay-pal działa nawet bez dodanej karty.


Chodzi o to, że może ktoś nie ma ochoty tworzyć kolejne konto tym razem na Pay-pal, żeby zakupić grę na ich platformie cyfrowej. Zwykły przelew z banku był by szybszy. A tak musisz czekać na Pay-pal zanim zaksięguje ci kasę i prześlę na kolejne konto.

@pepsi Owszem. Użytkowników XP jest ciągle cała masa i nie zdziwiłbym się, że jest też większa grupa ludzi, którzy siedzą ciągle na pierwszy service packu :) Sam siedzę na SP2 x64 i ani myślę zmienić na Windowsa 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2012 o 15:02, vegost napisał:

@pepsi Owszem. Użytkowników XP jest ciągle cała masa i nie zdziwiłbym się, że
jest też większa grupa ludzi, którzy siedzą ciągle na pierwszy service packu :) Sam siedzę
na SP2 x64 i ani myślę zmienić na Windowsa 7 :)


O samym XP to wiem doskonale, chodziło mi tylko o SP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne. Co do braku
wsparcia dla XP SP1 to chyba czas najwyższy ? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa SP1
:) Widać fani i takich wersji się znajdą :D


Wystarczy nie zapamietywac danych karty w bazie i po problemie. Ja za kazdym razem wpisuje. Na swiecie kazdy ma karte kredytowa, a ich utrzymanie nei ejst drogie. Jesli kogos stac na gry za 200 zeta, to i te 100zl rocznie na obsluge karty tez znajdzie. Tak samo mozna powiedziec ze obsluga kont bankowych jest droga, bo porownywalna z kosztami obslugi karty.

Faktycznie WinXP SP1 to raczej pojedyncze przypadki, najczjesciej w jakichs firmach gdzie soft po aktualizacji zachowywal sie dziwnie. Swoja droga aktualizacja systemu jest raczej koniecznoscia, bo coraz wiecej gier nie chce sie uruchomic nawet na Viscie SP1, ktora jest stosunkowo nowym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:59, Dared00 napisał:

Przelew absolutnie nie nadaje się do płatności internetowych.


Nie nadaje się ? A ja wiem, że jest to doskonała forma płatności. Przy każdej grze mmo płaciłem abo czy przy zakupie cash przez przelew. Nie minęło 5 min a już miałem transakcje wykonaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne. Co do braku
wsparcia dla XP SP1 to chyba czas najwyższy ? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa SP1
:) Widać fani i takich wersji się znajdą :D


Karta kredytowa droga w utrzymaniu? Chyba sobie kpisz? Samo wyrobienie karty kredytowej kosztuje grosze, ale już zdolność kredytowa to inna bajka. Polecam wirtualną kartę kredytową większe bezpieczeństwo, a zdolność kredytowa nie jest wymagana. Taka karta działa mi na wszystkich portalach aukcyjnych, steam i battalnet. Minus jest jeden kupisz towary tylko za kwotę, jaką masz na karcie nie można wejść na debet. Koszt wirtualnej karty kredytowej to około 20 PLN jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:51, vegost napisał:

Dlatego dla doba użytkowników, Valve powinno wprowadzić metodę płatności typu przelew
a nie tylko karty kredytowe. Nie każdy je ma a utrzymanie ich jest kosztowne. Co do braku
wsparcia dla XP SP1 to chyba czas najwyższy ? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa SP1
:) Widać fani i takich wersji się znajdą :D


Co jest kosztowne? Ja mam eKartę z mBanku i nic za nią nie płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 15:05, RobsonAmbro napisał:

Karta kredytowa droga w utrzymaniu? Chyba sobie kpisz? Samo wyrobienie karty kredytowej
kosztuje grosze, ale już zdolność kredytowa to inna bajka. Polecam wirtualną kartę kredytową
większe bezpieczeństwo, a zdolność kredytowa nie jest wymagana. Taka karta działa mi
na wszystkich portalach aukcyjnych, steam i battalnet. Minus jest jeden kupisz towary
tylko za kwotę, jaką masz na karcie nie można wejść na debet. Koszt wirtualnej karty
kredytowej to około 20 PLN jednorazowo.


Wiem o tym doskonale, że jest teraz alternatywa dla kart kredytowych typu karta elektroniczna za 20 zł. Kiedyś ją miałem i sobie chwaliłem bo była darmowa w przeciwieństwie do kart kredytowych czy debetowych.

@TobiAlex czytaj ze zrozumieniem. Karta kredytowa a internetowa to co innego. Wiem, że jest darmowa w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 15:05, vegost napisał:

Nie nadaje się ? A ja wiem, że jest to doskonała forma płatności. Przy każdej grze mmo
płaciłem abo czy przy zakupie cash przez przelew. Nie minęło 5 min a już miałem transakcje
wykonaną.

Nie nadaje się, bo nie jest natychmiastowy. Bez systemu pośredniczącego w transakcji (ala PayU itp.) potwierdzenie wpłynięcia pieniędzy trwało by kilka-kilkanaście godzin, a w weekendy w ogóle nie było by możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 15:08, akodo_ryu napisał:

Nie nadaje się, bo nie jest natychmiastowy. Bez systemu pośredniczącego w transakcji
(ala PayU itp.) potwierdzenie wpłynięcia pieniędzy trwało by kilka-kilkanaście godzin,
a w weekendy w ogóle nie było by możliwe.


Ale teraz nie ma z tym większego problemu. Bo każdy większy usługodawca korzysta z systemu PayU, przelewy24 i inne. Więc z opłacaniem czegokolwiek nie miałem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam windows xp bez sp 2 nie nadawał się do użytku więc jeśli ktoś siedzi na sp 1 to prawdopodobnie nie bardzo orientuje się w obsłudze komputera o graniu w gry nie wspominając.
wg steam hardware statistic maj 2012 tylko 15.21 % użytkowników korzysta z xp (wliczając w to wersje 64)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować