Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: Mikrotransakcje będą w każdej grze za 5-10 lat

22 postów w tym temacie

0,01 dolara jak będziesz chciał przeładować. EA uważa że pojawią się mikro transakcje. Ja uważam że po prostu to kolejny przejaw chciwości EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy co po niektóre firmy oświadczają, że nie będą robić DLC, bo to nie fair EA nadal idzie w zaparte, że gry w końcu będą darmowe, ale miikrotransakcje (które będą musiały utrzymać grę, więc należy się ich spodziewać sporo) zrobią z gry P2W. Tylko czy się będzie różnić endless trial od F2P z 80% zawartości w mikrotransakcjach? Nazwą? Jak tak dalej pójdzie to po prostu za 5-10 lat nie będzie EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, gry EA będzie udostępniać za darmo, ale za możliwość zagrania w nie, trzeba będzie dopłacić. W ogóle słuchać kogokolwiek z EA xxx to strata czasu i nerwów.Nie mogą się odbić od dna. To smutne EA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 14:21, lothar86 napisał:

Niedoczekanie EA! PCtowcy mają kickstartera, gońcie się!


no ja nie wiem czy to dobry argument :P płacenie za grę której jeszcze nawet nie ma :P na E3 ludzie się śmiali że sony i microsoft zrobią kickstartera na ps4 i xbox720 :P

Taka forma płatności jest ok pod warunkiem że za $$$ nie niszczy balansu. Jeśli np możesz zapłacić za 50vl w BF3 bo nie masz czasu na levelowanie to ok. Ale nie ok jeśli dostajesz za kase np lepszą broń którą da się jedynie kupić. Poza tym wtedy ceny gier powinny być niższe lub powinny być darmowe. Wiele MMO rozwija model F2P i idzie to całkiem nieźle. Np. w Age of Conan to całkiem nieźle działało. Możesz pograć za darmo ale jesli gra ci się podoba to wtedy placisz abonament i masz dostęp do nowych lokacji, questów itp Trochę jak takie ogromne demo ale nie do końca. Swoją drogą to nic dziwnego że dema dziś wchodzą po premierach albo wcale :P jak gry mają po 4h długości.

A co do samego EA to nie wiem dlaczego tyle jest hejta. Nie mam złego słowa do powiedzenia o nich. Nie trzeba kupować setnej fify jak się nie chce. A i tak wydają lepsze gry niż np. Acti i ich CoDLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analitycy EA najchętniej wprowadziliby zmiany już teraz, nie ma co się oszukiwać robimy tak dobre gry, że gracze z uśmiechem na ustach będą dokonywać przelewów. Ale patrząc na rynek teraz nie ma się co dziwić z takiego obrotu sprawy, w końcu są miliony ludzi gotowych płacić za mikro dodatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, jak wygląda to teraz - tak, zgodzę się z Moorem. Mikrotransakcje będą w każdej grze - i jestem gotów się założyć, że będzie to rozwiązanie podobne do tego, co zastosowano w Diablo 3. Gracze codziennie głosują za takim rozwiązaniem swoimi portfelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 17:50, Sinirio napisał:

Jak sprawdza się filozofia EA odnośnie rynku można ocenić po "sytuacji" Syndicate...


Dokładnie. Oni głoszą takie bzdury tylko dlatego, że muszą mieć czym usprawiedliwiać porażki takich gier jak Syndicate czy the Old Republic przed inwestorami.

@cHICEK nie rozumiem ludzi, którzy płacą za levele. Przecież w ich nabijaniu cała zabawa. Kiedy już ma się wszystko odblokowane granie daną klasą robi się nudne. W BFie nawet nie ma ogólnego systemu achievementów, więc nawet ten czynnik motywujący znany z Team Fortress odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 15:08, cHICEK napisał:

no ja nie wiem czy to dobry argument :P płacenie za grę której jeszcze nawet nie ma :P


To tak nie wygląda. Kasa jest pobierana z konta darczyńców dopiero wtedy, gdy osiągnięty zostaje zamierzony pułap, więc nikt nie płaci w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować