Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard nakłada ograniczenia na cyfrowe wersje Diablo III

48 postów w tym temacie

Mnie najbardziej wkurza, że choćby nie wiem jak Blizzard dupczył klienta, to i tak gra bije (o ile już nie pobiła) rekordy sprzedaży. CD Projekt chyba pomylił się, ze swoją filozofią zero DRM - wygląda na to, że ludzie (ludzie?) lubią kiedy dostają produkt tak nafaszerowany zabezpieczeniami jak tylko można (i im wyższa cena za to tym lepiej).
*Ciężkie westchnienie*

Pamiętajcie - jeśli spodziewacie się, że wasze konto zostanie zbanowane i z jakiegoś powodu chcecie używać wersji cyfrowej, to musicie ją aktywować z zapasem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwariowali? Sam mam cyfrówkę... Ale kupioną przed premierą. A teraz śpiewają sobie za cyfrówkę więcej niż sklepy (60 EUR) i jeszcze sprzedają demo na 3 dni?

Aż brak mi słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:01, ZubenPL napisał:

> (i im wyższa cena za to tym lepiej).

Na zachodzi cena jest normalna.


No nie wiem, z tego co słyszałem od zagranicznych znajomych i samemu widzę, to jednak jest droższa niż przeciętna, chociaż różnica jest stosunkowo mniejsza niż w przypadku polskich wersji. (około za 50euro/usd za grę AAA wiodącego producenta znanej marki, a 60euro/usd za Diablo 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 21:58, Ilxuss napisał:

CD Projekt chyba pomylił się, ze swoją
filozofią zero DRM - wygląda na to, że ludzie (ludzie?) lubią kiedy dostają produkt tak
nafaszerowany zabezpieczeniami jak tylko można


Jakim DRM ? Gra od początku zapowiada jako sieciowy hack''n''slash nigdy nikt nie obiecywał że będzie SP . Gdyby ta gra nazywała się np: torchlight nikt by nie narzekał że ma DRM bo każdy od pierwszy zapowiedzi traktował by ją jako grę wyłącznie sieciowa(Np : na drakensang online nikt nie narzeka że ma DRM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:17, ZubenPL napisał:

Jakim DRM ?

To, co ma Diablo 3 JEST DRMem. Zabezpieczenia nie kończą się na aktywacji gry przez Internet czy wymaganiu Steama. DRM to każdy rodzaj zabezpieczenia - od zwykłego szyfrowania plików aż po częściową chmurę (jak w Diablo 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:24, Henrar napisał:

> Jakim DRM ?
To, co ma Diablo 3 JEST DRMem. Zabezpieczenia nie kończą się na aktywacji gry przez Internet
czy wymaganiu Steama. DRM to każdy rodzaj zabezpieczenia - od zwykłego szyfrowania plików
aż po częściową chmurę (jak w Diablo 3).


A to czemu nikt nie narzeka że wow , drakensang online , WoT mają DRM ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:26, ZubenPL napisał:

A to czemu nikt nie narzeka że wow , drakensang online , WoT mają DRM ??

A czy tamte gry mają część zawartości w chmurze (z tego co pamiętam, to nawet WoW tego nie miał), i można je ukończyć SAMEMU tak, jak normalnego single-player''a? No właśnie, nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:37, Henrar napisał:

> A to czemu nikt nie narzeka że wow , drakensang online , WoT mają DRM ??
A czy tamte gry mają część zawartości w chmurze (z tego co pamiętam, to nawet WoW tego
nie miał), i można je ukończyć SAMEMU tak, jak normalnego single-player''a? No właśnie,
nie bardzo.


To WoTa da się skończyć ?nie, ale mogli by dać grę z botami offline, drakensang online dało by się bezproblemowo grać samemu to samo w wowie tyko ten "sztuczny zakaz solowania rajdów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie jest po to, by hackerzy/goldsellerzy nie kupowali kont ukradzionymi kartami/paypalem, a potem tym samym sposobem kupowali przedmioty z AH. To nie jest głupie.

Głupie jest danie triala, zamiast założenia blokady na same RMAH + czat w grze + ew. multiplayer (i tak na pierwszym playthrough lepiej odkryć wszystko samemu). Widać, że mają graczy totalnie w dupie skoro wolą iść na łatwiznę i dać gotowy trial niż przygotować wersję dla dopiero co kupionych cyfrówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:57, Imeilic napisał:

Czy tylko ja tu widze durne porównywanie gier czystko multiplayer-owych do produkcji
bliz... acti-bliz?


Tak to moje dzieło :) I nie rozumiem czym taki drakensang online lub path of exile różnią się od diablo 3 że nikt w ich przypadku nie narzeka na DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie coraz więcej newsów o DIII bardzo skutecznie zniechęca do kupna tej gry. A szkoda bo chętnie bym zagrał. Swoją drogą czy ktoś kiedykolwiek robił ze swoją grą TAKIE numery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 23:00, Mysurek napisał:

No jak narazie coraz więcej newsów o DIII bardzo skutecznie zniechęca do kupna tej gry.


I to na dodatek tuż przed nową dostawą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:59, ZubenPL napisał:

> Czy tylko ja tu widze durne porównywanie gier czystko multiplayer-owych do produkcji

> bliz... acti-bliz?

Tak to moje dzieło :) I nie rozumiem czym taki drakensang online lub path of exile różnią
się od diablo 3 że nikt w ich przypadku nie narzeka na DRM.


Ja osobiście narzekam dlatego, że nie spotkałem się jeszcze grą (także MMO), która nakładałaby na mnie okres probacji po zakupie gry.
Wymienionymi grami raczej się nie interesowałem, ale jeśli mają podobną politykę odnośnie nowych klientów, to także jestem przeciwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 23:07, Ilxuss napisał:

Ja osobiście narzekam dlatego, że nie spotkałem się jeszcze grą (także MMO) która nakładała
by na mnie okres probacji po zakupie gry. Tymi grami raczej się nie interesowałem, ale
jeśli mają podobną politykę odnośnie nowych klientów, to także jestem przeciwny.


Przecież każdemu się zdarza wydać nieskończoną grę blizzardowi również, może za jakieś 6 miesięcy jak skończą płatną betę i wydadzą finalną grę , skończą stronę społecznościową(tak na obecnej to tylko nie skończona wersja) ,uruchomią system do wykrywania botów i chacków(tak w diablo 3 nic takiego na chwile obecną nie ma, boty czy chacki są niewykrywalne) takie cyrki się skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować