Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Playbox już tylko jako wydanie specjalne CD-Action

56 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2012 o 15:52, Bambusek napisał:

Do tego przesadna pycha. Ja rozumiem, weterani prasowi, doświadczenie, bla bla bla, ale
są jakieś granice. Smuggler broniąc swojej 10 dla ME 3 ani razu nie powiedział, dlaczego
według niego zakończenie jest świetne. W kółko tylko "jest świetne, a jak ktoś uważa
inaczej to widać do niego nie dojrzał". Proszę...


Recenzja ME3 to jedna z najbardziej kompromitujących wpadek CD-Action i żenujących rzeczy w wykonaniu redaktorów tego magazynu. Praktycznie zero konkretów, zamiast tego opis rozgrywki (z błędami do tego) i podniecanie się kilkoma scenami. No proszę, Smg ma już swoje lata na karku, a podnieca się jakąś tanią, hollywoodzką, napompowaną produkcją, przy której jedynka jawi się jako dojrzała opowieść dla dojrzałych graczy? Zwłaszcza, że gra ma BEZNADZIEJNY gameplay - jest napakowana długaśnymi filmikami, granie ogranicza się właściwie tylko do biegania po korytarzach i okazjonalnego strzelania, wygląda niebezpiecznie podobnie do beznadziejnych, kaszankowych misji pobocznych z drugiego ME. No i sam fakt, że Smg nieustannie przyjmuje taką niepewną pozę przy obronie tej oceny świadczy o tym, że to wtopa była - nomen omen - kosmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą pomimo panowania Internetu serwisy o grach też nie mają łatwego życia - jest tylko kilka wypracowanych już marek, a wszelkie nowe upadają po jakimś czasie. Bo zresztą po co komu setka serwisów? Co najwyżej przydałaby się jakaś uczciwa alternatywa dla mainstreamu, która nie jedzie na "hajpie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 12:51, Tenebrael napisał:

Jak dla mnie obecne CD-A jest jak BioWare. Kiedyś gigant i legenda,


Gigant owszem, ale legenda? Chyba tylko dla tych, którzy nie obcowali z "Gamblerem", "Top Secret" czy "Secret Service". Polską prasę komputerową czytam od jakichś 23 lat. CD-A było dla mnie zawsze miałkim, bezpłciowym pismem - poza kilkoma wyjątkami (np. EGM) nigdy nie było tam osobowości, klimatu, charyzmy i uroku, jaki miały wymienione wyżej periodyki. Kompletnie inna liga. Ot, po prostu siermiężne rzemiosło w znakomitej oprawie i z pełniakami kasującymi konkurencję.

No to teraz czekam na odsiecz Smugglera vel Mac Abry vel liftera vel Jerzego Poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare CD-A jest legendą (to od końca 1997 wzwyż, bo wcześniej było to pismo siermiężne i ciężkie w "obsłudze") z niepowtarzalnym klimatem, ale na to składały się i stare gry i inne czasy i w ogóle trawa była wtedy zieleńsza. Ale ten stan trwał może z trzy i pół roku do momentu odchudzenia pisma w lipcu 2001.

Jakby nie patrzeć, kiedyś potrafili napisać konkretnie o grze, a dzisiaj to już najczęściej populizm i banalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 16:19, Demagol napisał:

Recenzja ME3 to jedna z najbardziej kompromitujących wpadek CD-Action i żenujących rzeczy
w wykonaniu redaktorów tego magazynu. Praktycznie zero konkretów, zamiast tego opis rozgrywki
(z błędami do tego) i podniecanie się kilkoma scenami.


"Opisane" zakonczenie mnie powaliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 16:58, Demagol napisał:

Jakby nie patrzeć, kiedyś potrafili napisać konkretnie o grze, a dzisiaj to już najczęściej
populizm i banalizm.


Czyli to, co wszędzie - w internecie i w prasie. Jak już się sugerować jakimiś opiniami, to tymi, które publikują zwykli użytkownicy oraz kilka "osobistości branżowych" jak TotalBiscuit czy Maciek Makuła. Recenzje na wszystkich portalach są tyle samo warte, co te prasowe. Hype, hype, hurra, ME3 dziesiątkę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2012 o 12:51, Tenebrael napisał:

EDIT: Jeszcze jedno, co mnie niepokoi, to dziwna tendencja CD-A, by im bardziej hype''owana
gra, tym wyższą dostała ocenę. Pamiętam, jak Oblivion dostał u nich 10/10 - w zasadzie
nie wiadomo za co, bo jedynie się spuszczali nad grafiką, a miałki gameplay i nijaką
fabułę zbyli paroma krótkimi zdaniami (w 8-mio chyba stronicowej recce...). Teraz ME3
dostaje 10/10, wczesniej, o ile się nie myle, Dragon Age 2 dostał 8/10. Im wiekszy hype,
tym lepsza ocena. Nie chcę tu nikogo posądzać o przekupność, raczej o pisanie pod publiczkę.
Bo trudnomi uwierzyć, by praktycznie WSZYSTKIE przehypeowane tytuły tak bardzo im się
pdoobały.


Przecież to było zawsze wiadomo. Będzie 10 na okładce to przyciągnie oko potencjalnego czytelnika, a jak czytelnik mało wymagający to i dużo trudzić się nie trzeba. Kto się jeszcze nabiera na pompowanie hypu? Gimnazjum, Podstawówka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie, nie pamiętam okładki CDA na której by widniało 10/10 dla jakiegoś tytułu, poza tym, nie każda gra wokół której jest głośno ma od razu 10/10, np. Diablo III ma 8+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię nieregularnemu wydawaniu kolejnych numerów Playbox. Przykładowe CD-Action skupia się na całym świecie gamingowym, zaś Playbox ma ograniczenie, które nie pozwala wyjść redaktorom poza obszar konsol. Ciężko z tego powodu pisać co miesiąc nowe teksty związane z grami na konsole skoro takowych jeszcze nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2012 o 13:39, Tenebrael napisał:



man, to jeszcze nic, bo ocenę dla ME3 czy obliviona da się obronić zbiorową sraczką branży (i niestety sporej rzeszy graczy) niewiadomo nad czym, ale 9+ i chyba nawet rekomendacja dla Gothica 3, gry, która w momencie premiery była totalnie niegrywalna? Albo błędy merytoryczne w recenzji któregoś z totalwarów, które można było wyłapać po mniej niż godzinie z grą? Że już nie wspomnę o aferze jak bodaj EGM odszedł i parę (szybko dementowanych pod groźbą procesu) brudów wypłynęło..
a CDA jakie jest i jakie było kiedyś (circa 1997 rok, kto pamięta Mr Jediego?), każdy widzi. Nie żebym życzył komuś wylotu z roboty, ale zabawnie byłoby zobaczyć miny tych wszystkich cwaniaczków piszących teraz co to nie oni. Albo jak by sobie poradzili bez coverów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2012 o 16:17, LordJuve napisał:

Co do CD-Action...nie wiem czy to prawda, ale podobno tylko w Polsce mamy takie pismo,
które co miesiąc dodaje 3 pełne, w miarę sensowne, gry jako covery, ponoć w Europie Zachodniej
coś takiego nie istnieje, prawda to?

bullshit, poczytaj markolfa co jest w kolektywie - zachodnia prasa, choć też powoli na wymarciu, za 10 zł więcej potrafi zaoferować takie tytuły, jakich nawet CDA przez kilka lat nie będzie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 18:30, lis_23 napisał:

Już nie przesadzajcie, nie pamiętam okładki CDA na której by widniało 10/10 dla jakiegoś
tytułu, poza tym, nie każda gra wokół której jest głośno ma od razu 10/10, np. Diablo
III ma 8+.


Trafił na numer, gdzie ogólnie redakcja uznała chyba, że pojedzie po ocenach. Max Payne tylko 8, chociaż ja się dziewiatki spodziewałem (8 za jakość +1 za wersję konsolową). Może to utrzymają jeszcze z dwa numery i będzie powrót do normy.

Zresztą i do recki Diablo można się przyczepić, bo pewne zdania (w głównym tekscie, ale i w ramkach) sugerują, że autorzy nie do końca poznali gre, a w opcje to chyba w ogóle nie zaglądali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym wszystkim o napisał Tenebrael zgadzam się w 100%.Nie będę pisał tego samego bo bez sensu, ale dodam od siebie jedną rzecz.Czy pamiętacie ten żenujący pojedynek między MW3, a BF3?Mnie najbardziej zadziwiło to wszystko jak by pisali pod konsolowców.Ten płacz, że BF3 jest taki, sraki i owaki na konsole, a na pc jest znacznie lepszy.Przecież to chyba każdy wiedział już przed premierą?!A przy MW3 podniecanie sie jaki on jest świetny na konsoli itd.Ale co tam było takiego lepszego czego byśmy nie ujrzeli na pc?Może przestarzały silnik?Z pewnością nie!Wogle nie patrzyli na aspekty techniczne tylko podniecali się 4-godzinną kampanią w MW3 która była napakowana akcją.Ja teraz odnoszę wrażenie, że oni patrzyli głównie na tą akcję, ze można se dużo postrzelać, ale na fabułę i aspekty techniczne to wogle.W przypadku BF3 głównie przyczepili się również do kampanii, ale o multi znacznie mniej było.Jak od jakiegoś czasu ich czytam to właśnie mam wrażenie jak by te recenzję pisały jakieś dzieci co wystarcza im dużo akcji i strzelania.Zero profesjonalizmu w tych ich recenzjach i mówię jak by to dzieci pisały które co dopiero odeszły od komputera/konsoli po zakończeniu ME3 lub coda.Teraz to CDA to nie to co kiedyś, a szkoda;/

PS:Zapomniałem czegoś dodać.Jak im się coś zarzuca to od razu jak patrzę na ich żenujące argumenty to mam ochotę pierdylnąć tą gazetę gdzieś w kąt i nie wracać do niej i jeszcze to mówienie, że Polak ciągle narzeka itd.Ich te świetne argumenty-,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:24, byverter napisał:

Po prostu nikt nie gra na konsolach już. Rynek gier konsolowych umarł to i czasopisma
znikają.

Zacny żart.

Na konsolach ludzie cały czas grają, rynek ma się bardzo dobrze. Playbox był w porównaniu do takiego Neo+ czy PSX Extreme po prostu słaby.

@kajmal:
No, ba, przecież trzeba pohejcić na CoDa nawet w przypadku newsa o pismach branżowych. Fanboy BF3/hater MW3 level 9000! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:09, Kajmal napisał:

PS:Zapomniałem czegoś dodać.Jak im się coś zarzuca to od razu jak patrzę na ich żenujące
argumenty to mam ochotę pierdylnąć tą gazetę gdzieś w kąt i nie wracać do niej i jeszcze
to mówienie, że Polak ciągle narzeka itd.Ich te świetne argumenty-,-


Gdzieś na FA znalazłem taki kwiatek: jakiś użytkownik napisał, że przestał kupować CD-Action, bo go już ten magazyn wkurza i jest coraz gorszy, a Smuggler mu odpowiedział coś w stylu "Uszy też sobie odmrozisz, by zrobić na złość mamie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:52, Henrar napisał:

> Po prostu nikt nie gra na konsolach już. Rynek gier konsolowych umarł to i czasopisma

> znikają.
Zacny żart.

Na konsolach ludzie cały czas grają, rynek ma się bardzo dobrze. Playbox był w porównaniu
do takiego Neo+ czy PSX Extreme po prostu słaby.

@kajmal:
No, ba, przecież trzeba pohejcić na CoDa nawet w przypadku newsa o pismach branżowych.
Fanboy BF3/hater MW3 level 9000! :D


Chłopie.Wez końcu dorośnij może co?!Gdzie tu widzisz fanobyism?To, że krytykuje podejście recenzenta do danych gier?Naprawdę jest to śmieszne co napisałeś.A przez swój fanboysim do coda to widzisz wszędzie hejt na niego, gdzie coś się pojawi o BF pozytywnego, a o codzie negatywnego.Widzę, że nie mógłbyś być recenzentem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2012 o 19:52, Henrar napisał:


Na konsolach ludzie cały czas grają, rynek ma się bardzo dobrze. Playbox był w porównaniu
do takiego Neo+ czy PSX Extreme po prostu słaby.

>
Tu się nie zgodę, dla mnie " Play Box " był lepszy niż te dwa pisma razem wzięte, ale to moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 20:26, Demagol napisał:

> PS:Zapomniałem czegoś dodać.Jak im się coś zarzuca to od razu jak patrzę na ich
żenujące
> argumenty to mam ochotę pierdylnąć tą gazetę gdzieś w kąt i nie wracać do niej i
jeszcze
> to mówienie, że Polak ciągle narzeka itd.Ich te świetne argumenty-,-

Gdzieś na FA znalazłem taki kwiatek: jakiś użytkownik napisał, że przestał kupować CD-Action,
bo go już ten magazyn wkurza i jest coraz gorszy, a Smuggler mu odpowiedział coś w stylu
"Uszy też sobie odmrozisz, by zrobić na złość mamie?"


I właśnie o tym mówię, że nie przyjmują żadnej krytyki, a argumenty jak u 10-letniego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować