Zaloguj się, aby obserwować  
Norbert1367

Włosy: lepiej długie czy krótkie?

1344 postów w tym temacie

Im krótsze włosy, tym mniejszy problem :-). Ja nosze krótkie włosy (obcinane co 3 tygodnie przy użyciu maszynki elektrycznej) od czasów przedszkola i nigdy nie używałem grzebienia czy szczotki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jakieś ubliżanie w stronę facetów, jeżeli to tak zabrzmiało, to raczej chodzi o to, że po prostu włosy facetów rożnią się od włosów kobiet i raczej bardziej się niszczą. Nie zawsze oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:14, xmarqinaxnellx napisał:

Nie chodzi mi o jakieś ubliżanie w stronę facetów, jeżeli to tak zabrzmiało, to raczej
chodzi o to, że po prostu włosy facetów rożnią się od włosów kobiet i raczej bardziej
się niszczą. Nie zawsze oczywiście.


No wiadomo. Zależy co nazwiemy "dbaniem" bo jeśli mycie to w porządku, ale u kobiet coś takiego jak zwykłe mycie nie występuje ;] Jest jakiś szampon, później odżywka, później jeszcze jakiś olejek czy coś tam i jeszcze godzina suszenia i układania po kąpieli. Faceci pod tym względem to proste istoty. Umyć, wysuszyć i to też niedokładnie i voila.

Co do krótkich czy długich. Wszystko zależy od tego jak człowiek w nich wygląda. Z długimi mam teraz jakiś charakter, z krótkimi wyglądałem jakoś tak ciapowato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Faceci pod tym względem to proste istoty. Umyć, wysuszyć i to też niedokładnie i voila.
Wiesz, nie zawsze faceci to takie proste istoty. Zaprzeczeniem jestem np. ja. ;p

Dnia 01.11.2009 o 00:02, loczyn napisał:

Co do krótkich czy długich. Wszystko zależy od tego jak człowiek w nich wygląda. Z długimi
mam teraz jakiś charakter, z krótkimi wyglądałem jakoś tak ciapowato ;)

Zależy od twarzy i innych czynników zew. Niektórzy w długich wyglądają, tak Ty to powiedziałeś ciapowato, a inni w krótkich. ;)

Ja mam nawet długie włosy, a miałbym dłuższe jakbym przez basen nie był zmuszony ich obciąć, ale teraz mimo, że chodzę na niego znacznie częściej to i tak nie ulegam namową i pozwalam rosnąć moim kudłom. ;p Najwcześniej przewiduję skrócić znacznie włosy we Wrześniu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 00:10, Albii napisał:

Wiesz, nie zawsze faceci to takie proste istoty. Zaprzeczeniem jestem np. ja. ;p

To co Ty z nimi robisz :D?

Dnia 01.11.2009 o 00:10, Albii napisał:

Zależy od twarzy i innych czynników zew. Niektórzy w długich wyglądają, tak Ty to powiedziałeś
ciapowato, a inni w krótkich. ;)

Dokładnie, po prostu trzeba spróbować jednego i drugiego i najlepiej po konsultacji z innymi podjąć decyzję, chociaż moim zdaniem po prostu się to czuje, które są lepsze. Na razie mam takie do ramion, jak zrobią już mi się konkretne zakola i broda urośnie akurat, to zgolę się na łyso, taki a''la lex luthor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wyglądam w półdługich. W krótkich jest mi tak jakoś... łyso. xD Czuję się wtedy jakoś nieswojo, dopóki się nie przyzwyczaję. Nie dbam o włosy zbyt przesadnie. Co drugi dzień myję je, żeby się jakoś układały i nie przetłuszczały. Ale szampon mam z odżywką. Nigdy ich nie dosuszam do końca, bo wtedy wyglądam jakby trafił mnie piorun. Poza tym wydaje mi się, że zbyt intensywne suszenie tylko szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 20:56, Szop_gracz napisał:

(...)Nigdy ich nie dosuszam do końca, bo wtedy wyglądam jakby trafił mnie piorun.
Poza tym wydaje mi się, że zbyt intensywne suszenie tylko szkodzi.


Mam dokładnie to samo ;D. Dlatego też na wszelki wypadek myję głowę przed niedzielą, by do poniedziałku trochę się "zużyły". A nie suszenie do końca niewiele daje w nocnym kontakcie z poduszką ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 21:41, Woo-Cash napisał:

Mam dokładnie to samo ;D. Dlatego też na wszelki wypadek myję głowę przed niedzielą,
by do poniedziałku trochę się "zużyły". A nie suszenie do końca niewiele daje w nocnym
kontakcie z poduszką ;P

Haha, indeed :D Mam półdługie włosy i raz późnym wieczorem wymyłem włosy, rano stwoerdziałem, że trzeba je od nowa moczyć :D
Co do tego czy długie, czy krótkie to aktualnie jestem w fazie zapuszczania ( drugi raz :P ), w tym tylko problem, że po pewnym czasie moje włosy po wymyciu ( a dość często je myję ) robią się mega puszyste i przy wietrze latają na wszystkie strony. no cóż, teraz tylko wytrzymac jescze troche, a potem juz będę mógł je wiązać jka będzie wiatr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ja bym dala żeby mieć krótkie wlosy :P
mniej roboty z takimi ;)
ale z racji tego, że w takich nie wyglądalabym najlepiej - pozostaję przy średnich/dlugich :P

a jeśli o ''męskich'' fryzurkach - to najbardziej podobają mi się średnie ;) - ale takie w miare ogarnięte :P
ogólem to odrzuca mnie od kolesi, którzy mają dlugie i tluste wlosy { sorry, jeśli kogoś urazilam, heh ;) }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 22:19, lisek93 napisał:

ogólem to odrzuca mnie od kolesi, którzy mają dlugie i tluste wlosy { sorry, jeśli kogoś
urazilam, heh ;) }

Nom to problem jest i to niemały - zwłaszcza u facetów właśnie. Ja włosy dopiero zapuszczam, choć już teraz mam prawie dwudziestocentymetrowe kłaczyska - a włosy muszę myć co dwa dni, inaczej mogiła TOTALNA. Trzeciego dnia to już smalec lol xD

Łojotok u mężczyzn w okresie dojrzewania złą rzeczą jest :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:02, gogowitczak napisał:

Im krótsze włosy, tym mniejszy problem :-). Ja nosze krótkie włosy (obcinane co 3 tygodnie
przy użyciu maszynki elektrycznej) od czasów przedszkola i nigdy nie używałem grzebienia
czy szczotki xD



hehe święta racja :D ja od 2 klasy podstawowej jak ściąłem włosy do 8mm ta do tej pory ścinam tylko z tym że teraz jest to 1mm :P.

Z wiekiem schodziłem do co raz krótszych by na końcu co tydzień poprawiać do tego 1mm próbowałem tez na 0mm xD ale za dużo zabawy z takim goleniem jednak szybciej jest maszynka [elektryczną ofc :P] do tego 1mm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co my mamy powiedzieć ? :D
masakra totalna - ja to jeszcze mam takie wlosy, że jak je wysuszę to mam jakieś pseudo-afro na glowie... taa, gęste wlosy + jakieś glupie fale + suszarka :P = cud, miód ;D
później jeszcze to wyprostować trzeba, bo normalnie to to nie wygląda, heh ;)


ogólem to mam takiego kolesia w klasie co ma średnie wlosy i chodzi ze wspomnianym przez Ciebie ''smalcem'' ... czasami zastanawiam się czy nie myje ich raz na tydzień/dwa ...

hm. kiedyś nikt na fryzury/wlosy tak bardzo nie zwracal uwagi, a teraz? :P
"skaranie Boskie" - jakby to moja babcia ujęla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje włosy mają mniej więcej w najdłuższym miejscu około czterdziestu-paru centymetrów, a prościej, sięgają mi do łopatek. Jeżeli takie włosy dobrze się odgarnia na boki po umyciu to jest całkiem ok. Ważne jest żeby je myć najmarniej raz dziennie i stosować odżywki, co by nie wypadały one no. Lubię swoje włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja włosy mam raczej krótkie lub średnie, nigdy nie pozwalam im zarosnąć, bo są strasznie sztywne i gęste, przez co nie chcą się ułożyć. Muszę je myć codziennie, bo inaczej straszny łupież i tłuszcz ;P

@Lisek93
Takie fale i pseudo-afro bardzo fajne są ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 21:04, Helting napisał:

> Takie fale i pseudo-afro bardzo fajne są ;D

Mi się robią takie loki, ale nikt nie protestuje, zwłaszcza dziewczyny :)


Właśnie to mnie wkurza, że dziewczyny z mojej klasy wolą loczki niż irokeza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować