Zaloguj się, aby obserwować  
Norbert1367

Włosy: lepiej długie czy krótkie?

1344 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2011 o 22:04, Kyranoth napisał:

> Wie ktoś może dlaczego po upięciu, a następnie rozpuszczeniu moje włosy z tyłu kręcą

> się, natomiast z przodu (grzywka, bok) są jak zazwyczaj (półdługie, brakuje 3-4cm
do
> ramion)? Jak temu przeciwdziałać?

Ściąć i nie zawracać sobie głowy takimi problemami ^^


^^^^^^^^^ :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDxDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Aleś zabawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba zaczynam lysiec : P. Mam dlugie wlosy juz od jakis 4 lat, w sumie nie zwracalem nawet uwagi na to, ze sa rzadsze. W koncu dziewczyna powiedziala, ze robia mi sie zakola, spojrzalem do lustra i "o ku*wa", wczesniej tak raczej nie mialem. : P Dodam, ze mam 17 lat. Jakis pomysl? (tak wiem, sciac wlosy, ale to nie wchodzi w gre ^^, przynajmniej na razie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 13:23, Ksar666 napisał:

/cut/


Dobry szampon + odżywka. Czesząc się nie szarp włosów. Używaj "rzadkiego" grzebienia (tj. duży rozstaw zębów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 13:36, Ronid napisał:

Dobry szampon + odżywka. Czesząc się nie szarp włosów. Używaj "rzadkiego" grzebienia
(tj. duży rozstaw zębów).

Ja uzywam szczotki. A szampon jakis "wyspecjalizowany"? I jaka odzywka, bo sa odzywki do roznych wlosow. : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 13:40, Ksar666 napisał:

/cut/

Od razu ostrzegam przed szamponami znanych marek "chroniącymi przed wypadaniem włosów". Radzę zapytać u dobrego fryzjera, a odżywka zależy od twoich włosów (suche/przetłuszczające się, gęste/lub nie itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam teraz fazke na dluzsze wlosy i chcialbym sobie je zapuscic. wczesniej golilem sie na lyso, teraz od ponad miesiaca sie nie scinalem. od ostatniego golenia moje wlosy rosna rownomiernie, nigdzie nie skracalem. duzego doswiadczenia z fryzjerami nie mam bo zawsze golilem sie sam. nie wiem jak mam przycinac wlosy zeby wygladaly jak te ricarda villalobosa, ze zdjeciem chyba nie pojde. w zadnym wypadku nie chce wygladac jak justin bieber.


ricardo villalobos (TAK) http://www.electronicmusic.pl/upload/1121686563.jpg


justin bieber (NIE) http://gwiazdunie.pl/wp-content/uploads/2009/12/justin-bieber-i-serce.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/CIACH/

Skoro od zaledwie ponad miesiąca się nie ścinałeś, to powinny być na tyle krótkie, że można je dowolnie formować. Ja tam jednak poszedłbym do fryzjera ze zdjęciem, bo tłumaczenie słowami może nie wyjść na dobre.
No i pójdź do jakiegoś ''damskiego'' fryzjera, który umawia się na konkretne godziny (taki zazwyczaj się bardzo zna na rzeczy), a nie do typowych ''męskich'' fryzjerów, którzy tną wszystkich niemal zawsze tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 13:23, Ksar666 napisał:

A ja chyba zaczynam lysiec : P. Mam dlugie wlosy juz od jakis 4 lat, w sumie nie zwracalem
nawet uwagi na to, ze sa rzadsze. W koncu dziewczyna powiedziala, ze robia mi sie zakola,
spojrzalem do lustra i "o ku*wa", wczesniej tak raczej nie mialem. : P Dodam, ze mam
17 lat. Jakis pomysl? (tak wiem, sciac wlosy, ale to nie wchodzi w gre ^^, przynajmniej
na razie)

U facetów to normalne, że włosy rosną na plecach a nie na głowie :P Noś póki możesz, używaj odżywki itd, mój ojciec miał długie i jak ściął to już mu nie odrosły :P Zakola to nic strasznego, gorzej jakby po środku się przerzedzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić, aby przyspieszyć rośnięcie włosów? Nie chodzi mi tak bardzo o nowe, odrastające włosy, ale o to, aby stare były dłuższe - wkurza mnie to, że nie mogę wszystkich włosów w gumę upiąć. Wiem o skrzypie polnym i pokrzywie, ale chyba jest coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 17:02, Heimdallr napisał:

Co można zrobić, aby przyspieszyć rośnięcie włosów? Nie chodzi mi tak bardzo o nowe,
odrastające włosy, ale o to, aby stare były dłuższe - wkurza mnie to, że nie mogę wszystkich
włosów w gumę upiąć. Wiem o skrzypie polnym i pokrzywie, ale chyba jest coś jeszcze.

Podcinaj koncowki co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częsty masaż głowy stymuluje cebulki i włosy rosną nieco szybciej. Ale cudów się nie spodziewaj. Są jeszcze specjalne preparaty na porost włosów, ale co do ich skuteczności się nie wypowiem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 17:09, Ksar666 napisał:

Podcinaj koncowki co miesiac

Powszechnie wiadomo, że to bzdura. Podcinanie końcówek nie ma wpływu na tempo rośnięcia włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to podcinanie włosów daje tylko złudzenie szybciej rosnących włosów, ale za to je "odświeża". No i podobno wystarczy co 2-3 miesiące je podcinać.

Dzięki za obie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niecodzienny problem 17 latka ;d
Ogólnie mówiąc to zaczynam siwieć. Na górze widać takie siwe włosy, a akurat jestem brunetem, więc to trochę widać. Co 3 tygodnie ścinam włosy tak do 9mm, bo masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 19:27, Sericulum napisał:

A ja mam niecodzienny problem 17 latka ;d
Ogólnie mówiąc to zaczynam siwieć. Na górze widać takie siwe włosy, a akurat jestem brunetem,
więc to trochę widać. Co 3 tygodnie ścinam włosy tak do 9mm, bo masakra.


juz w tym wieku mozna zaczac siwiec ? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2011 o 20:33, Malevyn napisał:

juz w tym wieku mozna zaczac siwiec ? :d


Bez problemu, ja zacząłem siwieć w wieku 15-16 lat, nawet nie siwieć, niektóre włosy zaczęły kompletnie bieleć, a mam długie, czarne włosy i to się dosyć mocno wyróżnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 20:58, DDK napisał:


> juz w tym wieku mozna zaczac siwiec ? :d

Bez problemu, ja zacząłem siwieć w wieku 15-16 lat, nawet nie siwieć, niektóre włosy
zaczęły kompletnie bieleć, a mam długie, czarne włosy i to się dosyć mocno wyróżnia :D



ja sie dziwilem, ze moj brat troszke posiwial po boku na glowie, a ma 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2011 o 21:41, Malevyn napisał:

ja sie dziwilem, ze moj brat troszke posiwial po boku na glowie, a ma 25 lat.


No widzisz, kwestia genów, jedni łysieją, drudzy siwieją. W sumie wolę być w tej drugiej grupie, chociaż nigdy nie wiadomo, czy nie dołączę także i do pierwszej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować