• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Shiraco

Nie działają porty USB żółty wykrzykni w menadzerze [Rozwiązany]

Pytanie

Witam, mam problem, otóż miałem format komputera ( laptop dv6-1302sw ) i nie działają mi porty USB. Wgrywałem już sterowniki, wybijało mi że dobrze zainicjowane itd. ale ciągle nie działają. Robiłem też tak, że w BIOSIE jak star ustawiłem by najpier czytało USB a potem reszte, to pendrive, przez moment świecił światłem, jakby działał, ale system się uruchiomił i znów nic :( . jako obrazek daję screen z menadzera urzadzeń ) . dodatkowo powiem, że próbowałem odinstalowywac i instalowac na nowo sterowniki. Dodam jeszcze, że mam Windows 7 Home Premium 64bit. A jeszcze chciałem dodac, że po formacie instalowałem sterowniki ze strony producenta.

20120623235610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.06.2012 o 00:31, vegost napisał:

W biosie jest ustawione, że USB ma być aktywne ? Nie, nie chodzi mi o to czy ma bootować
z usb.


A gdzie to swprawdzić ? Bo oprócz ustawienia w której kolejności ma się włączać, nie widziałem innych info o USB, a dodam jeszcze, nie wiem czy to pomoże, ale jak podłączam dysk, to czuć i słychac, że się uruchamia, ale i tak w komputerze nic się nie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 00:42, Shiraco napisał:

A gdzie to swprawdzić ? Bo oprócz ustawienia w której kolejności ma się włączać, nie
widziałem innych info o USB, a dodam jeszcze, nie wiem czy to pomoże, ale jak podłączam
dysk, to czuć i słychac, że się uruchamia, ale i tak w komputerze nic się nie dzieje
:(


No w biosie masz taka zakładkę jak "Integrated Peripherals" ? Tyczy się to głównie płyt Gigabyte. Oczywiście każdy producent płyt głównych może mieć to nazwane inaczej. Ale mniej więcej tak powinno się to nazywać. Tam powinno być napisane czy USB - jest disabled czy enabled. Masz zmienić na enabled. Podczas odpalania kompa to normalne, że bios sprawdza czy nie ma czegoś do botoowania ze wszystkich urządzeń w komputerze - dysk, cd-rom, floop, usb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 01:16, vegost napisał:

No w biosie masz taka zakładkę jak "Integrated Peripherals" ? Tyczy się to głównie płyt


Nie widzę nigdzie takie zakładki mam :

Main z czasem i datą
Seciurity z Hasłami
Diagnostic gdzie są testy
System Configuration : i tam miałem wszystko na enable, jedynie po wejsciu na order coś tam miałem CD-ROM BOOT ( ENABLE) FLOPPY BOOT ( DISENABLE ) INTER coś tam Network Adapter ( DISENALBE ) to nawet jak zmieniłem te dwa na ENABLE to też nie podziałało i USB nie działają, po za tym mam jeszcze wyjście ;) Jakoś do tego opcji co podałeś się wchodzi czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam też jeszcze Startup Menu gdzie mam :

F1 System Information
F2: System Diagnostic
F9 Boot Device Options
F10 BIOS Setup
F11 System Recevery
oraz Netowrk Boot

ale nie znalazłem opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na pewno zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej/chipsetu? Bo objawy pasują do braku tych sterów.
Bios na razie bym odrzucił - gdyby USB było wyłączone z poziomu Biosu, system nie powinien ich wykrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 10:36, rob006 napisał:

Na pewno zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej/chipsetu? Bo objawy pasują do braku


No właśnie tutaj jest o tyle problem, że je wgrałem, odrazu ze strony produceta
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=4036161

I wybijało mi, że dobrze zainicjowano . Dodam jeszcze, że wchodziłem w menadzera urządzeń, odinstalowałem tamte, wgrywałem na nowo i wogóle i też nic, próbowałem także programemDriver Genesis, który znalazł mi nowe stery, też je wgrałem i dalej nic :(

Zamieszcza specyfikację komputera :

Marka komputera: Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium (x64) Build 7600
Procesor: Intel Pentium Dual Core T4300 (2100.0 MHz)
Płyta główna: Hewlett-Packard 3628 (Intel PM45 (Cantiga-PM) + ICH9M (Base))
Pamięć: 4 GBytes (Tryb dwukanałowy)
Dysk twardy: WDC WD3200BEKT-60F3T1 (305,245 MBytes (320 GB))
Stacja dysków optycznych: hp CDDVDW TS-L633M (DVD+R DL)
Karta grafiki: ATI Mobility Radeon HD 4530 [HP]
Karta dźwiękowa: Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio [A3]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 10:36, rob006 napisał:

Bios na razie bym odrzucił - gdyby USB było wyłączone z poziomu Biosu, system nie powinien
ich wykrywać.


Wykryłby je :) Bios na starcie sprawdza wszystko, czy jest coś do zrobienia przed odpaleniem systemu.

@Shiraco na każdej płycie głównej jest to o czym pisałem wyżej ;p Musisz poszukać. Tak w ogóle to nie będziemy się bawić w dziada. Po prostu powiedz mi jaki masz bios. Przy starcie komputera zawsze pojawia się takie wielkie menu z nazwą płyty głównej i biosu. Albo po prostu wejdź do biosu i powiedz mi jak się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 13:49, vegost napisał:

Wykryłby je :) Bios na starcie sprawdza wszystko, czy jest coś do zrobienia przed odpaleniem
systemu.


Ale to nie ma nic do rzeczy - niech sobie sprawdza, ale jeśli później wyłącza USB, to system nie powinien w ogóle ich wykrywać, a tu wykrywa, tylko nie może rozpoznać/obsłużyć. Nie mówiąc już o tym, że ustawienia BIOSu nie zmieniają się same z siebie, a z tego co zrozumiałem problem pojawił się dopiero po formacie, który na BIOS nie powinien mieć wpływu.
Jak dla mnie problem jest ewidentnie ze sterownikami, i tu bym kombinował z różnymi wersjami, zaczynając od tych na płytce dorzucanej do laptopa (o ile jest taka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 14:39, rob006 napisał:

Ale to nie ma nic do rzeczy - niech sobie sprawdza, ale jeśli później wyłącza USB, to
system nie powinien w ogóle ich wykrywać, a tu wykrywa, tylko nie może rozpoznać/obsłużyć.
Nie mówiąc już o tym, że ustawienia BIOSu nie zmieniają się same z siebie, a z tego co
zrozumiałem problem pojawił się dopiero po formacie, który na BIOS nie powinien mieć
wpływu.
Jak dla mnie problem jest ewidentnie ze sterownikami, i tu bym kombinował z różnymi wersjami,
zaczynając od tych na płytce dorzucanej do laptopa (o ile jest taka).


Wah to producent sam nie wiem jak robić sterowniki do własnego sprzętu ? Dziwne nie ? Nie ma żadnej różnicy między sterownikami dołączonymi na płycie z tymi ściągniętymi od oficjalnej strony producenta. Tyle, że będą starsze, ale to bez znaczenia skoro i na tych i na tych nie działa USB. Może to system robi problemy a nie sterowniki. Zawsze uważałem, że Windows 7 to syf numer 1 nie tylko w grach, ale też w oprogramowaniu. Niech kombinuje z biosem. Niech przywróci fabryczne ustawienia. W systemie niech usunie wszystkie sterowniki od płyty głównej, zrobi restart i niech ponownie zainstaluje sterowniki z płyty dołączonej do sprzętu. Imo niech sprawdzi, czy aby sterowniki są pod windowsa 7 i to x64 bitowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2012 o 15:20, vegost napisał:

Wah to producent sam nie wiem jak robić sterowniki do własnego sprzętu ? Dziwne nie ?


Nieszczególnie - pisanie sterowników to raczej podły obowiązek, więc często nie wkłada się w to serca. :P Bardzo dobrze widać to na sterownikach do grafiki, gdzie często trzeba kombinować z wersjami.
Druga sprawa że użytkownicy często nie potrafią z nich korzystać. Z tego co pobieżnie zerknąłem na stronę ze sterami, to sterownik do chipsetu to nie jest zwykły sterownik, tylko jakieś cudo informujące system jaki sterownik zainstalować, więc może właśnie w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki wszystkim za pomoc, nie wiem czemu, ale może te stery ze strony producenta były jakieś nie ten teges, bo wkurzyłem się, zrobiłem znów reinstalkę kompa, odrazu jak mi się pulpit włączył wsadziłem pendrive, i ładnie mi wszystko wykrył i działa :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować