Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aktualizacja 1.3 do Star Wars: The Old Republic zostanie wprowadzona 26 czerwca

17 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

BioWare ogłosiło, że 26 czerwca, w tym samym dniu, kiedy ukaże się DLC do Mass Effect 3, Extended Cut, zostanie wprowadzona aktualizacja 1.3 do SW: TOR. W najbliższej przyszłości planuje również dodanie slotów na postacie.

Przeczytaj cały tekst "Aktualizacja 1.3 do Star Wars: The Old Republic zostanie wprowadzona 26 czerwca" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przeczucie, że to będzie ostatni gwóźdź do trumny dla tej gry... jak jakieś mmo nie wyjdzie tak jak powinno, to się z tego robi FTP, taka agonia, a skutek będzie jak zawsze... trochę ludzi przybędzie, z czasem zmaleje i w końcu zostaną same dzieciaki na serwerach. IMO nawet nie warto się zastanawiać nad ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo się pospieszyli z premierą gry. Gra powinna wyjść w takim stanie jak jest po patchu 1.2, może wtedy nie byłoby rozczarowania graczy i przełożyło na lepszy wynik finansowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wytrzymałem dwa miesiące od premiery, więcej nie dałem rady (1 miesiąc abonamentu przepadł). Wróciłem po patchu 1.2(darmowy dostęp na miesiąc oferowali) i wytrzymałem dwa tygodnie :| Uważam że były to najgorzej zainwestowane pieniądze na grę w moim życiu, podwójny zawód ponieważ jestem fanem Star Wars :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem jakiś dziwny najwyraźniej, bo grę zacząłem jakieś 9 dni temu i cały czas bawie się znakomicie, jedyne zastrzerzenie jakie mogę mieć to skopany system namierzania celów i ogólnie skopana optymalizacja gry.
I nie jest to bynajmniej moje 1wsze MMO.

Ale faktem jest, że najwięcej zrażonych ludzi jest po tym, że gra była wydana ciut za wcześnie i nawalili zdecydowanie za dużo serwerów więc ludziska grali sami ze sobą. Ja postaci założyłem na Red Eclipse i popołudniami w samej flocie siedzi ćwierć tysiąca osób, ba, na samym Dromund Kaas wczoraj siedziało 300 osób a to w końcu newbowa planeta Imperium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 10:13, nerka99 napisał:

No to ja jestem jakiś dziwny najwyraźniej, bo grę zacząłem jakieś 9 dni temu i cały czas
bawie się znakomicie, jedyne zastrzerzenie jakie mogę mieć to skopany system namierzania
celów i ogólnie skopana optymalizacja gry.
I nie jest to bynajmniej moje 1wsze MMO.

Ale faktem jest, że najwięcej zrażonych ludzi jest po tym, że gra była wydana ciut za
wcześnie i nawalili zdecydowanie za dużo serwerów więc ludziska grali sami ze sobą. Ja
postaci założyłem na Red Eclipse i popołudniami w samej flocie siedzi ćwierć tysiąca
osób, ba, na samym Dromund Kaas wczoraj siedziało 300 osób a to w końcu newbowa planeta
Imperium


Zapewne podobnie jak my będziesz się świetnie bawił do 50 poziomu i tylko za pierwszym razem. Chyba że należysz do zboczeńców którzy lubią tę samą grę przechodzić 10 razy robiąc dokładnie to samo za każdym razem.
Obecnie gram w TERA czekając na premierę Guild Wars 2. Okazuje się że jedyne co brakuje TERA to miecze świetlne. Nie narzekam na "idź i zabij X potworów" bo w TERA masz dynamiczny system walki rodem z gier TPP który jest zajmujący. Atakujesz, blokujesz, unikasz i wybierasz odpowiednie momenty by odpalić jedną z potężniejszych umiejętności.
Dzięki temu potyczki są ciekawe a PVP jest wręcz niesamowite.

W SWTOR stałeś w miejscu naciskając przyciski i czekałeś aż Cie healer podleczy cały czas kiedy Ty odpalasz kolejne umiejętności oglądając przedługie animacje robiąc ciągle tę samą "rotację". Do tego pewnie szybko się zorientujesz że WSZYSTKIE zadania od lvl 1 do 50 to - idź i zabij 20 potworów lub znajdź/użyj 20 beczek.

Group finder powinien być od samego początku. Każde MMO dzisiaj to ma. "Adaptive gear" to po prostu żałosna implementacja Apperance Tab. Mogli użyć system podobny do tego z DC Universe Online ale gdzie tam. Lepiej zrobić coś taniego i prostego. Ranking dla graczy tłukących ciągle 4 te same WZ to jedna pozytywna odmiana ale też nie nowa.

1.2 to miało być "być albo nie być" dla TOR. Nie wyszło. Teraz ludzie czekali na 1.3 który właściwie nic ciekawego nie wprowadza. Nowa planeta może tchnąć troszkę życia ale w sumie to pewnie kolejny 5 poziomów tego samego co było. Chyba że sprawdzą się obietnice że lokacje Jedi i Sith się wymieszają troszkę.

Gra niedawno przeszła łączenie serwerów. To samo przeżyło DCUO i inne gry zanim przeszły na F2P. Na pewno nie był to character transfer bo nie można było przejść tam gdzie chcesz tylko na z góry ustalone pozycje. Więc jak ktoś planuje wydać 200zł na grę a później 60zł na abonament to sugeruję się wstrzymać troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swtora można kupić za 50 zł i za tyle go tez nabyłem.
Nie oszukujmy się, każde MMORPG to przynieś wynieś pozamiataj, tu jest większe nastawienie na fabułę danej klasy i to mi się podoba.

Jeśli komuś przeszkadza odrobina schematyczności to może powinien zmienić preferowany gatunek, bo w MMORPG czekają go tylko zawody; no ale zawsze można sobie jechać na nostalgii i wspominać jak to zaj*biście było w Ultimie Online, jak się człowiek przez pare dni bawił w piekarza itp... trochę to jak kibice piłkarscy wspominający mecz polska-angila 1973 przy każdej okazji :P

PS PVP nie trawię a jakbym chciał dynamicznych walk w stylu tpp to wróciłbym do darmowego Vindictusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 10:50, nerka99 napisał:

Swtora można kupić za 50 zł i za tyle go tez nabyłem.
Nie oszukujmy się, każde MMORPG to przynieś wynieś pozamiataj, tu jest większe nastawienie
na fabułę danej klasy i to mi się podoba.

Jeśli komuś przeszkadza odrobina schematyczności to może powinien zmienić preferowany
gatunek, bo w MMORPG czekają go tylko zawody; no ale zawsze można sobie jechać na nostalgii
i wspominać jak to zaj*biście było w Ultimie Online, jak się człowiek przez pare dni
bawił w piekarza itp... trochę to jak kibice piłkarscy wspominający mecz polska-angila
1973 przy każdej okazji :P

PS PVP nie trawię a jakbym chciał dynamicznych walk w stylu tpp to wróciłbym do darmowego
Vindictusa


Dlatego właśnie mówię ze będziesz się tak jak ja, dobrze bawił pierwszą postacią do 50 poziomu. Później może być już gorzej. Kwestia jakim graczem jesteś.

Gdzieś czytałem bardzo mądrą wypowiedź. EA wtłoczyło setki milionów w projekt, wzięło Bioware które to ma nadal markę jeżeli chodzi o gry RPG. Wzięło Mythic które niby ma również sporo doświadczenia. Kupiło licencję na Star Wars co samo w sobie jest olbrzymim atutem...
... a później zrobiło typowe, sztampowe, przedpotopowe, klasyczne MMO grając "bezpiecznie" na każdym kroku (od rozdzielenia lokacji tak by lokacje frakcji się nie krzyżowały przez ograniczenie PVP nawet na serwerach PVP gdzie nie można zaatakować swoich po instancjonowanie wszystkiego i dzielenie co 1 poziom (3-4 oddzielone obszary na planecie na każdy poziom, instancje na każde 4 osoby i planeta co 3-4 poziomy).
Przecież coś takiego byle studio mogło zrobić. Skoro już mieli utalentowany zespół i świetne universum to mogli dać się ponieść fantazji jak to zrobiła chociażby ArenaNet. Mogli pokusić się o bardziej nowoczesny system walki jak w DCUO, TERA lub chociaż dać coś pośredniego miedzy WoW a TERA jak ArenaNet w GW2.

Jakaś nadzieja leży w nowych planetach. Ale na razie rewolucji nie oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno powinienem dostać chociażby słowne ostrzeżenie bo w każdym poście piszę to samo, (z resztą to i tak najszczersza prawda)

"Tej grze już nic nie pomoże" - Żaden patch, czy nowy content.

Ta gra jest po prostu słaba .. Może gdyby na stamym początku, poprawili bardziej end-game byłoby o wiele lepiej.
Jak to jest że w WoW''ie po zdobyciu max poziomu, cały czas jest co robić. Tutaj po prostu tego brakuje.
Słabe BG, brak Achivmentów, a i zdobycie najlepszego ekwipunku typu Rakatta, przy dobrej gildii to maksimum 1''eden miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a teraz pomyśl, czemu każdy czuje się rozczarowany grą.
Pograli sobie, przeszli fabułę swojej postaci i wtedy okazuje się, że już w tej grze nie ma czego robić.
A niby to mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 10 dni temu ponownie kupiłem abonament. Dla mnie gra jest świetna, jedynym powodem dla którego nie mam subskrypcji wykupionej przez cały czas jest walka - WoW''opodobny system walki już dawno mi się znudził, wolałbym coś bardziej w stylu action-RPG, coś może jak w Global Agenda czy DC Universe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 10:13, nerka99 napisał:

No to ja jestem jakiś dziwny najwyraźniej


Na hejterów nie ma co zwracać uwagi, serio. Gdy próbowałem bronić TORa, twierdząc że gra ma potencjał, którego nie wykorzystano w pełni, ale i tak można przy niej bardzo miło spędzić czas (pomimo wszelkich niedoróbek, jakie ta gra posiada i które wielokrotnie wymieniałem), usłyszałem, że jestem biodroną :) Jak widać niektórzy stosują politykę "ja się zawiodłem, to popsuję zabawę innym, żeby im za dobrze nie było".

Nie jesteś dziwny, jesteś po prostu jednym z tych graczy, którym TOR przypadł do gustu. Dla mnie gra była świetna, przy wątku fabularnym BHa bawiłem się naprawdę miło, w międzyczasie zacząłem jeszcze Sith Warriora i też było całkiem sympatycznie. Niestety, skończyła mi się subskrypcja, a kolejnej nie wykupiłem, bo szykował mi się wyjazd i nie wiedziałem, jak tu na miejscu będzie z netem itp. A teraz, po wprowadzeniu nowego patcha, bardzo poważnie rozważam wykupienie suba i pobawienie się Imp Agentem.

A jeśli komuś przeszkadzają "schematyczne" questy w TORze... poproszę o przykład MMO z questami, które nie są schematyczne. Ba, poproszę o przykład dowolnego RPGa, w którym zadania nie sprowadzają się do "idź do lokacji A i zabij N potworów, po czym dostarcz mi ich uszy środkowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować