Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Intelem - Procesory Intel Core trzeciej generacji, czyli technologiczna rewolucja

14 postów w tym temacie

gram.pl

Tekstem mającym przybliżyć Wam technologiczne (i niekiedy rewolucyjne) nowinki w procesorach Intel Core trzeciej generacji (Ivy Bridge) rozpoczynamy całotygodniowy cykl, poświęcony najnowszych produktom i technologiom firmy Intel.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Intelem - Procesory Intel Core trzeciej generacji, czyli technologiczna rewolucja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeee....przecież Ivy to żadna rewolucja, raczej odnowienie tego co już mamy, żaden też masakryczny skok wydajności. Pewnie że jest szybszy ale żeby takie halo robić ? Gdyby artykuł był o haswell to już prędzej już. Trochę zalatuje sponsorowanym artykułem jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 19:06, cHICEK napisał:

eeee....przecież Ivy to żadna rewolucja,

Rewolucja pod względem używanych tranzystorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisano na koniec: "Tekst jest częścią Tygodnia z Intelem, wspólnej akcji promocyjnej firmy Intel i gram.pl". Drogi czytelniku podziel wszytkie wymienione wzrosty wydajności przez 2, jeśli posiadasz super komputer sprzed 3 lat lub podziel przez 4 jeśli posiadasz komputer ze średniej półki z ww. okresu.*

*Tak trolluje, bo mam alergie na pijar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 19:22, mr-nadol napisał:

Czekam na procki zbudowane z tranzystorów opartych na atomach. Jeszcze kilka lat..


Przecież wszystkie procki sa oparte na atomach :D

//tak sobie trolluję//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 21:01, Valmar napisał:

Tekst jest częścią Tygodnia z Intelem, wspólnej akcji promocyjnej firmy Intel i gram.pl
I wszystko jasne. Wspaniała rewolucja.

Captain Obvious strikes again!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej ewolicja, bo wzrost wydajności iście symboliczny.

Kiedyś każda nowa generacja procesorów była MINIMUM 100% szybsza od poprzedniej (patrz jak szły Pentiumy), a teraz? 10-20 % i wyskakuj z kasy na kotleciora z nowym slotem.

Ostatnie 5 lat to powolne smażenie kotletów jeśli chodzi o hardware na PC. Chyba trzeba czekać na next geny lub grafen, żeby wkońcu kupno nowego komputera po 3 latach gwarantowało 300% lepszą wydajnosć.

Nie mniej teraz wąskim gardłem są dyski HDD,te SSD tragicznie wolno wchodzą na rynek, a są już dziś konieczne żeby dało się normalnie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej te 22 nm w laptopach się przyda.
Jeszcze GPU w 28nm i być może skończy się (lub ograniczy) tak mocne grzanie laptopów zwłaszcza od dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować