Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Raport Newzoo: Rynek gier w Polsce rozwija się intensywnie

32 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Jak wykazały badania Newzoo, w maju 2012 roku liczba aktywnych graczy w Polsce wynosiła prawie 12 milionów. Według Petera Warmana, Dyrektora Generalnego i współzałożyciela Newzoo, Polska jest wyśmienitym rynkiem dla gier.

Przeczytaj cały tekst "Raport Newzoo: Rynek gier w Polsce rozwija się intensywnie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, a będzie jeszcze lepiej. :) W końcu jakieś sensowne badania, które objęły nasz rynek.

Wyniki potwierdzają, że Polska pecetem stoi - niemal 50% (gry pudełkowe, cyfrowe i MMO). Gier przeglądarkowych i FB nie liczę, bo to akurat multiplatformowe poletko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek w Polsce nadal będzie rozwijał się intensywnie pod warunkiem, że wielcy, zachodni wydawcy zrozumieją, iż ceny gier w Polsce powinny stanowić od 50% do 75% ceny na Zachodzie. W Rosji się udało, to i nas się powiedzie (oraz w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w krajach bałtyckich oraz na Bałkanach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:35, Janek_Izdebski napisał:

Prawie połowa z aktywnych graczy (5,500,000) piraci gry! Bardzo to smutne niestety...


Napisane jest, że 53% kupuje gry. A więc te 47% to nie tylko piraci, ale również ci, co pożyczają i/lub grają w darmówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:35, Janek_Izdebski napisał:

Prawie połowa z aktywnych graczy (5,500,000) piraci gry! Bardzo to smutne niestety...

A skąd taki wniosek?
To, że gracz "nie wydaje pieniędzy na gry", nie oznacza, że nie piraci, a raczej że korzysta z gier, w które można grać za darmo. A takimi są niemal wszystkie gry przeglądarkowe, te komercyjne, które mają długie lub nieskończone okresy triala, wszystkie w modelu f2p oraz niektóre MMO, które wymagają tylko jednorazowej opłaty itp.
Być może w tej liczbie ujęto też tych, którzy grają na piratach, ale tego z tej informacji nie sposób ustalić nie znając metod badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:40, Vojtas napisał:

Napisane jest, że 53% kupuje gry. A więc te 47% to nie tylko piraci, ale również
ci, co pożyczają i/lub grają w darmówki.

Ok, masz rację. Ale na pewno bardzo duży odsetek z tych 5,500,000 piraci gry. Szkoda. że Newzoo nie rozwinęło kategorii graczy nie kupujących gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:41, Olamagato napisał:

Być może w tej liczbie ujęto też tych, którzy grają na piratach, ale tego z
tej informacji nie sposób ustalić nie znając metod badania.

Na pewno odsetek grających na piratach jest bardzo duży. Szkoda, ze ta kwestia nie została szerzej opisana przez Newzoo.

Ale i tak liczba 6,300,000 graczy kupujących gry, to wynik imponujący jak na Polskę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:46, Janek_Izdebski napisał:

Szkoda, ze ta kwestia nie została szerzej opisana przez Newzoo.


Jest opisana, ale za tę wersję raportu musisz wysupłać co nieco z sakiewki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:49, Janek_Izdebski napisał:

> Jest opisana, ale za tę wersję raportu musisz wysupłać co nieco z sakiewki. ;)
A skąd to wiesz, Vojtas? Przygotowywałeś ten raport, hehehe? ;)

Nie. To co mamy w newsie to taka wersja demo. Chcesz całość to płać 990 euro bez vatu.

http://www.newzoo.com/ENG/1641-2012_MMO_Games_Report.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawe dane i sadziłem ze mniej osób gra a tu zaskoczyło a najbardziej 44% graczy to kobiety, biorąc pod uwage gry na portalach to może i bym się z tym zgodzłi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyły mnie te wyniki i to bardzo.Myślałem że w Polsce granie nie jest aż tak popularne, ale miło się jest dowiedzieć że jednak liczba graczy jest tak duża. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11,800,000 to aktywni gracze, z czego 44% stanowią kobiety

Nie wierzę w to. Pośród moich znajomych >30 lat to graczy może jest 5%.
Chyba, ze w tej statystyce gracze to ci co odpalą snejka w telefonie. W takim razie graczem jest także mój Dziadek bo 10 lat temu widziałem jak uruchomił snejka na nokii.

Gracze to ci, co poświęcają średnio 1 godzinę dziennie na granie w gry video. Tak jakby sportowcem nazwać kogoś kto pójdzie pograć w piłkę 1 raz na rok.

Prędzej bym uwierzył, że graczy w PL jest 6,3 mln -czyli tych co gry kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakuje mi u nas w kraju sklepów, z jakimi spotkałem się w Londynie.
Funkcjonowało to mniej więcej na zasadzie skupu/sprzedaży/wymiany używanych gier, czasami można było trafić na naprawdę świetną okazję i nabyć ulubiony tytuł miesiąc po premierze za połowę ceny ;)
Niby mamy Gametrade, w niektórych miastach również funkcjonują takie sklepy, jednak nie spotkałem się z czymś takim na większą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 10:10, Canderaus napisał:

Trochę brakuje mi u nas w kraju sklepów, z jakimi spotkałem się w Londynie.
Funkcjonowało to mniej więcej na zasadzie skupu/sprzedaży/wymiany używanych gier, czasami
można było trafić na naprawdę świetną okazję i nabyć ulubiony tytuł miesiąc po premierze
za połowę ceny ;)
Niby mamy Gametrade, w niektórych miastach również funkcjonują takie sklepy, jednak nie
spotkałem się z czymś takim na większą skalę.


W empiku istnieje taka możliwość. Możesz odsprzedawać swoje gry ( ale chyba tylko na konsole ) i kupować używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować