Zaloguj się, aby obserwować  
IlMOD

DayZ - zombie survival mod do ArmA II

249 postów w tym temacie

DayZ to ostatnio zyskujący na popularności całkowicie darmowy mod do ArmA 2.
Sama arma nie została zbyt dobrze przyjęta przez graczy, jednak dzięki temu modowi wraca do łask.
Gra polega na przeżyciu w świecie pełnym zombie.
Przeżycie nie polega jednak na bezmyślnym odstrzeliwaniu zombiaków. Tutaj musimy naszą postać regularnie karmić, dawać pić, dbać o odpowiednią temperaturę ciała.
Gdy już myślimy, że jesteśmy bezpieczni gra pokazuje pazur - całkowicie otwarte pvp.
Czy w jakiejkolwiek grze wcześniej inny gracz zabija cię, bo masz przy sobie trochę konserw?

Twórcy podają, że średni czas, który przeżyjemy w Czarnorusi (świat gry) to pół godziny.
Podejmujecie wyzwanie?

http://www.dayzmod.com/ - oficjalna strona moda.
http://www.dayz.pl/ - polskie community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz - nie zgodzę się, że ARMA nie została dobrze przyjęta przez graczy. Faktem jest, że nie sprzedała się rewelacyjnie, ale to już konsekwencja specyfiki gry.
Dwa - szkoda, że do grania nie wystarczy podstawka. Mam z CD-A, a nie mam póki co funduszy, żeby zainwestować w dodatek. Niemniej DayZ wygląda bardzo interesująco i nie zdziwię się, jeżeli w przyszłości trafi na rynek w postaci pełnoprawnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się idea DayZ bardzo podoba, ale 50 zł to trochę dużo. Jeżeli nie będzie promocji na Steam albo nie dodadzą dodatku do CD-A to raczej nie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ostatnio po głowie aby założyć taki temat. :)
O modzie dowiedziałem się całkiem niedawno, ale momentalnie stwierdziłem, że muszę spróbować. Urzekło mnie przede wszystkim to, jak bardzo ta gra jest rozbudowana. Ogromny świat gry, poszukiwanie zapasów i nienarażanie się na dostrzeżenie przez innych wędrowców. Niczym w moich ulubionych filmach. :)
Fakt, że animacje zombiaków, a szczególnie opóźnienia po postrzałach, wyglądają słabo, ale to dopiero alfa. Mod jest często patchowany więc będzie tylko lepiej.
Mam ogromną nadzieję, że ARMA II wraz z dodatkiem trafią na letnią wyprzedaż na Steamie. W takim wypadku natychmiast kupuję i rozpoczynam walkę o przetrwanie!
Smaczku dodaje fakt, że po śmierci tracimy cały nasz dobytek. Także latając na pałę zbyt długo nie przeżyjemy.

Ode mnie jeszcze fajny trailer: http://www.youtube.com/watch?v=A7Q8c8jnL3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 00:00, Hartus napisał:

Smaczku dodaje fakt, że po śmierci tracimy cały nasz dobytek. Także latając na pałę zbyt
długo nie przeżyjemy.


Dokładnie. Gdy już troszkę się pogra to zombie przestają być problemem, ale za to zaczynamy się martwić innymi graczami.

Na pewno będzie w steamowej wyprzedaży. Jeśli gra sprzed kilku lat trafia na listę bestsellerów dzięki modowi to czas na zarabianie kasy.
Może to pomoże też samej ARMA, bo DayZ to tylko jeden z nielicznych dodatków (chociaż ostatnio najlepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest dreszczyk gdy spotykasz kogoś w lesie i masz dylemat - zabić, czy moze zaryzykować zgon i spróbować sie dogadać. :P gra ma unikalny klimat. Noc to rzeczywiście noc, albo nic nie widzisz albo ciebie widać na kilometr, zaś za dnia trzeba uważać bo każdy ruch jest widoczny. Poezja, choć granie samemu to samobójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ostatnio mnóstwo filmików polskich jak i zagranicznych, często też na kanałach streamowych live jak ludziska grają i po prostu gra jest przednia, są takie emocje i takie napięcie, że głowa mała. Zoombie są nie groźni? Ależ oni są bardzo groźni dla świeżaka, wystarczy, że źle ocenisz odległość i usłyszy Cie jeden, w tedy zbierzę się cała chmara i 20 zommbie na głowie masz. Bez giwery musisz ich zgubić, a co jeśli w biegu panicznym wpadniesz na snajpera? Albo jeden Cie trafi i złamie Ci rękę albo nogę? Jeśli nikogo nie ma w pobliżu padasz trupem, widziałem już lepsze akcje. Ten mod jest po prostu rewelacyjny, żywność ciężko zdobyć, a co dopiero jakiś ekwipunek, broń albo noktowizor. Można ponoć naprawiać jakieś pojazdy, samochody, legendy chodzą nawet o helikopterze:p

Tutaj noc faktycznie jest nocą, znasz się na gwiazdach? Umiesz ocenić miejsce słońca i kąt padania cieni? Nie potrzebujesz więc kompasów żeby ocenić północ, też w to nie wierzyłem, ale jednak tak jest:))
Można się przeziębić przez deszcz i złą pogodę. No po prostu świetny mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 18:31, Ajinur napisał:

Można się przeziębić przez deszcz i złą pogodę. No po prostu świetny mod.


Można się przeziębić przez leżenie na ziemi. Taka pułapka na niedzielnych snajperów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:38, zajacisko napisał:

Mod genialny, zbieram kasę na dodatek. Uwielbiam takie klimaty, brak zaufania i w ogóle
:)



Genialny bo można sobie zebrać grupę znajomych, odpalić jakiegoś tsa/skypea i razem latać jako taka grupa survivalowa :)
Starczy sobie jakieś forum na darmowym hostingu założyć i po jakimś czasie można nawet innym udzielać wsparcia [tak jak niektóre twarde ekipy co latają odbijać ludzi z trudnych sytuacji]
Zgadzam się w 200% mod genialny.

Co więcej - dał bym każde pieniądze, za grę w takich klimatach.
Tzn tpp/fpp [widoki zależnie od broni melle i range] + założenia z Day-Z + dobra mechanika, porządny silnik, ogromne mapy... jeden wielki sandbox multi gdzie celem gracza jest tylko przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:48, Pietro87 napisał:

Co więcej - dał bym każde pieniądze, za grę w takich klimatach.
Tzn tpp/fpp [widoki zależnie od broni melle i range] + założenia z Day-Z + dobra mechanika,
porządny silnik, ogromne mapy... jeden wielki sandbox multi gdzie celem gracza jest tylko
przetrwać.


Eee? Mod to nie gra?
Taka gra ma małe szansę powstać, mimo wielkiego hype na DayZ. Mimo takiego zainteresowania jak ostatnio to dalej niewielki procent graczy byłby potencjalnym klientem.
Sama ArmA, się dosyć słabo szprzedała, a to dlatego, że jest trudna, a ludzie sobie wolą pograć w jakiegoś battlefielda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2012 o 19:55, IlMOD napisał:

Eee? Mod to nie gra?


Nie w tym rzecz. Chodzi o zrobienie całej gry na pomyśle z Day-Z [odpalając tylko autorowi Daya jakąś garze tudzież zatrudniając go w teamie, bo tu goście pokazali klasę].
Mod to mod - ogranicza go mocno to na czym był oparty.
Nowa pisana od postaw gra natomiast daje mozliwosci wprowadzenia naprawde wielu innowacji i dodatkowych mozliwosci.

Dnia 29.06.2012 o 19:55, IlMOD napisał:

Taka gra ma małe szansę powstać, mimo wielkiego hype na DayZ. Mimo takiego zainteresowania
jak ostatnio to dalej niewielki procent graczy byłby potencjalnym klientem.


Hmm czy ja wiem, jeśli była by dobrze zrobiona - why not ?
Ogółem to tym tokiem myślenia można by rzec, że gry Indie nie powinny w ogóle istnieć a mają się chyba lepiej niż niektóre produkcje AAA :)

Dnia 29.06.2012 o 19:55, IlMOD napisał:

Sama ArmA, się dosyć słabo szprzedała, a to dlatego, że jest trudna, a ludzie sobie wolą
pograć w jakiegoś battlefielda ;p


A tu się zgadzam w 100%, "casualowatość" graczy 21 wieku czasem powala na kolana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dodatek ze dodatek kupiony na steamie nie będzie współgrać z podstawką z CD-A, cóż trzeba czekać aż trafi do jakiejś taniej serii/wyprzedaży lub jako pełniak w CD-A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 15:53, DarkWolf_PL napisał:

Szkoda że dodatek ze dodatek kupiony na steamie nie będzie współgrać z podstawką z CD-A,
cóż trzeba czekać aż trafi do jakiejś taniej serii/wyprzedaży lub jako pełniak w CD-A.


Podstawka może być jako Arma II: Free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem, ale po obejrzeniu kilku strumyków wonzia mam wrażenie, że grę się lepiej ogląda niż się w nią gra. :) Ale to też zależy, bo jakby się tak zebrać z ekipą fajnych ludzi to też może być fajnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 15:53, DarkWolf_PL napisał:

Szkoda że dodatek ze dodatek kupiony na steamie nie będzie współgrać z podstawką z CD-A,
cóż trzeba czekać aż trafi do jakiejś taniej serii/wyprzedaży lub jako pełniak w CD-A.



Skąd takie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 22:32, lRayl napisał:

> Szkoda że dodatek ze dodatek kupiony na steamie nie będzie współgrać z podstawką
z CD-A,
> cóż trzeba czekać aż trafi do jakiejś taniej serii/wyprzedaży lub jako pełniak
w CD-A.


Skąd takie info?

Filmik na YT i artykuł o instalacji moda na na pcgamer.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 23:37, DarkWolf_PL napisał:

> > Szkoda że dodatek ze dodatek kupiony na steamie nie będzie współgrać z podstawką

> z CD-A,
> > cóż trzeba czekać aż trafi do jakiejś taniej serii/wyprzedaży lub jako pełniak

> w CD-A.
>
>
> Skąd takie info?
Filmik na YT i artykuł o instalacji moda na na pcgamer.com


Daj linki. Skoro działa z wersją Free, to nie rozumiem, czemu nie działała z wersją z CD-A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować