Zaloguj się, aby obserwować  
IlMOD

DayZ - zombie survival mod do ArmA II

249 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 22:02, Malevyn napisał:

bralem to juz pod uwage ale czytalem ze na piratach to nie dziala. zreszta i bez czytania
tego gdziekolwiek to jest wiadome i tyczy sie wszystkich gier online. a moze jestem w
bledzie ?

Na piracie można grać na serwerach bez battleye = pirackich. Każdy normalny serwer piracki posiada własną bazę danych, przez co przedmioty się zapisują ale tylko na tym serwerze. Takich serwerów jest mało oraz oczywiście nie posiadają zabezpieczeń anty-cziterskich. Mimo wszystko jest to jakiś sposób na wypróbowanie DayZ.
Aha, wiem to wszystko bo przez jakiś czas sam musiałem na takich grać ze względu na błąd w firmware routera. Żeby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pobralem najnowsza wersje dayz (1.7.2.5) z oficjalnej strony, wszystkie servery w nazwie maja ta wersje. mimo to przy kazdym jednym widnieje czerwony krzyzyk i tez nizej jest napisane na czerwono 1.60
rozumiem ze to jakas niezgodnosc wersji, ale czego ? dayz ?
jezeli mialbys chwilke zeby mi poswiecic najlepiej napisz na gg 8210081

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 13:22, Malevyn napisał:

pobralem najnowsza wersje dayz (1.7.2.5) z oficjalnej strony, wszystkie servery w nazwie
maja ta wersje. mimo to przy kazdym jednym widnieje czerwony krzyzyk i tez nizej jest
napisane na czerwono 1.60
rozumiem ze to jakas niezgodnosc wersji, ale czego ? dayz ?

Masz pewnie za starą wersję samej Army OA.
Tu są bety - http://www.arma2.com/beta-patch.php
Ja i znajomi póki co gramy na 95883.

Dnia 20.08.2012 o 13:22, Malevyn napisał:

jezeli mialbys chwilke zeby mi poswiecic najlepiej napisz na gg 8210081

Nie pomagam poza forum i nie mam GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze zainstalowalem patcha i zniknely czerwone krzyzyki ale teraz po zmianie w filtrze zeby nie pokazywalo serverow z battleye nie ma zadnych serverow dayz na ktorych moglbym grac. pobralem ta sama wersje ktora masz ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 13:59, Malevyn napisał:

no dobrze zainstalowalem patcha i zniknely czerwone krzyzyki ale teraz po zmianie w filtrze
zeby nie pokazywalo serverow z battleye nie ma zadnych serverow dayz na ktorych moglbym
grac. pobralem ta sama wersje ktora masz ty.

Tu już nie potrafię pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, już drugi raz zdarzyło mi się, że jakiś dzieciak zabił cały serwer.
Za pierwszym razem poszła L85 (z termowizją) a teraz M249 SAW. Nie wspominam już o innych rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 20:37, Jester napisał:

DayZ aktualnie to hack/cheat-fest. Jesli ktos ma mocne nerwy to niech gra reszta lepiej
niech sobie odpusci.

Na szczęście udało mi się odzyskać SAWa, DMRa kolegi, kilka gpsów, noktowizji, rangefinderów, plecak.
Niestety M14 oraz wyciszone M4 poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grac ostatnio, ale mam problem w największym mieście w grze (czernogórsk bodajże)
Wywala mi tak jakby artefakty, ale to tylko w tej grze, tylko w tym miescie, temperatura kart jakieś 65 stopni, także nie są to błedy karty graficznej, a samej gry.
Wie ktoś jak sobie z tym poradzić? Bo tak się nie da grać.

20120831182233

20120831182237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Możesz zmniejszyć pole widzenia, oraz opcje graficzne. Nie wyeliminuje to całkowicie tego problemu, ale z pewnością rzadziej będzie się on pojawiał. Ewentualnie można odpalić grę raz jeszcze. Innych sposobów jak narazie nie ma ;\
Warto wspomnieć, że ten bug pojawia się zazwyczaj w okolicach szpitala, gdy udajemy się do części mieszkalnej, od strony fabryk i torów kolejowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:05, Mafioso_PL napisał:

Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji w opcjach graficznych ...
Nawet nie mam jak z miasta wyjść, bo nic nie widze ;(

To bardzo często spotykana sytuacja w tym miejscu. Występuje jedynie gdy kierujemy się w stronę częsci mieszkalnej. Po kilkudziesięciu metrach wszystko wraca do normy. Ale jesli chcesz zabawić w tym miejscu na dłużej, to tylko restarty gry mogą pomóc ...nie zawsze, ale to też coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chciałem tylko zebrac trochę itemów i zapuścić się w głąb wyspy, ale nie mogę patrzeć przed siebie ... Muszę patrzeć pod siebie, a wtedy nie widzę gdzie biegnę, i "co biegnie za mną"

Swoją drogą gra (no dobra, mod) bardzo fajny, wiadomo błędów jeszcze jest sporo - w końcu to beta - ale naprawdę wciągający, zwłaszcza przy grze ze znajomymi :)

Szkoda tylko że niektórzy lubią to psuć. Np snajperzy czający się za miastami, i zabijający "Tylko aby zabić" bo ani lootu nie zbierają, ani nic :P

Ostatnio trafiłem na gracza które jak tylko mnie zauważył zaczął krzyczeć friendly, friendly, a gdy tylko się odwróciłem, sprzedał mi kulkę w tył głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Normalka. Samymi słowami, czy w pojedynkę na mapie, niewiele można zdziałać przeciwko snajperom, ale kilkuosobową wycieczką można urządzić polowanie na takich delikwentów. Jestem wielkim zwolennikiem tego typu działań. Ci którzy wchodzą na serwer jedynie by mierzyć do ludzi z długiej rury, powinni zrozumieć wkońcu, że mod DayZ nie jest militarną ofensywą na terenie jakiegoś państwa, tylko survivalem w postapokaliptycznym świecie. Ale ok, sami questa na siebie piszą :D Za to właśnie kocham tą grę!

Sprawy grafiki:
Jeśli grasz na patchu starszym od 1.7.2.5, lub nawet tym, to ściągnij raz jeszcze jego zipa (96,4mb) i rozpakuj do folderu "@DayZ/addons", zastępując wszystkie istniejące tam 15 plików. Odpal następnie DayZCommandera i sprawdź czy coś to pomogło.

Jeśli używasz SIXLaunchera, najlepiej wchodzić do gry przez skrót w nim wykonany, bo sam program działający w tle obciąża dodatkowo kompa i spowalnia znacznie grę. ALE radzę z SIXa zrezygnować. Najlepszym rozwiązaniem jest DayZCommander, jest prosty w obsłudze, praktycznie sam zarządza modem, a po wejściu na server wyłącza się. Obecnie najpopularniejsze rozwiązanie, więc pewnie znacz, ale nie zaszkodzi wspomnieć.

DayZ żre się z wieloma układami graficznymi, tu najczęściej wymienia się Radeony. U mnie (hd4850) rozwiązanie nie było potrzebne, dlatego konkretnego linka polecić nie mogę, ale zgugluj to to, a porady z pewnością znajdziesz.

Dla ścisłości, mod chodzi na beta patchu do ArmaII:CO, a sam jest jeszcze w fazie alfa. Gracze jak narazie robią raczej za testerów (ale zabawa już jest przednia), po wydaniu wersji Standalone, jakby co, będzie można dopiero ponarzekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 18:22, Mafioso_PL napisał:

Zacząłem grac ostatnio, ale mam problem w największym mieście w grze (czernogórsk bodajże)

Wywala mi tak jakby artefakty, ale to tylko w tej grze, tylko w tym miescie, temperatura
kart jakieś 65 stopni, także nie są to błedy karty graficznej, a samej gry.
Wie ktoś jak sobie z tym poradzić? Bo tak się nie da grać.

nacisnij 'shift' + '-' i wpisz 'flush'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem z teksturami na razie ustąpił, a mam inne pytanie.
Jest jakiś sposób na założenie własnego dedyka dla siebie i znajomych, oprócz wykupowania hostingu ?

Ponoć ktorych z DLC sprawia że modele postaci w DayZ są wysokiej rozdzielczości, który to jeśli można wiedzieć? Niestety podstawowe modele są strasznie niskiej rozdzielczości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować