Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy trzech muszkieterów stojących za ścieżką dźwiękową Borderlands 2

14 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Muzyka towarzysząca rozgrywce w Borderlands 2 ma być "barwna i dynamiczna". Gearbox znalazł już odpowiednich kandydatów do stworzenia właśnie takiej ścieżki i przedstawił ich światu.

Przeczytaj cały tekst "Znamy trzech muszkieterów stojących za ścieżką dźwiękową Borderlands 2" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 14:20, Eguroll napisał:

"Jesper Kyd, Cris Velasco i Sascha Dikiciyan - ten tercet...", chyba trio :P


A jaka jest różnica? Według SJP PWN-u nie ma żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D to napiszcie "ta trójka" :P, nie wiem jak to jest z triami i tercetami, ale wydaje mi się, że w którymś się głównie śpiewa. Na zasadzie: Tercet - śpiewają sobie na trzy głosy, a na przykład trio gra na trzech instrumentach. Ale to nieważne :D. Ważne że będzie dobra muzyka do dobrej jatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 15:49, qlaker napisał:

:D to napiszcie "ta trójka" :P, nie wiem jak to jest z triami i tercetami, ale wydaje
mi się, że w którymś się głównie śpiewa. Na zasadzie: Tercet - śpiewają sobie na trzy
głosy, a na przykład trio gra na trzech instrumentach. Ale to nieważne :D. Ważne że będzie
dobra muzyka do dobrej jatki :D


Dokładnie. Tercet, to zespól składający się z trzech osób śpiewających. Jeśli jest instrumentalny, to trio. Analogicznie mamy duet i duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc poza panem Kyd''em z nazwiska nie kojarzyłem nikogo, ale po owocach ich pracy - jak najbardziej. Tym sposobem jeszcze bardziej czekam na drugiego Borderlands''a - pierwszy był naprawdę świetny, ale właśnie muzyka była bardzo przeciętna, raczej niezwracająca na siebie uwagi (poza wejściowym ''No Rest For The Wicked'' Cage The Elephant i końcowym ''No Heaven'' autorstwa DJ Champion''a, o ile dobrze pamiętam). A tutaj można spodziewać się bomby ze strony audio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 16:05, Myszasty napisał:

> :D to napiszcie "ta trójka" :P, nie wiem jak to jest z triami i tercetami, ale wydaje

> mi się, że w którymś się głównie śpiewa. Na zasadzie: Tercet - śpiewają sobie na
trzy
> głosy, a na przykład trio gra na trzech instrumentach. Ale to nieważne :D. Ważne
że będzie
> dobra muzyka do dobrej jatki :D

Dokładnie. Tercet, to zespól składający się z trzech osób śpiewających. Jeśli jest instrumentalny,
to trio. Analogicznie mamy duet i duo.


trio [wym. trio, trijo]
1. «zespół złożony z trzech instrumentalistów lub wokalistów; też: utwór przeznaczony dla takiego zespołu»
2. «troje ludzi robiących coś razem»
3. «środkowa, kontrastująca część wielu trzyczęściowych utworów instrumentalnych»

tercet
1. «zespół złożony z trzech wokalistów lub instrumentalistów; też: utwór muzyczny przeznaczony dla takiego zespołu»
2. «troje ludzi robiących coś razem»

Chodziło mi oczywiście o drugie (w obu przypadkach) znaczenie. Mam nadzieję, że to zamyka temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesper Kyd, Cris Velasco i Sascha Dikiciyan, czyli stary zespół w komplecie: zabrakło tylko czwartego, z którym majstrowali soundtrack do pierwszego Bordera. Oby tylko stary zespół nie oznaczał odgrzewanych kotletów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 19:16, pepsi napisał:

ciach


No patrz, jak to się zmienia... A ja do dziś pamiętam tę swoją wersję. Może dlatego, że kilka dziesięcioleci temu (jak to brzmi!) nauczycielka od muzyki wbijała nam taki wyraźny podział do głów. Prawie dosłownie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować