Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CCP konfiskuje bogactwo graczy, którzy wykorzystywali dziury w mechanice EVE Online

18 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Pięciu graczy, którzy zdobyli równowartość 175000 dolarów w ISK, wykorzystując exploity w EVE Online, musi pożegnać się ze swym bogactwem. CCP obiecuje jednak, że nie wyciągnie żadnych innych konsekwencji.

Przeczytaj cały tekst "CCP konfiskuje bogactwo graczy, którzy wykorzystywali dziury w mechanice EVE Online" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu jest karać graczy, którzy wykorzystują nieudolność developera. Skoro są dziury to czemu z nich nie skorzystać? Nie powinno być za błędy w grze konsekwencji... A gracze jeszcze zgłosili. Powinni dostać nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 18:51, vegost napisał:

Bezsensu jest karać graczy, którzy wykorzystują nieudolność developera.

Bez sensu jest grać w grę i nie czytać umowy, jaką akceptujesz podczas rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oni dokładnie wiedzieli co robili. Dodatkowo gra posiada regulamin. Każda gra. I temat exploitów jest tam szeroko poruszany. Poza tym ten news już był :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:14, dariuszp napisał:

Dokładnie. Oni dokładnie wiedzieli co robili. Dodatkowo gra posiada regulamin. Każda
gra. I temat exploitów jest tam szeroko poruszany. Poza tym ten news już był :P


Był o tym, że gracze wykorzystywali dziury w mechanice, ale wtedy *jeszcze* CCP niczego nie skonfiskowało, więc trzeba było poprawić pewne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy wtedy pisaliście że skonfiskują (a nie chce mi się odgrzebywać) ale jestem niemal pewny że od początku było wiadomo że zostaną one skonfiskowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiające, że przez tyle lat ile grałem w EVE i podsyłałem do gram.pl na adres newsroomu informacje o różnych wydarzeniachw EVE (nowe dodatki, chwalebne lub i nie czyny graczy/CCP) to nikt nigdy nie wykazał zainteresowania. Teraz, gdy możecie pisać o czymś ciekawym związanym z tą grą (i universum EVE - teraz gdy powstaje DUST) to wszystko na czym się skupiacie to jakaś nieznaczna afera, która powtórzy się jeszcze kilka razy do końca roku. Czyżby możliwość wstawienia dramatycznego tytułu o konfiskacie była aż tak kusząca? A moze po prostu w redakcji nadal nie ma nikogo zdolnego ogarnać choćby taki basis jak dziesiątą już edycję AT, który zaczyna się jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 20:57, maniekk napisał:

To w końcu skonfiskowali, czy nie? Na początku chodziły słuchy, że zostawią jak jest
gdyż zgłosili, a teraz konfiskują?

Problem polega tu na tym, że ci goście próbowali (i im się to udało) wygenerowac walutę gry (ISK) z niczego. Korzystając z dziury w mechanice zmieniali bezwartościowe przedmioty w ogromne sumy pieniędzy. Zresztą jak opisano w blogu ( http://community.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&nbid=72972) nie jest to do konca tak, że wykorzystali błąd w mechanice - devowie brali pod uwage takie rozwiązanie, ale w tej sytuacji wspomniana piątka zagarnęła całość puli zysków (korzystajac z tego, że ekonomia EVE jest bliska pełnej niezależności, ale jednak jest w pewnym stopniu zewnętrznie sterowana - użyli do tego produktów, które miały służyć temu sterowaniu). Zgodnie z tym co podaje CCP to z kont graczy zostaną zabrane ISKi, itemy i LP zdobyte dzięki temu trickowi, czyli ich konta zostaną na tych polach ''roll-backowane'' do stanu sprzed exploita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:00, Graffis napisał:

Zastanwiające, że przez tyle lat ile grałem w EVE i podsyłałem do gram.pl na adres newsroomu
informacje o różnych wydarzeniachw EVE (nowe dodatki, chwalebne lub i nie czyny graczy/CCP)
to nikt nigdy nie wykazał zainteresowania. Teraz, gdy możecie pisać o czymś ciekawym
związanym z tą grą (i universum EVE - teraz gdy powstaje DUST) to wszystko na czym się
skupiacie to jakaś nieznaczna afera, która powtórzy się jeszcze kilka razy do końca roku.
Czyżby możliwość wstawienia dramatycznego tytułu o konfiskacie była aż tak kusząca? A
moze po prostu w redakcji nadal nie ma nikogo zdolnego ogarnać choćby taki basis jak
dziesiątą już edycję AT, który zaczyna się jutro?


Nie mam dostępu do redakcyjnego maila, a i w redakcji jestem od niedawna. News pisałam, by wyklarować poprzednie zamieszanie wokół sprawy, nie dla sensacyjnego tytułu. O Dust 514 też pisałam niedawno. O AT... serio, boję się już ruszać temat EVE Online ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:00, Graffis napisał:

Zastanwiające, że przez tyle lat ile grałem w EVE i podsyłałem do gram.pl na adres newsroomu
informacje o różnych wydarzeniachw EVE (nowe dodatki, chwalebne lub i nie czyny graczy/CCP)
to nikt nigdy nie wykazał zainteresowania. Teraz, gdy możecie pisać o czymś ciekawym
związanym z tą grą (i universum EVE - teraz gdy powstaje DUST) to wszystko na czym się
skupiacie to jakaś nieznaczna afera, która powtórzy się jeszcze kilka razy do końca roku.
Czyżby możliwość wstawienia dramatycznego tytułu o konfiskacie była aż tak kusząca? A
moze po prostu w redakcji nadal nie ma nikogo zdolnego ogarnać choćby taki basis jak
dziesiątą już edycję AT, który zaczyna się jutro?


Bez sensu. Newsy nie są po to, żeby informować starych wyjadaczy o nowych eventach. Gdyby tak pisać o każdej grze sieciowej, nie starczyłoby miejsca i czasu na cokolwiek innego. Weź pod uwagę, że newsy pisane są pod większość czytelników - a na prawdę nie sądzę, żeby większość była zainteresowana AT. Dla mnie na przykład informacja o tym, że ktoś za pomocą błędu gry dorobił się majątku równo wartego 175000$ i go złapano jest ciekawa. Ot, taka ciekawostka, którą fajnie się czyta. Ale co mnie obchodzi nowy event w grze, w którą gra ktoś-gdzieś-po-coś. Musisz wziąć pod uwagę, że logika newsów jest bardzo prosta - O bardziej popularnych grach pisze się dużo, o mniej popularnych mniej. I nie ma tu powodu do marudzenia, czemu Twoje pomysły nie zostały wykorzystane w newsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 22:27, gepardziatko napisał:

Bez sensu. Newsy nie są po to, żeby informować starych wyjadaczy o nowych eventach.

AT jest tylko przykładem - wydanie nowego dodatku do gry moze dotyczyc już nie tylko starych wyjadaczy. Dodam jeszcze, że news tu umieszczony nie jest żadną wyjątkową ciekawostką - takie rzeczy w EVE dzieją się cały czas, zdarzają sie nawet bardziej... ''soczyste'' skandale i nic się o tym nie mówi na gram.pl (w przeciwieństwie do zagranicznych serwisów traktujących o grach).
My point is: widać, że nie ma kogoś skupiającego się na tym czym żyje świat MMO, mimo że jest to istotna część nawet polskiego rynku. I nie wymaga to wbrew pozorom specjalistycznego serwisu o grach MMO lub konkretnej grze. Po prostu ten klucz doboru informacji jest... dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 23:04, Graffis napisał:

AT jest tylko przykładem - wydanie nowego dodatku do gry moze dotyczyc już nie tylko
starych wyjadaczy. Dodam jeszcze, że news tu umieszczony nie jest żadną wyjątkową ciekawostką
- takie rzeczy w EVE dzieją się cały czas, zdarzają sie nawet bardziej... ''soczyste''
skandale i nic się o tym nie mówi na gram.pl (w przeciwieństwie do zagranicznych serwisów
traktujących o grach).
My point is: widać, że nie ma kogoś skupiającego się na tym czym żyje świat MMO, mimo
że jest to istotna część nawet polskiego rynku. I nie wymaga to wbrew pozorom specjalistycznego
serwisu o grach MMO lub konkretnej grze. Po prostu ten klucz doboru informacji jest...
dziwny.


Nie sądzę, żeby przeznaczeniem gram.pl było zrobienie z siebie "pudelka" o grach... Jedna głośna ciekawostka, raz na jakiś czas, jest ciekawa. Ale gdyby opisywać każdy skandal, każdy update, każdy dodatek, do każdej gry MMO...

A zbytnie zajmowanie się MMO nie ma za bardzo sensu. Mało kto gra na poważnie w więcej niż jedno. I przez to ten rynek gier MMO nie ma aż takiego znaczenia. Dodatkowo, każdy kto na poważnie interesuje się tymi grami, znajdzie wszystkie informacje na stronach bardziej specjalistycznych, o tych konkretnych grach, seriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie sądzę, żeby przeznaczeniem gram.pl było zrobienie z siebie "pudelka" o grach...
>serwis informacyjny o grach

khy, khy, khy. Zresztą na gramie w porównaniu z zagranicznymi źródłami i tak nic nie piszą. O wielu, ważnych, rzeczach. Ot, od czasu do czasu skubną jeden branch, potem przeskoczą na drugi. I tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 23:20, gepardziatko napisał:

Nie sądzę, żeby przeznaczeniem gram.pl było zrobienie z siebie "pudelka" o grach...

Tja... celują bardziej w Fakt o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 23:20, gepardziatko napisał:

Nie sądzę, żeby przeznaczeniem gram.pl było zrobienie z siebie "pudelka" o grach... Jedna
głośna ciekawostka, raz na jakiś czas, jest ciekawa. Ale gdyby opisywać każdy skandal,
każdy update, każdy dodatek, do każdej gry MMO...

A zbytnie zajmowanie się MMO nie ma za bardzo sensu. Mało kto gra na poważnie w więcej
niż jedno. I przez to ten rynek gier MMO nie ma aż takiego znaczenia.
Dodatkowo, każdy
kto na poważnie interesuje się tymi grami, znajdzie wszystkie informacje na stronach
bardziej specjalistycznych, o tych konkretnych grach, seriach.


Ty tak na serio, czy żartujesz? Proszę powiedz, że żartujesz??

Poza tym o każdym gatunku można powiedzieć, że każdy kto zajmuje się jakiś gatunkiem X, to może iść na bardziej specjalistyczną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 22:06, therionee napisał:

Nie mam dostępu do redakcyjnego maila, a i w redakcji jestem od niedawna. News pisałam,
by wyklarować poprzednie zamieszanie wokół sprawy, nie dla sensacyjnego tytułu. O Dust
514 też pisałam niedawno. O AT... serio, boję się już ruszać temat EVE Online ;)


Po prostu jesteś pierwszą od wielu, wielu miesięcy osobą w redakcji gram.pl, która stwierdziła, że warto ruszyć tematy związane z tą grą. A że poziom irytacji starych wyjadaczy EVE w związku z wcześniejszym milczeniem gram zrobił się już spory, to do newsów odnoszą się z dystansem:P
Jeszcze;)

BWT. Ja bym się kłócił co do doniosłości kolejnego AT. A juz z pewnością na tym etapie. Jesli już cos by tam było interesującego, to jako podsumowanie po zakończeniu, kto wygrał, kto miał najlepsze pomysły itd. Póki co nie ma tam nic ciekawego, prócz paru megafaili niektórych aliansów:P Juz bardziej ciekawe były "licytacje" na filmową propagandę miedzy Nulli a Testami, w związku z kolejnym konfliktem o Delve ( http://tnij.org/delve4 i http://tnij.org/delve2012), włącznie z próbą przepchnięcia nazwania tego czwartą wojna o Delve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować