Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 3: Titan Lords

394 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2014 o 14:02, Shinigami napisał:

Nowy Risen to gra o której było dość długo cicho. Nagle bum, wysyp informacji i premiera
za rogiem. Czy to dobrze wróży tej grze? Raczej nie.


Dlaczego nie ? Przecież podobnie było z Skyrim''em który wyszedł jakieś 6-7 miesięcy po tym jak go zapowiedzieli, a teraz jest to gra w którą ludzie cały czas grają, zachwalają i tworzą nowe mody do niej.
Risen jednak tak jak mówiłem to gra dla fanów, więc jeśli jesteś fanem od pierwszego Gothic''a tak jak ja to grę na pewno kupisz, jeśli seria Gothic oraz Risen tylko się podobały lub w ogóle nie przypadły Ci do gustu to Risen 3 nie zwróci Twojej uwagi tym bardziej, pozostaje Ci czekać na Dragon Age Inqusition [na którego również już nie mogę się doczekać zresztą] czy Wiedźmina 3. A teraz w wakacje to inny RPG który godny jest polecenia to Divinity Original Sin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:40, Noma napisał:

Dlaczego nie ? Przecież podobnie było z Skyrim''em /.../


Projekt Bethesdy to (jednak) musisz przyznać działo nieco innego kalibru. Szczególnie, że wychodził po tak ''zachwalanym'' Oblivionie. Budżet nowego Risena, wszechobecny na trailerach recykling to jednak nieco inna historia.

Dnia 27.07.2014 o 14:40, Noma napisał:

Risen jednak tak jak mówiłem to gra dla fanów /.../


Pierwszy Risen (2009) to całkiem udana gra, szczególnie na tle tych które powstały po drugim Gothicku. Szkoda tylko, że to ich ostatni warty uwagi projekt. Po prostu wątpię, żeby tym razem było lepiej.

Dnia 27.07.2014 o 14:40, Noma napisał:

/.../ pozostaje Ci czekać na Dragon Age Inqusition /.../ czy Wiedźmina 3.


Wiedźmin tak, Inkwizycja po tym co zobaczyliśmy to podobnie jak nowy Risen dwójka w przebraniu, na plus trzeba im dodać nowy engine ale ''konsolowe taktyczne'' spamowanie przycisków (przynajmniej tyle widać na materiałach z Alphy ( :D ) to kpina.

Dobrze, że jest Original Sin i nadchodzące Pilary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 15:15, Shinigami napisał:

Wiedźmin tak, Inkwizycja po tym co zobaczyliśmy to podobnie jak nowy Risen dwójka w przebraniu,
na plus trzeba im dodać nowy engine ale ''konsolowe taktyczne'' spamowanie przycisków
(przynajmniej tyle widać na materiałach z Alphy ( :D ) to kpina.

Na mnie wiedźmin nie zrobił jeszcze żadnego wrażenia . Ot tworzymy grę z otwartym światem bo Skyrim się sprzedał rewelacyjnie więc i my zróbmy coś z otwartym światem . Inkwizycja zapowiada się dobrze na pewno lepiej od "pamiętnej dwójki " ale to Bioware i EA więc nadal nie jestem pewien co do finalnego efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 12:12, Ecko09 napisał:

Oni chcą dokończyć trylogię, a nie zostawić ją w połowie.

A co to za trylogia? jak człek sobie nie moze przypomniec praktycznie żadnej postaci z dwóch poprzednich części - jakby nie "gothicowy" Greg, nie kojarzałbym żadnej postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:02, Shinigami napisał:

Nowy Risen to gra o której było dość długo cicho. Nagle bum, wysyp informacji i premiera
za rogiem. Czy to dobrze wróży tej grze?


Mam rozumiec, ze im wczesniej zapowiadana gra tym bedzie lepsza? :)

Dnia 27.07.2014 o 14:02, Shinigami napisał:

Raczej nie. Gothic z każdą kolejną odsłoną pod
dwójce przedstawiał się blado, łącznie z ''przyszywanymi'' kontynuacjami które fundowali
nam jakoś czas temu.


Piszac o kazdej kolejnej czesci po dwojce, masz na mysli tylko jedna czesc, w ktorej za zabugowanie mozna dziekowac tylko i wylacznie Jowood?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:32, TigerXP napisał:

Mam rozumiec, ze im wczesniej zapowiadana gra tym bedzie lepsza? :)


Absolutnie, szkoda tylko, że tak wiele gier wychodzi w ostatnim czasie w najlepszym wypadku w fazie bety. Szczypta zdrowego sceptycyzmu, szczególnie wobec firmy która lubi odcinać kupony.

Dnia 27.07.2014 o 20:32, TigerXP napisał:

Piszac o kazdej kolejnej czesci po dwojce, masz na mysli tylko jedna czesc /.../


Plus te ''przyszywane'' twory jak Arcania (Gothic IV? :D) które postanowił wydać Jowood. Risen 2 również nie pozostaje w cieniu. Dla mnie takie produkcje są nie do zaakceptowania. Biorąc pod uwagę ich niedawne problemy finansowe takich ludzi jest więcej. Oby ta część się sprzedała. Inaczej może być krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi premierowymi wydaniami Risen 3?
do tej pory była edycja premierowa i kolekcjonerska,w Empiku do podstawowej dodają artbook i tą właśnie wersję zamówiłem ale dziś na Muve i w CD Action widzę coś, co się zwie "Edycja Pierwsza" a zawiera ona:

grube kartonowe pudełko na wszystkie elementy zestawu
grę Risen 3
soundtrack w osobnym pudełku
drukowaną instrukcję do gry
mapę świata gry
zestaw trzech dodatków DLC

http://muve.pl/uploads/banners/Risen3_D1_wiz.JPG

dodatkowo Muve dodaje figurkę z Risen 2;

http://muve.pl/uploads/banners/risen-2-Jaffar_Maquette_orthos_color_02_174sc.jpg

i teraz,czy wszystkie podstawowe wydania gry to owa "Edycja Pierwsza"?.

Ok,już wiem, edycja, którą zamówiłem na Empik.com to także First Edition + Artbook .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo o wymaganiach i optymalizacji? Bo kurcze na Steam podano wymagania i są dość duże.. Risen 2 śmiga mi na lapku i ciekaw jestem czy chociaż na high pogram na swoim rprzenośnym PC.

Wiadomo coś czy będzie Demo gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 14:03, Azazell napisał:

Czy coś wiadomo o wymaganiach i optymalizacji? Bo kurcze na Steam podano wymagania i
są dość duże.. Risen 2 śmiga mi na lapku i ciekaw jestem czy chociaż na high pogram na
swoim rprzenośnym PC.

Wiadomo coś czy będzie Demo gry?


Lekki offtop, ale jaki laptop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 16:32, Boguslav4 napisał:

Lekki offtop, ale jaki laptop?


Dell 7720, i7, 8gb i 650M. Risen 2 śmigał na very high i niektóre gry 3D śmigają.. po prostu gdyby na PS3 dali w wersji PL to bym zakupił na platformę Sony. A takie gry to wolę w PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wymagania są malutkie patrząc na wymagania innych gier które wychodzą w dzisiejszych czasach.

To są rekomendowane

Procesor: Intel Core i5 2.5 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
Pamięć operacyjna: 4 GB
Karta grafiki: GeForce GTX 470 lub Radeon HD 5850
System operacyjny: Windows Vista SP1 / Windows 7 64-bit

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Dual Core 2.4 GHz
Pamięć operacyjna: 2 GB
Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce 8500 lub Radeon HD 2600)
System operacyjny: Windows XP SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 10:39, Noma napisał:

Przecież wymagania są malutkie /.../


Wymagania tak, pytanie tylko co z optymalizacją. 650M demonem prędkości nie jest, ale do tej gry (prawdopodobnie) wystarczy. Poczekaj na recenzje, będziesz miał pewność. Słowo czy dwa na temat optymalizacji padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o optymalizację to wersja beta chodziła bardzo znośnie w 1080p, na full detalach na Core 2 Duo 3 GHz, 4 GB RAM i GeForce 9800 GT.
A same wymagania są niższe niż te do R2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie.. Moge nawet grać na low.. Cudownie grało mi się w Gothic 1 i 2 gdzie grafika była słaba ale mi to absolutnie nie przeszkadzało ;)

Boje się o samego Risena.. czy będzie równie dobry jak chociaż 1 część bo 2 troszkę mnie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 18:04, Azazell napisał:

Boje się o samego Risena.. czy będzie równie dobry jak chociaż 1 część bo 2 troszkę mnie
zawiodła.

W dwójkę nie grałem, bo się bałem ruszać (lubię pirackie klimaty, ale jakoś mnie tu nie przekonywały). Obstawiam, że twórcy chcieli rozwinąć wątek skarbów piratów z jedynki, ale poszli trochę za daleko. :)
Co do trójki: po trailerach, a szczególnie "Back to the roots", wierzę, że to będzie "to". :) Kilka elementów mi się nie spodobało, np. ekran inwentarza żywcem przeniesiony z 2, podobnie zdobywanie chwały miast doświadczenia (co dość śmiesznie brzmi w obliczu szlachtowania niewinnych wilków...), ale ten klimat... Gdy tylko zobaczyłem w trailerze Mendozę, to już wiedziałem, że będzie się działo. Żeby tylko hajs się znalazł na owe - miejmy nadzieję - cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie rozumiem na czym to "porównanie" polega, pokazał zabijanie ścierwojadów w R3 i kontrolę nad kimś za pomocą Voodoo w R2. Takie dwie rzeczy z dupy strony za przeproszeniem. Miałem na twarzy tak zwany "wut?"
Chyba że koleś chciał pokazać że gry działają na tym samym silniku i wyglądają podobnie, to każdy i tak o tym wie od zapowiedzi R3 i tak fani to kupią. Ja opłaciłem pre-order''a dawno temu i teraz czekam na wysyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 14:03, Noma napisał:


Nie rozumiem na czym to "porównanie" polega, pokazał zabijanie ścierwojadów w R3 i kontrolę
nad kimś za pomocą Voodoo w R2. Takie dwie rzeczy z dupy strony za przeproszeniem. Miałem
na twarzy tak zwany "wut?"
Chyba że koleś chciał pokazać że gry działają na tym samym silniku i wyglądają podobnie,
to każdy i tak o tym wie od zapowiedzi R3 i tak fani to kupią. Ja opłaciłem pre-order''a
dawno temu i teraz czekam na wysyłkę.

Raczej chciał pokazać grafikę i jak działają na tym samym sprzęcie zapewne bo jak mniemam nagrywał na tym samym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować