Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 3: Titan Lords

394 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2014 o 10:51, WeziWoo napisał:

Uśmiech pojawił mi się na twarzy od razu, miły akcent twórców choć miałem nadzieję, że
spotkam go jeszcze raz, a on odegra jakąś bardziej znaczącą rolę.


Ogólnie był to smaczek dla fanów tamtego bohatera :) Jeśli ktoś nie zwiedził tej ów wyspy w całości, to nigdy by tej ciekawostki nie znalazł :P Wiesz w pewnym sensie Risen 3 nie będzie trylogią

Spoiler

bo koniec nie wyjaśnił nam niczego konkretnego. Zero wyjaśnień czy zakończenia. Ciągle są Tytani i ciągle są Władcy Tytanów. Ten konflikt nie jest zażegnany :P


Dnia 31.12.2014 o 10:51, WeziWoo napisał:

Generalnie zmiana bohatera była dla mnie nielichym zaskoczeniem. Z tego co kiedyś wyczytałem
Risen był planowany jako trylogia, więc spodziewałem się jednej wielkiej opowieści w
stylu Gothica z jednym bohaterem i jako taką ciągłością fabularną. A dostałem trzy różne,
poszatkowane opowieści (plus bohatera wyjętego z czterech liter w trójce), tego twórcom
nie wybaczę. :/


Oj no Pirania lubi zaskakiwać. Od strony fabularnej to zawsze był kawał dobrej roboty, ale od strony technicznej to już niekoniecznie. Z drugiej strony cieszyłbym się, gdyby to był koniec Risena. W końcu wzięli by się za Gothica. Bo od III części no nie ma żadnych wiadomości o kontynuowaniu sagi i tworzeniu części IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 14:45, vegost napisał:

Oj no Pirania lubi zaskakiwać. Od strony fabularnej to zawsze był kawał dobrej roboty,
ale od strony technicznej to już niekoniecznie. Z drugiej strony cieszyłbym się, gdyby
to był koniec Risena. W końcu wzięli by się za Gothica. Bo od III części no nie ma żadnych
wiadomości o kontynuowaniu sagi i tworzeniu części IV.


Ja się bardziej boje o to, że będą szli w tego Risena już do samego końca :D Dla mnie to błąd, bo jest to uniwersum o wiele mniej ciekawe i słabsze po prostu od tego Gothicowego. Nie ma tu nic ponad to, że są jacyś Tytani i ich władcy, nie ma ciekawych postaci (jeden Jaffar wiosny nie czyni...), jakiegokolwiek tła historycznego. Myrtana była o wiele bardziej realistyczna, naturalna i intrygująca. A może to po prostu sentyment. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 15:10, WeziWoo napisał:

Ja się bardziej boje o to, że będą szli w tego Risena już do samego końca :D Dla mnie
to błąd, bo jest to uniwersum o wiele mniej ciekawe i słabsze po prostu od tego Gothicowego.
Nie ma tu nic ponad to, że są jacyś Tytani i ich władcy, nie ma ciekawych postaci (jeden
Jaffar wiosny nie czyni...), jakiegokolwiek tła historycznego. Myrtana była o wiele bardziej
realistyczna, naturalna i intrygująca. A może to po prostu sentyment. Nie wiem.


Nie... Chociaż koncepcja gry może być użyta w nowym Gothicu ... Co mi bardzo by się nie spodobało. W Gothicu mieliśmy wolność wyboru. W Risenie nie można zabijać innych, okradanie jest tylko częściowo karane i nic. NPC nie pamiętają, że ich okradliśmy, zbiliśmy .. ogólnie casualizacja. Zero interakcji z otoczeniem z którego słynął Gothic. Sam świat Risena nie był zły, po prostu oni drugą i trzecią cześć z wyspy przenieśli na całe morze południowe. Według mnie to porażka. Faranga z pierwszej części była taką kolonią górniczą z jedynki Gothica i to było fajne. Magia itp była podobna. To wszystko było dobre, ale zostało to popsute w kolejnych częściach. Jakieś voodo, broń palna i sama mechanika walki to nieporozumienie dla mnie. Nawet nie wspomnę o animacjach czy po prostu o grafice. Ble. Człowiek gra, ale nie dlatego, że to coś super, ale z sentymentu dla tego studia. RPG-ów nie ma prawie wcale i ten gatunek mocno cierpi teraz.

@Ecko09 - Dlatego zawsze gram po polsku. Nasz dubbing w dwójce był bardzo dobry. A czy angielski dubbing u głównego bohatera był zły ? Trudno powiedzieć. Był taki sobie. Głowy nie urywało, ale głos w trzeciej części brata Paty to nie wiem.. Jak dla mnie zbyt donośny. Często musiałem ściszać głośniki bo był zbyt uber gruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 15:49, Ecko09 napisał:

Przynajmniej aktor podkładający głos nowemu bohaterowi jest dobry, ten z jedynki i dwójki
był jakiś taki nijaki.


Jedynka ogólnie dubbingowo była porażką, mimo, że głosy podkładały (podobno) znane osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w jedynce są trzy, mniej lub bardziej, znane osoby: Lena Headey (Patty), John Rhys-Davies (Don/Ursegor) oraz Andy Serkis (Mendoza).
Mi z kolei główny bohater trójki kojarzy się z Batmanem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 16:49, WeziWoo napisał:

Jedynka ogólnie dubbingowo była porażką, mimo, że głosy podkładały (podobno) znane osobowości.


Ano, w dwójce był polski dubbing, więc było nieco lepiej, szkoda, że w Risenie 3 nie zrobiono dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minął równo miesiąc od ostatniego postu, pora odświezyć temat :)
Jakie dotychczas mniej lub bardziej zabawne bugi udało Wam się odkryć w grze (zarówno w wersji konsolowej jak i PC) ? Oczywiście teksturyktóre się nie wczytują to klasyk.
Na YT można znaleźć pare perełek przesyłanych przez graczy.

Mnie najbardziej rozbawiła lewitująca piratka:
https://www.youtube.com/watch?v=aORBed1Q2Eo

i ... brak tyłka u jednego z bohaterów:
https://www.youtube.com/watch?v=pbrseX4jJNM

A wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielkiej fascynacji Gothicami troszkę zaniedbałem serię Risen i chyba czas nadrobić zaległości. Czy po zagraniu w R1 mogę przeskakiwać swobodnie do dowolnej części, czy też zachować kolejność, bo zbyt wiele stracę z fabuły? No i jeszcze, czy wybierać koniecznie wersję na PC, czy na PS3 też da się pograć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zachować ciągłość. Znajomość jedynki nie jest potrzebna aby zrozumieć fabułę dwójki, ale w trójce jest już trochę nawiązań z poprzedniej części, więc warto przechodzić już chronologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 14:39, KrzychW napisał:

Po wielkiej fascynacji Gothicami troszkę zaniedbałem serię Risen i chyba czas nadrobić
zaległości. Czy po zagraniu w R1 mogę przeskakiwać swobodnie do dowolnej części, czy
też zachować kolejność, bo zbyt wiele stracę z fabuły? No i jeszcze, czy wybierać koniecznie
wersję na PC, czy na PS3 też da się pograć?


Jak najbardziej chronologicznie. I zdecydowanie trzymaj się PC. Na konsolach podobno paskudnie wyglądają Riseny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 15:28, Ecko09 napisał:

Jak najbardziej chronologicznie. I zdecydowanie trzymaj się PC. Na konsolach podobno
paskudnie wyglądają Riseny.


To się będę trzymał. :-)
A dostępne dlc wnoszą coś ważnego, czy traktować je jako niekonieczny dodatek gdy będę wybierał wersję gry do zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa z trzech z DLC do dwójki dodają dwie nowe przygody, z czego jedna wyjaśnia parę wątków z jedynki/pozwala zrozumieć w pewnym aspekcie trójkę. Podobnie sprawa wygląda z DLC do trzeciej części - dwa DLC to nowe przygody powiązane w mniejszy, bądź większy sposób z głównym wątkiem, z kolei jedno pozostałe daje jakiś tam pancerz na początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem na początku rozgrywki z Caladorze i jakoś nie mogę z nikim zagrać w żadną mini-grę. Gość w wiosce rybackiej mówił że zagra ze mną w rzucanie nożami jeśli dam mu rum, ale po tym wszystkim nie mam żadnej opcji dialogowej. To samo z facetem w tawernie, z którym niby można grać w zawody w piciu. O co chodzi? O porę dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot to taki mały pomysł Piranii na urealnienie świata gry. Jeśli chcesz z kimś porzucać nożami to musi on akurat rzucać nożami lub nudzić się przy tarczy. Tak samo z piciem gdzie zawody odbywają się tylko podczas picia i z siłowaniem na rękę gdzie chętna osoba musi być w okolicy. Wszystko jest oczywiście ustawione na odpowiednią porę dnia i tylko przez kilka godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę spokojnie kupić i zainstalować dodatki skoro gram już kilkadziesiąt godzin w podstawkę? Czy musiałbym zacząć grę od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2015 o 22:30, Orion napisał:

Mogę spokojnie kupić i zainstalować dodatki skoro gram już kilkadziesiąt godzin w podstawkę?
Czy musiałbym zacząć grę od nowa?


Możesz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować