Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DICE: urządzenia mobilne nie wyprą tradycyjnych konsol

17 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Część przedstawicieli przemysłu gier obawia się, że rozwój rynku urządzeń mobilnych stanowi zagrożenie dla konsol i gier AAA. Główny menadżer DICE, Karl Magnus Troedsson, uważa, że jest wręcz odwrotnie.

Przeczytaj cały tekst "DICE: urządzenia mobilne nie wyprą tradycyjnych konsol " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tyle co o grafikę chodzi, a raczej o rozmiar. Nawet gdyby na telefonie dałoby się grać w choćby już tego Battlefielda, to nikt mi nie powie, że nie widzi różnicy w graniu na 22 calowym monitorze (albo większym, jak kto tam woli) od grania na cholernym małym wyświetlaczu telefonu. Po za tym na telefonu to raczej popierdółki żeby zabić czas w poczekalni, a nie porządne gry których przejście zajmie pare-parenaście-paredziesiąt godzin.

Póki jest zapotrzebowanie na gry, gry typu AAA na pewno będą, a z nimi konsole i high-endowe PC-ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się chyba tak stać ale w jakieś dalekiej przyszłości gdy powiedzmy taki telefon będzie miał rzutnik czy też jakiś system holograficzny umożliwiający sensowną i wygodną rozgrywkę (troche jeszcze sf ale kto tam wie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłop nawet mądrze gada. Poza tym, kurde...Chyba nie tylko ja sam wolę mieć sprzęt specjalnie dla gier. Zresztą jak ktoś dużo gra na fonach to dla mnie to jest trochę uzależnienie, albo niemożność wypełniania luki czasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 16:26, Piotrek54321 napisał:

A ja jak najbardziej chcę gry AAA na smartfony.
Albo przynajmniej chociaż porty gier AAA, tak jak GTA III.


Na iOS i Androida już od dawna jest dostępny oficjalny port GTA III od samego R* :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 18:50, Jeffero napisał:

> A ja jak najbardziej chcę gry AAA na smartfony.
> Albo przynajmniej chociaż porty gier AAA, tak jak GTA III.
Na iOS i Androida już od dawna jest dostępny oficjalny port GTA III od samego R* :] .

O to mu właśnie chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 16:37, Mr_Spike napisał:

Może się chyba tak stać ale w jakieś dalekiej przyszłości gdy powiedzmy taki telefon
będzie miał rzutnik czy też jakiś system holograficzny umożliwiający sensowną i wygodną
rozgrywkę (troche jeszcze sf ale kto tam wie...)


Masz rzutnik - Samsung Galaxy III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bedą to dobre gry jak GTA III jak na androida, to nie mam nic przeciwko temu :) inaczej wolę pozostaać przy tym co mam teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że nikt z forumowiczów tu nie gra albo nie ma androida, jest całkiem sporo gier po 2gb na kilkanaście godzin: max payne, nova 3, hos, battlefield 2 bc, asphalt 6, mass effect, dead space, NFS HP, nie wspominając o portach klasyków jak: diablo I , warcraft 2 , starcraft, a Wy tylko o GTA 3 słyszeliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 00:08, xxbartxx napisał:

Widać że nikt z forumowiczów tu nie gra albo nie ma androida, jest całkiem sporo gier
po 2gb na kilkanaście godzin: max payne, nova 3, hos, battlefield 2 bc, asphalt 6, mass
effect, dead space, NFS HP, nie wspominając o portach klasyków jak: diablo I , warcraft
2 , starcraft, a Wy tylko o GTA 3 słyszeliście.


No cóż, bo tu większość to jeszcze w stereotypach żyje a ich telefony skończyły się na Nokii N95 (notabene świetny telefon, ale nie do grania) więc co się dziwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza grafiką jest jescze wiele powodów dlaczego telefony nie zastąpią konsol/pc, bateria w obecnych smartphonach trzyma max 24h, przy graniu w gry max 7h, ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że siedzisz sobie np w poczekalni i grasz sobie w takiego bf3 na multi i podczas meczu wylatujesz z poczekalni jak szalony do domu po ladowarke. Jak juz uporaja się z ograniczeniami pojemności baterii pozostaje wygoda, kazdy woli sobie usiąść na kanapie z kolegami i napierniczac na padach w mortal kombat niż walić palcami w ten 4 calowy ekranik i się denerwować że chciałeś kliknąć coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: każde, nowoczesne urządzenie mobilne można podpiąć pod TV i przesyłać obraz w 1080p (to zdaje się więcej niż ma X360?), tak więc nie widzę problemu z małym ekranem, dodatkowo, zyskujemy na mobilności (idziesz do kumpla, podpinasz smartfona do jego TV, 2xbezprzewodowy pad i gracie).
Po drugie: gra się nie tylko na smartfonach, ale też tabletach - pamiętajmy o tym.
Po trzecie: pojawia się coś takiego jak smartTV oraz cloudgaming - te nowe zjawiska jeszcze bardziej podkopują pozycję stacjonarnych konsol do gier.

Wziąwszy pod uwagę powyższe punkty, powiedzcie mi, po co miałbym kupować konsolę mając porządnego smartfona/tablet czy szybkie łącze internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy tradycyjnych konsol są nieuniknione, pytanie tylko, kiedy i jak bardzo ten model grania ucierpi. Samo przeciąganie w nieskończoność premiery nowej generacji powinno dać sporo do myślenia: okazuje się, że dziś zaprojektowanie i wyprodukowanie wydajnej konsoli, która będzie na rynku przez kilka lat, może być bardzo kosztowne. Sony do każdego PS3 dopłacało przez jakiś czas, pytanie, czy w dobie kryzysu tej firmy taka praktyka w ogóle będzie mieć miejsce? Co więcej, jest mocno prawdopodobnym, że nowe konsole będą po prostu ładnie zapakowanymi PCtami (coś w stylu pierwszego Xboxa) - co tym bardziej nie wróży nic dobrego dla tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 03:05, LordJuve napisał:

Po pierwsze: każde, nowoczesne urządzenie mobilne można podpiąć pod TV i przesyłać obraz
w 1080p (to zdaje się więcej niż ma X360?), tak więc nie widzę problemu z małym ekranem,
dodatkowo, zyskujemy na mobilności (idziesz do kumpla, podpinasz smartfona do jego TV,
2xbezprzewodowy pad i gracie).
Po drugie: gra się nie tylko na smartfonach, ale też tabletach - pamiętajmy o tym.
Po trzecie: pojawia się coś takiego jak smartTV oraz cloudgaming - te nowe zjawiska jeszcze
bardziej podkopują pozycję stacjonarnych konsol do gier.

Wziąwszy pod uwagę powyższe punkty, powiedzcie mi, po co miałbym kupować konsolę mając
porządnego smartfona/tablet czy szybkie łącze internetowe?


W takim razie, gdyby urządzenia mobilne zastąpiły konsole to PC''ty również by poleciały.

Ja i tak wiem, że się tak nie stanie. Z czego mi wiadomo nie kupię gry w pudełku do tableta, smartfona? Jak podłącze je do TV to mam napierniczać na małych klawiszach czy dotykowym ekranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2012 o 08:50, oxygar napisał:

W takim razie, gdyby urządzenia mobilne zastąpiły konsole to PC''ty również by poleciały.


Absolutnie, PCty to urządzenia wielofunkcyjne, które stanowią podstawę nie tylko branży gamedevu (na czym będziemy tworzyć gry?) jak i w ogóle informatyzacji (PCty są wszędobylskie). W jakim sensie PCty miałyby polecieć, skoro w masie różnych funkcji mogą one oferować to co dzisiejsze czy przyszłe konsole/urządzenia do gier?

Dnia 02.07.2012 o 08:50, oxygar napisał:

Ja i tak wiem, że się tak nie stanie. Z czego mi wiadomo nie kupię gry w pudełku do tableta,
smartfona? Jak podłącze je do TV to mam napierniczać na małych klawiszach czy dotykowym
ekranie?


No i masz rację, że się tak nie stanie. PCty są nie do ruszenia, przynajmniej na razie. Stanowią trzon, fundament całej elektronicznej rzeczywistości. Natomiast tradycyjna dystrybucja (pudełkowa) coraz bardziej się załamuje, wielcy wydawcy liczą, że za kilka lat główną metodą dystrybucji będzie ta cyfrowa (zdecydowanie lepsza dla wydawców, bo dającą zdecydowanie większą swobodę i ukracająca takie palące problemy jak piractwo czy rynek wtórny) tak więc argument "z pudełka" to żaden argument.

Pytanie o kontrolery do smartfona/tabletu jest prymitywne...a do PS3 nie możesz sobie myszki czy klawiatury podpiąć? Dlaczego miałbyś tego nie zrobić przy okazji smartfona? Do tego zero kabli, zero ciężkich pudeł, pełna swoboda (wyciągasz - chowasz do kieszeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować