Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony wykupuje Gaikai za 380 milionów dolarów

17 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Sony zamierza uruchomić nowe usługi w chmurze, wykorzystując technologię i infrastrukturę Gaikai, wraz z olbrzymią siecią centrów przetwarzania danych, by umożliwić strumieniowy przesył zawartości do swoich klientów.

Przeczytaj cały tekst "Sony wykupuje Gaikai za 380 milionów dolarów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonamnet PS+ powiedzmy 100 zł miesięcznie z nielimitowanym dostępem do całej biblioteki gier PS3 i PS2 (przynajmniej tych od Sony i partnerów) z poczciwej PS3?

To byłby sensowny argument, żeby ten abonament wykupił. Na tą chwilę dają jakiś ochłapy i sejwy w chmurze, dla mnie nich ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem, jestem i będę przeciwny płaceniu abonamentu za granie. Chcę się bawić wtedy kiedy mam ochotę, robić przerwy od grania wtedy kiedy mi się podoba i wydawać na gry tylko tyle, ile mi potrzeba. Może jestem staroświecki, ale takie coś by mnie nie przekonywało.

Tym bardziej, że strumieniowe przesyłanie zawartości jest uzależnione od łącz, a z tym bywa różnie. A ja chcę się bawić niezależnie od dostępu do sieci. Więc... Powodzenia Sony, ale mnie tym nie kupicie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 12:55, Fimbulvinter napisał:

>Na tą chwilę dają jakiś ochłapy

Osiem gier (w tym dwie większe) za 200zł na rok to dla ciebie ochłapy?


Tak, raz dali Little Big Planet, a tak poza tym dają mierne gry.
Za te 200 zł to kupisz używki God of War 3 (50 zł), Uncharted 3 (100 zł) , Killzone 3 (50 zł) i lepiej na tym wyjdziesz.

Obserwuję co dają co miesiac i poza LBP to nie dali nic świeżego i z rynku AAA
Ja już przerobiłem PS1 i PS2 więc to ich odgrzewanie mnie nie interesuje.

Oczywiscie jak ktoś nie zaliczył tamtych lat to jakię James Pond z PS1 może być interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 13:16, Mr_Spike napisał:

jakoś to wszystko nie zmierza w dobrym kierunku...


A jaki jest dobry kierunek? 200 zł za grę, która starcza na 10 godzin, ma online passa i połowę zawartości w płatnych dlc?
Na pecetach masz jeszcze single player pass (steam) i też ceny na poziomie 129- 150 zł (lub więcej)
Do tego oczywiście musisz kupować drogi hardware. Komputer za 3000 (wliczam OS zmieniający sie co 2 lata) co 2-3 lata czy konsole po padzie na YLOD/ RROD czy wymianie lasera

Morze być jeszcze gorzej niż powyższe?
Wolę za 200 zł zagrać w 10 gier miesiecznie na laptopie , który jest cichy i mało pobiera prądu (biurowy) niż kupić jedną crapowatą grę powycinaną z zawartości i wsadzić do kompa gamingowego z poborem 700 W w krórym zobacze : twoja karta nie jest zgodna z directX 50 lub nie masz nowych okien gatesa.

Problemem jest fakt łączy internetowych, ale rozwija sie to szybko. Jeszcze 10 lat temu cała kafejka intenetowea (po 10 kompów) miała łączy 2Mb/s na łączu telefonicznym (i płacili abonament po 3000 zł) a dziś 20Mb/s może mieć prawie każdy kowalski za mniej niż 100 zł.

Rozwija się dość szybko, więc za 2- 3 lata może być koniec problemów z wolnym internetem miernej jakości w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi

Dawno widać nie zaglądałeś i nie sprawdzałeś co Sony obecnie wrzuca.(W tym miesiącu np. Infamous 2, LBP2, MS Apocalypse, Virtua Fighter 5, Stranger''s Wrath HD oraz kilka innych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:

Tak, raz dali Little Big Planet, a tak poza tym dają mierne gry.

http://blog.eu.playstation.com/2012/06/05/heads-up-playstation-plus-update-6th-june-2012/
Rzeczywiście, mierne gry. Średnie od 70 do 90.

Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:

Za te 200 zł to kupisz używki God of War 3 (50 zł), Uncharted 3 (100 zł) , Killzone 3
(50 zł) i lepiej na tym wyjdziesz.

Jasne. W samym czerwcu dostałeś LBP2 z edytorem, Space Marine, Darksiders, inFamous 2, Outland i remake Stranger''s Wrath.
Co jest bardziej opłacalne? Zapłacić 200zł za trzy używki czy opłacić ten abonament, dostać tyle contentu za jeden miesiąc z dwunastu i jeszcze dostać mnóstwo innych rzeczy w kolejnych miesiącach?

Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:


Obserwuję co dają co miesiac i poza LBP to nie dali nic świeżego i z rynku AAA

Pokazałem ci linka, co dali w czerwcu, więc nie chrzań. Poza tym, to co dają w PS+ zależy w głównej mierze od innych wydawców.

Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:

Ja już przerobiłem PS1 i PS2 więc to ich odgrzewanie mnie nie interesuje.

Kiedy na E3 powiedzieli, że w PS+ klasyków już nie będzie, chyba że wydadzą coś ciekawego?
Zanim skomentujesz coś, to chociaż zorientuj się w temacie.
EDIT:

Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:

Wolę za 200 zł zagrać w 10 gier miesiecznie na laptopie

Jak myślisz - naprawdę będziesz płacił taki abonament? Czy raczej będziesz płacił abonament 200zł i dodatkowo bulił osobno za gry? Bo ja Ci mówię, że jednak to drugie.
I przy okazji - myślisz, że granie w chmurze będzie bezproblemowe? Że usługa będzie działać 24/7? Że Twój ISP zapewni Ci stabilne połączenie z Siecią?

Dnia 02.07.2012 o 13:50, thiefi napisał:

(wliczam OS zmieniający sie co 2 lata)

Yhy, co za bzdury. Niektórzy gracze wciąż jadą na starusieńkim XP. Sprawdź, w którym roku to wyszło i w którym przestał być faktycznie wspierany (podpowiem: bardzo niedawno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 13:59, pawelgr5 napisał:

@thiefi

Dawno widać nie zaglądałeś i nie sprawdzałeś co Sony obecnie wrzuca.(W tym miesiącu np.
Infamous 2, LBP2, MS Apocalypse, Virtua Fighter 5, Stranger''s Wrath HD oraz kilka innych).


Dają te gry za free? Jeśli tak to respekt i wycofuję się z krytyki.
Jak będą dawać co miesiąc tytuły o takim poziomie to i ja się zastanowię poważnie nad tym abonamnetem. Nie mniej do tej pory zupełnie mnie nie przekonywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 14:01, thiefi napisał:

Dają te gry za free?

Wypożyczają. Przestajesz płacić - zabierają ci. Poza tym, nie za free, tylko za cenę abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 14:04, Dared00 napisał:

> Dają te gry za free?
Wypożyczają. Przestajesz płacić - zabierają ci. Poza tym, nie za free, tylko za cenę
abonamentu.


Ale wszystkie na raz czy jedną do wyboru?
Nie mniej ciekawe czy to jednorazowa akcja (jak z tym LBP) i wrócą do crapów czy już na stałe co miesiąc będą dawać coś AAA

Jeśli co miesiąc będą dawać coś AAA to abonament ten faktycznie nabierze sensu. Zobaczymy jak to się rozwinie, nie mniej do czasu E3 była bieda z tego co widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na raz. I tak, jak przestajesz płacić to tracisz dostęp ale przy takiej ofercie to raczej nie zrezygnuje z abonamentu. Oferta na nowy miesiąc będzie w środe i wtedy zobaczymy czy Sony będzie trzymać poziom (tzn co miesiąc maja do tego co było podane dokładać 3 gry). Tam gdzieś ktoś wyżej zapodał linkiem do Bloga PS. Poczytaj. Będzie dla Ciebie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 14:08, thiefi napisał:

Ale wszystkie na raz czy jedną do wyboru?

Wszystko.

Dnia 02.07.2012 o 14:08, thiefi napisał:

Nie mniej ciekawe czy to jednorazowa akcja (jak z tym LBP) i wrócą do crapów czy już
na stałe co miesiąc będą dawać coś AAA

Już powiedzieli wielokrotnie, że to nie jednorazowa akcja tylko nowa formuła PS+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 14:08, thiefi napisał:

Ale wszystkie na raz czy jedną do wyboru?
Nie mniej ciekawe czy to jednorazowa akcja (jak z tym LBP) i wrócą do crapów czy już
na stałe co miesiąc będą dawać coś AAA
Jeśli co miesiąc będą dawać coś AAA to abonament ten faktycznie nabierze sensu. Zobaczymy
jak to się rozwinie, nie mniej do czasu E3 była bieda z tego co widziałem.

Z tego co słyszałem to co 3 miesiące. Choć czasami mają coś wymieniać częściej. IMO oferta i tak jest bardzo dobra i ja już skorzystałem. ;) I nareszcie nie muszę się martwić o savy po padzie PS3. A wszystkim plusowiczom polecam Outland, bardzo sympatyczna staroszkolna zręcznościówko-platformówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować