Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate Enhanced Edition doczeka się płatnych DLC

132 postów w tym temacie

Haha, już ktoś to dał do LOL-a na gramie.
"Przed wyruszeniem w drogę należy kupić DLC."

Żal na kółkach... tyle powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 18:57, Janek_Izdebski napisał:


bo po to nazywa się grę "enchanced edition" by coś do niej dodać, a nie wydać drugi raz dokładnie to samo z zapowiedzią, że wszelkie nowości to sobie można dokupić osobno?
(bo dostosowanie rozdziałki to psi obowiązek, zwłaszcza że to samo to każdy może zrobić modem, a gry same w sobie nie sprawiają szczególnych problemów na nowszych systemach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2012 o 20:01, Kerethzimierz napisał:

Skoro ironizujemy, to ja czekam na DLC ze zmienionym zakończeniem - no wiecie, jakby
komuś nie pasowało to, że zabijamy Saveroka i nie ma kolorków.

jak już ironizujemy w tym guście, to obowiązkowo to DLC z zakończeniem musi być w zasadzie identyczne jak wersja pierwotna, tylko zamiast tekstu na ekranie pojawi się filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 20:39, Tenebrael napisał:

Po tym, jak dowiedziałem się, że nie będzie rysowania grafiki na nowo, tylko algorytmicznie
rozciągana, byłem na 90% pewien, że tego nie kupię


Oryginalna grafika będzie interpolowana? Pffff! No to nieźle pojechali po bandzie. :/

Co do DLC: one same w sobie złe nie są. To, co faktycznie psuje rynek, to DLC, których cena, jest kompletnie nieadekwatna do wartości - najczęściej są to pierdoły takie jak przysłowiowa zbroja dla konia. Ale przecież do DLC można też zaliczyć duże i naprawdę ciekawe rozszerzenia oraz zupełnie darmowe dodatki (najwięcej ich wydało chyba Valve).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 22:03, Angar0 napisał:

I dzieciarnia się wnerwiła, czy ktoś tu mówi o wycinaniu części oryginalnej gry na potrzeby
DLC. Jeśli owe dodatki będą prezentowały dobry poziom to czemu nie ?


A temu nie, że masz już w necie spooooro dodatków prezentujących naprawdę dobry poziom (The Dark Side of the Sword Coast czy Shadows Over Soubar, by daleko nie szukać - nawet SPOLSZCZONE) - wszystkie za darmo. Więc wydawanie płatnych DLC do gry, która wyszła oryginalnie 13 (!!!) lat temu, w dodatku ma już od pyty bezpłatnych dodatków, jest tylko i wyłącznie chamskim zdzieraniem kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 23:54, Vojtas napisał:

Oryginalna grafika będzie interpolowana? Pffff! No to nieźle pojechali po bandzie. :/


Ano niestety. Jak o tym przeczytałem, to się zacząłem zastanawiać, po co mi to niby, skoro równie dobrze mogę sobie po prostu włączyć oryginał na pełnym ekranie, ew. zainstalować moda na rozdziałkę HD - za darmo.

Dnia 02.07.2012 o 23:54, Vojtas napisał:

Co do DLC: one same w sobie złe nie są. To, co faktycznie psuje rynek, to DLC, których
cena, jest kompletnie nieadekwatna do wartości - najczęściej są to pierdoły takie jak
przysłowiowa zbroja dla konia.


Zgodzę się, tylko zauważ, że takich dużych, wartościowych DLC, które nie są wycięte z gry, ale rzeczywiście dodane, jest raczej jak na lekarstwo. Gros obecnych DLC to właśnie małe pierdółki, za astronomiczną (w porównaniu do zawartości) cenę, nieraz wyrżnięte z podstawowej wersji gry (czasem w tak chamski sposób, że gra sama Cię informuje, że tutaj coś jest, ale musisz zabulić, by to zobaczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja doskonale wiem że te MODY istnieją. I sam w nie pocinam, nie musisz mi ich wymieniać ;). JAK już powiedziałem wcześniej, jeśli będzie to coś wartego uwagi to może się zainteresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że panowie z Beambog wiedzą jak wydoić klientów napalonych na re-make. Przecież muszą z czegoś zapłacić Samowi Hulickowi, Natowi Jonesowi i Dave''owi Grossowi a przecież z samej sprzedaży tytułu tyle nie zarobią ;)
Tak, szkoda jak coś tak fajnie się zapowiadającego staje się zwykłym narzędziem do odcinania kuponów od legendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 20:00, Janek_Izdebski napisał:

A możesz podać przykłady? Czy chodzi Ci o pełnoprawne "expansion packi"? Dziękuję.

Sprawdźcie sobie, co wychodziło na oryginalnego Xboksa do takich gier jak Halo 2, SW: Knights of the Old Republic (stacja na Yavin było na Xie w DLC!), Splinter Cella czy Ninja Gaiden. Na Dreamcasta też coś wychodziło.

A na samym X360? DLC do Call of Duty 2 były przed zbroją dla konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 22:03, Angar0 napisał:

I dzieciarnia się wnerwiła, czy ktoś tu mówi o wycinaniu części oryginalnej gry na potrzeby
DLC. Jeśli owe dodatki będą prezentowały dobry poziom to czemu nie ?



Uważaj kogo nazywasz dzieciarnią :P Mam 28 lat i również jestem niezadowolony z odcinania kuponów z gry, która wyszła 13 lat temu... Skąd wiesz, że twórcy Baldur''s Gate EE nie wytną czegoś z oryginalnej gry? Bo tak powiedzieli? Wiesz co nie wierzę w to co mówią bo wychodzi jak zawsze, dla większej kasy zrobią wszystko, nawet wytną. A jeśli to zrobią to wcale się nie zdziwię :P Po prostu Twórcom nie wierzę bo mówią dużo a wychodzi jak zawsze (Oczywiście nie mówię o wszystkich twórcach gier) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 10:44, Henrar napisał:

Sprawdźcie sobie, co wychodziło na oryginalnego Xboksa do takich gier jak
Halo 2, SW: Knights of the Old Republic (stacja na Yavin było na Xie w DLC!),
Splinter Cella czy Ninja Gaiden. Na Dreamcasta też coś wychodziło.

A na samym X360? DLC do Call of Duty 2 były przed zbroją dla konia.

Ale to właśnie osławiona "zbroja" była pierwszym takim masowym DLC na dużą skalę. Nie bez kozery ten przykład podaje się za sztandarowe, nic nie wnoszące i bzdurne DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 12:44, Janek_Izdebski napisał:

Ale to właśnie osławiona "zbroja" była pierwszym takim masowym DLC na dużą
skalę. Nie bez kozery ten przykład podaje się za sztandarowe, nic nie wnoszące i bzdurne
DLC.

Nie była. Mapki do CoDa już wtedy kosztowały krocie i były mocno hype''owane przez Activision. Zbroja dla konia stała się sławna przez Internet a nie przez to, że było to pierwsze drogie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 12:44, Janek_Izdebski napisał:

nic nie wnoszące i bzdurne DLC.

I to było w nim piekne ;)
A tak masz wycieta zawartosc gry ktora cos jednak wnosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Prawdopodobnie kupię dwójkę ee jak wyjdzie, ale jeśli chodzi o dlc... no cóż to w sumie było do przewidzenia, charytatywnie by się nie zabierali za remake ><
Zobaczymy co z tego wyjdzie, nie ma co od razu biadolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 12:44, Janek_Izdebski napisał:

Nie bez kozery ten przykład podaje się za sztandarowe, nic nie wnoszące i bzdurne DLC.

Pytanie, które zadaję od kilku lat wszystkim: skoro owe DLC nic nie wnosi, to po jaką cholerę zaprzątasz sobie nim głowę? To już nawet nie ma żadnych logicznych podstaw, to jest po prostu czysty hejt dla hejtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 12:54, Zgreed66 napisał:

> nic nie wnoszące i bzdurne DLC.
I to było w nim piekne ;)
A tak masz wycieta zawartosc gry ktora cos jednak wnosi :P

Ja nie mam nic przeciwko DLC pod dwoma wszakże warunkami, o których wspomniałem wyżej:

- że nie stanowi wyciętej zawartości z gry przed premierą

- że nie jest to "Day 1 DLC".

Nowy content (nawet niewielkiej wielkości) jest ok. Czasem tylko trudno rozpoznać, czy coś jest wycięte, czy stanowi nową zawartość zrobioną po ukończeniu gry. Przykładowo, nie wiem czy małe dodatki DLC do "Shogun 2: Total War" (pojedyńcze jednostki, pojedyńcze bitwy, brutalna krew itd.) dostępne zaraz po premierze, nie stanowiły wyciętej zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 12:59, Dared00 napisał:

Pytanie, które zadaję od kilku lat wszystkim: skoro owe DLC nic nie wnosi,
to po jaką cholerę zaprzątasz sobie nim głowę? To już nawet nie ma żadnych
logicznych podstaw, to jest po prostu czysty hejt dla hejtu.

To nie hejt, to przykład. Bardziej naukowo - studium przypadku. Chyba można je przytaczać skoro stało się symbolem DLC, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No błagam pokornie o wybaczenie... ;)
Czyli mam rozumieć że masz szklaną kulę i wiesz że wytną z tej gry całe fragmenty kodu... może kilka starych postaci, może jakieś stare zadania. To jest chyba pierwszy projekt tego studia i ja tam zamiast teraz rwać kłaki z głowy z powodu przewidywań znawców na temat jakiejś gry wole poczekać do premiery i ocenić fakty ,a nie przewidywania. Pośpiechu nie ma, nie muszę kupować tego wydania w dniu premiery, mam co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 13:59, Angar0 napisał:

No błagam pokornie o wybaczenie... ;)


Tak bo jest co wybaczać :P :)

Dnia 03.07.2012 o 13:59, Angar0 napisał:

Czyli mam rozumieć że masz szklaną kulę i wiesz że wytną z tej gry całe fragmenty kodu...


Nie mam szklanej kuli ale jestem przygotowany i na taką ewentualność, że wytną, jak wyjdzie finalna wersja to zobaczymy, jak na razie nie wierzę w obietnice bo one nie zawsze są spełniane, co będzie to będzie, zobaczy się ;)

Dnia 03.07.2012 o 13:59, Angar0 napisał:

może kilka starych postaci, może jakieś stare zadania. To jest chyba pierwszy projekt
tego studia i ja tam zamiast teraz rwać kłaki z głowy z powodu przewidywań znawców na
temat jakiejś gry wole poczekać do premiery i ocenić fakty ,a nie przewidywania. Pośpiechu
nie ma, nie muszę kupować tego wydania w dniu premiery, mam co robić ;)


Ja dokładnie to samo, w tamtym poście zaznaczyłem, że nie wierze w zapewnienia i obietnice dawane przez twórców i nie tylko twórców BG EE :)

Wolę sam się przekonać lub poczytać opinie graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować