Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate Enhanced Edition doczeka się płatnych DLC

132 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2012 o 22:29, dark_master napisał:

ponieważ otwarcie się na content graczy zakłada pewną otwartośc samej gry, to
chyba musieliby każdemu zapuścić szpiega i sprawdzać, czy przypadkiem nie gra na szerszym
zakresie map niż powinien.. a nie, czekaj, przecież BF jest na origina ;)

No tak... Bez Origina ani rusz... BTW, czy EA zrobiła jakąś rezwizję EULI Origina ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 19:15, Janek_Izdebski napisał:

- wydawca "odbije" sobie [...]


Dlaczego ''odbijać'' skoro można doić ludzi bez problemu nie dając im nic w zamian. Problem DLC to nawet nie wina firm tylko graczy którzy gotowi są za nie płacić - co jest jak widać wykorzystywane. Reszta nie powinna wymagać wyjaśnień.

Dnia 03.07.2012 o 19:15, Janek_Izdebski napisał:

- gracze (k torzy zakupili usługę) będa mogli bez skrępowania tworzyć i pobierać mody.


Brzmi pięknie, niestety etap tęczy i jednorożców większość dystrybutorów ma już za sobą ;)

Dnia 03.07.2012 o 19:15, Janek_Izdebski napisał:

Jestem przekonany, że wtedy popyt na usługę "BF 3 Premium" wzrośnie skokowo. :)


Przy 800+ tys. sprzedanych raczej EA nie ma się o co martwić, pieniądze już otrzymali - jak widać gracze są gotowi kupić nawet kota w worku. Sądzę, że raczej nie jest im z tego powodu smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 23:54, Shinigami napisał:

Przy 800+ tys. sprzedanych raczej EA nie ma się o co martwić, pieniądze już otrzymali
- jak widać gracze są gotowi kupić nawet kota w worku. Sądzę, że raczej nie jest im z
tego powodu smutno.

Ja kupiłem "BF3 Premium", bo nie chcę przepłacać i chcę mieć za jednym zarazem wszystkie DLC. To naprawdę takie głupie? Gracze przecież mają wybór: kupić ten pakiet dodatków oraz poczekać na każdy z nich wydane osobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 00:52, Janek_Izdebski napisał:

To naprawdę takie głupie?


Aż takie głupie nie. Chodzi o coś zupełnie innego, kupujesz pakiet w cenie gry AAA, nie wiedząc zupełnie jaki poziom będą trzymały dodatki wydane po CQ - nie zrozum mnie źle, EA ma powody do radości z takiego obrotu sprawy. To co wydaje się atrakcyjną ofertą dziś niekoniecznie sprawdzi się jutro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 01:16, Shinigami napisał:

Aż takie głupie nie. Chodzi o coś zupełnie innego, kupujesz pakiet w cenie gry
AAA, nie wiedząc zupełnie jaki poziom będą trzymały dodatki wydane po CQ - nie zrozum
mnie źle, EA ma powody do radości z takiego obrotu sprawy. To co wydaje się atrakcyjną
ofertą dziś niekoniecznie sprawdzi się jutro ;)

Ale EA nie odkrył Ameryki. Takie coś istniało już przed "BF3 PRemium", nazywa się to "Season Pass". "GoW3", "Uncharted 3", "Max Payne 3" i cała masa gier sportowych od EA oferuje podobne pakiety. Toż to prawie standard teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 01:30, Janek_Izdebski napisał:

Ale EA nie odkrył Ameryki.


Pewnie, że nie. Teraz pozostaje ich pochwalić za wkład w rozwój rynku. Spieszę złożyć im należyty hołd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 03:12, Shinigami napisał:

Pewnie, że nie. Teraz pozostaje ich pochwalić za wkład w rozwój rynku. Spieszę
złożyć im należyty hołd ;)

W takim razie taki sam hołd powinieneś złożyć Sony, Epicowi, Rockstarowi. Oni wszyscy wydają "Season Passy". Nie bądź hipokrytą, Shinigami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 03:25, Janek_Izdebski napisał:

Nie bądź hipokrytą, Shinigami. :)


Nie wychwyciłeś sarkazmu i jak mówią ''you missed my point'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę tak abyś zrozumiał:
Kupując takie pakiety dajesz im sygnał że coś takiego to doby pomysł i że należy go stosować przy każdej grze jaką będą wydawać. Czyli gracz kupi w ciemno byle co byle by tylko jego zdaniem zaoszczędzić.

Problem pojawia się w momencie w którym owszem wydasz 159zł-179zł a część dlc nie będzie dostępna w twoim regionie co już kilka razy miało miejsce. I proszę nie stawiaj Rockstar na tej samej półce co EA bo to inna liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2012 o 22:42, Janek_Izdebski napisał:

No tak... Bez Origina ani rusz... BTW, czy EA zrobiła jakąś rezwizję EULI Origina ostatnio?

cośtam miało chyba być, ale nie wiem, bo z grami EA nie mam do czynienia od czasu DA i ME2.

A co do ''oszczędzania'' kupując passy - póki co owszem, może i jesteś na plus, ale tu z pomocą przychodzi niezastąpione THQ. Weźmy taki retribution z jego zawartością dodatkową ( http://store.steampowered.com/sub/12036/) i załóżmy że wydaliby jakiegoś passa za 30 euro żeby oszczędzić drugie tyle. Spójrzmy co jest w paczce: już nawet nie chodzi o to, że są to zestawy dwóch broni czy chapter skiny (przy czym zmianie ulega tylko wygląd 2-3 jednostek, w dodatku nie można go przemalować inaczej), ale ile to kosztuje - 6 euro za skin? I to jeden? Nawet jakby wziąć pod uwagę, że paczka jest duża, to i tak zapłaciłbyś 30 euro za kilka broni do singla, jedną postać i kilka broni do last stand oraz za 8 nowych skinów. Mimo ''zniżki'' z potencjalnego passa, szystko w cenie premierowej czystego retribution.
Dlatego własnie w takich wynalazkach nie szukałbym remedium na bolączki branży, bo oni zawsze znajdą metodę, by wyjść na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 09:41, L33T napisał:

Problem pojawia się w momencie w którym owszem wydasz 159zł-179zł a część
dlc nie będzie dostępna w twoim regionie
co już kilka razy miało miejsce. I proszę
nie stawiaj Rockstar na tej samej półce co EA bo to inna liga.

Rockstar wydając "Rockstar Pass" do "Maxa Payne''a 3" zrobił dokładnie to samo co EA, Sony, czy Epic. Stuprocentowa kalka ich modelu biznesowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 09:41, L33T napisał:

To może napiszę tak abyś zrozumiał:
Kupując takie pakiety dajesz im sygnał że coś takiego to doby pomysł i że należy go
stosować przy każdej grze jaką będą wydawać. Czyli gracz kupi w ciemno byle co byle by
tylko jego zdaniem zaoszczędzić.

Ależ nikt Tobie, ani mi nie każe kupować tych "Season Pass-ów". To indywidualna decyzja graczy. Skoro ponad 800 tys. graczy kupiło "BF3 Premium" to coś w tym jest.

Psioczysz na "Season Passy", a na różnorakie promocje w hipermarketach (3 w cenie jednego, kupz zmywarkę dostaniesz czajnik itp.) to już nie? To też jest hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 14:25, Janek_Izdebski napisał:

Ależ nikt Tobie, ani mi nie każe kupować tych "Season Pass-ów". To indywidualna decyzja
graczy. Skoro ponad 800 tys. graczy kupiło "BF3 Premium" to coś w tym jest.

Owszem, ale "instant que time" w BF 3 pokazuje że mają premium jesteś lepszy. Dużo much siedzi na kupie, czy to sprawia że kupa jest lepsza ?

Dnia 04.07.2012 o 14:25, Janek_Izdebski napisał:

Psioczysz na "Season Passy", a na różnorakie promocje w hipermarketach (3 w cenie jednego,
kupz zmywarkę dostaniesz czajnik itp.) to już nie? To też jest hipokryzja.

E? Przepraszam ale promocje w marketach omijam bo w większości jest to czyszczenie magazynów. Przykro mi że Cię zawiodłem Janku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł. Ubolewam jednakowoż, że gra nie zostanie wydana w kilkudziesięciu odcinkach. W pierwszym np. chodzilibyśmy sobie po Candlekeep, ale tylko wojownikiem. Pozostałe klasy zostałyby odpłatnie udostępnione potem, w końcu nic tak nie cieszy jak zakup kolejnego dodatku do naszej ulubionej gry, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 21:45, Daelor napisał:

"elementy w dodatkach [DLC] będą całkowicie nowe"

Czego nie zrozumiałeś w tym zdaniu?


Wydaje mi się, że kolega Fitz - którego zacytowałeś - zastosował ironie w swoim poście. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować