Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Rozumiem, że skoro w salonie to w Sferisie odebrano grę? Nigdy, a często w sferisie odbieram, nie zdażyło mi się bym nie dostał paragonu (czyt. wielka kartka a4 z danymi zamówienia). Proponuję złożyć jakąś skargę. Jezeli o rzeczywiście o sferisa chodzi.

A gra właśnie się pobrała i powoli instaluje directy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:44, Sipso napisał:

Rozumiem, że skoro w salonie to w Sferisie odebrano grę? Nigdy, a często w sferisie
odbieram, nie zdażyło mi się bym nie dostał paragonu (czyt. wielka kartka a4 z danymi
zamówienia). Proponuję złożyć jakąś skargę. Jezeli o rzeczywiście o sferisa chodzi.

A gra właśnie się pobrała i powoli instaluje directy itp...


Czyli jednak udało Ci się pobrać? Mi stanęło na 9.5 GB i mimo dwóch relaunchy steama nic dalej nie idzie. Dobrze, że nie mam już 16 lat bo pewnie wychodziłbym z siebie. Nie zmienia to faktu, że trochę kiepska sprawa, nie dość że z płyty nie chce się zainstalować, to jeszcze jest problem z pobieraniem ze steama. Mam nadzieję, że gra mi to wynagrodzi gdy już ją uruchomie. Pytanie tylko kiedy do tego dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 19:11, whiteraven napisał:

Radekl2, mógłbyś wyjawić na jakiej podstawie pobrałeś kod ze strony zamówienia? Bo ode
mnie wymaga jakiegoś nr rachunku, którego nie dostałem z grą...


Żadnej magii do tego nie potrzebowałem- po prostu wchodzę w zamówienia i pod okładką gry mam "Kliknij aby pobrać kod(y) do tego produktu.", pobiera się plik tekstowy i wklepuje w Steama.
Najlepsze w tym jest to, że DLC aktywowałem, a gry nawet nie dostałem :) No, ale z samym DLC nie pogram :D Szkoda, bo trochę gram.pl mnie zawiódł i niestety anulowałem resztę moich zamówień na ten rok. Szkoda.
Jeszcze jedną fajną rzecz widzę- w statusie przesyłki dalej mam przewidywany czas dostawy na dzisiaj... Może kurier przed 24 do mnie zadzwoni? Tradycji stało się zadość i będę miał problemy z odbiorem, bo nie załatwię na jutro nikogo do odbioru przesyłki i będziemy się bawić w "kotka i myszkę".
Życzę Wam, żebyście mieli więcej szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogowie optymalizacja to porażka serio. Wszystko ustawione na maksimum. Stopniowo zmniejszam, ale efektów nie widać.

i5, radek 7970, 8gb ramu.
~20fps w prologu? Shogun na maxa śmigał jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:57, Sipso napisał:

Bogowie optymalizacja to porażka serio. Wszystko ustawione na maksimum.
Stopniowo zmniejszam, ale efektów nie widać.

i5, radek 7970, 8gb ramu.
~20fps w prologu? Shogun na maxa śmigał jak szalony.

Trzeba było kupować na premierę? Pewnie za pół roku zapaczują i poprawią optymalizację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:57, Sipso napisał:

Bogowie optymalizacja to porażka serio. Wszystko ustawione na maksimum.
Stopniowo zmniejszam, ale efektów nie widać.

i5, radek 7970, 8gb ramu.
~20fps w prologu? Shogun na maxa śmigał jak szalony.

Trzeba było nie kupować na premierę? Pewnie za pół roku zapaczują i poprawią optymalizację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shogun w dniu premiery lepiej działał na gorszym sprzęcie :P

Dodam, że karta 60 stopni nie przekracza, pewnie nawet wykorzystywana nie jest za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 22:01, Sipso napisał:

Shogun w dniu premiery lepiej działał na gorszym sprzęcie :P

Dodam, że karta 60 stopni nie przekracza, pewnie nawet wykorzystywana nie jest za bardzo...

No to trzeba czekać na pierwszego patcha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 21:44, Sipso napisał:

Rozumiem, że skoro w salonie to w Sferisie odebrano grę? Nigdy, a często w sferisie
odbieram, nie zdażyło mi się bym nie dostał paragonu (czyt. wielka kartka a4 z danymi
zamówienia).


tak to był sferis,facet powiedział że fakture wyslą ,prawdopodonie już jest na mailu (to cytat)
cin ma mailu nie ma ,i dalej pisze że w realizacji jest produkt,dzwoniłem do nich i w wawie powiedzieli że to gram.pl trzeba sie pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja tej całej afery z DLC nawet nie skomentuję. W punkcie odbioru niedostałem nic. Ani papierka na którym rzekomo jest ten kod. Nie wiem jak niektórzy tutaj piszą, że kurier jeszcze nie przyjechał a oni już dostali kody - chyba nie zamawiali z gram.pl w takim razie. Mam nadzieje, że ktoś z załogi tego forum/sklepu to czyta bo prawda jest taka, że polecieliście niezłą fuszerą. Nie dość, że bierzecie kupę kasy za te wasze ,,preordery" które do ludzi w Warszawie docierają na koniec dnia premierowego gry, to jeszcze zmuszacie nas byśmy poświęcali swój czas i zajmowali się poszukiwaniem czegoś za co zapłaciliśmy i po prostu powinno być. Gratuluje gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej. Pierwsze wrażenia... cóż, tragiczne, ale ze względu na optymalizację. O ile Shogun 2, nawet na gorszym, nie mówiąc już o nowym komputerze na którym właśnie gram, działał O NIEBO lepiej, tak tutaj... Cóż, nie dość, że te tekstury mimo iż na maksimum ustawione wyglądają jak z Rome 1 to jeszcze te fpsy...
Czekam na patcha. Ktoś z CA stwierdził, że wszyscy muszą czekać na dedykowane sterowniki do kart graficznych bo obecnie Rome 2 nie jest wspierany przez żadne (lol). Cóż. To czekam. Po przejściu nieco prologu mapa kampanii i ogólna rozgrywka na niej zapowiada się wspaniale. Bitwy też robią lepsze wrażenie niż w szogunie.

Tylko ta optymalizacja... Jak można dać takiej plamy to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 23:04, Sipso napisał:

Na gram.pl kody dostaje się zazwyczaj w "Moje zamówienia". Przy zamówieniu gry jest opcja
"pobierz kod".

Mam nadzieję, że ten obrazek wyjaśnia wszystko.

20130903230823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 23:02, General_Sturnn napisał:

No cóż, ja tej całej afery z DLC nawet nie skomentuję. W punkcie odbioru niedostałem
nic. Ani papierka na którym rzekomo jest ten kod. Nie wiem jak niektórzy tutaj piszą,
że kurier jeszcze nie przyjechał a oni już dostali kody - chyba nie zamawiali z gram.pl
w takim razie. Mam nadzieje, że ktoś z załogi tego forum/sklepu to czyta bo prawda jest
taka, że polecieliście niezłą fuszerą. Nie dość, że bierzecie kupę kasy za te wasze ,,preordery"
które do ludzi w Warszawie docierają na koniec dnia premierowego gry, to jeszcze zmuszacie
nas byśmy poświęcali swój czas i zajmowali się poszukiwaniem czegoś za co zapłaciliśmy
i po prostu powinno być. Gratuluje gram.pl


Swięte słowa i potem sie dziwie czemu mnie tak do torrentów kusi,nikt nic nie wie,sferis że to nie oni,a jednak oni powinni dac kod,a gram nie odpisuje w dupie z takim interesem ,a stan gry dalej w realizacji to co kurwa 2 mi przyslą czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak łaskawie jutro odczytają albo za miesiąc i powiedzą że niestey kodów już nie ma ,wtedy chyab wyskocze ze śmiech z butów. Tu nie chodzi o jakieś durne dlc,tylko o to że mają to w dupie po porstu. Stałem przy facecie jak debil czekając na świstek , po czym sie spytał czy biore gre na firme

i powiedzał że wyśle fakture mailem, nastąpne 2 godziny próbowałem sie dodzwonić do jednych i drugich ,tylko sferis łąskawie oderbał ale i tak musiałem czekać na przekierowanie do wawy tam facet 4 razy oddzwaniał ,bo przecież w centrali są nie poinformowani i nawet nie wiedza co ja pier**** o jakis dokumentach i 15 cyfrowych kodach. Po czym mile sie pan pożeganł a na do widzenia powiedzał że to nie z nimi ,a z gram.pl sie trzeba kontaktować,dobrze że w romie był bon na 100 zł na połączenia do debili przynajmniej mam za co dzwonić . Pozdrawiam zadowolony kilent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 23:03, Sipso napisał:

Tylko ta optymalizacja... Jak można dać takiej plamy to ja nie wiem.


O ile przy premierze Shoguna 2 nie było jakichś gigantycznych problemów, o tyle przy Empire Total War wiele osób zwyczajnie nie mogło grać. Ja pamiętam, że mogłem, ale znikały mi czasami tekstury, a floty potrafiły się blokować w miejscu albo nawet dosłownie znikać w ogóle z mapy :D
CA traktuje graczy, którzy grę kupują przed lub w czasie premiery za ostatnich testerów ich produktu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z ETW nie miałem wielkich problemów, ale było też lepiej niż tutaj! Na starym komputerze!
Ja mam wrażenie, że to dzika zagrywka anty piracka. Czekają z wydaniem magicznego patcha którego piraci będą musieli przemielić, zrobić cracka itp... (czyli dzień opóźnienia).
A jeżeli nie... To 120zł w plery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, też wtrące swoje trzy grosze do "magicznej optymalizacji". Gdy pierwszy raz włączyłem grę, poustawiałem sobie na średnie (leciwy sprzęt) puściłem benchmarka i ekstaza: średnia 48 klatek, mogę grać, przepięknie nie jest no ale z moim sprzętem nie ma co narzekać (post bodajże 2 strony wcześniej). Wyłączyłem, przepuściłem przez firewall, wyszedłem z domu, wracam i co? Te same ustawienia i benchmark w granicach 14-23 klatki a gra niegrywalna...Zmniejszanie jakości i innych opcji całkowicie nic nie daje. Nosz kurna, czary czy co?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 00:46, Pariah napisał:

Te same ustawienia i benchmark w granicach 14-23 klatki a gra niegrywalna...Zmniejszanie
jakości i innych opcji całkowicie nic nie daje. Nosz kurna, czary czy co?
Pozdrawiam


Nie denerwuj sie, poczekaj z tydzien/dwa a moze czesc bugow zostanie naprawiona a optymalizacja...zoptymalizowana:)
Prawde powiedziawszy weteranem Total War nie jestem (mimo ze jak narazie wszystkie gry z tej serii mam, to najwiecej gralem w pierwszy Rome) ale Rome 2 mnie na prawde wciagnal.
Problem jednak polega na tym ze gierka jak narazie jest tak zbugowana ze przejsc prologu sie nie da, a to sie nie odblokowuja kolejne "czesci" kampanii a to po jej przejsciu ogladasz cut scenke a po niej zostajesz wywalony do menu glownego bez zadnego powiadomienia ze to koniec, koncowego achievementa tez nie dostajesz.
Ogolnie to za wesolo jak narazie nie jest, co prawda poza wyzej wymienionymi problemow innych nie uswiadczylem to jednak boli troche fakt ze produkcja tej skali ma takie glupie problemy.
Zastanawiam sie tylko jakim cudem na tych wszystkich prezentacjach z targow nie mieli zadnych zwiech, restartow i tego typu problemow bo na forum serii az sie dymi od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szybko - grałem ok 1h i tylko bitwę z prologu i chwilę na mapie kampanie.

1. Optymalizacja - gra mi ustawiła się na na Ekstremalną jakość grafiki - włączam prolog i - WTF !#@!$, low fps i rozmyte tekstury, gra wygląda paskudnie. No ale znalazłem wpis o bugu z grafiką i w takim przypadku należy zaznaczyć vsync, oraz odpalić grę w oknie !!!! Zrobiłem tak i ... jest różnica, grafika jednostek poprawiła się, płynność także, ale gra w oknie jest o kant dupy ...
Zmniejszyłem wielkość jednostek na średni (80-120 max chłopa w oddziale) i różnica jeszcze większa, gra działa dobrze, ale czemu u licha jakość grafiki jest gorsza na niż w schogunie 2 przy takich samych ustawieniach ? Nie mam pojęcia. W tej dziedzinie gra leży i kwiczy i boję się czy patche pomogą bo nie wierzę, że o tym nie wiedzieli !!
2. Panel sterowania jednostek - czemu oni go wykastrowali ? Chyba, że czegoś nie wiem, ale czemu brak tego panelu który był wprowadzony od Empire gdzie mogliśmy klikając w ikonę przesuwać jednostkę do przody, obracać itd.
3. Bitwy - jakoś nie wiedzę tej epickości, o której się tyle rozpisywali - w prologu przynajmniej starcia trwają mega krótko, a jednostki biegają jak gazele - ale to stara bolączka TW
4. Kampania - grałem 10 min :) mapa/widok/grafika itd. wyglądają świetnie :) Ale panel zarządzania miast - nie ogarniam, trzeba się uczyć wszystkiego od nowa, te ikonki to jakiś psychopata wymyślał, szkoda że nie ma ikon budynków itd. No ale pewnie się człowiek przyzwyczai.

Jak na razie pograłem zbyt mało aby być obiektywnym, jednak muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony i zniesmaczony. Głownie problemy z grafikę wkurzają, dziś poświęcę grze trochę czasu i postaram się z nią zaprzyjaźnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować