Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2013 o 00:05, sylwasss napisał:

Na górze masz zakładki.
włączasz Steam --> Ustawienia --> przechodzisz do zakładki Pobieranie i zmieniasz
region. Zatwierdzasz


Ostatnie pytanie, czy jak zmienię region to zmieni to np. Język gry lub coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm pytanie. Gra czasem mi się zacina(mocno ślimaczy) co wg. mnie nie powinno występować. Specjalnie ustawiłem sobie grafikę na wysoką zamiast jak mi zalecała gra ultra. Czy to problem wadliwej optymalizacji gry? Czy może jest coś co moge zrobić aby gra zawsze chodziła płynnie? Mój sprzęt:
i5 3210M
12 GB ramu
Geforce 650 GT 2 GB
ofc to lapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 01:23, Doreczek napisał:

Mhm pytanie. Gra czasem mi się zacina(mocno ślimaczy) co wg. mnie nie powinno występować.
Specjalnie ustawiłem sobie grafikę na wysoką zamiast jak mi zalecała gra ultra. Czy to
problem wadliwej optymalizacji gry? Czy może jest coś co moge zrobić aby gra zawsze chodziła
płynnie? Mój sprzęt:
i5 3210M
12 GB ramu
Geforce 650 GT 2 GB
ofc to lapek.

Może powinieneś zainwestować w chłodzenie lapka. Takie bebechy w małym pudełku szybko się nagrzewają, miałem ten sam problem, ale zainwestowałem w odpowiedni sprzęt chłodzący i jest już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 20:53, Sipso napisał:

Steam sam go pobiera :P


Był wczoraj w ogóle jakiś patch bo mi steam nic nie pobrał? (mam ustawione w steam automatyczne aktualizacje) bo jedyne co widzę 2 różne rzeczy w beta (to o to beta chodzi?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 11:14, Queven napisał:

> Steam sam go pobiera :P

Był wczoraj w ogóle jakiś patch bo mi steam nic nie pobrał? (mam ustawione w steam automatyczne
aktualizacje) bo jedyne co widzę 2 różne rzeczy w beta (to o to beta chodzi?)


Jeśli zostanie wypuszczony patch to Steam niepozwoli Ci grać, jeśli go niezainstaluje (Steam, jako gracz nie masz wyboru :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego patch ważył jakieś 26mb, więc można było go przeoczyć. Ale zazwyczaj zostaje w "pobranych elementach".

O ile dotychczas bawiłem się różnymi frakcjami, tak teraz odpaliłem kampanię Spartą i zacząłem grę na poważnie. Niesamowicie durny limit posiadanych wojsk, a raczej generałów i brak możliwości odłączenia jednostek od generałów to jakaś porażka. Żeby wysłać jednostki z mniej zagrożonego miasta do generała broniącego przełęczy muszę dokonać bezpośredniej wymiany >.< Co poskutkuje utratą jednego lub drugiego miasta... Kompletnie nie rozumiem tego rozwiązania. O ile limit generałów, okej da się przełknąć, ale to drugie już nie bardzo.
Co do AI jednostek w bitwie to raz rzuciłem 7 oddziałów hoplitów by atakowali wrota Aten. To jest jakieś 90 x 7, czyli sporo. Wszyscy zbiegli się pod wrota i utworzyli mega ściśniętego żółwia xD Niestety Afterburner nie zrobił mi screenów, ale 600 chłopa tak ścisniętych nie widziałem. Oczywiście nie atakowali wrót, choć mogli. Ale to tylko jeden taki przypadek na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy system rekrutacji i generałów jest po to aby AI nie chodziło pojedynczymi jednostkami po mapie tak jak to było w poprzednich częściach. Co tu jest niejasnego? Limity się zwiększają po podbiciu regionów i naładowania wskaźnika imperium. Więc nie, nie jest to porażka. Ludzie z tego co widzą narzekają na AI a grają na śmiesznym poziomie normalnym. Weź załącz sobie VH lub Legendary to zobaczysz piękno tej gry. Nie mówię że gra jest idealna bo nie jest, ale ma ogromy potencjał. Myślę że za około pól roku będzie to bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim położę swoje łapki na najnowszym Rome miną jeszcze dwa tygodnie, stąd mam pewne pytanko... jak z muzyką? Słucham sobie właśnie soundtracka z pierwszego Rome i ten był świetny. Szukałem OSTa z dwójki na youtube ale są jakieś pojedyńcze kawałki więc zakładam że jeszcze pełnego nie wypuścili. Jest gorzej czy lepiej niż w jedynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Benchmark w grze jest w jakiś sposób wiarygodny? Do czego on służy skoro mi w benczu pokazuje, że mam min. 32 fpsy, a średnio 45 na ustawieniach wysokich.

Podczas gdy w grze po patchu mam 15 fpsów w trakcie bitew i mapy kampani. Dodatkowo bitwy zaczeły mi wywalać do pulpitu, a niebo jest czerwone.

Kiedy nastepna łatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 14:48, Smooqu napisał:

a niebo jest czerwone.


Łatka na niebo przecież została dzisiaj wydana. Musisz wejść we właściwości gry -->beta i wybrać patch1hotfix.
W sumie to beta patch, ale poprawia te nieszczęsne niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na hard na razie. Na AI nie narzekam, raz tylko jednostki mi się odmóżdżyły. Jak na 100 tur to imo niezły wynik.
A ograniczenie armii by uniknąć pojedynczych jednostek na mapie okej, rozumiem. Ale braku możliwości przesłania samych balist z jednej prowincji do drugiej bez angażowania całej armii (jeszcze z limitem 3, bo potem problem maleje) nie polubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 15:32, sylwasss napisał:

Łatka na niebo przecież została dzisiaj wydana.


To jest akurat najmniejszy problem. Najbardziej mnie wkurzają FPSy na poziomie 15-20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś i mnie osobiśćie dużo pomogły sterwoniki ATI 13.10 beta poprzednio miałem 28,5 FPS a teraz zalezy od ustawien ale na tych co gram mam średnio 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 13:08, Reffan napisał:

Zanim położę swoje łapki na najnowszym Rome miną jeszcze dwa tygodnie, stąd mam pewne
pytanko... jak z muzyką? Słucham sobie właśnie soundtracka z pierwszego Rome i ten był
świetny. Szukałem OSTa z dwójki na youtube ale są jakieś pojedyńcze kawałki więc zakładam
że jeszcze pełnego nie wypuścili. Jest gorzej czy lepiej niż w jedynce?

Taka sobie... raczej gorsza. Niby coś tam gra, ale w czasie bitwy nie zwracasz na muzykę nawet uwagi.
Czyli dobra nie jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bitwie,grałem juz w kampanii bitwę lądową jak i na morzu i nie przycina a jeśli juz ewentualny spadek fps jest to jak maksymalnie przybliże podczas walki. Specyfika to AMD X4 965 BE 4.2 ghz,4 gb ram i HD 7850 1 GB z najnowszymi sterami beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki beta od ati, hotfix patch, włączenie tesselacji, zmniejszenie efektów cząsteczkowych i jakości jednostek na ultra, włączenie głębi ostrości na low i... gra wygląda pięknie.
Na mapie kampanii mam średnio 30fps, jednak gdy zaznaczę miasto/armię/agenta spada i to mocno, w zależności od ilości pojawiających się menusów i znaczników.
W bitwie też średnio 30 fps, w zależności od sytuacji, często więcej. Zbliżenia na jednostki to ok. 12fps, ale można popatrzeć na walkę.
Czekam na kolejne poprawki. Muszę dla mojej Sparty tylko słonie załatwić i będzie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować