Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

>
Za późno z editem :)

Ale generalnie gra się przyjemnie, i gierka wciąga. Syndrom jeszcze jednej tury wciąż jest, przyjemnie się zarządza prowincjami, itp.
Ale w tej chwili muszę stwierdzić że Rome I dawał więcej frajdy.
Będą musieli trochę połatać tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2013 o 10:24, gmx napisał:

Właśnie o to chodzi - nie tylko się drze, ale punktuje CA konfrontując wypowiedzi i filmy
producenta z obecnym stanem gry, poza tym ma niezłą oglądalność, trochę takich ludzi
w społeczności i może będzie mniej tego typu wpadek.

Brawo za punktowanie, ale ja mam dosyc drących się gwiazd na jutube które myślą że wszystko im wolno. Ma farta że jeszcze nikt go nie pozwał za znieważenie, ale to chyba tylko dlatego że jest dziennikarzem i zaraz ktoś by stwierdził że to zamach na wolne media itp.
To że ma wysoką oglądalność nie oznacza że może sobie rzucać fakami i grozić Sedze.

Dnia 10.09.2013 o 10:24, gmx napisał:

Po Shogunie też myślałem że CA w
końcu się czegoś nauczyło...

Jedyne problemy shoguna dotyczyły optymalizacji i braku Dx11, co zresztą poprawiono miesiac później w patchu. Zresztą tutaj drzący się pan dał grze 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:07, Darkstar181 napisał:

Shogun 2 był trudniejszy, i ładniejszy.


Poprzednie odsłony też na niższych poziomach trudności niż bardzo trudny nie stanowiły wyzwania :D A i na tym byłoby zbyt łatwo gdyy nie jawne oszustwa SI i brak możliwości sterowania więcej niż jedną armią :)
Co do pewnej pasywności przeciwników się zgodzę - sam z siebie komputer mnie nie atakuje, choć armie mam z dala od macierzystych terenów. Nie jest jednak tak, że są one całkiem puste - garnizony potrafią być naprawdę okazałe i trzeba je przy ataku brać pod uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:28, Darkstar181 napisał:

To że ma wysoką oglądalność nie oznacza że może sobie rzucać fakami i grozić Sedze.


ja bym powiedział że żyjemy w czasach kiedy to dokładnie oznacza ;] chociaż po tej premierze lista bluzgających osób do pozwania była by dużo dłuższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto klucz na dlc z greckimi państwami. Dostałem w ramach reklamacji ale mój stary klucz na to dlc działał więc mam jeden bonusowy. Kto pierwszy złapie ten niech ma...

QA3GW-4CK5V-GDKFA

Powinien działać bez problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:41, gmx napisał:

> To że ma wysoką oglądalność nie oznacza że może sobie rzucać fakami i grozić Sedze.


ja bym powiedział że żyjemy w czasach kiedy to dokładnie oznacza ;]

To napisz sobie coś takiego na profesjonalnym serwisie jak CDA, albo GOL. Tekst nie przejdzie do publikacji...
Facet po prostu sobie coraz więcej pozwala, bo jest sobie sam szefem na łamach kanału. W końcu się potknie jeśli nie przystopuje, bo jeśli ktoś uzna że jego zniewagi szkodzą w równym stopniu wizerunkowi firmie co ewentualne niezadowolenie klientów, to pozew się znajdzie.

Ja tam chamstwa nie będe tolerował, niezaleznie od tego jak trafne argumenty facet posiada. Chamstwo się tępi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:58, Darkstar181 napisał:

To napisz sobie coś takiego na profesjonalnym serwisie jak CDA, albo GOL. Tekst nie przejdzie
do publikacji...


widzisz, nie wiem jak taki profesjonalny serwis jak cda ale gol wystawił 9.5/10 co każe mi trochę kwestionować ich profesjonalizm...

co do oceny Angry Joe, kwestie zostawiam bo to rzecz gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2013 o 11:25, gmx napisał:

widzisz, nie wiem jak taki profesjonalny serwis jak cda ale gol wystawił 9.5/10 co każe
mi trochę kwestionować ich profesjonalizm...

CDA wystawiło do tej pory dwie różne oceny. 4+/6 i 5/6. Będzie jeszcze trzecia w piśmie.

Dnia 10.09.2013 o 11:25, gmx napisał:

co do oceny Angry Joe, kwestie zostawiam bo to rzecz gustu...

Mi nie chodzi o oceny, tylko o brak kultury. Nie podoba mi się podejście "mam sporą oglądalność, to będę jeździł po nich jak po burej suce"
Doda też myślała że jej wszystko wolno, bo ma sporo fanów na koncertach. Ale w sądzie przegrała, i kasa poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 11:30, Darkstar181 napisał:

Mi nie chodzi o oceny, tylko o brak kultury. Nie podoba mi się podejście "mam sporą oglądalność,
to będę jeździł po nich jak po burej suce"


W przypadku AJ chyba było odwrotnie - jeździł po grach więc zaczął mieć dużą oglądalność. Poza tym przez ponad 40 minut filmiku po za niewybrednym językiem i czasami przekolorowaną złością pod kamerę nie usłyszałem nic szczególnego - po prostu internet

Dnia 10.09.2013 o 11:30, Darkstar181 napisał:

Doda też myślała że jej wszystko wolno, bo ma sporo fanów na koncertach. Ale w sądzie
przegrała, i kasa poszła.


ofkors, wolność słowa nie oznacza braku odpowiedzialności za każde słowo, jeżeli zacznie grozić albo mijać się z prawda bajka się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 powoli wstaje z kolan. Polecam każdemu z całego serca 2 malutkie modziki.

GEM - nie dość, że gra wygląda ładniej to jeszcze lepiej działa!
Radious Mod Pack - paczka modów od Radiousa. Najwazniejsze co zmienia to długość trwania bitew. Ostatnie oblęzenie rozgrywałem ponad 30 minut!

Jeszcze niech tylko CA połata babole i usprawni oczekiwanie na turę, a Rome 2 będzie najlepszym Total Warem od czasów Medieval 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 02:19, Smooqu napisał:

Rome 2 powoli wstaje z kolan. Polecam każdemu z całego serca 2 malutkie modziki.

GEM - nie dość, że gra wygląda ładniej to jeszcze lepiej działa!
Radious Mod Pack - paczka modów od Radiousa. Najwazniejsze co zmienia to długość trwania
bitew. Ostatnie oblęzenie rozgrywałem ponad 30 minut!


A co się zmienia w bitwach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 02:19, Smooqu napisał:

bitew. Ostatnie oblęzenie rozgrywałem ponad 30 minut!

A co zrobili że tyle trwają ? Bo jeżeli spowolnili jednostki to troche tak bez sensu :D

Aha, wczoraj dodano chyba betę nowego patcha, każdemu się ściaga jakieś 22 mb. Wiadomo co poprawia, bo nie dodali w nowinkach info, a nie miałem jeszcze okazji z nim pograć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 07:23, pawbuk napisał:

A co się zmienia w bitwach? :)


http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618817-Radious-Total-War-Mod-(Updated-9-9-2013)

Dokładna lista zmian jest na stronce.

Generalnie, jednostki mają trochę większe morale, większy pancerz o 15%, zadają mniejsze obrażenia o 15% oraz poruszają się trochę wolniej (tutaj wszystko zależy od typu jednostki czy jest lekka, średnia lub ciężka).

Wydłuża to bitwy zazwyczaj o ok. 50-75% względem podstawki, więc nie ma już sytuacji, w których bitwy trwają 4 minuty jak bywało to wcześniej.

Dzięki temu rozgrywka jest bardziej taktyczna i oddalenie mapy się w końcu przydaje. Nie mówiąc już o tym, że można sobie na spokojnie przybliżać grę, a wcześniej gra bardziej przypominała Starcrafta niż Total Wara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniałeś coś w ustawieniach GEMa, że zwiększył wydajność? I jeżeli można wiedzieć to gdzie i jak bardzo ją zwiększył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie często jedna bitwa trwa godzinę - nie widzę więc sensu jeszcze ich wydłużania :D Jednostki piechoty też nie są zbyt szybkie, na co wiele osób narzekało.
Na razie w gre wkurza mnie kilka rzeczy - brak dokładnych statystyk po bitwie, które były w poprzednich częściach, ciężkie dobijanie uciekających oddziałów wroga oraz pasywność SI w stosunku do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zmieniłem tylko w SweetFX_settings ustawienia na TrueColor 1 zamiast Truecolor 0. Ale to kwestia osobistych preferencjii i nie ma wpływu na grę.

2. Ciężko powiedzieć jak dokładnie zwiększył mi wydajność bo mod ten gryzie się z Frapsem, więc nie można dokładnie zobaczyć ile mam klatek (każde włączenie frapsa, powoduje wyłaczenie moda -> spadek płynności).

Teraz uruchamiam grę z GameBooster + GME i przy bitwach mam 0 ścinek, a wcześniej było z tym o wiele gorzej, zwłaszcza, że gram na bardzo wysokich + duże rozmiary oddziałów i gra wygląda świetnie i działa bardzo płynnie.

Do tego paczka modów od Radiousa i grę w takim stanie oceniłbym na 9/10. Jeszcze niech tylko poprawią długość wczytywania tury (początkowe tury ładują sie po 20sekund, ale już po 20-30 turach trwa to 1,5 minuty około.)


Jedyny spadek płynności następuje przy oblęzeniach gdy ktoś podpali bramę, nie wiem czemu ale skierowanie kamery na płonącą bramę jest bardziej obciążające dla kompa niż widok 8 tys. walczących ze sobą wojsk. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 12:08, pawbuk napisał:

To u mnie często jedna bitwa trwa godzinę - nie widzę więc sensu jeszcze ich wydłużania


0_o Jak ty to robisz? U mnie najdłuższe bitwy przed modem (40v40 oddziałów i to wyrównanych) trwało ok. 14 minut, z czego 4 minuty to było dojście wojsk do siebie ;)

Strasznie wkurzało mnie przed modem to, że starcie 120 v 120 ludzi trwało ok. 40-50 sekund i człowiek nie miał szansy nacieszyć się ze starcia. Radious moim zdaniem jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może z godziną przesadziłem, ale 30-40 minut spokojnie :) Zależy czy walczę w polu, czy oblegam, czy mam jedną armie czy dwie i czy przeciwnik ma posiłki.
A na pewno bitwy będą dłuższe, bo na razie walczę przeciwko znacznie słabszym oddziałom, które mają znacznie niższe morale niż legiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest skrót klawiszowy aby cała twoja formacja szło w ustalonym szyku ? W Shogunie 2 coś takiego było, ale dawno już w to grałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować