Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2013 o 13:42, pawbuk napisał:

To chyba wynika z tego, że ogólnie Rzym ma bardzo słabe jednostki konne - praktycznie
zawsze przegrywam w walce z równoliczną kawalerią przeciwnika. Za to piechota jest fantastyczna
;)


No co ty. Pretorianie konni rozwalają wszystko, mogą nawet bronić się przed włócznikami i sobie radzić. Pomocnicza kawaleria i ekwici też są całkiem nieźli.

Rzym w ogóle jest strasznie op. Wpadam w zasadzkę 20 jednostkowej armii. Zabijam 2000 żołnierzy tracąc 80. Fakt, że ja miałem gwardię pretoriańską, a wróg jakiś rekrutów z pikami, ale nie o to chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę mnie ta gra nudzić zaczęła (w sumie S2TW i Fots zajęły mi cała wiosnę, 350h szybko zleciało).

Tu mam raptem 120h na liczniku i pomyślałem sobie, że fajnie być nabić achka "Total War".

Iceni - mój wybór. Dobry rooster, peryferyjne położenie. Ktoś grał, jakieś rady? :)
A może Waszym zdaniem, inne nacje się lepiej nadają? Acz tak sobie myślę, grać Seleucydami i wypowiedzieć wojnę wszystkim w tym satrapiom. Hardcore, do rozważenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do Pretorianów dość daleka droga :D A ekwici są moim zdaniem katastrofalni - włąsciwie używam ich tylko przeciwko oddziałom rzucającym lub strzelającym :D
Bardzo za to pożyteczne na polu walki są psy - używalem ich w kilkunastu bitwach i w każdej zabijały najwięcej przeciwnikow. Tuż przed atakiem frontalnym rzucalem na przeciwnika 2 lub trzy oddziały psów i kilka sekund później atakowałem - często moja piechota już tylko dobijała przerażone oddziały wroga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 23:01, vonArnold napisał:

Tu mam raptem 120h na liczniku i pomyślałem sobie, że fajnie być nabić achka "Total War".

Dnia 20.10.2013 o 23:01, vonArnold napisał:

Iceni


W sumie idzie nadspodziewanie dobrze.
Startowa prowincja pod kontrolą. AI bardzo pasywne, no dobra, jak porobili armie po 20 jednostek (peltaści i freeman levy) to zaczęli mnie atakować, ale że jak ich wszystkich brałem na ambush to nic nie wychodziło żywe.

Genkowie strasznie szybko giną, czyżby nowy patch namieszał? Genek w piechocie to nieporozuminie. Wolny oddział (acz mocny), ale nigdy nie straciłem więcej jak 30/160 heroic nobles, a genka zawsze. W kawalerii jeszcze mi nie zginął, ale cóz, kawaleria to nie rydwan. A rydwan jest op. Ot taki genek dotychczas to zabija mi z 1/3 do 1/4 armii przeciwnika :) (raz też zginął, trudno). Ale to tym, że rydwany są op wiadomo od dawna. Zaraz będę mieć normalne rydwany, wsadzić po 3 na armię i rozjadę pół świata starożytnego. :D

Peltaści u icenów podejrzanie słabi. Grał ktoś może więcej? Może lepiej ich na skirmischerów wymienić? Tani, tylko 50 upkeepu, a mam dobre doświadczenia z velitami z Rzymu (lepsi od łuczników...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 01:05, vonArnold napisał:

a mam dobre doświadczenia z velitami z Rzymu (lepsi od łuczników...).


Mam wrażenie, że coś namieszali z oszczepnikami ostatnio, bo jak wczoraj grałem, to moi Welici spisywali się zadziwiająco słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 21:55, Smooqu napisał:

> Nic dziwnego że dorzucono w z ostatnią aktualizacją Steam Workshop.

Ja mam taką cichutką nadzieję, że CA się za to weźmie i powiem szczerze, że byłbym w
stanie nawet zapłacić za DLC, które usprawniłoby system polityki wewnętrznej i dodało
drzewka rodowe z możliwościami małżeństw, ustalania gubernatorów itp.

Tia, jeszcze czego, spartolili grę, zapłaciłem za nią pełną cenę, a za DLC które ten stan rzeczy poprawia mam płacić ?
Jeszcze się zanadto przyzwyczają i zaczną wypuszczać większe crapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 14:57, Darkstar181 napisał:

Tia, jeszcze czego, spartolili grę, zapłaciłem za nią pełną cenę, a za DLC które ten
stan rzeczy poprawia mam płacić ?
Jeszcze się zanadto przyzwyczają i zaczną wypuszczać większe crapy.


Świadomy konsument. Plus dla Ciebie.

BTW
Ktoś (słusznie) narzekał, że nawet jeńców wykupywać nie można. A mi się przypomnialo jeszcze, że do M2TW przecież nacje z różnych kultur miały odrębne panele UI, a przede wszystkim głosy doradców (mi idzie przede wszystkim o tego z bitwy). Ot, doradca z akcentem niemieckim czy arabski. A tu? Gram Icenami i cały czas ten Rzymianin: "our general has fallen!!!!1111!!". W sumie zawsze to samo, co bitwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 14:57, Darkstar181 napisał:

Tia, jeszcze czego, spartolili grę, zapłaciłem za nią pełną cenę, a za DLC które ten stan rzeczy poprawia mam płacić ?


Wolałbym dopłacić te 25-30 zł jeżeli przełożyłoby się to znacząco na przyjemność jaką czerpię z gry i wydłużyło czas jaki z tą grą spędze.

Przy Tomb Raider spędziłem 17h, a przy Rome II spedziłem 87h, a zapłaciłem za obie gry mniej więcej tyle samo kasy, więc co to za problem dopłacić trochę, żeby uzyskać znacząco więcej frajdy.

Wolałbym napewno takie DLC niż Unit/Factions Packi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 20:40, Smooqu napisał:

> Tia, jeszcze czego, spartolili grę, zapłaciłem za nią pełną cenę, a za DLC które
ten stan rzeczy poprawia mam płacić ?

Wolałbym dopłacić te 25-30 zł jeżeli przełożyłoby się to znacząco na przyjemność jaką
czerpię z gry i wydłużyło czas jaki z tą grą spędze.

A ja wolałbym nie zapłacić, żeby ich zabolały kieszenie, i zapaliło im się światełko że im gorsze gry będą robić, tym mniejsze będą zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 20:40, Smooqu napisał:

Przy Tomb Raider spędziłem 17h, a przy Rome II spedziłem 87h, a zapłaciłem za obie gry
mniej więcej tyle samo kasy, więc co to za problem dopłacić trochę, żeby uzyskać znacząco
więcej frajdy.


Taki problem, że kiedy kupujesz grę, oczekujesz dopracowanego produktu, przy którym będziesz dobrze się bawił. Nikt przed premierą nie powiedział, że będą drzewka rodowe, więc nikt Cię nie okłamał. Ale poprzednie Total Wary takie miały. Pierwszy Rome też. Więc Rome 2 jest wybrakowany pod tym względem. Naprawdę jesteś gotów zapłacić za coś takiego? I to 30 zł? Za wypuszczenie patcha w formie DLC za kasę należy się shitstorm, a nie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 16:46, Smooqu napisał:

http://store.steampowered.com/app/258270/

Za darmo dla wszystkich posiadaczy Rome II! Trzeba się śpieszyć bo czas na dodanie do
konta mamy do 29.10.2013.

Potem będzie kosztować 7,50euro.

Całkiem miły prezent od CA :)

Miłym prezentem będzie połatanie gry do końca.
Fajnie że dają za darmo, bo cena skandaliczna, biorąc pod uwagę że w poprzednich częściach wystarczyło ukończyć kampanię by odblokować pozostałe nacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 16:46, Smooqu napisał:

http://store.steampowered.com/app/258270/

Za darmo dla wszystkich posiadaczy Rome II! Trzeba się śpieszyć bo czas na dodanie do
konta mamy do 29.10.2013.

Potem będzie kosztować 7,50euro.

Całkiem miły prezent od CA :)


Dzięki za info. Swoją drogą, tak krótki czas też wskazuje na złą wolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 16:59, Darkstar181 napisał:

Miłym prezentem będzie połatanie gry do końca.


Prezentem? To jest ich obowiązek.

Dnia 22.10.2013 o 16:59, Darkstar181 napisał:

Fajnie że dają za darmo, bo cena skandaliczna, biorąc pod uwagę że w poprzednich częściach
wystarczyło ukończyć kampanię by odblokować pozostałe nacje.


W jakich częściach? Od Empire już nic nie mozna odblowywać. Ostatnim Total Warem gdzie można było odblokowywać frakcje był Medieval II. Trochę się wody w Wiśle przelało od tamtego czasu i teraz nie tylko wielkie molochy zalewają nas potokiem DLC ale także malutkie studia z natury przyjazne graczom i nie tak żądne kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 17:27, vonArnold napisał:

Dzięki za info. Swoją drogą, tak krótki czas też wskazuje na złą wolę :)


Krótki czas wskazuje, że to ma być nagroda dla ''leszczy'' takich jak my którzy kupil tą grę w preorderze/tuż po premierze i w zasadzie byliśmy płatnymi beta-testerami.

Powiem szczerze, że zagrałem jedna szybką bitwę Scytami królewskimi i to co mnie uderzyło to brak jakiejkolwiek jednostki piechoty w ich roosterze! Wow, trzeba będzie zmienić swoje upodobania z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 17:40, Smooqu napisał:

Krótki czas wskazuje, że to ma być nagroda dla ''leszczy'' takich jak my którzy kupil
tą grę w preorderze/tuż po premierze i w zasadzie byliśmy płatnymi beta-testerami.


Tylko że nigdzie nie jest to ogłoszone. Odpalam launchera i co widzę? Greek stats i info a patchu 5. Krotki termin celowo rzucono, ci co nie zauważą dlc, usłyszą potem od CA: "co chcecie frajerzy, była dlc za darmo przez parę dni, więc my jesteśmy w porządku". Gdyby było tak jak piszesz, to DLC byłoby darmowe dla wszystkich, którzy kupili grę przed datą x.

Dnia 22.10.2013 o 17:40, Smooqu napisał:

Powiem szczerze, że zagrałem jedna szybką bitwę Scytami królewskimi i to co mnie uderzyło
to brak jakiejkolwiek jednostki piechoty w ich roosterze! Wow, trzeba będzie zmienić
swoje upodobania z tego co widzę.


Ma jednostki piesze. W kampanii. Bodajże 2: łuczników i axemenów.
Poza tym, chyba jest opcja zejścia z konii - masz piechotę.

Natomiast same armie nie porażają, tylko Massecośtam maja całkiem niezła cav, porówynywalną z najlepszymi w grze (pretorianie, royal cataphract).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 21:44, vonArnold napisał:

Tylko że nigdzie nie jest to ogłoszone.


1. Oficjalne forum i strona TW
2. Social media (FB, Twitter)
3. Steam (aktualnośći w zakładce Rome)
4. News w launcherze gry.
5. Newsy na stronach o grach (np. gram.pl)

Faktycznie nigdzie nie ma informacji.

Dnia 22.10.2013 o 21:44, vonArnold napisał:

"co chcecie frajerzy, była dlc za darmo przez parę dni, więc my jesteśmy w porządku".


Na pewno na to liczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 22:53, Smooqu napisał:

1. Oficjalne forum i strona TW


Nie muszą ludzie czytać.

Dnia 22.10.2013 o 22:53, Smooqu napisał:

2. Social media (FB, Twitter)


Jw.

Dnia 22.10.2013 o 22:53, Smooqu napisał:

3. Steam (aktualnośći w zakładce Rome)


A jak ktoś nie włacza steama przez parę dni?

Dnia 22.10.2013 o 22:53, Smooqu napisał:

4. News w launcherze gry.


Ach się wyświetliło w końcu. A co gdy ktoś nie gra obecnie, bo gra go zraziła.

Dnia 22.10.2013 o 22:53, Smooqu napisał:

5. Newsy na stronach o grach (np. gram.pl)


Punkt 1 i 2.

Faktycznie powinni to zrobić tak, że kto grę kupił przed x dniem to dostanie dlc za darmo. Bardzo krótki okres przejściowy trąci próbą liczenia na to, że "frajerzy" przegapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 23:15, vonArnold napisał:

Faktycznie powinni to zrobić tak, że kto grę kupił przed x dniem to dostanie dlc za darmo.


I tak właśnie zrobili. Kupiłeś przed 29.10 to dostajesz dodatek za darmo. Musisz go tylko dodać do swojej biblioteki Steam. Prościej się już chyba nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z nich chamy, że nie przysłali Ci SMS-a z informacją o tej promocji. Krótki okres przejściowy to 3 dni. Myślę, że każdy zainteresowany prędzej czy później natrafi na tego newsa (mieszcząc się w okresie tygodnia). A jak ktoś wyjechał na tydzień do babci? Olaboga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować