Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2014 o 15:51, witkab napisał:

Jak aktualnie wygląda sytuacja po tych wszystkich patchach? Mówiąc krótko: da się już
grać, czy jeszcze nie?


Gram już około 115-tą turę i do tej pory nie miałem ani jednego crasha/freeza/czegokolwiek, więc jeśli o to pytasz, to jest ok.

btw.
Jest jakiś sposób na redukcję "brudu"? Próbuję stawiać fontanny, ale to zbytnio nie pomaga. W prowincji wojskowiej brud daje mi modyfikator około -50. Jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 16:22, witkab napisał:

A jakieś mniejsze błędy? Zdarzały się u Ciebie czy raczej nie?

Jakoś nie przypominam sobie, bym jakichkolwiek doświadczył. Czasem pathfinding oddziałów na mapie dziwnie działa i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 16:17, sinir napisał:

Jest jakiś sposób na redukcję "brudu"? Próbuję stawiać fontanny, ale to zbytnio nie pomaga.
W prowincji wojskowiej brud daje mi modyfikator około -50. Jak żyć?


Brud??

Masz na myśli niezadowelnie społeczne z tytułu szeregu budynków? Squalor?

Jeśli tak, to nie ma prostej recepty, wszystko zależy od danego przypadku, ale:
- w stolicy prowincji zawsze buduj amfiteatry/areny walk/odpowiedniki tych
- poza tym, buduj światynie dające +8/+16 do zadowolenia w ilościach st. do potrzeb
- stosowne technologie zwiększające porządek
- agenci zwiększający porządek, przede wszystkim champion
- tani genek i smiecio armie jako garnizon
- edykty typu "bread and games"

Wydaje mi się też, że cięzko w tej grze osiągnąc sytuacje, gdy masz wszystkie prowincje na maxa rozbudowane tak, by mieć zarówno nadwyżkę żywności jak i bilans porządku na co najmniej 0, z zarazem wymaksowaną ekonomią. Ot, trzeba z głową zarządzać prowincjami. Dość spory plus do poprzednich częsci moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2014 o 10:25, vonArnold napisał:

Wydaje mi się też, że cięzko w tej grze osiągnąc sytuacje, gdy masz wszystkie prowincje
na maxa rozbudowane tak, by mieć zarówno nadwyżkę żywności jak i bilans porządku na co
najmniej 0, z zarazem wymaksowaną ekonomią. Ot, trzeba z głową zarządzać prowincjami.
Dość spory plus do poprzednich częsci moim zdaniem.

Da się, da się...
Trzeba pamiętać że żarcie stanowi ogół ze wszystkich prowincji. W taki sposób te mniejsze mogą dostarczać większym jedzenia, a w większych zamiast budynków od jedzenia stawiać garnizony oraz świątynie z innymi specjalnymi budynkami.
Po prostu trzeba rozbudowywać wszystko z głową. Jeśli jakaś prowincja nie jest, i raczej nie będzie zagrożona atakami, niech odpowiada za jedzenie, bez produkcji wojska.

Swoją drogą chyba niedługo zainstaluje z powrotem grę. 10 dużych patch było, sa w koncu rozbudowane mody, można chyba w końcu dać kolejną szanse grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 13:56, Darkstar181 napisał:

Trzeba pamiętać że żarcie stanowi ogół ze wszystkich prowincji. W taki sposób te mniejsze
mogą dostarczać większym jedzenia, a w większych zamiast budynków od jedzenia stawiać
garnizony oraz świątynie z innymi specjalnymi budynkami.
Po prostu trzeba rozbudowywać wszystko z głową. Jeśli jakaś prowincja nie jest, i raczej
nie będzie zagrożona atakami, niech odpowiada za jedzenie, bez produkcji wojska.


Na pewno nie jest to taki no-brainer jak RTW czy M2TW gdzie budowało się wszystko jak leci + chłopów w garnizonie. W Shogunie tez były pewne limity, ale szło to obejśc.

Tutaj oczywiście problem ekonomii znika jak się ma z 60+ regionów, ale biorąc pod uwagę, że topowe budynki to -10 squalor, żarcie podobnie, to nagle trzeba tych farm/świątyń nabudować. Pyt gdzie miejsce na to co daje kupę kasy z commerca (porty, jakieś tam ryneczki, itd)?

Ja grałem Rzymem to miałem z tym problemy, tzn dochód niski. Ale to chyba wynikało z tego, że Rzym był (jest?) zabugowany, tzn technologie nie obniżają w ogóle korupcji. A ta napoziomie 50% i więcej miążdzyła dochód.

Dnia 12.04.2014 o 13:56, Darkstar181 napisał:

Swoją drogą chyba niedługo zainstaluje z powrotem grę. 10 dużych patch było, sa w koncu
rozbudowane mody, można chyba w końcu dać kolejną szanse grze...


Polecam. Były przejściowe problemy z AI bo wyjściu Haniibal at the gates, ale szybko znikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie. Na stronie Steam, jak i na innych w internecie są różne dodatki, które "upiększają" grę tworzac ładniejszą wodę, wygładzone krawędzie, inną perspektywę kamery kampanijnej, itp.
Jak je zainstalować np. ze Steam`a?
Zaznaczam, że jestem laikiem i nie znam się na tych sprawach. Proszę Was o jasne i czytelne porady.
Pozdrawiam serdecznie, Tomek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w trudności gry pomiędzy Legendary a Very Hard? Tzn. nie licząc ograniczenia kamery w bitwie, brak sejwa i autopauzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 21:52, Reffan napisał:

Minęło juz trochę czasu od premiery, więc krótka piłka - warto teraz kupić?


Widzę że nikt się na kwapi do odpowiedzi więc ja odpowiem. Do Romka zostało jak na razie wydane 12 patchy, które w większym lub mniejszym stopniu coś poprawiły. Jednak jeśli chodzi o oblężenia to gra dalej kiwczy a raczej AI przeciwnika. Poczytaj sobie na oficjalnym forum TW co tam ludzie wypisują. AI nadal słabe w oblężeniach, na mapie kampanii już lepiej. Na Legendarnym trzeba już kombinować. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to nie jest źle u mnie bez AA wszystko ma maks-a i bez roślinności Alpha chodzi dobrze. Jeśli chodzi o same pytanie czy warto. To według mnie warto ale nie za 100 zł. Poszukał bym jakiegoś boxa ewentualnie cyfrową wersję tak do 60 - 50 zł. Wtedy warto. Do tego wgrasz sobie Divide et Impera (modyfikacja) i będziesz się dobrze bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 20:09, sylwasss napisał:

Poszukał bym
jakiegoś boxa ewentualnie cyfrową wersję tak do 60 - 50 zł. Wtedy warto. Do tego wgrasz
sobie Divide et Impera (modyfikacja) i będziesz się dobrze bawił.


Pytam właśnie dlatego, że na allegro widzę cyfrową wersję po polsku za 63 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 21:52, Reffan napisał:

Minęło juz trochę czasu od premiery, więc krótka piłka - warto teraz kupić?


Najbardziej krytkowaną rzeczą w dniu premiery była zdecydowanie optymalizacja i bugi, za to tej grze sie oberwało od recenzentów i graczy najbardziej, ale muszę przyznać, że na dzień dzisiejszy gra chodzi naprawdę jak złoto.

Tak jak wcześniej na turę potrafiłem czekać 2,5 minuty, tak teraz góra 30 sekund, bitwy 40v40 oddziałów również bezproblemowo chodzą, podobnie jak oblężenia.

Jeżeli więc chodzi o stronę techniczną to grze nie można nic zarzucić, do tego wygląda naprawdę ładnie, a animacje walki są świetne (szczególnie z blood packiem).

Natomiast, jeżeli chodzi o zawartośc gry to powiem tak: jest dobrze. Ani źle, ani super. Musisz sam spróbować, za 60 zł warto IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 22:03, Reffan napisał:

Pytam właśnie dlatego, że na allegro widzę cyfrową wersję po polsku za 63 zł.


60 to w miarę ok cena jak dla mnie. Przyznam, że mnie trochę Rome 2 rozczarował. Pomijam problemy techniczne, bugi i słabe AI, bo trochę tego poprawili w patchach. Dla mnie ta gra nie ma klimatu.
* Interface w TW zawsze był graficznie dostosowany jakoś do epoki, a w Rome2 ikonki są stylizowane na stare, ale już same menu całkiem nowoczesne (w dodatku niezbyt ładne i średnio funkcjonalne)
* Drzewo rodowe i sprawy z tym związane to jakiś śmiech na sali. Równie dobrze by mogło tego nie być.
* Grafika w bitwach niby ładna i szczegółowa, ale jakaś taka strasznie nudna i monotonna. Ciężko mi to wyjaśnić, ale Shogun 2 czy Empire wydawały mi się ładniejsze (pod względem estetycznym).
* Sama bitwa też wygląda jakoś tak mniej dynamicznie i mniej ciekawie niż w Rome1 czy Shogunie2
* Jednostek jest sporo, ale co z tego jak mamy całą tonę prawie identycznych jednostek, różniących się tylko troszkę statystykami.

Gra wyszła już jakiś czas temu, a ja nawet 100 godzin nie zagrałem. Niby nie jest zła, ale nie ciągnie mnie do niej tak jak przyciągały mnie do siebie poprzedniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem się jednak tę grę kupić, 60 złotych to nie jest taki duży wydatek, więc nawet jak mi się nie spodoba to nie będę sobie wyrywał włosów ze złości. Najwyżej zainstaluję sobie jakiegoś moda/poczekam na coś konkretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem.

17 godzin na liczniku. Gra mi się podoba, choć po tym jak byłem nahajpowany, to gdybym ją kupił na premierę to srogo bym się zawiódł. Drzewko rodziny - kompletna porażka, nie widzę sensu tego czegoś (gram Macedonią). W Shogunie 2 lubiłem się przyglądać z bliska walczącym postaciom, animacje były naprawdę świetne, tutaj jednak jakoś ciężko sobie to wykadrować by widać było starcia jednostek... Jest może do tego jakiś klawisz? A może to po prostu przez to że oddziały są większe i tego tak nie widać?

No i jakby ktoś mógł polecić jakiegoś fajnego moda. Niekoniecznie podbijajacego trudność (nie jestem hardkorem w tej kwestii), po prostu uprzyjemniającego rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 01:21, Reffan napisał:

Drzewko rodziny - kompletna porażka, nie


Ogólnie drzewko to tam pikuś, ale polityka w grze jest strasznie po łebkach zrobiona.

Dnia 16.05.2014 o 01:21, Reffan napisał:

animacje były naprawdę świetne, tutaj jednak jakoś ciężko sobie to wykadrować by widać było starcia jednostek... Jest może do tego jakiś klawisz? A może


W Rome 2 animacje są jeszcze lepsze, problem w tym że duży hejt spadł na grę za to system walki. Dokładniej chodziło o to, że jednostki w trakcie starcia nie trzymają formacji i wszystko zlewa się w jeden wielki blob. Teraz walka wygląda o wiele mniej chaotycznie z oddalenia, ale w zamian za to zniknęły te wszystkie animacje pojedynków 1v1 itd. Niestety, coś za coś.

A co do klawisza to bodajże pod literką K można usunąc HUD, a Insert przybliża kamerę co daje filmowy efekt, całkiem niezły muszę przyznać.

Dnia 16.05.2014 o 01:21, Reffan napisał:

No i jakby ktoś mógł polecić jakiegoś fajnego moda. Niekoniecznie podbijajacego trudność
(nie jestem hardkorem w tej kwestii), po prostu uprzyjemniającego rozgrywkę.


Dużo ludzi jara się Divide et Impera, ale w mojej opini ten mod wcale jakiś super nie jest. Dużo ulepszył, ale jak dla mnie też dużo zmian jest może i wiarygodnych historycznie, ale całkowicie zabijających gameplay.

Ja bym polecał Blood Pack, kosztuje ok. 2 euro a naprawdę dodaje smaczku do bitew i Ikony od BullGoda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 01:40, Smooqu napisał:

Dużo ludzi jara się Divide et Impera, ale w mojej opini ten mod wcale jakiś super nie
jest. Dużo ulepszył, ale jak dla mnie też dużo zmian jest może i wiarygodnych historycznie,
ale całkowicie zabijających gameplay.

Ja bym polecał Blood Pack, kosztuje ok. 2 euro a naprawdę dodaje smaczku do bitew i Ikony
od BullGoda ;)


Okej, zerknę sobie z czym to się je. A Radious Mod (czy coś takiego) - dobre toto? Z tego co widzę to ma najwyższą ocenę w warsztacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie. Jak jest z optymalizacją tej gry po poprawkach ? Czy warto ryzykować i ją kupić? Czy może bardziej opłacalny wydaje się shogun 2 ? Bo na mojej zabytkowej konfiguracji athlon 3.2 GHZ i radeon 4850, chodził naprawdę świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak gra się zmieniła po tych kilkunastu łatkach? ja ostatnio grałem przy paczu 6 czy 7 i ciekaw jestem jak teraz to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować