Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Ok, nigdy nie grałem w żadnego Total Wara, w ostatniego RTSa czy strategię grałem wieki temu, już od jakiegoś czasu mam ochotę na jakiegoś RTSa i padło na Rome II, chyba spróbuję, ale trochę się boje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz czego, bo - pomijając bugi w tej grze - będzie dość ciężko, skoro nie grałeś w poprzednie części. Lepszym wyborem byłyby Rome I i Medieval II, które - wedle wielu - są najlepszy grami z serii Total War. Niewątpliwie najbardziej przystępnymi. Niemniej: powodzenia i miłej gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 00:30, Ecko09 napisał:

Ok, nigdy nie grałem w żadnego Total Wara, w ostatniego RTSa czy strategię grałem wieki
temu, już od jakiegoś czasu mam ochotę na jakiegoś RTSa i padło na Rome II, chyba spróbuję,
ale trochę się boje xD

Sięgnij lepiej po Rome I albo Medievala II. 10 razy lepsze.
A szczególnie Rome I. Chyba najlepsza część serii jaka powstała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba lepiej zaczynać swoją przygodę z Total Warami od Rome II(albo nawet lepiej Shoguna 2) gdyż są to gry o wiele bardziej przystępne niż Rome I czy Medieval II.

Nie wspominając o tym, że granie w R1/M2 to teraz tylko i wyłącznie mody, bo vanilla się okropnie zestarzała.

Polecam również zajrzeć na twcenter.net, znajdziesz tam mnóstwo modyfikacji do każdej części, oczywiście najwięcej jest ich do Rome 1/ Medieval 2 co nie może dziwić biorąc pod uwagę jak wiekowe są to produkcje. Ze swojej strony gorąco polecam Third Age do Medka, niesamowity mod. Jeden z lepszych w jakie w życiu grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam dwie rzeczy:

a) R2TW jest całkiem dobrą grą na chwilę obecną (chociaż wiem, że nieco rzeczy wymaga dlc), generalnie połataną, wszelkie bugi nie występują; oczywiście oblężenia z racji durnoty AI są jakie są (marne), a szereg niedoróbek jest nieusuwalnych (zbyt duża ingerencja w grę); przy odpowiedniej cenie można spróbować

chciałbym zauważyć, że wiele niechęci wobec tej gry wynika, ze słusznego zresztą, zniesmaczenia jej stanem w tygodniach po premierze

b) brak jakiegolwiek stażu w TW w istocie nie ma większego przełożenia na tę grę, czy jej przystępność;
o ile założenia pozostały takie same, mechanika zarówno kampanii (co każdy zauważy) jak i bitew (tu już niekoniecznie) w wielu miejsach się diametralnie zmieniała; mechanika RTW i M2TW została zarzucona wraz z ETW (nowy engine) i tak pozostało do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za chwilę wychodzi mod pod Medieval Total War II: Europa Barbarorum II - po screenach na twiterze wygląda, że mod będzie mógł powalczyć z Romem II ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 15:07, Smooqu napisał:

No właśnie chyba lepiej zaczynać swoją przygodę z Total Warami od Rome II(albo nawet
lepiej Shoguna 2) gdyż są to gry o wiele bardziej przystępne niż Rome I czy Medieval
II.

Nie wiem o co chodzi z tą przystępnością, bo seria total war tak naprawdę nigdy nie była specjalnie skomplikowana. Ja zaczynałem z nią od Medka II i opanowałem zasady gry w niecałą godzinę, a byłem wtedy 16 letnim gówniarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same here, jak zaczynałem Rome/Medieval (grałem naprzemiennie) to spodziewałem się złożoności takiej Victorii (gra z serii EU), a ogarnąłem jakoś w 1.5 godziny. Z kolei od Shoguna 2 się odbiłem, bo wydawał mi się... przesadnie skomplikowany. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 18:19, Darkstar181 napisał:

Nie wiem o co chodzi z tą przystępnością,


Ja mam pudełko z Rome 1 i Medkiem 2 (Rome: Total War to był mój pierwszy oryginał BTW) i za każdym razem jak mam zainstalować te gry to mnie cholera bierze z tym przekładaniem płytek, instalowaniem patchy itd. A steamowe wersje to klikasz i masz.

Chociaż z drugiej strony teraz nawet te starocie są na steamie więc nie ma się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 16:53, vonArnold napisał:

chciałbym zauważyć, że wiele niechęci wobec tej gry wynika, ze słusznego zresztą, zniesmaczenia
jej stanem w tygodniach po premierze


A moim zdaniem słabym projektem gry. Od słabego interface poprzez nudne budowanie budynków i niepotrzebnie rozbudowane akcje agentów, aż do zupełnie nieudanej polityki wewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 00:04, Volvox napisał:

Od słabego interface poprzez


Racja. Na tle doskonałego pod tym względem Shoguna II interfejs w Rome II jest naprawdę olbrzymim krokiem wstecz, tak nijako trochę.

Dnia 11.08.2014 o 00:04, Volvox napisał:

nudne budowanie budynków


Tutaj nie mogę się w 100%. Budynków jest mało, ale przez takie czynniki jak zapotrzebowanie na żywność, brud, edykty, ograniczona liczba miejsc na budynki trzeba rozwijać swoje prowincje/miasta bardziej rozwaznie niż w starych Total Warach, gdzie budowało się wszystko jak popadnie.

Dnia 11.08.2014 o 00:04, Volvox napisał:

i niepotrzebnie rozbudowane akcje agentów,


Nigdy nie korzystałem w żadnym Total Warze tyle z agentów co tutaj, są bardzo użyteczni (powiedziałbym nawet, że za mocni).

Dnia 11.08.2014 o 00:04, Volvox napisał:

aż do zupełnie nieudanej polityki wewnętrznej.


Trafiony, zatopiony. Polityka wewnętrzna to było coś na co liczyłem, a dostaliśmy jedno wielkie g...

Wg mnie niechęć do Rome II wynika z tego, jaki hype zrobiło Creative Assembly wokół tej gry. Shogun 2 też miał swoje problemy na premierę, ale generalnie był grą niesamowicie klimatyczną, ze wspaniałą otoczką artystyczną i naprawdę fajnymi ficzerami (jak awatar w multi, drzewka rozwoju generałów itd.). Otrzymał również najlepsze rozszerzenie z całej serii czyli Fall of the Samurai, które jest genialne.

Po Rome II oczekiwaliśmy, że wniesie jeszcze więcej jakości, a niestety jej zabrakło. No i ta fatalna polityka wewnętrzna jest gwoździem do trumny. Oblężenia podobno załatli, nie wiem nie grałem, nie oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2014 o 01:24, Smooqu napisał:

Racja. Na tle doskonałego pod tym względem Shoguna II interfejs w Rome II jest naprawdę
olbrzymim krokiem wstecz, tak nijako trochę.


A większość społeczności uważa że tzw. downgrade interfejsu zaczął się właśnie od Shogun-a 2

Dnia 11.08.2014 o 01:24, Smooqu napisał:

Po Rome II oczekiwaliśmy, że wniesie jeszcze więcej jakości, a niestety jej zabrakło.
No i ta fatalna polityka wewnętrzna jest gwoździem do trumny. Oblężenia podobno załatli,
nie wiem nie grałem, nie oceniam.


Powiem może tak. Gdyby nie ta SEGA i jej pospieszanie z premierą to otrzymalibyśmy na pewno produkt bardzo wartościowy i nie wychodził by do tej gry już 15 patch. A wyszły by z 2, 3. Prawdą też jest że CA nie dało rady bo kultur w tej grze jest od groma. I proszę mi tu nie przytaczać przykładu Rome pierwszego gdyż ten by zupełnie oderwany od rzeczywistości a co więcej historyczności. Dopiero jako tako w Rome II CA postanowiło na historyczność i w jakiś sposób udolny lub mniej odtworzyło klimat kultur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem, ale nie mam już możliwości edycji po tak długim czasie. Nikt też nie raczy się napisać posta o zawartości Edycji Cesarskiej. Co takie małe zainteresowanie Rome-kiem? Teraz po patchu 15 jest to bardzo dobra gra. Jeśli chodzi o zawartość Edycji Cesarskiej to CA ujawniło że będzie 10 frakcji grywalnych w nowej darmowej kampanii. Większość z nich to stare frakcje, ale zmieniła się sytuacja odnośnie regionów. Zresztą zobaczcie sami jak to na ten moment wygląda: http://wiki.totalwar.com/images/f/fe/TWRII_EE_Imp_Aug_startpos.jpg
Jak widać mapa jest bliźniaczo podobna do tej z głównej kampanii z tym że zmienił się układ sił. Zobaczcie jak rozrosła się Partia lub Rzym. Dodana zostanie darmowo nowa nacja Armenia i to prawdopodobnie także w kampanii głównej. Dodatkowo oprócz nowej całkiem nowej darmowej kampanii, edycja będzie zawierać wszystkie tzw. FreeLC + patche. Jeśli chodzi o poprawki to naprawdę warto trochę się tym zainteresować. Bo zmiany jakie w nich zaszły są ogromne. Jedna bardzo widoczna to zmiana w kwesti stawiania budynków czy odkrywania technologi. Teraz kapliczka zabiera dodatkowe racje żywnościowe, możemy wybrać specjalizację miasta np. portowe, handlowe, garnizonowe co daję określone profity. Jeśli chodzi o technologię to też zaszły pewne zmiany teraz nie mamy już powiedzmy po 10 turach technologii w której mogliśmy werbować wczesną kohortę. Teraz aby takie jednostki otrzymać musimy troszkę przez to drzewko się przebić. I dobrze. Pamiętajcie że cały czas mówię o głównej kampanii w Rome. Dodatkowo bitwy w zależności od rozmiaru jednostek trwają znacznie dłużej. Wcześniej bez modów trwały po góra 3 minuty teraz to już historia. Bitwy trwają zdecydowanie dłużej po 14 a czasem 30 minut wszystko zależy od rodzaju i rozmiaru jednostek. Zmiana na jaką pewnie wielu czekało to zmiana w AI przy oblężeniach, która uległa znacznej poprawie. Ogólnie ten nowy patch to same plusy. Dodatkowo CA wychodzi naprzeciw graczom i daję posiadaczom Rome całkowicie za darmo Edycję Cesarską o której już wspomniałem wyżej. Nie to co EA, choć i ci stosują od jakiegoś czasu politykę, która nie polega jedynie na dojeniu z biednych graczy. W każdym razie premiera Edycji Cesarskiej już niedługo bo 16 września, a już teraz zachęcam do zapoznania się z beta patchem do gry. Naprawdę warto. Jeśli CA będzie podchodzić tak do graczy i wyjdzie jeszcze kilka patchy to wróże że Rome będzie stawał się tylko lepszy. To tyle. Ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ludzie nie wracają do niego po pierwszym kontakcie. Sam nie grałem - ale to akurat normalne, bo większość Total Warów poznaje dopiero długo po premierze - ale z tego co widziałem przez ramię u znajomego, to sobie odpuściłem. Niemniej, DARMOWA kampania? W dzisiejszych czasach to wyjątek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 18:47, Firefly94 napisał:

Wydaje mi się, że ludzie nie wracają do niego po pierwszym kontakcie.


A ja mam znowu wrażenia że prawdziwych fanów strategii zostało niewiele. Teraz młode pokolenie graczy woli grać w Fifę 15, Call of Duty czy innego tego typu badziewia, gdzie jest bezsensowna i bezmózga sieczka. Ale to co piszesz też ma znaczenie. Wielu się zniechęciło do gry po pierwszym kontakcie, wielu znowu patrzy tylko na oceny z recenzji czy ocenia grę po filmikach na yt. Ja grę posiadam od premiery, wracam do niej po każdym nowym patchu i dopiero teraz gra jest w pełni grywalna, a może być jeszcze lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 18:58, sylwasss napisał:

A ja mam znowu wrażenia że prawdziwych fanów strategii zostało niewiele. Teraz młode
pokolenie graczy woli grać w Fifę 15, Call of Duty czy innego tego typu badziewia, gdzie
jest bezsensowna i bezmózga sieczka.

Trafiłeś w sedno, strategii nowych (tj. nie z serii jak Civilization czy właśnie Total War) nie wychodzi dużo, a np. RTSów to wcale nie widać. Do Rome II boję się podejść, bo nie grałem ani w Empire, ani w Napoleona, a do Shoguna 2 od dwóch lat przekonać się nie mogę - ostatnio nawet kupiłem za grosze pierwszy dodatek (ten w czasach XII wieku) i też nie mogę. Czemu - nie wiem, chyb wydaje mi się za mało intuicyjna w porównaniu do Medka II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłem fanem strategii, ale seria Total War ciągle stara się zmniejszyć moją przychylność to tego typu gier. Bardzo dużo grałem w Medievala II czy Empire, a potem było tylko gorzej. Słaby Shogun II (w porównaniu z Medkiem i Empire) i beznadziejny Rome II (w dniu premiery), ten ostatni zostawił u mnie tak złe wrażenia, że nawet nie mam siły sprawdzać czy po 15 patchu coś się zmieniło.
Więc nie ma co się dziwić, że gracze odchodzą od strategii- może FIFA czy CoD są głupie pod względem fabuły (czy jej braku w przypadku FIFY), ale są to gry przy których możesz usiąść i po prostu się zrelaksować.
Inaczej jest w przypadku strategii- wystarczy zepsuć jedną rzecz w grze i staje się ona bardziej frustrująca niż ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować